Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Wiem, że pewnie wszyscy już o tym wiedzą ale nie potrafię zrozumieć skąd w piwnicy pałacu w cesarskim mieście wzięło się to ogromne krzesło, maczuga, kryształowa kula i "klepsydra czasu". Tego ostatniego można nawet użyć, ale nie wiem co to daje. Poza tym w Kvatch w jednym ze zniszczonych domków znajduje się oderwana głowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam pytanie, ma ktoś może linka do jakiegoś cracka żeby gra działała bez płyty, bo ciągle mi przycina jak wczytuje coś z płyty, z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 19:10, DJ Szlafrok napisał:

> /.../ A tak ogólnie, to w tę grę wsiąka się na co najmniej 50. ;-)

Ja zaliczyłem tylko 280, później mnie znudziło. Przy okazji mam do Ciebie pytanie: czy te mody o których wcześniej wspomniałeś, nie psują polskiej wersji? Nie znam angielskiego (francuski moze być)...a to podnoszenie umiejętności wrogów najbardziej mnie zniechęciło i chętnie bym jakiś mod zainstalował ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 16:48, Zauri napisał:

jest moze demko tej gry ? bo sie tak o dluzszego czasu zastanawiam czy kupic ale nie
wiem jak bedzie chodzila na moim spzrecie :/ (athlon x2 3800+, 2 giga ramu, GF 7600GS)
Gothic 3 nie zaciekawie dzialal u mnie :P

LoL! A ja cisnę na athlonie 1.66 Ghz, 512 ramu i GF 66OO GT xD ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 23:05, M1chał napisał:

LoL! A ja cisnę na athlonie 1.66 Ghz, 512 ramu i GF 66OO GT xD ^^


no taak, tylko w jakich detalach ? wszystko na low + rodzialka 640x480 ? :D pewnie tak. Nie po to mam pakowac hajs w gre ktora bedzie kiepsko u mnie wygladala, a oblivion wyglada superasnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku był level scalling...
Cóż, spośród wymienionych modów polecam, jak już napisałem, Francesco''s mod. Jest podzielony na dwie części.
Pierwsza - 40mb - powoduje usunięcie skalowania poziomów dla każdego przedmioty, czaru, przeciwnika ect. w grze. Nie jestem pewien czy to jest zaimpletowane w owej mniejszej wersji, ale jako zamiennik dla levelowanych skrzyń (z zawartością zależną od zaawansowania postaci) handlarze posiadają bardzo atrakcyjne przedmioty za astronomiczne sumy.
Druga część - 540mb - dodaje mnóstwo nowych ble, bla, blu.
Oba pakiety łączy bardzo fajny instalator, który szczegółowo pyta, jakie zmiany mają zajść w grze (na przykład zwiększony poziom trudności w postaci wolniejszego awansowania - tego jest naprawdę sporo).
Tak czy inaczej, mod nie koliduje z polską wersją (dodane zostanie tylko troszkę tekstu po angielsku, które są właściwie marginalne, więc nie ma czego się obawiać). Polecam.
Ups, jeszcze jedno - to wszystko wyrecytowane z pamięci, więc w niektórych sprawach (zawartość poszczególnych części...) źródłem wiarygodnym w 100% nie jestem. ;-)

No i PS na koniec.

Dnia 18.02.2008 o 23:01, KrzysztofMarek napisał:

Ja zaliczyłem tylko 280, później mnie znudziło.


Tylko...
Toż tyle czasu mój Windows na dysku nie siedzi bez reinstalacji! ;-)
Cóż, nie jestem pewien, ile czasu ja grze poświęciłem, ale bardowie nie pisali o tym pieśni, więc nie ma nad czym rozwodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 23:15, Zauri napisał:

no taak, tylko w jakich detalach ? wszystko na low + rodzialka 640x480 ? :D pewnie tak.
Nie po to mam pakowac hajs w gre ktora bedzie kiepsko u mnie wygladala, a oblivion wyglada
superasnie :)

800x600, tekstury na medium, zasięg widzenia, postaci, przedmiotow, budynkow max, drzew średnio, trawy brak :p Blaski, cienie wyłączone, ogólnie gra wygląda dobrze. Naprawdę :p Dobry silnik ma Obek. Ale przy walce z pięcioma i wzwyż przeciwnikami się wiesza :p Ale jakoś tak wyszło że gram łucznikiem więc i tak załatwiam każdego z daleka, po kolei ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 23:55, DJ Szlafrok napisał:

/.../ > Toż tyle czasu mój Windows na dysku nie siedzi bez reinstalacji! ;-) /.../

To chyba jest Win98? Bo ja reinstaluję Win2000 albo WinXP ( mam komputer dwusystemowy) nie częściej, niz raz na pół roku, a często rzadziej). Ile czasu poswięcam na grę, to z grubsza wiem, bo na większości gier jest to podane ;-D. Ale dziękuję, mod ściągnę i pogram od początku, bo stare sejwy już wyrzuciłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 12:20, buras napisał:

> /.../ > Tylko szukam jak głupi mapki Morrowind .../.../

Hmmm...Moja mapka jest dość zużyta, bo wiele razy ja składałem i rozkładałem. Ma też jakieś zapisy... Ale jak nic nie znajdziesz, a jesteś kolekcjonerem, daj znać za jakiś miesiąc, czy dwa. Mnie już nie jest mapa potrzebna, sam trafiam, gdzie potrzeba ;-D Na odwrocie jest mapa Miasta Smutku. Jak nie znajdziesz lepszej, to Ci moją wyślę ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > /.../ > Toż tyle czasu mój Windows na dysku nie siedzi bez reinstalacji! ;-)
> /.../
> To chyba jest Win98? Bo ja reinstaluję Win2000 albo WinXP ( mam komputer dwusystemowy)
> nie częściej, niz raz na pół roku, a często rzadziej).

Mimo, że to nie na temat...
Cóż, trochę przerysowałem sytuację, bo przeinstalowuję mojego Win XP mniej więcej co trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie...ja mam kompa od roku i robiłem raz, jak narazie ;p

Ostatnio się zastanawiałem i przyopomniałem sobie, że w Morrowindzie też miałem kilka swoich domów;p
Włamywałem się, pokonywałem właściciela i chowałem swoje rzeczy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 18:33, Lasca napisał:

Ostatnio się zastanawiałem i przyopomniałem sobie, że w Morrowindzie też miałem kilka
swoich domów;p
Włamywałem się, pokonywałem właściciela i chowałem swoje rzeczy xD


Wiesz... jak mniemam, żadnego aktu notarialnego nie podpisywałeś? ;-) Własność nieformalna. Dlatego lepiej mieć domek w Obku, bo zawsze przyjemniej usiąść w SWOIM fotelu i poczytać SWOJĄ książkę w SWOIM domku. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie - jak można najłatwiej zarobić pieniądze w grze? I jeśli można prosić, to nazwy przedmiotów proszę podawać po angielsku, bo taką mam grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 19:43, Szperacz Robson napisał:

Witam, mam pytanie - jak można najłatwiej zarobić pieniądze w grze? I jeśli można prosić,
to nazwy przedmiotów proszę podawać po angielsku, bo taką mam grę :P

Najlepiej to kraść po zamkach lub chodzić na polowania i przeszukiwać jaskinie, ruiny itede, itepe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować