Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2008 o 16:23, gogiell napisał:

Generują się losowo :/ - jedna z najbardziej wkurzających rzeczy w obku.


Zamkniesz takie cholerstwo a na jego miejsce gdzie indziej pojawiają się dwa następne... dlatego ich tak strasznie dużo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 16:13, pawlo131 napisał:

Może to i to troszke głupie pytanie, ale napotykam na bramy do otchłani co kawałek, wie
ktoś może ile ich jest? Tak ogólnie na całej mapie.


Chyba maksymalnie może ich być 60, chociaż możliwych miejsc gdzie mogą się pojawić jest więcej. Te 60 jest wybierane losowo (oprócz bram questowych). Czyli kiedyś się skończą (najszybciej, jak zakończysz wątek główny ;)) A ich zamykanie może na początek jest zabawne, ale później to już nuda. Ja jak już miałem wyższy poziom, to po prostu biegłem po Sigil Stone''a, ignorując wszystkich wrogów. A jak trzeba było, to lazłem choćby i przez lawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 16:31, pawlo131 napisał:

Generują się losowo :/ - jedna z najbardziej wkurzających rzeczy w obku.


Losowo generują się chyba tylko te poza większymi osadami i miastami w jakiejś dziczy czy peryferiach. W miejscach ważnych dla fabuły (tak jak wszystkie miasta) bramy Oblivionu różnią się od siebie. Wszędzie indziej to już losowość.

Dnia 23.02.2008 o 16:31, pawlo131 napisał:

Zamkniesz takie cholerstwo a na jego miejsce gdzie indziej pojawiają się dwa następne...
dlatego ich tak strasznie dużo. :P


Ja naliczyłem się stu jak odkrywałem każdy kawałek mapy, ale możliwe, że za plecami pojawiało mi sie ich więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonać to zadanie ze szpiegami, ktore zleca bo poszlem w nocy pod te kamienie i stała tam tyklo jedna kobieta
którą zabiłem. Wziołem k;lucz odnalazłem tą wiadomość w kanalach, ale powinienem znaleźć chyba kogoś jeszcze,
nie wiecie gdize się znajdują kolejni szpiedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem pobierać Qarl''s Texture Pack III. Nie spodziewałem się że poprawa grafiki będzie aż tak widoczna! Teraz jest po prostu przecudowna! Ach te widoczki... :P Największe przeobrażenie przeszły tekstury murów, kamieni i takich powierzchni jak drogi. Szczerze polecam, takiego Obliviona jeszcze nie widziałeś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 13:11, Mixon1988 napisał:

>/.../

W pobliżu tego kamienia powinny stać 2 kobiety (jak dobrze pamiętam, ale na pewno 2 osoby),
może przyszedłeś o złej porze i druga gdzieś poszła akurat.

To co teraz radzisz zrobić? Byłem przy tych kamieniach w nocy ale drugiej kobiety nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 13:38, Gorn7 napisał:

> >/.../
>
> W pobliżu tego kamienia powinny stać 2 kobiety (jak dobrze pamiętam, ale na pewno
2 osoby),
> może przyszedłeś o złej porze i druga gdzieś poszła akurat.
To co teraz radzisz zrobić? Byłem przy tych kamieniach w nocy ale drugiej kobiety nie
spotkałem.

bądź tm o zmierzchu około 6 po południu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Ale skoro już masz ten klucz, musisz iść z nim do jakiegoś kapitana straży w Brumie, potem do domu tej kultystki ktorą zabiłeś i tam w piwnicy czy jak napisałeś w kanałach znajdziesz list od przywódców Mitycznego Brzasku.
Zanieś go Jaffre i misja wykonana, a jeśli nie to musisz poszukać drugiej osoby, tylko że gra czasem robi nieprzyjemne niespodzianki ze znikaniem ludzi (np. mi zniknął ork, z ktorym musiałem porozmawiać w sprawie kupna domu w Skingradzie), wtedy pozostaje load.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 12:47, pawlo131 napisał:

Przed chwilą skończyłem pobierać Qarl''s Texture Pack III. Nie spodziewałem się że poprawa
grafiki będzie aż tak widoczna! Teraz jest po prostu przecudowna! Ach te widoczki...
:P Największe przeobrażenie przeszły tekstury murów, kamieni i takich powierzchni jak
drogi. Szczerze polecam, takiego Obliviona jeszcze nie widziałeś!


Jesli ktos ma uber sprzet to spoko (chodz o szybka grafe z przynajmniej 512MB), wrazenie jest takie, jakby oryginala gra miala srednie detale ustawione jako maksymalne ;]

osoby majace odrobinke slabszy sprzet niz z najwyzszej polki, lub ci, ktorym normalny QTP3 czasem ''zacina'', moga zainteresowac sie ta wersja QTP3:

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id= 3813

(oczywiscie skrypty tego forum nie moga poradzic sobie z powyzszym linkiem, wiec wkopiujcie go w pasek adresu przegldarki i skasujcie spacje...)

tak czy inaczej lepszej stronki jak TOTO, podejmujacej temat modow poprawiajacych grafe w Oblivionie raczej nie znajdziecie ;]
http://devnull.devakm.googlepages.com/obliviontextureoverhaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 15:10, Mixon1988 napisał:

>/.../

Ale skoro już masz ten klucz, musisz iść z nim do jakiegoś kapitana straży w Brumie,
potem do domu tej kultystki ktorą zabiłeś i tam w piwnicy czy jak napisałeś w kanałach
znajdziesz list od przywódców Mitycznego Brzasku.
Zanieś go Jaffre i misja wykonana, a jeśli nie to musisz poszukać drugiej osoby, tylko
że gra czasem robi nieprzyjemne niespodzianki ze znikaniem ludzi (np. mi zniknął ork,
z ktorym musiałem porozmawiać w sprawie kupna domu w Skingradzie), wtedy pozostaje load.


Dzięki ale już znalazłem tą drugą osobe, bez zabicia jej misja nie zostaje wykonana.
Niestety zabił mi się konik ;/ Gdzie można kupić jakiegoś dobrego? Bo ja jeździlem ciągle tym co dał mi Jaffre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo w Cheydinhalu, lub, jeżeli jesteś członkiem gildii zabójców, dostaniesz nieśmiertelną klacz (ginie, ale się respawnuje) "Cienistą" ;) - Ale według mnie konie są mało opłacalne, często padają w bezsensowny sposób, np. raz przyjechałem do wioski, zsiadłem z konia, poszedłem do tawerny, wychodzę, a koń się pali - stanął na środku ogniska (argh! - to był koń za 5000) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 16:04, gogiell napisał:

Albo w Cheydinhalu, lub, jeżeli jesteś członkiem gildii zabójców, dostaniesz nieśmiertelną
klacz (ginie, ale się respawnuje) "Cienistą" ;) - Ale według mnie konie są mało opłacalne,
często padają w bezsensowny sposób, np. raz przyjechałem do wioski, zsiadłem z konia,
poszedłem do tawerny, wychodzę, a koń się pali - stanął na środku ogniska (argh! - to
był koń za 5000) :/


Czasami konie się przydają do dłuższych wędrówek w las. Bo gdy zleceniodawca każe ci przejść pół mapy do jakiejś zapomnianej chaty to na pewno szybciej będzie konno.

A co do tej historyjki z ogniskiem... to miałem podobną. Koń zaczął walczyć z niedźwiedziem i nic by w tym nie bylo dziwnego gdyby nie to że spadł z urwiska cofając się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może szybki sposób eskorty Martina do opatctwa Weynom? Bo to trochę daleko =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 17:10, KBM napisał:

Zna ktoś może szybki sposób eskorty Martina do opatctwa Weynom? Bo to trochę daleko =]


Wejdź w mapę i po prosu kliknij na ikonę opactwa (będzie nad nią czerwona lub zielona strzałka) przeniesiesz się tam w kilka sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 17:25, pawlo131 napisał:

> Zna ktoś może szybki sposób eskorty Martina do opatctwa Weynom? Bo to trochę daleko
=]

Wejdź w mapę i po prosu kliknij na ikonę opactwa (będzie nad nią czerwona lub zielona
strzałka) przeniesiesz się tam w kilka sekund

Dzięki, a czy tak samo mogę zrobić z Cloud Ruler Temple?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 14:45, KBM napisał:

Dzięki, a czy tak samo mogę zrobić z Cloud Ruler Temple?

Tak. Nie musisz prowadzić Martina do lokacji, tylko szybciutko się przenosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 17:10, KBM napisał:

Zna ktoś może szybki sposób eskorty Martina do opatctwa Weynom? Bo to trochę daleko =]

jeżeli znasz miejsce do którego chcesz się udać to możesz skorzystać z szybkiej podrózy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w wątku głównym są wyjątki. Tak więc zarówno do Opactwa Weynom, Kvatch czy Świątyni Władców Chmur możemy się udać bez uprzednich wizyt w tychże miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować