Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

III wojna światowa - czy to już?

632 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2008 o 09:47, KOREKTBG napisał:

Raczej byś nie chciał takiej roboty

Raczej na pewno chcę tą robotę i po to właśnie teraz się do tego przygotowuję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko swoje 5gr. odnosnie broni atomowej.... Wszyscy patrzymy na 2 wojne swiatowa ale nie zapinajmy o tej pierwszej....wtedy odpowiednikim naszej broni atomowej byly gazy bojowe.Kazdy sie ich bał "straty byly by zbyt wielkie" ale jak juz jedna ze stron zaczela to wszyscy wesolo sie truli nie patrzac na ilosc ofiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 14:46, M1chał napisał:

Raczej na pewno chcę tą robotę i po to właśnie teraz się do tego przygotowuję..


No to w takim razie kim jesteś jeżeli można zapytać??? Mówie ci raczej to nie jest łatawa praca i tam sobie nie popijesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:32, KOREKTBG napisał:

Mówie ci raczej to nie jest łatawa praca

To nie jest łatwa praca? No co ty!? Dzięki że mnie oświeciłeś!!! ...

Dnia 20.05.2008 o 19:32, KOREKTBG napisał:

i tam sobie nie popijesz

Wymiękłem.. dosłownie wymiękłem.. delikatnie mówiąc.. o co kur** chodzi..? Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:55, M1chał napisał:

> Mówie ci raczej to nie jest łatawa praca
To nie jest łatwa praca? No co ty!? Dzięki że mnie oświeciłeś!!! ...

> i tam sobie nie popijesz
Wymiękłem.. dosłownie wymiękłem.. delikatnie mówiąc.. o co kur** chodzi..? Oo


Wiesz wyczytałem na twoim gs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytaj się jakiegoś aktywnego członka gildii Gram.pl jaki ze mnie imprezowicz i jak teraz dużo pijam :]
Fakt, przed samym balem maturalnym piłem, ale nie znowu tak grubo, poza tym na całkiem trzeźwo to bym nie przeżył tej studniówki.. imprezy.. bleeh :/

Dla przykładu gadka z gildii :]

[20:24] krak2610: stalk a to co Ty nie imprezujesz??;]
[20:24] Cталкэр | Stalker (ov3n69): muahahahhahahhahahaha
[20:24] Cталкэр | Stalker (ov3n69): ja i imprezy?
[20:24] krak2610: wiem wiem
[20:24] Cталкэр | Stalker (ov3n69): xPP
[20:24] krak2610: ale po maturze :D
[20:24] Cталкэр | Stalker (ov3n69): a co to niby za okazja?
[20:24] krak2610: .....
[20:24] krak2610: :D

Ja to Stalker w gwoli ścisłości :p


Krótko mówiąc.. pijam alkohol jak każdy inny człowiek :p To chyba nie jest nienormalne? A nawet pijam rzadziej, o wieeele rzadziej. Więc argument co najmniej durny ^^

HaHaHa. Ale offtop x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 18:44, M1chał napisał:

Najlepiej zapytaj się jakiegoś aktywnego członka gildii Gram.pl jaki ze mnie imprezowicz
i jak teraz dużo pijam :]
Fakt, przed samym balem maturalnym piłem, ale nie znowu tak grubo, poza tym na całkiem
trzeźwo to bym nie przeżył tej studniówki.. imprezy.. bleeh :/

Dla przykładu gadka z gildii :]

[20:24] krak2610: stalk a to co Ty nie imprezujesz??;]
[20:24] Cталкэр | Stalker (ov3n69): muahahahhahahhahahaha
[20:24] Cталкэр | Stalker (ov3n69): ja i imprezy?
[20:24] krak2610: wiem wiem
[20:24] Cталкэр | Stalker (ov3n69): xPP
[20:24] krak2610: ale po maturze :D
[20:24] Cталкэр | Stalker (ov3n69): a co to niby
za okazja?
[20:24] krak2610: .....
[20:24] krak2610: :D

Ja to Stalker w gwoli ścisłości :p


Krótko mówiąc.. pijam alkohol jak każdy inny człowiek :p To chyba nie jest nienormalne?
A nawet pijam rzadziej, o wieeele rzadziej. Więc argument co najmniej durny ^^

HaHaHa. Ale offtop x]


Rozumiem już możesz nie odpowiadać na tego posta bo ja już nie wiem co pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecne starcia Rosji z Gruzją wskazują , że może być źle i to bardzo źle , na dodatek nasz Prezydent krytykuje Rosję i już się do czegoś chce włączać , oby nie zdenerwował władz Rosji ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:56, heaton 1992 bdg napisał:

Obecne starcia Rosji z Gruzją wskazują , że może być źle i to bardzo źle , na dodatek
nasz Prezydent krytykuje Rosję i już się do czegoś chce włączać , oby nie zdenerwował
władz Rosji ..

Cóż za wyobraźnia ;) Rosjanie zawsze są zdenerwowani. Zwłaszcza na wszystkie kraje które 19 lat temu obaliły komunizm (oraz na kraje które im w tym pomogły). Putin (który nadal sprawuje władzę faktyczną) uwielbia grozić palcem. Jak myślisz co by zyskał na zaatakowaniu Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:56, heaton 1992 bdg napisał:

Obecne starcia Rosji z Gruzją wskazują , że może być źle i to bardzo źle , na dodatek
nasz Prezydent krytykuje Rosję i już się do czegoś chce włączać , oby nie zdenerwował
władz Rosji ..

Gówno. Zachód musi teraz Rosji pokazać jaja a nie się kulić jak mały jeżyk. Jak tego nie zrobi, to będą sieszerzyć jak szarańcza. Jak tak, to Rosja schowa ogon na dobre 50 lat. IMO wejście NATO na tereny walk spowodowałoby natychmiastowe wycofanie federacji z okolicy bez jednego wystrzału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezydenci Łotywy, Litwy, estoni i Polski ostro skrytykowaly Rosjanow. To moze im sie odbic czkawka :D. Kaczor mowi, ze zrobi wszystko aby pomoc Gruzji i jeszcze jak wysle tam wojska to bedzie.. Po co sie mieszac w nie swoje sprawy i robic klopoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo pomyśleli Francuzi i Brytole w ''39...

Okej, wiem że to sztampowe myślenie, zużyty i banalny przykład, a sama kwestia zbyt złożona by ją takim jednym króciutkim zdaniem skomentować. Niemniej luzuje mnie podejście "to nie moja broszka" - wiesz, problem jest troszkę zbyt poważny by go takim textem rozwiązać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:58, Budep napisał:

Prezydenci Łotywy, Litwy, estoni i Polski ostro skrytykowaly Rosjanow. To moze im sie
odbic czkawka :D. Kaczor mowi, ze zrobi wszystko aby pomoc Gruzji i jeszcze jak wysle
tam wojska to bedzie.. Po co sie mieszac w nie swoje sprawy i robic klopoty?

Bo taka nasza Polska władza jest są pierwsi żeby się gdzieś mieszać gówno z tego mają, i liczą potem że ktoś ich też tak wspomoże, a nie pamiętają że historia lubi się powtarzać i znając życie otzymalibyśmy taką samą pomoc jak podczas 2 Wojny Światowej.
Co do 3 WŚ to raczej wątpię w jej rozpoczęcie, właśnie dlatego nie było jeszcze żadnych ruchów ze strony NATO, a wszystko po to aby nie rozjuszyć Rosjan i nie narazić świata na ewentualne straty, znając życie poczekają Jeszce z 2-3 dni i zobaczą co z tego wyniknie, bo to jest pewne że Rosjanie zdominowali Osetię, jednak jest prawdopodobieństwo "porozumienia stron" pomiędzy Rosjanami (Osetią) a Gruzją, i właśnie dlatego reszta świata głównie czeka. Ale wszystko się Jeszce może zdarzyć, w końcu Gruzini teraz tak łatwo się nie poddadzą, i ich 2000 żołnierzy zostało wycofane do kraju z Iraku więc albo będzie szybki koniec albo długa wojna z mnóstwem ofiar, która może przerodzić się w III WŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:07, HELMOOT1 napisał:

> Obecne starcia Rosji z Gruzją wskazują , że może być źle i to bardzo źle , na dodatek

> nasz Prezydent krytykuje Rosję i już się do czegoś chce włączać , oby nie zdenerwował

> władz Rosji ..
Cóż za wyobraźnia ;) Rosjanie zawsze są zdenerwowani. Zwłaszcza na wszystkie kraje które
19 lat temu obaliły komunizm (oraz na kraje które im w tym pomogły). Putin (który nadal
sprawuje władzę faktyczną) uwielbia grozić palcem. Jak myślisz co by zyskał na zaatakowaniu
Polski?

Jaka znów wyobraźnia ? Na naszym świecie jest wszystko możliwe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 13:45, VertigoŁDZ napisał:

Fakt nie musza miec glowic ale jak sobie radza same rakiety pokazaly V1 i V2 w 2 Wojnie
swiaowej....

V1 wyposażone w olbrzymie ładunki materiałów wybuchowych potrafiły w Londynie niszczyć duże kwartały dzielnic mieszkalnych. Pomijając słabą celność tego typu urządzeń, to jednak i tak V1 i V2 były sporym sukcesem w dziedzinie broni rakietowej. Choć i tak ze względu na wynik wojny, dla Niemiec niewiele się prace nad rakietami zdały, choć hipotetycznie były wspaniałym wstępem do rozwoju broni atomowej. W 1945 roku poziom prac niemieckich naukowców nad rozszczepieniem atomu był mniej więcej na tym samym etapie, co amerykańskiego Projektu Manhattan w 1942.

Dnia 22.03.2008 o 13:45, VertigoŁDZ napisał:

A co do przykladu z Irakiem to pragne zauwazyc ze w czasie wojny swiatowej nie udalo
by sie np Rosji wykonac desantu na USA bo jest to poprostu nie mozliwe .

Zauważ bliskość położenia Rosji i Alaski. Zdobycie takiego przyczółka umożliwiałoby przeprowadzenie desantu powietrznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 11:28, lurynowicz napisał:

> by sie np Rosji wykonac desantu na USA bo jest to poprostu nie mozliwe .
Zauważ bliskość położenia Rosji i Alaski. Zdobycie takiego przyczółka umożliwiałoby przeprowadzenie
desantu powietrznego.


Tyle tylko, że gdyby doszło do konfliktu między tymi krajami, walki nie toczyłyby się na zasadzie "przesuwania pionków" (jakimi są wojska)... Najprawdopodobniej mielibyśmy wojnę jądrową i tyle by z tego świata było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 11:34, orzech4 napisał:

Tyle tylko, że gdyby doszło do konfliktu między tymi krajami, walki nie toczyłyby się
na zasadzie "przesuwania pionków" (jakimi są wojska)... Najprawdopodobniej mielibyśmy
wojnę jądrową i tyle by z tego świata było.

Wojna jądrowa raczej nie nastąpiłaby ot, tak: hop-siup, tylko poprzedzona byłaby ruchami wojsk z użyciem broni konwencjonalnych. Zresztą wątpię, by USA miało odwagę użyć A-bomby na własnym terytorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 11:39, lurynowicz napisał:

Wojna jądrowa raczej nie nastąpiłaby ot, tak: hop-siup, tylko poprzedzona byłaby ruchami
wojsk z użyciem broni konwencjonalnych. Zresztą wątpię, by USA miało odwagę użyć A-bomby
na własnym terytorium.


Nikt nie zaryzykuje ewentualnej przegranej w ''normalnej wojnie''. Poza tym dalej zakładasz, że scenariusz z Alaską by się powiódł, a przecież mogłoby być zupełnie odwrotnie...

Gdy dochodzi do wojny, to z reguły nie jest "ot, tak: hop-siup". Gdyby któraś strona zaczęła najzwyczajniej w świecie przegrywać, najprawdopodobniej konflikt skończyłby się na wystrzeleniu broni jądrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście popieram agresywną politykę Polski, od zawsze lubimy się pchać gdzie nie jesteśmy potrzebni i ja jestem z tego dumny, przynajmniej jakiś przykład dla tych mocarstw co palcem nie ruszą póki ich ktoś bezpośrednio nie zaatakuje. Żebyśmy tylko się nie zagalopowali, po jakby wojna wybuchła to pierwsze co by ''z dymem'' poszło była by Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować