Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2008 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Są tam foldery Fonts, Menus, Music, Sheders, Textures, Video.
Z moda jest też Textures, ale pozostałe to Meshes, Oscuro''s i Sounds, już zdążyłem
odinstalować moda, więc może coś pomyliłem, ale zaraz rozpakuje znowu.


Jeśli dobrze rozumiem strukturę gry, posiada ona dane pliki, jednak zależnie od czegoś (?) mają one różne formy. Raz jest to folder z plikami, w innym wypadku skompresowany plik *.bsa (z tego, co pamiętam) o takiej samej nazwie i zawartości. Więc chyba nic się nie stanie, jeśli powstanie taki misz-masz.

@Pawlo

Mógłbyś podać link do jakichś screenów? Proszę tylko dlatego, że zwyczajnie nie chce mi się szukać. ;-)

Zainstalowałem kiedyś część z tego pakietu, która podmieniała tekstury niektórych domków i tak dalej na dużo bardziej szczegółowe. O dziwo, liczba klatek na sekundę nie spadła, ale moda można docenić dopiero w rozdzielczości co najmniej 1024x768 pikseli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 17:04, DJ Szlafrok napisał:

Mógłbyś podać link do jakichś screenów? Proszę tylko dlatego, że zwyczajnie nie chce
mi się szukać. ;-)

Zainstalowałem kiedyś część z tego pakietu, która podmieniała tekstury niektórych domków
i tak dalej na dużo bardziej szczegółowe. O dziwo, liczba klatek na sekundę nie spadła,
ale moda można docenić dopiero w rozdzielczości co najmniej 1024x768 pikseli.


To jest obrazek na pewno powiązany z tym modem ale co do dwóch ostatnich to nie jestem pewny:
http://img214.imageshack.us/img214/7521/1170363661fullreszj1.jpg

http://i mg512.imageshack.us/img512/7920/10983928zh3.jpg
http://img512.imageshack.us/img512/ 3741/12bf0.jpg

Szczerze to zainteresował mnie ten mod. Chyba go ściągnę. Szkoda tylko że to tyle zajmuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. A tak nawiasem mówiąc...

Dnia 21.02.2008 o 18:16, YahooPL napisał:

Szczerze to zainteresował mnie ten mod. Chyba go ściągnę.


... widzę, że nowy sprzęt próżnował nie będzie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 19:35, DJ Szlafrok napisał:

Dzięki za linki. A tak nawiasem mówiąc...


Wiedziałem, że poradzisz sobie ze spacjami, których nie mogłem wyedytować :P

Dnia 21.02.2008 o 19:35, DJ Szlafrok napisał:

... widzę, że nowy sprzęt próżnował nie będzie. ;-)


Wątpie by ten mod jakoś bardzo zamulał kompa a na pewno niewiele więcej niz podstawowy Oblivion. Podziwiam tych ludzi, którym chciało się to robić. Nawet nie chce sobie wyobrażać ile czasu musiało zająć takie podrasowanie tekstur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 17:04, DJ Szlafrok napisał:

> /.../ Więc chyba nic się
nie stanie, jeśli powstanie taki misz-masz. /.../

Faktycznier, nic się nie stało, przynajmniej jak dotąd. ;-D
Trochę pograłem, ale chyba zbyt krótko, żeby docenić zalety moda, zresztą już zdążyłem zginąć, bo porwałem się od razu na zamknięcie bramy do otchłani. Tak, że jeszcze nie wiem, czy level scalling został zniesiony, czy też nie, ja sam jestem (raczej byłem, dopóki nie zginąłem) na pierwszym poziomie, więc nie mogłem zauważyć, czy stopień trudności maleje, czy też pozostaje stały ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 19:39, YahooPL napisał:

Wiedziałem, że poradzisz sobie ze spacjami, których nie mogłem wyedytować :P


Och, dziękuję. ;-)

@KrzysztofMarek

;-).
Proponuję przesunąć pasek poziomu trudności w lewo do oporu, w ten sposób dowiesz się, że jednak level scalling został usunięty - dowodem będzie śmierć po pierwszym śmielszym ataku jakiego wilka. ;-) Oczywiście, to był przykład dla Twojej ładnie rozwiniętej, pierwszopoziomowej postaci. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry... ale nie moge...
Jestem w mieście Cesarskim i gdzie tam jest jakaś kapliczka, dzięki której będę mógł ustabilizować te moje współczyniki postaci (Siła, Inteligencja) -... przypominam, że jakaś męda mnie zaraziła i mam je obniżone. Powiedzieliście mi, że trzeba znaleść jakaś kapliczkę... ale nie mogę jej znaleść...

... pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej udaj się do którejś ze świątyń w pozostałych miastach i będąc wewnątrz, skieruj się ku głównemu ołtarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 23:05, Bidasek napisał:

Najlepiej udaj się do którejś ze świątyń w pozostałych miastach i będąc wewnątrz, skieruj
się ku głównemu ołtarzowi.


No a w mieście Cesarskim jest chyba świątynia, ale jak się do niej wbijam to jest okrągła sala i na środku jest coś co przypomina wyschniętą fontanne... nic z tym czyms nie moge zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyschnięta fontanna, a ołtarz, na którym powinien płonąć smoczy ogień. Ot taki szczegół. ;-)

Przyznam się otwarcie; dawno nie uruchamiałem Obliviona, ale z tego co pamiętam, nie znajdziesz w tym mieście żadnej kapliczki przywrócenia - na takowe napotkasz jedynie w pozostałych (choć oczywiście mogę się mylić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 18:16, YahooPL napisał:

Szczerze to zainteresował mnie ten mod. Chyba go ściągnę. Szkoda tylko że to tyle zajmuje
:(


Polecam Ci tego moda jest naprawdę rewelacyjny , doinstaluj do niego jeszcze Qarl and Timeslips Depth of Field
efekt taki , jak na dołączonym screenie

20080222103958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 17:03, pawlo131 napisał:

Jeśli lubisz gry rpgi Morrowind ci się podobał to nie trać czasu tylko kupuj!
A co do twoich pytań...
Na wątek główny bardzo łatwo trafić, choćby dzięki opcji szybkiej podróży. Po rozpoczęciu
gry doskonale wiesz gdzie masz iść i jeśli tylko chcesz możesz znaleźć się tam w kilka
sekund!
Gdy celujesz w kogoś z łuku i widzisz że strzała leci prosto w niego to na pewno trafisz.
Oblivion to gra na długie godziny, choć jakbyś się uparł to główny wątek możesz skończyć
w 20-30h.
Na co jeszcze czekasz? :D Zamawiaj!


No więc mam już Obliviona i musze przyznać że gra jest bardzo dobra, Morrowind mi się wcale nie podobał po
prostu mi się nie dobrze robilo jak w niego grałem a tu widze wszystko wygląda o wiele lepiej.
Jestem na początku gry bo gram od niedawna, ale mam pytanie.
Czy gdy w mieście coś ukradniemy i strażnicy zaczną nas ściagać dają wkońcu sobie spokój czy trzeba odsiedzieć w więzieniu?
I jest jakiś sposob na ukrycie swoich rzeczy?
Bo ja stawiłem opór w jakimś mieści juz nie pamiętam jak się nazywało, ale po zabiciu strażnika załozylem sobie jego zbroje i zaczepili mnie następni, musialem sava wczytać w końcu.
A jeszcze jedno jak zamknąć te portal przed miastem w którym jest ten spadkobierca? (mam nadzieje że wiecie o który mi portal chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygląd środowiska, to ja polecam Natural Environments ;P nie ma po prostu takiego drugiego moda.

http://www.tesnexus.com/downloads/images/2536-1-1192808741.jpg
http://www. tesnexus.com/downloads/images/2536-5-1197104613.jpg
http://www.tesnexus.com/downloa ds/images/2536-5-1197104540.jpg
http://www.tesnexus.com/downloads/images/2536-4-119 7104612.jpg

Mod dodaje nawet ptaki i owady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 11:00, Gorn7 napisał:

> Jeśli lubisz gry rpgi Morrowind ci się podobał to nie trać czasu tylko kupuj!
> A co do twoich pytań...
> Na wątek główny bardzo łatwo trafić, choćby dzięki opcji szybkiej podróży. Po rozpoczęciu

> gry doskonale wiesz gdzie masz iść i jeśli tylko chcesz możesz znaleźć się tam w
kilka
> sekund!
> Gdy celujesz w kogoś z łuku i widzisz że strzała leci prosto w niego to na pewno
trafisz.
> Oblivion to gra na długie godziny, choć jakbyś się uparł to główny wątek możesz
skończyć
> w 20-30h.
> Na co jeszcze czekasz? :D Zamawiaj!
>
>
No więc mam już Obliviona i musze przyznać że gra jest bardzo dobra, Morrowind mi się
wcale nie podobał po
prostu mi się nie dobrze robilo jak w niego grałem a tu widze wszystko wygląda o wiele
lepiej.
Jestem na początku gry bo gram od niedawna, ale mam pytanie.
Czy gdy w mieście coś ukradniemy i strażnicy zaczną nas ściagać dają wkońcu sobie spokój
czy trzeba odsiedzieć w więzieniu?
I jest jakiś sposob na ukrycie swoich rzeczy?
Bo ja stawiłem opór w jakimś mieści juz nie pamiętam jak się nazywało, ale po zabiciu
strażnika załozylem sobie jego zbroje i zaczepili mnie następni, musialem sava wczytać
w końcu.
A jeszcze jedno jak zamknąć te portal przed miastem w którym jest ten spadkobierca? (mam
nadzieje że wiecie o który mi portal chodzi)


Jeżeli nie chcesz, żeby cię aresztowali to musisz wstąpić do gildi złodziei, wtedy możesz im zapłacić znacznie mniej
niż strażnikowi, a przestaną cię już ścigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytują fragment z Adamantytowej Wieży"
"- aktywujemy główny ołtarz w kaplicach znajdujących się w miastach - tzw. Ołtarz Dziewięciu (Altar of the Nine) - warunek: punkty Sławy naszej postaci muszą być wyższe od punktów Niesławy"

Więc, ten ołtarz Dziewięci to jest chyba w mieście Cesarskim, ale nie mam odpowiedniej sławy... No to ekstra, coś czuje, że czeka mnie długa gra w chorobie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2008 o 11:05, Ninielia napisał:


Mod dodaje nawet ptaki i owady.


to prawda , też go używam i rzeczywiście zmienia obka nie do poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> A jeszcze jedno jak zamknąć te portal przed miastem w którym jest ten spadkobierca? (mam
> nadzieje że wiecie o który mi portal chodzi)

First - wchodzisz do portalu (to chyba jasne ;)) - kosisz pierwsze potworki, spotykasz strażnika (lepiej go odpraw, zginie bardzo łatwo, a przyda ci się podczas odbijania miasta). No i idziesz w lewo, praktycznie droga jest jedna, potem rozmaite zakrętasy, no i w końcu dochodzisz do wieży. Włazisz do środka, i pniesz się coraz bardziej w górę, aż dojdziesz do przejścia do drugiej wieży - wdrapujemy się na ów drugą wieżę, zabijamy strażnika, mamy klucz, by wdrapać się na szczyt PIERWSZEJ wieży. No i wracamy do niej, i przechodzimy przez zamknięte drzwi - no i znowu wdrapujemy się na szczyt, aż zobaczymy taką wirującą kulę - po jej zabraniu, brama zostaje zniszczona - tu mały "trik" - kulę można brać w nieskończoność (jest ona nic nie warta, ale można nią zaklinać przedmioty) - mi udało się zabrać 4 kule ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie.

W Mieście Cesarskim, w Dzielnicy Świątynnej, znajduje się Ołtarz Jedynego, którego nie da się aktywować. Kolejna sprawa - ołtarze Dziewięciorga. Dostępne są w świątyniach każdego innego miasteczka (umieszczone są wzdłuż ścian i dają premie do atrybutów postaci), lecz by ich móc używać, należy odwiedzić odpowiednie kapliczki w Cyrodiil.
Oprócz wyżej wspomnianych znajdziesz też ołtarz główny (stoi sobie na wprost do wejścia/nie ma potrzeby go aktywować), który leczy/przywraca pod warunkiem, że twoja postać posiada więcej punktów sławy od niesławy.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 11:42, cmurder napisał:


>
> Mod dodaje nawet ptaki i owady.

to prawda , też go używam i rzeczywiście zmienia obka nie do poznania

a czy trzeba się rejestrować żeby go pobrać i dajcie stronkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować