Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2009 o 19:51, Neisha napisał:

Tylko że te hiszpańskie anarchokomuny jakoś się właśnie jednak zorganizowały

Nie masz się co martwić. Zapatero wraca do korzeni... :)

Dnia 18.02.2009 o 19:51, Neisha napisał:

Jak wspominałam, i tak nie wyobrażam sobie anarchizmu w dzisiejszych warunkach.

Przykładów pełnej anarchii we współczesnym świecie jest całkiem dużo. Zaczynając od sztandarowych:
Somalia, Afganistan, Pakistan, połowa państw Afrykańskich, kilkaset państw-wysp bez statusu...

Dnia 18.02.2009 o 19:51, Neisha napisał:

Alternatywne wizje historii zostawmy zaś fantastom.

Scenarzystom filmowym. Dzisiaj każda fantazja może zostać perfekcyjnie sfilmowana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:03, KrzysztofMarek napisał:

w Rotterdamie przyjęło 15 mężczyzn, a w Utrechcie trzech." Boją się zgłaszać?

Reszta po prostu pije dalej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:21, Neisha napisał:

> /.../ > Dozór policyjny. Śmiech na sali.

Zawsze to powtarzam: uciąć, co trzeba i więcej nie bedą gwałcili.
Żebyż chociaż po recydywie ucinali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trąbią o wynikach sondażów, które obwiniają obecny rząd skutki kryzysu...
To tak jakby obwiniać kota za to, że koń padł. Kompletny nonsens.

Za kryzys winni są wyłącznie, wyłącznie, wyłącznie Amerykanie. A ściślej ich debilne prawo, które pozwoliło na to, żeby bankami NAZYWAŁY SIĘ firmy spekulacyjne, towarzystwa ubezpieczeniowe i zwykli bogaci oszuści udający, że mają kasę.
W Polsce aż tak złego prawa nie ma. Bank nie może pożyczać więcej niż ma pieniędzy uwzględniając nawet ryzyko tych pożyczek. A to, że na amerykańskie śmiecie finansowe skusili się idioci w zachodniej europie, to mają przez to recesję, a przez to my mamy mniej zamówień na produkcję towarów i żywności. Stąd skutki kryzysu u nas. Dodatkowo zachodnia Europa i Amerykanie zaczęli wycofywać się z papierów w ich pojęciu niepotrzebnych, żeby odzyskać żywą gotówkę. Stąd spadki na giełdach i spadki walut europy wschodniej. A, że tych spadków nie przewidziało kilkudziesięciu naszych nieodpowiedzialnych frajerów, którzy nie za swoje pieniądze kupili opcje - czyli założyli się jaki będzie kurs złotego, to jest ich własna wina. Za te straty powinni odpowiedzieć z własnych majątków.

Kolejny tylko raz się potwierdza, że pozwolenie na to, żeby wielkimi przedsiębiorstwami (spółkami akcyjnymi) zarządzali ludzie, którzy nie są ich właścicielami - a tym samym - tymi, którzy nie mogą ponieść finansowych skutków swojej nieodpowiedzialności, to jedna z przyczyn tego wielkiego kryzysu. To jest po prostu kryzys gospodarczej nieodpowiedzialności. Winne jest prawo, które do takiej sytuacji dopuszcza, czyli w efekcie te same narody, które poniosą skutki tego kryzysu.

Dopóki nie zmieni się prawo likwidujące ograniczoną lub żadną odpowiedzialność finansową zarządzających firmami i bankami (czyli dopóki nie będą musieli zapłacić pełnych kwot poniesionych strat z własnych kieszeni), tak długo kryzysy będą zawsze będzie się powtarzać - za 30, 50 czy 100 lat. I tego właśnie nie rozumiał Alan Grenspan - choć powinien być pierwszym, który powinien. Do zarządzania wielkimi pieniędzmi nie wolno dopuszczać ludzi, którzy sami ich nie pomnożyli własną pracą. Być może stracą rację bytu studia na kierunkach zarządzania ponieważ najlepszą szkołą zarządzania jest doprowadzenie własnych firm do finansowego sukcesu. Teoria może pomóc, ale tylko tym którzy będą ją naprawdę wykorzystywać w praktyce i osobiście odpowiadać za skutki swojego zarządzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kara surowsza dla ludzi, którzy są chorzy psychicznie? Oni nie potrafią funkcjonować normalnie, nie rozumieją reguł społecznych tylko udają, są jak bomba, gdzie do wybuchu wystarczy iskra obojętnie czy obetniesz im fujarę. Dlatego surowsza kara niczego nie zmieni. Chyba nie miałeś okazji porównać osoby po prostu złej z chorą. Oczywiście psychiatra badając poznaje źródła lęków pacjenta i wtedy dopiero może spróbować go zastraszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:31, KrzysztofMarek napisał:

Zawsze to powtarzam: uciąć, co trzeba i więcej nie bedą gwałcili.
Żebyż chociaż po recydywie ucinali!

Tylko że w tym wypadku nie w tym tkwi problem. Sąd zdaje się oświadczać sprawcom: „Dobrze zrobiliście, dziewczynie się należało. Cieszcie się wolnością i załatwcie odpowiednie zeznania”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://waluty.onet.pl/1919216,wiadomosci.html

Sekretarka z ministerstwa finansów wymieniła w kantorze 100 euro na złote.
MF puściło farbę prasową o dokonanej wymianie bez podawania szczegółów. :)
Złoty po godzinie umocnił się...
Taka może być hipotetyczna prawda o ruchach finansowych naszego państwa.

Nie mówię, że tak jest, albo, że to źle, tylko śmiać mi się chce z pewności wielu ludzi co do determinizmu przepływów gospodarczych. Ekonomia to nauka niedeterministyczna - nauka, dziedzinie której jeszcze tak naprawdę nie znamy (zaledwie jakieś podstawy wywodzące się ze statystyki i logistyki).
Ale niezachwiana pewność wielu ludzi co do tego, że jakaś instytucja, rząd czy konkretny spekulant może sam coś zmienić - jest bardzo zabawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2009 o 21:21, Neisha napisał:

Zwyczajnie panowie policjanci badają sprawę, przeprowadzają wywiad, oceniają co mogą zrobić i czy w ogóle coś mogą zrobić tak, aby ktoś im się nie dobrał do tyłka. Widać zatrzymani to typy spod ciemnej gwiazdy, a dziewczyna mogła tego nie wiedzieć, albo wiedziała i odpowiadało jej to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:09, Nekromantik napisał:

Zwyczajnie panowie policjanci badają sprawę, przeprowadzają wywiad, oceniają co mogą
zrobić i czy w ogóle coś mogą zrobić tak, aby ktoś im się nie dobrał do tyłka. Widać
zatrzymani to typy spod ciemnej gwiazdy, a dziewczyna mogła tego nie wiedzieć, albo wiedziała
i odpowiadało jej to.

Prokuratura przedstawiła zarzuty. W tej sytuacji niepojęte jest przy przestępstwie tego kalibru stosowanie dozoru policyjnego, czyli zwykłego obowiązku zgłaszania się raz na jakiś czas na komendę. Możliwość wpływania na przebieg śledztwa jest oczywista, a to stanowi podstawę dla aresztu tymczasowego. No ale w Polsce nie traktuje się poważnie przestępstw seksualnych, wyroki niemal zawsze są w najniższych przedziałach, a ofiarami nikt się nie przejmuje. BTW, tym bardziej ta sprawa jest oburzająca, gdy się weźmie pod uwagę niedawne wydarzenia:
http://wyborcza.pl/1,75248,6284385,Gwalciciel_zabil__bo_policja_byla_bezczynna.html?as=1&ias=3&startsz=x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:42, Neisha napisał:

Możliwość wpływania na przebieg śledztwa jest oczywista, a to stanowi podstawę dla aresztu tymczasowego.

Nie jestem całkiem pewny, ale ostatnio chyba sądy starają się rzadziej stosować areszt tymczasowy. Spowodowane jest to pewnie przepełnionymi więzieniami oraz statystykami organizacji takich jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która mówi że areszt tymczasowy w Polsce jest nadużywany i często bezzasadnie przedłużany. Niestety sądy bywają omylne, bo sędziowie są ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:51, Konował napisał:

Spowodowane jest to pewnie przepełnionymi więzieniami oraz statystykami organizacji
takich jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która mówi że areszt tymczasowy w Polsce
jest nadużywany i często bezzasadnie przedłużany. Niestety sądy bywają omylne, bo sędziowie
są ludźmi.

To, że areszt tymczasowy jest w Polsce często nadużywany to inna kwestia. Moja siostra gdy miała praktyki w prokuraturze dużo mówiła o zupełnie bzdurnych sprawach, w których to stosowano. No ale skoro sędziowie mają ograniczać, to jak widać brutalny gwałt zbiorowy stanowi właśnie taką błahostkę, którą nie warto się przejmować. Z tym że łagodne traktowanie sprawców gwałtu to nie nowy trend, więc nie jestem przekonana czy takie tłumaczenie w tym wypadku ma rację bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2009 o 22:42, Neisha napisał:

Prokuratura przedstawiła zarzuty. W tej sytuacji niepojęte jest przy przestępstwie tego
kalibru stosowanie dozoru policyjnego, czyli zwykłego obowiązku zgłaszania się raz na
jakiś czas na komendę. Możliwość wpływania na przebieg śledztwa jest oczywista, a to
stanowi podstawę dla aresztu tymczasowego./.../

Taaa... i co jeszcze odkrywczego powiesz ? Sąd wg Ciebie musi stosować areszt dla wszystkich podejrzanych o cięższe przestępstwa ? Nie widziałaś akt sprawy i dowodów ale wyrokować na odległość jest bardzo łatwo, nieprawdaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mnie zatkało, gdy przeczytałam powyższego posta. Dam ci jeszcze raz linka do artykułu:
http://www.policyjni.pl/Policyjni/1,91152,6287060,Trzech_mezczyzn_pobilo_i_zgwalcilo19_latke__To_miala.html

Sprawcy twierdzili, że powodem ich zachowania była chęć ukarania 19-latki za wybicie szyb w domu jednego z nich. Wobec wszystkich zastosowano dozór policyjny.

Zakładając że nie ma tu jakiegoś megaprzeinaczenia dziennikarskiego, to jak możesz coś takiego pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:32, Olamagato napisał:

W Polsce aż tak złego prawa nie ma. Bank nie może pożyczać więcej niż ma pieniędzy uwzględniając
nawet ryzyko tych pożyczek.

W Stanach również. Zresztą żaden bank nie może pożyczyć więcej niż ma.

Dnia 18.02.2009 o 21:32, Olamagato napisał:

A to, że na amerykańskie śmiecie finansowe skusili się idioci
w zachodniej europie, to mają przez to recesję, a przez to my mamy mniej zamówień na
produkcję towarów i żywności.

Kiedy Amerykanie płacili niezły % od tych papierów to zamówień mieliśmy więcej.

Dnia 18.02.2009 o 21:32, Olamagato napisał:

Kolejny tylko raz się potwierdza, że pozwolenie na to, żeby wielkimi przedsiębiorstwami
(spółkami akcyjnymi) zarządzali ludzie, którzy nie są ich właścicielami - a tym samym
- tymi, którzy nie mogą ponieść finansowych skutków swojej nieodpowiedzialności, to jedna
z przyczyn tego wielkiego kryzysu. To jest po prostu kryzys gospodarczej nieodpowiedzialności.
Winne jest prawo, które do takiej sytuacji dopuszcza, czyli w efekcie te same narody,
które poniosą skutki tego kryzysu.

Rozumiem że chciałbyś zabronić właścicielom wynajmowania ludzi do zarządzania ? :-)

Dnia 18.02.2009 o 21:32, Olamagato napisał:

Dopóki nie zmieni się prawo likwidujące ograniczoną lub żadną odpowiedzialność finansową
zarządzających firmami i bankami (czyli dopóki nie będą musieli zapłacić pełnych kwot
poniesionych strat z własnych kieszeni),

Ale po kiego ? Zarządzający i tak tego nie spłacą. Poza tym efekt będzie jeden: zarząd będzie się bał uczynić cokolwiek ryzykowniejszego. To właściciel odpowiada za to, że wynajął takich a nie innych ludzi. Niech on się martwi.

Dnia 18.02.2009 o 21:32, Olamagato napisał:

pierwszym, który powinien. Do zarządzania wielkimi pieniędzmi nie wolno dopuszczać ludzi,
którzy sami ich nie pomnożyli własną pracą.

Niech o tym decydują właściciele firmy a nie Alan Greenspan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:42, Neisha napisał:

Dla mnie to są ofiary systemu, które z jednej strony nie mogą się bronić z drugiej system lekceważy ich problem.
Kiedyś czytałem o mężczyźnie co padł ofiara napadu i gwałtu. Na policji został obiektem kpin, że pewnie pedał i tak dalej. Pomocy znikąd. I co z tym chciałabyś zrobić? Wprowadzić system totalitarny? Ja dałbym ofiarom broń, aby mogły chociaż same walczyć o własną godność, ale tego lewica przeboleć nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 23:09, Neisha napisał:

Po prostu mnie zatkało, gdy przeczytałam powyższego posta. /.../

I wg Ciebie na podstawie samej tej notatki prasowej sąd ma wsadzić do aresztu ? A to czemu ? Skąd możesz wiedzieć czy w ogóle można tu mówić o mataczeniu - może dowody są na tyle mocne, że nie ma już czego mataczyć. Ty tego nie wiesz, ja tego nie wiem.
Areszt to nie jest kara - to środek zapobiegawczy, żeby postępowanie prawidłowo się toczyło.
Osobiście mam nadzieję, że ich wsadzą. Ale moje osobiste odczucia niczego nie zmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 23:13, Nekromantik napisał:

Ja dałbym ofiarom broń, aby mogły chociaż same walczyć o własną godność, ale tego lewica przeboleć nie może.

A co niby lewica dzisiaj może?
Tuptać nóżką i krzyczeć? :)
Rządzi prawica, największymi siłami w parlamencie są PO oraz PiS i obie te partie oficjalnie nie popierają łatwego dostępu do broni palnej, więc lewica tutaj niewiele ma do gadania.
I nie nazwałbym te osoby ofiarami systemu, co najwyżej są to ofiary stereotypów i głupoty ludzkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:32, Olamagato napisał:

Za kryzys winni są wyłącznie, wyłącznie, wyłącznie Amerykanie. A ściślej ich debilne
prawo, które pozwoliło na to, żeby bankami NAZYWAŁY SIĘ firmy spekulacyjne, towarzystwa
ubezpieczeniowe i zwykli bogaci oszuści udający, że mają kasę.

Ja porównuję udzielenie kredytów hipotecznych dla osób, które nie były w stanie ich spłacić do sytuacji, w której do banku przychodzi koleś dajmy na to po 100 tys. zł, bo tego dnia zamierza wygrać w toto lotka 10 mln zł.

Dnia 18.02.2009 o 21:32, Olamagato napisał:

Za te straty powinni odpowiedzieć z własnych majątków.

Oczywiście. Żadnej odpowiedzialności zbiorowej. W przeciwnym razie powinniśmy wszyscy upomnieć się o zaległe dywidendy.

Trochę szkoda, że premier zapowiedział interwencję, gdyby euro kosztowało > 5 zł. Moim zdaniem do żadnej interwencji nie powinno dojść, ale sama jej deklaracja może mieć efekt psychologiczny, zwłaszcza na spekulantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 23:15, Clegan napisał:

I wg Ciebie na podstawie samej tej notatki prasowej sąd ma wsadzić do aresztu ? A to
czemu ?

Próbujesz wywracać kota ogonem.

Dnia 18.02.2009 o 23:15, Clegan napisał:

Skąd możesz wiedzieć czy w ogóle można tu mówić o mataczeniu - może dowody są
na tyle mocne, że nie ma już czego mataczyć. Ty tego nie wiesz, ja tego nie wiem.
Areszt to nie jest kara - to środek zapobiegawczy, żeby postępowanie prawidłowo się toczyło.

Zgodnie z tym genialnym rozumowaniem seryjny morderca powienien do czasu wyroku sądu cieszyć się wolnością mimo mocnych dowodów przeciwko niemu (a może dzięki nim).

Kodeks postępowania karnego:

Art. 249. § 1. Środki zapobiegawcze można stosować w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa; można je stosować tylko wtedy, gdy zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że oskarżony popełnił przestępstwo.
§ 2. W postępowaniu przygotowawczym można stosować środki zapobiegawcze tylko względem osoby, wobec której wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów.


Zarzuty są? Są. Wysokie prawdopodobieństwo nowego przestępstwa ze strony domniemanych gwałcicieli, którzy dodatkowo brutalnie pobili?
Jak już zwracałam uwagę, w o wiele łagodniejszych przestępstwach powszechnie się stosuje areszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się