Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

A możcie mi powiedzieć czego jeden z oddziałów terminatorów nazywają sieszturmowi przecież są tacy powolni, nie powinni być weterani terminatorów ??? niewiem mozę dlatego ze mają możliwość desantu ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 19:49, Joannita napisał:

A możcie mi powiedzieć czego jeden z oddziałów terminatorów nazywają sieszturmowi przecież
są tacy powolni, nie powinni być weterani terminatorów ??? niewiem mozę dlatego ze mają możliwość
desantu ????


Sądzę, że GW przyjął rozróżnienie, iz jednostki "assault" są uzbrojone w broń do walki wręcz i ich przenaczeniem jest walka w zwarciu. Tak wygląda sprawa w wypadku ASM, AT, szturmowych Guardianów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tyczy się Land Speedera : According to the game''s background, the Land Speeder gets it''s name from Arkhan Land, the techpriest who rediscovered the STC template containing its designs.
Identycznie ma się sprawa w wypadku Land Raidera.

Zatem tłumaczenie jest poprawne. Pytanie tylko, czy wynika to z wiedzy tłumaczy o uniwersum WH 40 000 (co byłoby godne pochwały i świadczyło o zaangażowaniu), czy też wzięło się z opisywanych przeze mnie problemów w przetłumaczeniu złożenia Land Speeder na język polski.

Tak, czy inaczej - wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tam mogą zostawićnawet samo "ls" albo nawet 0 treści moze być tylko klawisz skrótu :P kto to tam zwraca uwagę na takie "duperele" ważniejsze aby opisc jak co działa/co to jest był po polsku a nazy to tam moze nawet nie być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że bez nazwy trudno by się było w miarę szybko dogadać. Tak mamy nazwy które i wpadają w ucho, ale nawet brzmią (no może poza Przerażaczami i Skrzydlażami Vespidów). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy maćta do polonizacyja?Chciałobym uslysec Cezzarra Pazurem jakom gwaldzistę,czy Pitera Frontczeskiego jako Herszta Orkuf...

(Orkish)
Tłumaczenie nazw na poprawne"Ścigacz Landa"Może być,ale dobrze,że zmienili na Land Raider-Korsarz Landa głupio brzmi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja proponuje zebys sie jednak zapoznal ze swiatem wh 40k...

land raidery to jest baardzo stara konstrukcja, zapomniana technologia tak jak dreadnougthy. TO sa doskonale konstrukcje i od tamtego czasu nie powstaly lepsze machiny tego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2007 o 21:54, Mroku21 napisał:

Tutaj macie wyjaśnienie co do ostatnich problemów z gayspay''em: http://forums.relicnews.com/showthread.php?t=143412
Nie wygląda to dobrze ;/


Eee mógby ktoś ten tekst przetłumaczyć na nasz piekny ojczysty język, bo ja nicht verstehen/ ni pani majet/i don''t understand/ nie rozumiem tego. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:00, morthi napisał:

to ja proponuje zebys sie jednak zapoznal ze swiatem wh 40k...

land raidery to jest baardzo stara konstrukcja, zapomniana technologia tak jak dreadnougthy.
TO sa doskonale konstrukcje i od tamtego czasu nie powstaly lepsze machiny tego typu


Tak jak większość Imperialnego złomu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:14, Mroku21 napisał:

O widzę, że w końcu uaktualnili statystyki jednostek do patcha 1.2 ;)


Były już aktualne 2 dni po patchu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:00, morthi napisał:

to ja proponuje zebys sie jednak zapoznal ze swiatem wh 40k...

land raidery to jest baardzo stara konstrukcja, zapomniana technologia tak jak dreadnougthy.
TO sa doskonale konstrukcje i od tamtego czasu nie powstaly lepsze machiny tego typu



Lol? Ale o co loto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 21:04, Iroks1 napisał:

dla mnie tam mogą zostawićnawet samo "ls" albo nawet 0 treści moze być tylko klawisz skrótu
:P kto to tam zwraca uwagę na takie "duperele" ważniejsze aby opisc jak co działa/co to jest
był po polsku a nazy to tam moze nawet nie być


Ja zwracam uwagę na takie "duperele". DoW to nie Tetris. Gra tego typu traci połowę uroku jeśli obedrze się ją z klimatu, a o to nietrudno, jeśli spaprane jest tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:59, Lord Avatar napisał:

> dla mnie tam mogą zostawićnawet samo "ls" albo nawet 0 treści moze być tylko klawisz skrótu

> :P kto to tam zwraca uwagę na takie "duperele" ważniejsze aby opisc jak co działa/co to
jest
> był po polsku a nazy to tam moze nawet nie być

Ja zwracam uwagę na takie "duperele". DoW to nie Tetris. Gra tego typu traci połowę uroku jeśli
obedrze się ją z klimatu, a o to nietrudno, jeśli spaprane jest tłumaczenie.

"chodzi o to żeby nie wpaść w boto" (musiałem to napisać :) )chodzi o to ze po co zmieniać nazwy oryginalne ? tak to trzeba kombinować jak to jest po angielsku jak sie chce dogadać a i skróty sa inne (dosyć niedawno dowiedziałem sięze immortale to nieśmiertelni xD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować