Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 - ile sprzedadzą?

21 postów w tym temacie

Domek

Dotychczas Microsoft raczej unikał podawania założeń, dotyczących sprzedaży Xboksa 360 - firma uciekała się jedynie do stwierdzeń, że początkowo może ich nie być na rynku aż tak dużo. Teraz zaś pojawiły się pierwsze konkretne informacje, dotyczące ilości konsol, które trafić mają do klientów.

Przeczytaj cały tekst "Xbox 360 - ile sprzedadzą?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 12:10, Valed napisał:

Sprzedaż zapewne będzie wyższa niż przypuszczano


W USA i Europie tak ale rynki (bodaj) największe Azjatyckie nadal są pod okupacją Sony i Nintendo. Co było widać na Tokio Game Show...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japonia to już jest stracona. PS3 choćby było puste w środku to i tak będzie się tam sprzedawać najlepiej. Microsoft tą pesymistycznom zapowiedzią chyba nie chce się ośmieszyć. Jak ogłoszą, że sprzedadzą 5 milionów, a będzie 7 to każdy powie, że X-box jest lepszy niż przypuszczano, a jak ogłoszą, że sprzedadzą 10 milionów, a będzie 7 to kiepska będzie na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 12:29, Big Moon napisał:

Ciekawe ile ona bedzie kosztować??


W Polsce w dniu premiery ma kosztować około 1590 zł. Bodajże jest to najtańsza wersja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 12:44, Fallen Zen napisał:

Warto dodać, że w Polsce oficjalnej premiery nie będzie. Wszystkie dostępne egzemplarze będą ściągane przez prywatne osoby/firmy.


I to jest właśnie przykre. A PS3 jak tylko będzie to po pierwsze będziesz mógł ją dostać w każdym markecie po drugie w tymże markecie będziesz miał masę gierek. Czyli w skrócie, XBox w Polsce nie ma przyszłości. Tak samo zresztą jest ze zwykłym XBoxem a PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bede sie lal jak sie okaze ze bedzie nadmiar konsol :D ... bo mi to wyglada na ruch marketingowy .. "zabraknie xboxow"... ci w to uwierzyli juz szaleja i kupuja (pre-paid oraz aukcja) ile sie da... nawet przeplacajac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresofanych:
w ultimie wersja podstawowa 1299zl, wersja deluxe 1699zl. (u dolu strony informacja: "ostateczna cena konsoli moze ulec zmianie").
dostepne w preorderze - wysylka prawdopodobnie na koncu grudnia.
pierwsza partia (na poczatek grudnia) juz jest wyczerpana :)

co do braku oficjalnej dostepnosci konsoli w polsce - ciekawe kto to bedzie serwisowal jak sie cos spieprzy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

havoc - w przypadku halo 2 taka taktyka dała radę i w ten sposób w ciągu miesiąca zesżło 5 milionów egzemplarzy. swoją drogą, wiadomo że produkcja konsoli a wytłoczenie gry to zupełnie inna kwestia i w tym przypadku MS moze naprawdę mieć problem z dostarczeniem zbyt małej liczby egzemplarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--> Fallen Zen

Mnie tam jakoś nie obchodzą za bardzo konsolę, chyba że ich wpływ na upadający rynek gier na pecety, oraz hipotetyczny spadek cen na nie (najtańsza gra konsolowa jest dużo droższa od prawie najdroższej pecetowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 13:56, lampak napisał:

Mnie tam jakoś nie obchodzą za bardzo konsolę,

eee to co robi tutaj twoj komentarz? :>

Dnia 31.10.2005 o 13:56, lampak napisał:

najtańsza gra konsolowa jest dużo droższa od prawie najdroższej pecetowej

a to ciekawe, bo ja w polsce kupilem legalnie sporo gier konsoloiwych po ok 70-90 zlotych (wszelkie serie platinum), na allegro nawet nowki za 40-60 zlotych. ojej, przepraszam, juz sie nie odzywam - przeciez ty, jako osoba ktorej "nie obchodza konsole" znasz sie na cenach konsolowych gier najlepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LoBo_ktj no a pcozytaj bo szopek bylo sporo :P . Ten screen to chyba najwidoczniej z jakiejs hurtowni/sklepu :D:D:D . Chcialbym byc w takim i wziasc sobie jede nz sprzecikow do domu :D . Noc coz styczen trzeba bedzie jechac do Berlina polowac na ta zabawke :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szaromir - A czy ja mowie ze taka taktyka martetingowa jest zla ;) .... ale trudno mi uwierzyc ze M$ mial problemy z budowa tylu jednostek.... az mi trudno uwierzyc :D Przecie oni to totalna komercha jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować