Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

III wojna światowa - czy to już?

632 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2009 o 21:48, Neo02 napisał:

Otóż nie zapomniałem lecz myślałem że dla nich zagrożenie było by Korea pł. i Tokio by
się dogadało z Usa i na wypadek ataku na Japonię przylecieć z odwetem .

Korea Północna może i może się popisać ładnym arsenałem itd. ale nie stanowi zbyt wielkiego zagrożenia, jak tam ludzie są zagłodzeni przecież XD A w okolicy ma kilka potężniejszych państw np. Rosję lub Chiny. Japonia musiała by uważać na Stany bo te aktywnie mogły by blokować Japoński powrót do potęgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 21:54, Hubi_Koshi napisał:

> Otóż nie zapomniałem lecz myślałem że dla nich zagrożenie było by Korea pł. i Tokio
by
> się dogadało z Usa i na wypadek ataku na Japonię przylecieć z odwetem .
Korea Północna może i może się popisać ładnym arsenałem itd. ale nie stanowi zbyt wielkiego
zagrożenia, jak tam ludzie są zagłodzeni przecież XD A w okolicy ma kilka potężniejszych
państw np. Rosję lub Chiny. Japonia musiała by uważać na Stany bo te aktywnie mogły by
blokować Japoński powrót do potęgi.

Zemnie nie jest taki wróżbita ;p ale na moją ocenę Korea się dogada z Rosją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 23:30, Outlander-pro napisał:

Mała nekromacja tematu.

Link zapodany przez SpecShadowa w Kwasach, miłego czytania :P
http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2226

Wolałbym by III wojny teraz nie było, chcę w Black Opsa pograć :F


Ciekawe, oczywiście podchodzę do tego z przymrużeniem oka, ale jednak coś w tym może być ;]

Póki co nic się dziś ciekawego nie wydarzyło, ale prawie cały dzień przed nami ;d

http://www.tvn24.pl/12691,1681712,0,1,to-nie-rakieta--tylko-samolot,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst to się nadaje na nowe scenariusze DLC do ME2 lub ME3 =P

"5076 - Zostaje odkryta granica wszechświata. Co za nią - nikt nie wie."

No i czekamy dziś na tę 3cią wojnę, miała się zacząć a jednak coś spokojnie jak do tej pory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja i pewnie nie tylko moja, krótka opinia na temat wszelakich przepowiedni dotyczących przyszłości tego świata, na którym żyjemy, a mianowicie.. ''''nie znacie dnia ani godziny...''''. Te kilka słów mówi chyba wszystko na temat przyszłości, fizycznie niemożliwe jest, aby przewidzieć co do joty '''' kto, co, gdzie, jak i kiedy''''. Owszem, pewne wydarzenia można przewidzieć, choćby w oparciu o aktualną sytuację w danej dziedzinie życia lecz tak wielkie wydarzenia, jak wspomniana w temacie dyskusji wojna, to proce, który nie tworzy się od tak, od kiwnięcia palcem. Osobiście podchodzę z dystansem do wszelakiej maści prognoz, na dzień dzisiejszy żyjemy, a na wojnę póki co się nie zanosi. Temat rzecz jasna można by rozwinąć, napisać własne za i przeciw, dlaczego obecnie konflikt zbrojny jest praktycznie nierealny lecz myślę, że każdy z nas, tutaj piszących, doskonale wie, z czym to się je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dość sceptycznie do tego podchodziłem i nadal podchodze, ale dzień się jeszcze się nie skończył więc nigdy nic nie wiadamo. Najbardziej mnie tylko martwi ta cała rakieta nad USA...
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Ziszcza-sie-sensacyjna-wizja-Nostradamusa-Luk-furii-szatana-nad-USA,wid,12838190,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj ma być ta III wojna? Brednie według mnie, no ale " nie chwal dnia przed zachodem słońca". Zobaczymy co będzie, to może być nawet jutro, zważając na strefy czasowe.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To takie brednie, że aż żal czytać. Szanse na to, że nastąpi III wojna światowa są bardzo małe. Dla Rosji i USA jest to po prostu nieopłacalne, a reszta świata się nie liczy. Jak jakaś Korea zrzuci głowicę atomową to zostanie zmieciona z powierzchni ziemi i tak ta wojna się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 15:21, Darkstar181 napisał:

Mam nadzieję że zdążę do końca dnia przejść Black Opsa XD

A może to miała być przepowiednia dot. Black Ops? Tam chyba jakaś wojna jest, right?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 19:00, Jakass napisał:

Hmmm, godzina 19, a żadnej wojny o której trąbi cały internet nie słychać ;p


Do północy jeszcze trochę zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć tak całkiem poważniej mówiąc to trzecią wojnę "światową" można podciągnąć pod tzw "wojnę z terroryzmem jaką to cały świat toczy już kilka ładnych lat. Moim zdaniem termin "trzecia wojna światowa" może być bardzo rożnie interpretowany, a wojna z pseudo-terroryzmem [wszyscy wiemy jaką bujda okazał się atak na rzekomo posiadający broń masowej zagłady Irak] bardzo pasuje pod ten termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 21:15, Pietro87 napisał:

Jak by nie patrzeć tak całkiem poważniej mówiąc to trzecią wojnę "światową" można podciągnąć
pod tzw "wojnę z terroryzmem jaką to cały świat toczy już kilka ładnych lat. Moim zdaniem
termin "trzecia wojna światowa" może być bardzo rożnie interpretowany, a wojna z pseudo-terroryzmem
[wszyscy wiemy jaką bujda okazał się atak na rzekomo posiadający broń masowej zagłady
Irak] bardzo pasuje pod ten termin.


Wojna trwa od dawna, tylko tyle że jest to wojna... hmm na słowa? Można to tak ująć, gdyby była ta "prawdziwa" wojna zbrojna to populacja świata by się zmieniła diametralnie. Chodzi mi o oczywiście o atomówki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 21:47, Jakass napisał:

Wojna trwa od dawna, tylko tyle że jest to wojna... hmm na słowa? Można to tak ująć,
gdyby była ta "prawdziwa" wojna zbrojna to populacja świata by się zmieniła diametralnie.
Chodzi mi o oczywiście o atomówki itp.

Raczej nie, to co masz na myśli to Wojny Totalne których celem jest kompletna anihilacja przeciwnika, spora część ostatnio prowadzonych wojen Pierwsza i Druga Światowa, w Wietnamie to właśnie Wojny Totalne, przez to współcześni ludzie mają nieco wypaczone zrozumienie Czym jest wojna. Wojna w dużym stopniu jest po prostu użyciem sił zbrojnych do zdobycia czegoś co jest potrzebne lub czego chce rząd/państwo/ludzie. Podboje dla ziemi, dla złóż naturalnych etc. to właśnie tego typu wojny. Z takimi właśnie wojnami mamy teraz do czynienia, Stany chcą zabezpieczyć złoża naturalne w Iraku i Afganistanie oraz pogrozić państwom Islamskim "Podpadniecie nam to na was wtedy spadną bomby" dochodzi też próba stabilizacji i De-Anty-Amerykanizacji tych rejonów i stworzenie przychylnych sobie państewek. To jest wojna o wpływy i kształtowanie sytuacji geo-politycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojna bronią masowego rażenia jest kompletnie nieopłacalna z politycznego punktu widzenia [wojna na skalę światową]
Suma summarum po takim konflikcie nie bardzo było by czym i gdzie rządzić, chyba, ze ktoś preferuje sprawowanie kontroli nad wyludnionymi pustkowiami na których licznik Geigera wyskakuje poza skalę =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować