Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2010 o 21:16, Witcher1990 napisał:

A jaki problem zrobić to w domu typie i zapakować w pojemnik plastikowy?


nie jestem twoim typem, to po pierwsze. po drugie, ryż z tuńczykiem po jednym dniu do niczego się nie nadaje, tak samo jak jakakolwiek sałatka.
na takich wyprawach nie ma się co pieścić szczerze mówiąc. słodycze to podstawa, do tego mięcho i kupowany po drodze chleb. i woda ofc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wiosłowanie sztangielkami (wpisz sobie wiosłowanie sztangą i robisz tak samo tylko ze sztangielkami) TO JEST NA DOLNE MIĘŚNIE PLECÓW ZAMIAST MC

Dnia 01.09.2010 o 22:08, Witcher1990 napisał:

? Prawidłowo wykonywane ćwiczenie to to mało co angażuje te dwa węże na plecach, dużo lepsze będą już te wymęczone supermany.


>A niech będą, ja robiłem wiosłowanie i miło wspominam, dobre jak się nie może MC robić bo tak w kręgosłup nie idzie.

Dnia 01.09.2010 o 22:08, Witcher1990 napisał:

Przy poprawnej technice fizycznie nie jest możliwe (...)

Dnia 01.09.2010 o 22:08, Witcher1990 napisał:

To czemu po MC bolą mnie mięśnie przez 2-3dni? A wykonuję jak najbardziej poprawnie. Chyba, że chodzi Ci konkretnie o wiosłowanie sztangą, że nic nie daje?


Rozumiem że to tylko pomyłka a nie jakaś śmiechu warta próba manipulacji. Chyba że w Twoim równoległym świecie piszemy cały czas o mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zjesz ją 1go dnia a na drugi masz kanapki z konserwą. Albo wymieszasz tuńczyka z puszki z ryżem na drugi dzień bo ryż się nie zepsuje;o Ludzie ogaru troche ciężko samemu pomyśleć? Na forum trzeba pisać co wziąć do jedzenia i co z czym wymieszać?

Shlafrok
Zgubiłem się w Twoim rozumowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 21:23, Witcher1990 napisał:

Zgubiłem się w Twoim rozumowaniu


Ech, specjalnie zarzuciłem cytatami. Przejrzyj jeszcze raz posty, jeśli uważasz że wszystko jest w porządku to chyba nie mamy o czym gadać. Zresztą i tak mi się już nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy są takie specjalne... Zobacz na siłowni powinny być takie szerokie do ćwiczeń siłowych, tam można coś podpiąć. Przeważnie mają sznurek z haczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 12:50, Witcher1990 napisał:

Hmm tylko czy jest sens dać 200zł za taką kamizelkę do której pewnie wejdzie 40kg a do
podciągania styknie myślę 5kg...


Dla jednego styknie 5, a dla innego 25. Pyta o obciążenia, to odpowiadam, tak się to robi. Wersja budżetowa to plecak załadowany obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiadome, że to jest najlepszy motyw bo zawsze można wykorzystać do biegania z obciążeniem albo na poręcze do trica tam się więcej ładuje.
Jak myślisz może by się przydał w tym temacie jakiś podpięty post żeby wszystkim nie powtarzać 10xtego samego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co sobie kupiłem:) Zgadnijcie ile toto kosztowało. Dla ułatwienia dodam, że cena powala;/
Chciałem je przetestować od razu ale jeszcze się nie zregenerowałem po wczorajszym koncercie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem sobie bardzo zgrabne hantle:) Niestety posiadam jednak pewien problem. Totalny brak czasu w tym roku szkolnym. Bardzo byłbym wdzięczny za ułożenie treningu, który dałby mi fajne rezultaty w wyglądzie górnych partii ciała i nie trwał dłużej niż 75 min., ew. podesłanie pomocnych linków. Oczywiście w razie potrzeby bezproblemowo mogę dokupić drążek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam czasu. nie chce mi się. jestem zmęczony. jutro to zrobię. nie dam rady. to nie jest usprawiedliwienie. rok szkolny się jeszcze na dobre nie zaczął, będzie dobrze.
75 minut? toż to dwa treningi są.
no excuse workout na youtube, później coś się wymyśli.
i dokup ten drążek - lepiej mieć niż nie mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty Guru co myślisz? Podpinamy to?

Tekst dla wszystkich chcących zacząć przygodę z siłownią. Na samym początku chcę podkreślić, że nie jestem ekspertem, a po prostu chcę przekazać to co wyczytałem/usłyszałem/zobaczyłem żeby nie pisać tego samego do wszystkich po 5razy
Na początek podaj nam swoje wymiary tzn wzrost, masę, budowę ciała, cele jakie zamierzasz osiągnąć na siłowni (rozwój masy, wzrost siły, wytrzymałości) wiek, staż treningowy, czy uprawiasz sporty. Pisząc tekst w stylu „potrzebuję super plan treningowy” nic nikomu nie powiedzą!
Najważniejsze w tym sporcie jest
1. Dieta- to jest absolutna podstawa! Zapomnij o fastfoodach i zupkach chińskich. Jeśli na serio traktujesz siłownię to należy szamać: ser biały, mięcho najlepiej kurczak ale także pozostałe rodzaje w tym ryby np. Tuńczyk który posiada również bardzo potrzebne nam tłuszcze. Jajka, serki wiejskie, jogurty (witaminy i lepsza przemiana materii) Węglowodany- pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, ryż, kasze, makarony. SUPLEMENTY TO TYLKO DODATEK DO DIETY. Stosuje się je jeśli nie możesz zjeść pełnowartościowego posiłku i nie ma opcji by zastąpiły normalne pożywienie bo większość składników odżywczych ma pochodzić z jedzenia a nie z supli. Zapomnij także o 2-3 posiłkach w ciągu dnia. Jeśli jesteś chudy i chcesz przybrać musisz jeść 4,5 a nawet 6x na dzień. Najważniejsze jest śniadanie- musi być syte i bogate w węgle i białka. Posiłek przed treningowy (1-2godz przed treningiem) i po treningowy co nie znaczy, że inne posiłki możesz olać. Aby przybrać na masie ważne jest dostarczenie organizmowi więcej niż potrzebuje. Tak samo z tłuszczem- chcesz spalić jedz mniej niż potrzebujesz i ćwicz. Prosta zasada a mało kto o tym pamięta.
Poza tym pij dużo wody- minimum 1.5l wody dziennie. Do tego zakup magnez z witB6 i jakieś witaminy typu Centrum bo woda sporo wypłukuje.
2. Wytrwałość, systematyczność, praca, praca, praca. NIE MA WYMÓWEK! Unikając treningów nic nie osiągniesz i nie rób sobie wymówek w stylu „Nie mam sprzętu, czasu, chęci, mam zły nastrój”. Przyjmij do wiadomości, że nie ma super planu treningowego. Nie zrobisz z siebie Pudziana w pół roku choćby nie wiem co. Do tego trzeba czasu, wytrwałości, chęci i ciężkiej pracy na siłce z dobrą dietą, a może po pół roku będzie coś widać.
3. Trening- to tylko bodziec do rozwoju mięśni bo te nie rosną gdy pakujesz (choć puchną okropnie gdy ćwiczysz tzw pompa) tylko gdy odpoczywasz i regenerujesz mięśnie. Ból jest spowodowany mikropęknięciami powstającymi w czasie wysiłku, a które regenerują się jeśli dostarczymy im odpoczynku i materiału do odbudowy zniszczeń czyli białek. NA TRENINGU NIE MA OBIJANIA. Najlepiej zapomnij o całym świecie. Przez tą 1-2godzin istniejesz tylko ty i żelastwo. Więc mp3 na uszy i do boju!
W skrócie o treningach
a) Jeśli nie masz stażu to trening FBW czyli Full body Workout alby przygotować organizm do wysiłku. Zasadą jest ćwiczenie każdej partii mięśni na danym treningu lub ułożeniu planu A i B tak by ćwiczyć całe ciało na 2treningach.
b) Masa- 2-3serie na każdą partię mięśni od 12-6powótrzeń tak by te ostatnie sprawiały problemy. Najlepiej 3-4razy w tygodniu. Przerwy 1-1.5min między seriami.
c) Siła- mało powtórzeń, duże ciężary, nieco dłuższy odpoczynek nawet 4min
d) Wytrzymałość- duża ilość powtórzeń i serii, spora intensywność
e) Rzeźba- małe ciężary, wiele powtórzeń, intensywnie, partia nawet 2xtygodniowo
W zasadzie przy każdym treningu powinno się dużo jeść choć oczywiście najwięcej przy masie. Nie możemy też zapominać o aerobach żeby się nie zatłuścić np. rower, bieganie, basen.
KAŻDY trening MUSI być poprzedzony rozgrzewką np. 10min na rowerku, rozciąganie mięśni itp. Chyba pamiętasz z lekcji WFu? To nie były chore wymysły, ogólnorozwojowa rozgrzewka pozwala zapobiec wielu kontuzjom i urazom!
Jak ułożyć plan treningowy? http://www.kulturystyka.pl/atlas/ na początek ćwiczenia na wolnych ciężarach tzn sztangi, sztangielki a nie maszyny. Trzeba również zwrócić uwagę na poprawność wykonywania ćwiczeń.
Teoretycznie zasada jest taka:
1. Duże partie na początku tygodnia tzn klata+bic
2. Nogi+plecy
3. Barki+tric
W razie problemów z ułożeniem treningu służę pomocą (patrz początek posta)
To chyba tyle wiesz już mniej więcej co i jak resztę dopasujemy indywidualnie lub przynajmniej postaramy się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 18:42, Daelor napisał:

75 minut? toż to dwa treningi są.


To znaczy, że się nie przykładasz ;]
U mnie jeden trening to zwykle 1,5 godziny, a są ludzie, którzy siedzą po 2 i nawet dłużej na raz. Pytanie też ile razy w tygodniu można czas poświęcić. Ale z jakimś fbw 2x w tygodniu po 75 minut można już coś zrobić.

Witcher1990---> można podpiąć, ale czy to coś da. Doświadczenia z innych tematów (obywatel, guild wars, zdjęcia forumowiczów) pokazują, że ludzie mają w rzyci podpięte posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie trening na masę powinien zajmować max 1godzinę. Ja teraz dość szybko śmigam ale i tak potrzebuję trochę więcej czasu.
A taki podpięty post się przyda można przynajmniej kogoś do niego odesłać, nie trzeba pisać kilka razy to samo ew szukać po Twoim gsie;) Ja nie mam wtyków u modków to jak możesz to ogarnij to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Buheheh, Ty nie masz wtyków, a ja mam chyba antywtyki ;]
Ale spoko, napiszę prośbę razem z zażaleniem mojego ostatniego warna za darmo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować