Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Stary niedźwiedź mocno śpi albo zwiał zabierając kasę z Kickstartera

27 postów w tym temacie

Twórcy Kickstartera w sumie powinni opracować jakiś rodzaj zabezpieczenia. Wysokość wpłat czasem jest zabawnie wysoka (pierwsza rzecz jaką wybrałem na chybił-trafił: "Project Scissors: NightCry" zaczyna od 5$, przez 18$, które są najniższą kwotą za którą donator otrzyma grę, po 10 000 $), a to już n-ty przypadek, kiedy ktoś najwyraźniej wykorzystał KS jako platformę do wyłudzania kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idioci... I nie ludzie, którzy wpłacają, tylko ci znikający twórcy. Co zrobią z 100k - jakoś życia sobie nie ułożą, a wydać grę, a później zarobić na następną wygląda dla mnie jak ułożenie sobie życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy "niedźwiedź", który zrobił w bambuko resztę świata i pewnie nie ostatni.

Ja nie wspieram, żadnych projektów na platformie Kickstarter.
Kupuję tylko wydane gry.
Jeżeli trafię słabszą grę to trudno, ale przynajmniej ją mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny biznes!
W takim razie zakładam studio, fajny pomysł na grę to nie problem (bo teraz byle co się sprzeda, a ludzie połkną to jak młode pelikany) a potem lecę na Kajmany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie sytuacje są nieuniknione niestety. Wszystko ma swoją jasną i ciemną stronę. Ale jak narazie to Kickstarter przyniósł znacznie więcej dobrego niż złego. Dał początek niesamowitym projektom, które bez niego albo by nie powstały, albo zobaczylibyśmy je o wiele wiele później.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Świetny biznes!
> W takim razie zakładam studio, fajny pomysł na grę to nie problem (bo teraz byle co się
> sprzeda, a ludzie połkną to jak młode pelikany) a potem lecę na Kajmany.
Po co chcesz to sprzedawać? Wymyśl najbardziej dojechany pomysł, bo i tak nie planujesz go zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zaszyli się w lesie celem bliższego poznania struktur behawioralnych niedźwiedzi brunatnych w naturalnym środowisku :p Nie dobrze, symulator niedźwiedzia -największego lądowego drapieżcy naszych czasów- brzmiał o tyle lepiej od symulatora głupiej kozy albo kromki chleba;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zadaje sobie pytanie jak w ogóle można coś takiego zainstalować na komputerze, a co dopiero za to jeszcze płacić. Albo jeszcze lepiej finansować!? Przecież takie projekty w 98% są skazane na klapę i bankructwo. A to że ktoś wykorzystuje naiwność serwisu i ludzi, to nie ma się co dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"praca nad grą powinna zostać podzielona na kilka etapów i po ukończeniu każdego z nich, konto twórców powinno zostać zasilone ustaloną wcześniej kwotą pieniędzy."

Wyjątkowo kiepski pomysł. Różne fazy kosztują różne sumy i pochłaniają inne kwoty, a w dodatku często wyskakują niezapowiedziane sytuacje- czemu ktoś inny ma decydować o zastrzykach finansowych od fanów, którzy sami zdecydowali się poprzeć projekt. Nie widzę, żeby taka opcja działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za głupoty się płaci drogo. Nie mogę zrozumieć, jak mogli wspierać tym Bear Simulator, kiedy są dużo ciekawsze gry na świecie? Co za ludzie... :P Symulator kozy to mogę jeszcze zrozumieć (prima aprilis - żarty), ale żeby było fali dziwnych symulatorów!? To już przegięcie. XD To, że czuli się oszukani, sami są winni. Zaryzykowali pieniędzy, będąc świadomi, że za mało wiedzą o "twórcy" i administrator Kickstarter nie ochroni Was od takie przypadki. Takie są konsekwencji i muszą z tym liczyć. W prawdziwym życiu nie można być tak naiwny wobec nieznajomi, ani pójść po naszej myśli. Mam nadzieję, że dostali dobra nauczkę do końca życia.

Kicsktarter ma swoje dobre i złe strony, ale to głównie zależy od ludzie obu strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jednak mamy do czynienia z wyłudzeniem pieniędzy i taką sprawą powinny zająć się odpowiednie służby. Sorry, ale w prawie nie ma czegoś takiego jak "głupi obywatel". Dasz się np. zrobić w konia metodą na wnuczka - nie jest to wcale okoliczność łagodząca dla złodzieja, że jego ofiara nie grzeszy inteligencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 10:19, Sir_Xan napisał:

Za głupoty się płaci drogo.


Bardzo dziwne (i kompletnie niezrozumiałe dla mnie) podejście - jakiś %&#$ ukradł kasę, ale winni są ci, którzy chcieli wesprzeć projekt? Wow. Jestem pod wrażeniem, serio. Rozumiem, że jak podejdzie do Ciebie na ulicy jakiś gość, da Ci po twarzy parę razy, zabierze portfel i komórkę, to stwierdzisz, że sam jesteś sobie winien, bo trzeba było obie rzeczy zostawić w domu (a najlepiej w ogóle z niego nie wychodzić)? Jak ktoś ukradnie Ci samochód, to wina będzie po Twojej stronie, bo po diabła go kupowałeś, skoro możesz jeździć komunikacją miejską?

Wyjaśnij mi, proszę, za jaką głupotę? Że chcieli, w dobrej wierze, wesprzeć projekt gry? To jest głupota? Ciekawe. A czym różni się to od wspierania gier typu Star Citizen czy Satellite Reign? To, że Ciebie akurat ten tytuł nie interesuje, nie oznacza jeszcze, że nie znajdzie się ktoś, kogo taka gra nie wciągnie. Już w latach dziewięćdziesiątych mieliśmy symulator wilka i co, tak źle było? Osobiście wolę takie tytuły, niż tysiąc trzysta pięćdziesiątą drugą odsłonę FIFA Need for Call of Battlefield, przynajmniej mają szansę wprowadzić coś nowego. A że są przekręty... Przekręty były, są i będą we wszystkich dziedzinach życia, KS nie jest tu żadnym wyjątkiem. Natomiast sam KS powinien wyciągnąć z tego nauczkę, podpisywać z klientami umowy, otrzymywać ich dane osobowe i w jakiś sposób kontrolować, jak i na co wydawane są pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 11:04, Ring5 napisał:

cięcie


Może i chcieli w dobrej wierze wpłacić, ale nie zwalnia to z myślenia. Pół biedy jak się straci 10$, ale 100 lub tysiąc i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 00:27, maniekk napisał:

Może i chcieli w dobrej wierze wpłacić, ale nie zwalnia to z myślenia.


Czyli wracamy do tego, co napisalem: z pokrzywdzonych robi sie winnych. Jesli ukradna Ci kiedys samochod, bedziesz twierdzil to samo? Ze trzeba bylo myslec wczesniej i albo kupic "malucha" za kilka stow, albo w ogole jezdzic autobusami? Przeciez, jak rany, to nie wplacajacy sa tu winni, ale gnoj, ktory dal noge z kasa! Tymczasem widze tu dokladnie te sama mentalnosc, ktora spotykaja ofiary gwaltow: "sama jestes sobie winna", "trzeba bylo sie nie ubierac wyzywajaco" itp. Przeraza mnie to, ze teoretycznie powazne, dojrzale (jak sadzilem) osoby moga pisac takie rzeczy. Pozostaje tylko miec nadzieje, ze ani Wy, ani Wasi bliscy nigdy nie znajdziecie sie w sytuacji, kiedy to do Was ktos powie "trzeba bylo myslec wczesniej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Przeraza mnie to, ze teoretycznie powazne, dojrzale
> (jak sadzilem) osoby moga pisac takie rzeczy.

Tak się dzieje, kiedy człowiek nie myśli i np. widząc komentarz potępiający głupotę ludzi wpłacających, sugeruje się tym i sam pisze podobny post lub po prostu pisze go na bazie pierwszego odczucia, a nie logicznego myślenia. To się zapewne jakoś nazywa w psychologii, ale nie chcę mi się szukać :P

Najgorsze jednak, kiedy takiemu człowiekowi logicznie wytłumaczysz, że nie ma racji, ale niestety po drugiej stronie trafiasz na osobę agresywną/upartą, która albo Cię zrozumiała i wie, ze nie ma racji, ale tego nie przyzna i będzie dalej twierdzić to co na początku, albo zwyczajnie trafiasz na osobę głupią. Sam nie wiem, która opcja jest gorsza.. chyba ta pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda jednak troszkę inaczej. Przytaczając przykład z samochodem, nikt ci go nie kradnie tylko dajesz komuś kluczyki i masz nadzieję, że ta osoba zrobi z twojego samochodu dobry użytek. Oszustwo oszustwem ale w takim wypadku możesz wynić tylko samego siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do "Sami sobie winni". Tutaj mamy do czynienia z pewnego rodzaju umową, gracze dają kasę, twórca robi grę. Gracze pokładają w twórcy zaufanie, a tu zostało ono złamane. Twórca złamał zawartą z graczami umowę i powinien być za to ukarany.
To o czym ludzie tu zapominają to to że jeśli takich cwaniaków nie będzie się karać to gracze całkowicie stracą zaufanie do Kickstartera i oberwie się uczciwym twórcom tak samo jak oszustom.
Oszustów należy łapać i karać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować