Zaloguj się, aby obserwować  
smuggler

CDA Spec 01/07

289 postów w tym temacie

Zgodnie z zapowiedzią – po numerze kwietniowym w kioskach (od 17.04) pojawi się numer SPEC 01_07 (jeśli masz prenumeratę, to pamiętaj: on NIE jest nią objęty!), a majowy – będzie w maju.

Ale póki co mówmy o SPEC 01. Tradycyjna objętość (148 stron), cena (14.90) i jeden DVD 9. niemal po same brzegi pełen rozmaitego dobra. Ale o coverku zaraz, póki co o zawartości samego pisma.

Recenzji nie ma zbyt wiele, co jednakże nie wynika z lenistwa redakcji a jest efektem ogólnego zastoju w branży – jak co roku zresztą o tej porze. Tym niemniej 12 gier zostało opisanych, z czego kilka (jak choćby Silent Hunter 4) są jak najbardziej godne uwagi. Za to zapowiedzi jest bardzo wiele (i to IMO dobrych i wartych uwagi gier). Wśród nich jest to i owo o najnowszym dodatku do Guild Wars oraz Guild Wars 2. Nie wspominam o tym bez powodu, jako że na DVD znajdziecie też – tzn. fani GW - specjalne kody (*) umożliwiające aktywację minipeta. (Dla niefanów: to takie zabawne stworki, towarzyszące graczom, niemożliwe do zdobycia w żaden inny sposób).

Tematem numeru jest Assassin’s Creed – czyli prawdopodobnie najbardziej innowacyjna gra na PC (i nie mowa tu o samej grafice, tylko zasadach, sterowaniu, swobodzie itd.) ostatniego 10-lecia. Tekst, który TRZEBA poczytać.

Jest też sporo ciekawych rzeczy w „Nie tylko gramy”. Począwszy od dokończenia tekstu o technologiach id software, poprzez długą dyskusję na temat „co lepsze – wortale o grach czy papierowe pisma” – z naszej strony Qn’ik, ze strony wortali... a kogo to obchodzi :P. No dobra, nieważne KTO mówi, ważne CO – dyskusja warta przeczytania.

Warta przeczytania i obejrzenia (hehe) będzie też historia Lary Croft. Duża, ciekawa i wzbogacona o takie smaczki, jak np. dostępne na DVD wszystkie reklamy TV, w których panna Croft brała udział i nie tylko. Wzrokowcy będą mieli się nad czym ślinić, gwarantuję.
Szczególnie, że DTP stanął na głowie by było na co popatrzeć.

Ale to nie koniec, bo jest jeszcze wywiad z kolesiem, który w serii C&C wciela się w rolę niejakiego Kane’a. A że aktor jest totalnym luzakiem, to wywiad mogę z czystym sumieniem polecić jako dobre lekarstwo na zły nastrój (tak samo jak 4- stronicową edycję NL).

W części sprzętowej jak zawsze testy sprzętu – ale też fotoreportaż z targów CeBIT 2007 (plus filmiki na coverze), duży tekst o tym czy Vista i gracze mogą się polubić (jeśli planujesz zakup Visty – poczytaj koniecznie!), w NDSN spacerujemy po ofertach internetowych sklepów, jest też o bezpiecznym płaceniu w Sieci (ważne dla allegrowiczów i e-boy... e-bayowców).

No i rzecz jasna wszystkie stałe kąciki, od AR po Tipsy.

A co na samej płytce? Aż PIĘĆ pełnych wersji gier. To chyba rekord w historii CDA?
Najbardziej ucieszą się zapewne fani RTSów, bo dostana aż 3 (!) gry z tego gatunku, z czego jedna w realiach II wojny (Outfront PL) , druga kosmiczna (Star Wolves PL - prawie jak Homer[r]world), a trzecia bazująca na historii Chin. (Three kingdoms – Fate of the Dragon). Miłośnicy oldskula zapewne z radością przywitają Another World w wersji 2006 (tzn. to ta wersja na 15 urodziny gry), po polsku. Na coverze jako dodatki do niej soundtrack (w mp3) oraz dłuuugi film o tym, jak gra powstawała. A jak ktoś woli nowości – proszę bardzo: DevastationZone Troopers powstało w 2006 roku. Czysta akcja, zero myślenia. No i oczywiście dema, trailery (w tym filmik, jaki nakręcił aparatem Qn’ik podczas grania w Crysis), patche, bonusy itd.. itd.

Przypominam: 17.04.2007

Enjoy!


(*) kody są spersonalizowane – czyli krótko mówiąc: każdy inny i możliwy do użycia tylko raz, więc nie pokazuj kumplom przed użyciem, bo możesz żałować. J


####################ZAWARTOŚĆ PISMA

Kalejdoskop
Gamewalker


###Zapowiedzi

Spider-Man 3: The Game
Legend: Hand of God
Warmonger
The Fury
Mercenaries II: World in Flames
Juiced 2: Hot Import Nights
Empire Earth III
MotoGP 07
Guild Wars: Eye of the North
Guild Wars 2
Aion: Tower of Eternity
Tabula Rasa

#####TEMAT NUMERU

Assassin''s Creed

####RECENZJE

Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific
Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby
Alien Shooter: Vengeance
Titan Quest: Immortal Throne
War Front: Turning Points
The Sims 2: Cztery Pory Roku
Il-2 Sturmovik: 1946
UEFA Champions League 2006-2007
Redneck Kentucky
Sherlock Holmes: Przebudzenie
Supreme Commander PL
Jade Empire SE PL

#####Kaszanka Zone

DIRT

###KOLEKCJONER
Jade Empire SE PL

###GRY WIECZNIE ŻYWE
Stars!

####O GRACH INACZEJ
Odmienne stany grywalności
Freeware
Wortale vs. czasopisma
Joe „Kane” Kucan – wywiad
Technologie id cz. 2
Historia Lary Croft

####INNE
Na Luzie
Action Redaction
Tipsy


#######NIE TYLKO GRAMY

Temat numeru: CeBIT 2007-04-05

Hasta la Vista
Konfigurator
Wademekum: PayPal
Nie daj się nabrać


###TESTY sprzętu
Mysz 3D Sandio
Myszki OCZ
Słuchawki douszne
Słuchawki LognetMedia Aero 5.1
Chłodzenie Cooler Master GeminII
Monitor LCD BenQ FP241VW


############################NA COVERZE

###PEŁNE WERSJE GIER


Another World 2006 PL
DevastationZone Troopers
Outfront: Na Tyłach Wroga/Faces of War PL
Star Wolves PL
Three Kingdoms: Fate of the Dragon


####BONUS

Action Mag
Bonus 1
Bonus 2
CeBIT 2007 – relacja
CeBIT 2007 – wywiad
Creative Alchemy 1.3 beta
Devastation Zone – cheats
Ekstremalny modding PC-ta
Esensja
FAQ
FIFA Manager 07 Database Update
Fotosmuggler
Oldsql Zin
Reklamy z Larą
Tawerna RPG

####DEMA

Armado
Bus Driver
FIFA Manager 07
Frontline – Fields of Thunder
Genesis Rising
Panzer Elite Action – Dunes of War
Penumbra Episode 1
Red Ocean
Stranger
TerraWars


###PATCHE


Age of Empires 3 v1.03 PL
Armed Assault International Patch 1.05
Doomsday v1.3
GTR 2 v1.1
Silent Hunter 4 v1.1
Titan Quest v1.3r2


####TRAILERY


Bioshock
Colin McRae DiRT
Crysis – film Qnika
Field Ops
Grand Theft Auto IV
MotoGP 07
Pirates of the Caribbean 3
Silent Hunter 4
Spider-Man 3 the Game
Spore
Tabula Rasa
Warhound
Wiedźmin


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numer moim zdaniem naprawdę udany. I jak ładny zapowiedziany:) Dobrze, że w tym miesiącu tyle RTS-ów- znajdę sobie w końcu jakieś zajęcie. A czy w AR duzo ciekawych listów czy też nie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 10:15, smuggler napisał:

/ciach/


Z tego co widzę po zawartości to takie normalne CDA, tylko termin wydania niestandardowy. Za dużo informacji już macie i nie mieścicie się w ramach jeden numer na jeden miesiąc? ;)
A może by tak przejść na dwutygodnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 10:21, Klimos napisał:

> /ciach/

Z tego co widzę po zawartości to takie normalne CDA, tylko termin wydania niestandardowy. Za
dużo informacji już macie i nie mieścicie się w ramach jeden numer na jeden miesiąc? ;)
A może by tak przejść na dwutygodnik ;)


Ja bym kwestią finansową nie wyrobił...:) Ale trzeba przyznać rację, że CDA czyta się w 2, góra 3 dni. A potem znowu człowiek siedzi w domu z 15 zł w ręku rozmyślając o nowym CDA...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 10:24, mroczny mrok napisał:

Ja bym kwestią finansową nie wyrobił...:) Ale trzeba przyznać rację, że CDA czyta się w 2,
góra 3 dni. A potem znowu człowiek siedzi w domu z 15 zł w ręku rozmyślając o nowym CDA...:)


Ale przy takim cyklu można by było zmniejszyć objętość pojedynczego numeru do powiedzmy 100 stron, płytki DVD jednowarstwowe zamiast dwu. Co spowoduje obniżenie kosztów produkcji i tym samym może pociągnąć ze sobą obniżenie ceny gazety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 10:26, Klimos napisał:

/ciach/
Co spowoduje obniżenie kosztów produkcji i tym samym może pociągnąć ze sobą obniżenie ceny gazety.


Najwyzej do 10zl. Wiec dla czytelnikow nie oplacalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest recenzja nowego Sherlock Holmesa... uwielbiam te gry :D Z gier napewno zagram w Another World. Pamiętam jak jakieś 10, czy 12 lat temu grałem w to u wujka. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2007 o 10:15, smuggler napisał:

###Zapowiedzi
The Fury

Dnia 13.04.2007 o 10:15, smuggler napisał:

###PEŁNE WERSJE GIER
Another World 2006 PL


1) Fury? Fajnie, ale jak? Były alpha testy (sam w nich uczestniczyłem), a KAŻDY musiał podpisać taki paragrafik, że nie wolno zamieszczać ŻADNEGO info dotyczącego gry. Nie można przekazywać screenów, zasad gry i opisów. Skąd to macie? ^^''
2) 15th Anniversary Edition? Super. Warto zagrać, szczególnie jeśli jakimś cudem przeszedłeś obok pierwotnej wersji. PL? Znowu Eldowi się nudziło, czy to ja o czymś nie wiem? ;p Gratulacje, dzięki. Tylko tak się ironicznie składa, że 3 dni temu byłem w sklepie i wydałem te 29,90... (eng) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach gdy miałem 3 Lata grałem w normalnego Anothera :) A teraz zagram w nowszą :D Wersje tej gry w dodatku po Polsku nie moge się doczekać zwłaszcza że jako Fan CDA mam więcej numerów niż jedna szafka pomieści :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 11:22, dziad5 napisał:

Jeśli ktoś będzie chciał ten nr do gry to ja odstąpię na free.

Ja również - nie gram w GW, więc mi się to nie przyda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja :-)
No faktycznie ten nowy numer CDACTION jest fajny :-) No i Asura w końcu ;-) Tak jak już gdzieś kiedyś mówiłem, szkoda że nie ma Gray Gianta :-(

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować