Zaloguj się, aby obserwować  
Jolanta2004

FRATER

806 postów w tym temacie

Hmm.. swierdzam że gra magiem jest do kitu :( zamiast bić poworki musze przed nimi spindalać i bić z firebalii które zadają tyle dmg co ugryzienie komara :/ na bagna przez końcówke eapu to musiałem przebiec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 21:29, Harvenar napisał:

Hmm.. swierdzam że gra magiem jest do kitu :( zamiast bić poworki musze przed nimi spindalać
i bić z firebalii które zadają tyle dmg co ugryzienie komara :/ na bagna przez końcówke eapu
to musiałem przebiec :(

też gram magiem - nie jest źle ale przydałe by się inne czary - jak je zdobyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 21:30, Evil Khan napisał:

> Hmm.. swierdzam że gra magiem jest do kitu :( zamiast bić poworki musze przed nimi spindalać

> i bić z firebalii które zadają tyle dmg co ugryzienie komara :/ na bagna przez końcówke
eapu
> to musiałem przebiec :(
też gram magiem - nie jest źle ale przydałe by się inne czary - jak je zdobyć ??


Z książek magicznych, do kupienia u dziadka alchemika bodajże za 1.5k i 3.5k :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 21:29, Harvenar napisał:

Hmm.. swierdzam że gra magiem jest do kitu :( zamiast bić poworki musze przed nimi spindalać
i bić z firebalii które zadają tyle dmg co ugryzienie komara :/ na bagna przez końcówke eapu
to musiałem przebiec :(

Hmm, strzelać i uciekać? To jak ja wojownikiem na 2 poziomie przed kilkoma wilkołakami;). Ale chyba zacznę jeszcze raz kobietą-strzelcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pograłem trochę więcej i muszę przyznać, że ta gra wcale nie jest taka zła. :) Jak na razie mi się nie znudziła. :) Chociaż jest kilka takich małych babolków. Czy można jakoś zrobić, zeby np. naprawić wszystkie przedmioty naraz? Albo czy da się jakos nauczyć czaru Identyfikacja? I czy w ogóle taki czar istnieje?
Ale gierka jest niezła. :) Na razie dałbym jej jakieś 7-8/10. Ale moja opinia pewnie jeszcze sie zmieni. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 21:29, Harvenar napisał:

Hmm.. swierdzam że gra magiem jest do kitu :( zamiast bić poworki musze przed nimi spindalać
i bić z firebalii które zadają tyle dmg co ugryzienie komara :/ na bagna przez końcówke eapu
to musiałem przebiec :(

Przeciez to jest wlasnie tak zrobione, zeby przebiec... tak ma byc.
Nie wal z Fireballi, bo zjadaja za duzo many. Wal z ognistego plomyka, ktorego mozesz latwo rozwinac ksiegami na np. 3ci poziom.
Gra magiem jest zupelnie fajna. Ja, moj golem i jakichs dwoch patalachow jestesmy juz przy zamku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu dema wywala mi bład " could not open data/local/errors_strings.txt" Anybody wie co sie dzieje ? Jak 1 raz zalaczylem gra sie zaladowala ale po chwili wywalilo ze blad exe i pozniej jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 19:37, Maxtreme napisał:

> Frater to bardz ciekawa gierka daje kupe frajdy(jak każdy Hack&Slash:-) ) mimo braku głosu

> ta gra zasługuje na 7/10.

braku głosu?Może masz coś nie tak z głośnikami


Mi chodziło o brak głosu postaci ale mi az tak bardzo nieprzerzkadza.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 21:27, Evil Khan napisał:

Po co jest współczynnik wiara ?

W pewnym momencie gry możesz pojmać demona (nie chodzi o Golema i tego Muchozola) i go przywołać, poziom na pasku wiary ma wpływ na jaki czas i czy w góle możesz tego dokonać.
Wszystko masz w instrukcji do gry na płytce z grą (pdf).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 21:41, Elwro napisał:

> Hmm.. swierdzam że gra magiem jest do kitu :( zamiast bić poworki musze przed nimi spindalać

> i bić z firebalii które zadają tyle dmg co ugryzienie komara :/ na bagna przez końcówke
eapu
> to musiałem przebiec :(
Przeciez to jest wlasnie tak zrobione, zeby przebiec... tak ma byc.
Nie wal z Fireballi, bo zjadaja za duzo many. Wal z ognistego plomyka, ktorego mozesz latwo
rozwinac ksiegami na np. 3ci poziom.
Gra magiem jest zupelnie fajna. Ja, moj golem i jakichs dwoch patalachow jestesmy juz przy
zamku :-)

Skąd się bierze czary na te przyzywane postacie ?
Wypstrykałme się z nich myśląc że się nie kończą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 22:07, holo napisał:

> Po co jest współczynnik wiara ?
W pewnym momencie gry możesz pojmać demona (nie chodzi o Golema i tego Muchozola) i go przywołać,
poziom na pasku wiary ma wpływ na jaki czas i czy w góle możesz tego dokonać.
Wszystko masz w instrukcji do gry na płytce z grą (pdf).


nie czytałem instrukcji z lenistwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 22:07, Evil Khan napisał:

Skąd się bierze czary na te przyzywane postacie ?
Wypstrykałme się z nich myśląc że się nie kończą :(

Chodzi Ci o zwoje, które przywracają życie Golemowi i temu drugiemu? :) Można je kupić u alchemika w "bazie" (to ten, który sprzedaje księgi z czarami). On zazwyczaj ma kilka zwojów przywrócenia. :) Poza tym zwoje te dosyć często znajduje się podczas ubijania hord wrogów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 22:07, Evil Khan napisał:

Skąd się bierze czary na te przyzywane postacie ?

Tak jak kolega napisal - kupujesz je za 500 od alchemika w bazie, albo znajdujesz jako łupy po walce. To moga byc spore wydatki, wiec o pomocnikow trzeba dbac.

Jeszcze nie rozgryzlem dokladnych zasad przyznawania XP... nam w kazdym razie XPki przyrastaja rowniez wtedy, gdy walczy np. golem, ale chyba wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 22:34, Elwro napisał:

Jeszcze nie rozgryzlem dokladnych zasad przyznawania XP... nam w kazdym razie XPki przyrastaja
rowniez wtedy, gdy walczy np. golem, ale chyba wolniej.

Według mnie z XPkami jest tak, że jak bohater ubija przeciwnika, to dostaje doświadczenie PO pokonaniu wroga. Czasami po pokonaniu jakiegoś silnego wroga dostawałem jakąś jedną ósmą całego poziomu, a podczas walki doświadczenia nie przybywało.
Jeśli chodzi o pomocników, to chyba jest tak, że oni dostają punkty doświadczenia za każdy cios. Uzasadnienie: gdy miałem długą walkę z jakimś mocnym kolesiem, to gdzieś w środku potyczki golem dostał nowy poziom.
Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, grą byłem niestety niemiło zaskoczony. W ogóle pomijam fakt, że dziwnym cudem gra w sumie bardzo przeciętna, na poziomie Space Hack''a, zostaje na komercyjnych warunkach wrzucona na cover CDA. W historii CDA na takich warunkach dane były z tego co pamiętam tylko 2 amatorskie gry - Space Hack i Frater. Obie gry wyszły z firmy Rebelmind. Nieco dziwi mnie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W ogóle pomijam fakt, że dziwnym cudem gra w sumie

Dnia 08.09.2006 o 22:47, NattaN napisał:

bardzo przeciętna, na poziomie Space Hack''a, zostaje na komercyjnych warunkach wrzucona na
cover CDA. W historii CDA na takich warunkach dane były z tego co pamiętam tylko 2 amatorskie
gry - Space Hack i Frater.

Jakich komercyjnych? CDA kosztuje tyle, ile kosztowalo. To tak, jakby gra byla dolaczona za darmo, tak jak dowolna z wczesniejszych pelnych wersji.

@matiz123: wydaje mi sie dokladnie tak samo. Golemik dostal level podczas walki z Dropsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak... zainstalowałem to chwile pograłem i wykasowałem. Ale później coś mnie tknęło i znowu zainstalowałem. Zacząłem tak grać z rana i później spojrzałem w okno było ciemno... Coś o tym świadczy. Dobre bo Polskie :) Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie fajne ale brakuje mi odgłosów a raczej głosów na boga ci ludzie są niemi :P tylko napisy a może dali by chociaż jakieś mróczenie pod nosem czy coś świadczącego że dana osoba mówi ehh ale poza tym "drobnym" niedopracowaniem gra jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, kilka ostatnio zainstalowałem sobie Fratra, pograłem po 2 minuty każdą z postaci i wyłączyłem (z braku czasu, nie zainteresowania). Możliwe, że niedługo wezmę się do tej gry na poważnie, bo chyba można ją nazwać sensowną. Zresztą, jak dotąd nie miałem do czynienia z za wieloma grami, których akcja dzieje się w tak "swojskich" klimatach :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować