Zaloguj się, aby obserwować  
Gorky0

TES IV: Oblivion vs. Gothic 3

1184 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2007 o 08:10, Prateorian napisał:

> Jedyne w czym TES IV ma przewagę nad G3 to większy świat. A tak to Oblivion to beznadziejna

> gra. G3 jest 100 razy lepszy. To moje zdanie.
Zgadzam się , w TES IV jest masa niepotrzebnych i podobnych zadań co po pewnym czasie się nudzi
;)


Niepotrzebnych? Co Ty mówisz? W Oblivionie są bardzo ciekawe i rozbudowane zadania czego niestety brakuje Gothic''owi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 12:44, rafisport napisał:

> > Jedyne w czym TES IV ma przewagę nad G3 to większy świat. A tak to Oblivion to beznadziejna

> > > > gra. G3 jest 100 razy lepszy. To moje zdanie.
> Zgadzam się , w TES IV jest masa niepotrzebnych i podobnych zadań co po pewnym czasie
się nudzi
> ;)

Niepotrzebnych? Co Ty mówisz? W Oblivionie są bardzo ciekawe i rozbudowane zadania czego niestety
brakuje Gothic''owi.

Pamiętam jak wykonywałem zadania dla jedej z gildii , buy ich z 10 i każe polegało na dojć i zabij kogoś , a potem przyjź po nagrodę . Mam jedno pytanie może zły topic , ale niech już będzie . W Oblivionie doprowadziłem spadkobierce tronu do siedziby gildii ostrzy i musiałem zbierać ksiągi skrytobójców . Mam wszystkie , i wszystkie przeczytałem , co mam z nimi zrobić , żebym mugł dalej zadania wykonywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 08:10, Prateorian napisał:

> gra. G3 jest 100 razy lepszy. To moje zdanie.
Zgadzam się , w TES IV jest masa niepotrzebnych i podobnych zadań co po pewnym czasie się nudzi
;)

Że cooo? xD

Wybacz, ale to właśnie w Gothic 3 pojawiają się tysiące zadań polegających na schemacie "przynieś mi 10 przedmiotów X", albo "Zabij grupę potworów o nazwie Y"... nie widziałem tam chyba ani jednej ciekawszej misji :/
Cały czas tylko:
-Przynieś 5 paczek broni (było chyba ze 3 razy, a do tego ogromne urozmaicenie jeszcze ze 4 podobne misje różniące się ilością paczek broni ;) )
-Przynieś zioło lecznicze w ilości 10
-Przynieś 5 mikstur leczniczych
-Przynieś 3 skrzynie
-Wykradnij i przynieś 3 kielichy
-Przytargaj 5 skrzyń z oliwą do lamp
-Przynieś 15 worków zboża
-Przynieś 5 baryłek mleka
-Przynieś 30 bochenków chleba i 30 kawałków mięsa
-Dostarcz 15 szczotek, kilofów i pił
-Przytargaj 10 urn
-Znajdź 15 roślin
-Przynieś 20 skór jeleni 30 skór wilków
-Dostarcz 10 paczek drewna
-Dostarcz 15 beczek ryb
-Zanieś 8 skrzyń ze skórami od myśliwych
-Czekam na 30 skór mrocznych zębaczy
-Zanieś drwalom 10 sztuk szynki
-Przynieś 12 skór bizonów
-Przynieś 10 kłów szablozęba
-Przynieś 100 bryłek rudy
-Dostarcz 30 brył siarki
-Donieś 50 złotych samorodków
-Przynieś 20 mikstur leczniczych
-Przynieś 10 kwiatów kaktusa
-przynieś 12 skór białych wilków
-Przynieś 6 skrzyń ze stalą
-Zanieś 3 stare szkatuły
-Przynieś 5 pucharów dusz
-Zanieś skóry rozkładających się bestii

Wreszcie najważniejsze misje w całej grze ;]
-Przynieś 12 ognistych pucharów
-Zbierz 5 artefaktów

To tak z pamięci ;)
Zanudziłem się przy tych arcyciekawych misjach jak nigdy ;P

Misji polegających na zabiciu X potworów Y nawet nie będę wypisywał, bo zeszłoby mi z tym do późnej nocy ;)

Z kolei niektóre zadania w Oblivionie to istne perełki. Na przykład "A brush with death", albo "Dreamworld Amulet".
Genialna jest też misja, którą dostajemy od Sheogoratha, niestety nie kojarzę już nazwy, ale sama jej idea jest wspaniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 12:44, rafisport napisał:

> > Jedyne w czym TES IV ma przewagę nad G3 to większy świat. A tak to Oblivion to beznadziejna

>
> > gra. G3 jest 100 razy lepszy. To moje zdanie.
> Zgadzam się , w TES IV jest masa niepotrzebnych i podobnych zadań co po pewnym czasie
się nudzi
> ;)

Niepotrzebnych? Co Ty mówisz? W Oblivionie są bardzo ciekawe i rozbudowane zadania czego niestety
brakuje Gothic''owi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 22:20, Sir Percival napisał:

Prawda niektóre rzeczy są zrobione w pośpiechu...Ale akurat te wady które wymieniłeś na temat
Gothic III
mogą wynikać raczej od wydajności twojego komputera.(Albo co mało prawdo podobne-Nie grałeś
w Gothic III tylko Gothic II ;pp )

lol grałem w G3 matole. I tylko ostatnia wada dotyczy słabości sprzętu. Czyli długie ładowanie się. Zresztą słyszałem że nawet na przyzwoitych kompach gra się tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 13:47, Monastor napisał:

Z kolei niektóre zadania w Oblivionie to istne perełki. Na przykład "A brush with death", albo
"Dreamworld Amulet".
Genialna jest też misja, którą dostajemy od Sheogoratha, niestety nie kojarzę już nazwy, ale
sama jej idea jest wspaniała.


Zgadzam się z tym, że misja dla Sheogoratha jest wspaniała. Szczególnie wtedy gdy sam Sheograth ssyła na khaitcką wioskę deszcz płonących psów(przeciez to bóstwo szaleństwa). Mi z misji najbardziej podobała się ta dla mrocznego bractwa, w której zostajmy zamknieci z piątką gości w hotelu i tylko my z niego wyjdziemy. Tego questa można rozwiązac na tyle sposobów, że przechodząc gre za którymś kolejnym razem przyjemnośc z jego wykonywania będzie taka sama jak za razem pierwszym. A jescze co do wypowiedzi Pretoriana to ciekawe czy umiał by wymienic tę masę "niepotrzebnych" questów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 11:40, kamceg napisał:

Mi z misji najbardziej
podobała się ta dla mrocznego bractwa, w której zostajmy zamknieci z piątką gości w hotelu
i tylko my z niego wyjdziemy. Tego questa można rozwiązac na tyle sposobów, że przechodząc
gre za którymś kolejnym razem przyjemnośc z jego wykonywania będzie taka sama jak za razem
pierwszym.


Zgadzam się! Ten quest był jednym z najlepszych w grze. Wogólę dużo quest''ów, które zlecało MB lub Gildia Złodziei było naprawdę niezłych! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej o tym TES''ie IV i o G3 tak tak rywalizacja miedzy tymi grami jest zacieta ale ja jako fan gothica jestem za G3 oczywiscie ale to co widza moje oczy (grafika i dopracowane szczególy) jestem Za TES IV: OB to mam nadzieje mnie usprawiedliwia...
PozdRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 11:40, kamceg napisał:

> Z kolei niektóre zadania w Oblivionie to istne perełki. Na przykład "A brush with death",
albo
> "Dreamworld Amulet".
> Genialna jest też misja, którą dostajemy od Sheogoratha, niestety nie kojarzę już nazwy,
ale
> sama jej idea jest wspaniała.

Zgadzam się z tym, że misja dla Sheogoratha jest wspaniała. Szczególnie wtedy gdy sam Sheograth
ssyła na khaitcką wioskę deszcz płonących psów(przeciez to bóstwo szaleństwa). Mi z misji najbardziej
podobała się ta dla mrocznego bractwa, w której zostajmy zamknieci z piątką gości w hotelu
i tylko my z niego wyjdziemy. Tego questa można rozwiązac na tyle sposobów, że przechodząc
gre za którymś kolejnym razem przyjemnośc z jego wykonywania będzie taka sama jak za razem
pierwszym. A jescze co do wypowiedzi Pretoriana to ciekawe czy umiał by wymienic tę masę "niepotrzebnych"
questów.


Gdzie jest ten Sheogorath?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 15:56, Tal441 napisał:

Gdzie jest ten Sheogorath?


Przodownik, a nie umie ciąć postów :/ i jeszcze umieszcza pytanie nie na temat :/ to pytanie nadaje się do tematu o Oblivionie ---> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&u=8371
ale dobra odpowiem na pytanie :) Sheogorath znajduje się w drodze z Leyawinn do Bravil po lewej stronie ścieżki :):):) dokładniej nie umiem napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 17:37, Bambadil napisał:

> Gdzie jest ten Sheogorath?

Przodownik, a nie umie ciąć postów :/ i jeszcze umieszcza pytanie nie na temat :/ to pytanie
nadaje się do tematu o Oblivionie ---> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&u=8371
ale dobra odpowiem na pytanie :) Sheogorath znajduje się w drodze z Leyawinn do Bravil po lewej
stronie ścieżki :):):) dokładniej nie umiem napisać


Może mógłbyś zaznaczyć mniej więcej jego położenie na jednej z tych map.

20070410185321

20070410185335

20070410185345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, masz rację :) Wiesz co ? Gothic ma gorszą grafę, a ścina mi kompa niemiłosiernie, natomiast Oblivion hula normalnie, żadnych problemów ;) Piranha Bytes, musi nająć lepszych speców od optymalizacji silnika oraz grafiki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 22:29, Probos napisał:

Dokładnie, masz rację :) Wiesz co ? Gothic ma gorszą grafę, a ścina mi kompa niemiłosiernie,
natomiast Oblivion hula normalnie, żadnych problemów ;) Piranha Bytes, musi nająć lepszych
speców od optymalizacji silnika oraz grafiki ;)



potwierdzam;) mam 512 RAM''u i specjalnie dla G3 mialem wymieniac ale... uznalem ze nie ma sensu. Mam inne ciekawe wydatki,a tak naprawde TERAZ tylko do G3 mi by byl potrzebny. a Oblivon... smiga na 1024:768 i srednie detale az milo! grafa sliczna, questy przerozne, wielki swiat, Zanim wykonalem pierwsza misje z martinem czy tam Jauffrem to robilem same dodatkowe - oczywiscie tak z 1/5 nie zrobilem. i Zajelo mi to... 40 h! zostalem grand championem na arenie i robilem inne questy, ale zostalo mi duzo w gildi magow i wojownikw, w DB jeszcze duzo, w gildi zlodziei nie zrobilem nawet pierwszego z tym Hieronymusem czy jak mu tam;)( tak w ogole prosilbym o pomoc w tej misji, a raczej gdzie mozna znalezc miksture kameleona czy niewidzialnosc:D)

Oprocz tego mnostwo misji od pojedynczych ludzi(nie bylem we wszystkich miastach) - to wszystko sklada sie na gre idealna! mowie serio - uwazam ze TES IV Oblivion jest jedna z pieciu najlepszych gier w historii. Jest tez swietny edytor map dzieki ktoremu mozemy stworzyc wlasny oblivionowy swiat. Jedyne co mnie irytuje to level scaling - ale da sie to przegryzc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze nie mogę brać pełnego udziału w dyskusji, oficjalnie Obliviona mam od jutra, dotychczas grałem u kolegi ;) Lecz tak szczerze uważam, że gdyby nie to, że jestem wielkim fanem Morrowinda ( gram od premiery, do dziś ), to zapewne, nie zainteresowałbym się Oblivionem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 11.04.2007 o 22:41, czad93 napisał:

oczywiscie
tak z 1/5 nie zrobilem. i Zajelo mi to... 40 h! zostalem grand championem na arenie i robilem



chodzilo mi o to ze NAWET 1/5 nie zrobilem. Przepraszam za double posting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jest grywalny a Gothic 3 nie za bardzo. Na sprzęcie średniej klasy takim jak mój - Obek chodzi na wysokich detalach z wyłączeniem cieni, AA, HDR a Gothic 3 na niskich się żabi i przycina. To dyskwalifikuje Gothica. Jednak fabularnie to dziecko Pirahny Bytes ma więcej i to znacznie więcej do zaoferowania, ciekwawdszy mniej cukierkowaty świat, większe zróżnocowanie terenu (trzy krainy z zupełnie innej bajki). Co z tego jednak skoro engine gry jest skopany i nie można się cieszyć pięknem i różnorodnością gry. Powiem tak włączając Gothic 3 chce się grać dopóki nie zacznie ciąc i klatkować, w Oblivion nie, po 10 minutach chce się wyłączyć grę. Mój sprzęt to: Gygabyte 8i865 Intel P4 3,2 GHz HT, 1.5 GB RAM Kingston, XFX Pine 7600 GT 256 MB 128 kb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jest po prostu nudny i przewidywalny choć graficznie piękny i ma pewne plusy typu konie, ciekawe zbroje i fajne bronie. Ale rpg bez sensowanej fabuły i tak się nie obroni takie jest moje zdanie, to są jedynie dodatki i smaczki nie stanowią wartości samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować