HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2007 o 22:56, balduran2 napisał:

Mam takie, pytanko - dzisiaj 5 minut po północy jest w TV Egzorcysta, i stąd nasuwa się moje
pytanie czy opłaca się zarywać nockę i oglądać film?


ten pierwszy Egzorcysta? mnie jakoś nie porwał... lepiej nagrać na kasetę i obejrzeć będąc wyspanym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 22:56, balduran2 napisał:

Mam takie, pytanko - dzisiaj 5 minut po północy jest w TV Egzorcysta, i stąd nasuwa się moje
pytanie czy opłaca się zarywać nockę i oglądać film?


Niestety nie oglądałem, ale jak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to wejdź na: http://egzorcysta.filmweb.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 00:04, Vaxinar napisał:

Inaczej Ci to spróbuję wytłumaczyć dlaczego nasi mieli lepiej, chociaż takie porównywanie bitwy
starożytności do walki na II wojnie to trochę bez sensu.


Zgadzam się, ale można porównać doniosłość czynu. =]

Dnia 24.02.2007 o 00:04, Vaxinar napisał:

Otóż - taki Polak, jak bronił się przed wrogiem to strzelał, siedział sobie, leżał i strzelał,
biegał, strzelał. To jest wysiłek, ale wyobraź sobie być przez dwa dni w wąwozie i walczyć...
ciągle i non stop. Ruszasz się i zabijasz. To jest wręcz nie do wyobrażenia, jaki to
był wysiłek, tym bardziej że tych 300 Spartan tanio skóry nie sprzedało.


No nie zdzierżyłem. Trochę przesadzasz w niektórych sprawach.
Primo - w wąwozie nie zostali wyłącznie Spartanie ale także Tespijczycy i Tebańczycy. Łącznie ponad tysiąc chłopa.
Secundo - to nie jest tak, że walczyli bez przerwy. W tamtych czasach w nocy raczej nie przeprowadzano natarcia, poza tym pierwszego dnia towarzyszyło im, jeszcze jakieś 6 tys. innych Greków. Szerokość przesmyku wynosiła wtedy kilkanaście metrów, zatem łatwo oszacować ile osób stało w szeregu. Zmęczeni wycofują się do tyłu, ich miejsce zajmują "świeżsi". Persowie nie wysyłali także wojsk fala za falą.
Tertio - morale wroga raczej zbyt wysokie nie było. Imperium jednoczyło dziesiątki nacji, inaczej walczy się za swoją ziemię, a inaczej służąc w armii obcego(?) mocarstwa. Do tego dochodzą jeszcze stosy trupów, to nie mógł być zachęcający widok. Piszę tu o zwykłych żołnierzach, doborowi "nieśmiertelni" to już inna sprawa.
Quatro - ośmielę się jednak wysunąć wniosek, że w szczerym polu, Grecy nie mieliby nawet cienia szansy (w końcu największe zwycięstwo Greków w tej wojnie to bitwa morska pod Salaminą), więc wąwóz jak najbardziej przyczynił się do tego, że bronili się tak długo.
Podsumowując, wcale nie chcę dyskredytować czynu na jaki zdobyli się ci, którzy oddali życie w Temopilach, wręcz przeciwnie, ale widzę, że zwyczajnie masz bardzo mgliste pojęcie o tym jak wyglądała owa bitwa (nie tylko Ty zresztą). Oczywiście ja sam nie jestem alfą i omegą, mylić się mogę, ale to nie było tak, że trzystu dzielnych patriotów odpierało przez kilkadziesiąt godzin bez przerwy szaleńczy szturm dziesiątków tysięcy żołnierzy.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2007 o 21:58, stiffyone napisał:

Nie, akurat tu chodzi o film 300, a dokładniej to 300tu Spartan.
Jeżeli cię on zaciekawił to zapraszam na moim gramsajcie masz szczegółowy opis =D


Oficjalny polski tytuł filmu brzmi "300". Został niedawno zmieniony. I dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 04:06, Jester napisał:

Oficjalny polski tytuł filmu brzmi "300". Został niedawno zmieniony. I dobrze.

Racja
Sam film zaś. Jakiś taki zbyt mało historyczny może wyjść, za bardzo a la SinCity. No i jeszcze to:
"Facing insurmountable odds, their valor and sacrifice inspire all of Greece to unite against their Persian enemy, DRAWING A LINE IN THE SAND FOR DEMOCRACY."
wtf? To jakaś pro-koalicyjna kampania ma być, czy film? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 04:06, Jester napisał:


> Nie, akurat tu chodzi o film 300, a dokładniej to 300tu Spartan.
> Jeżeli cię on zaciekawił to zapraszam na moim gramsajcie masz szczegółowy opis =D

Oficjalny polski tytuł filmu brzmi "300". Został niedawno zmieniony. I dobrze.


Też już dawno się dowiedziałem, ale napisałem tak ponieważ moim zdaniem więcej mówi o filmie *]
Lecz samo 300 lepiej brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a oglądał ktoś 300tu Spartan z 1962 roku na podstawie którego podobno został własnie napisany komiks i teraz zrobiony remake?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 22:17, deecom napisał:

> Czy jest ktoś kto widział już film pt.: "Ghost Rider"?
No tu wiele takich było nawet mieli oryginalne płyty prosto z Ameryki było by fajnie ich spytać
ale ich już tu nie ma :)
Co do komiksów Marvela to nie mów, że o tym nie słyszałeś. Nie dość że te komiksy to jak telenowela
to jeszcze są różnego rodzaju od-człony gdzie właśnie są różni bohaterowie np. Superman z Batmanem
razem - nieraz w takich komiksach było słychać o jeźdzcu na motocyklu co aż się jara :P


Nie, no nie zdzierżę! A Marvel z Superman''em i Batmanem ma tyle wspólnego, co Gothic z Baldurem. Żeby było jasne: żadnego z nich nie wydał Marvel! Od komiksów tego pokroju był (i jest) DC Comics.

Ps Widziałem Ghost Rider''a, szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 10:21, daycrawler napisał:

Nie, no nie zdzierżę! A Marvel z Superman''em i Batmanem ma tyle wspólnego, co Gothic z Baldurem.
Żeby było jasne: żadnego z nich nie wydał Marvel! Od komiksów tego pokroju był (i jest) DC Comics.

Nieważne co jest wydawcą nie o to mi chodziło tylko że różni bohaterowie komiksów są gośćmi w innych komiksach albo tylko jest o nich mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 10:38, kostar12 napisał:

Fajne było i kto to mówi I i II

stare ale jare...osobiscie najbardziej mi sie podoba I czesc a zwlaszcza poczatek:D Ci co ogladali to wiedza:D ciekawe jak to zrobili...teksty maluchow i icha akcje byly wyborneale nie ogladam tego juz od dawna:/ wiem ze ostatnio bylo na polsacie ale ogladalem ostatniego skauta:D to dopiero film:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 10:13, JaMES` napisał:

a oglądał ktoś 300tu Spartan z 1962 roku na podstawie którego podobno został własnie napisany
komiks i teraz zrobiony remake?


Nie jest prawdą, że 300 jest remakiem Trzystu Spartan. Pierwszy z nich to autorski komiks Franka Millera, a to że filmowi na jego podstawie w Polsce nadano tytuł Trzystu Sparta to jakieś kuriozum. Oba tytuły niewiele mają wspólnego prócz tematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 14:16, bruli napisał:

Nie jest prawdą, że 300 jest remakiem Trzystu Spartan. Pierwszy z nich to autorski
komiks Franka Millera, a to że filmowi na jego podstawie w Polsce nadano tytuł Trzystu Sparta
to jakieś kuriozum. Oba tytuły niewiele mają wspólnego prócz tematyki.


gdzies tak przeczytalem
ze swojej strony watpie w to - przeciez sa to ogolnie znane wydarzenia, do ktorych Miller dorobil świetne tło, a tamten film wyglada mi na stricte historyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.filmweb.pl/Asterix+na+olimpiadzie+2008+o+filmie,Film,id=255009

Zawsze lubiłem tą bajkę, a teraz jak widać robią nowy film (nie bajka) "Asterix na olimpiadzie". Nie byłoby w tym nic dziwnego jeśli nie to, że w obsadzie na samym szczycie króluje David Beckham, który jak dotąd zagrał co prawda w paru filmch, ale grał tam... samego siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 17:38, Vaxinar napisał:

http://www.filmweb.pl/Asterix+na+olimpiadzie+2008+o+filmie,Film,id=255009

Zawsze lubiłem tą bajkę, a teraz jak widać robią nowy film (nie bajka) "Asterix na olimpiadzie".
Nie byłoby w tym nic dziwnego jeśli nie to, że w obsadzie na samym szczycie króluje David Beckham,
który jak dotąd zagrał co prawda w paru filmch, ale grał tam... samego siebie.


Ja tez lubilem i do dzis lubie bajki Asterixa, dzis nawet ogladalem jedna na Polsacie :-D, ale zdecydowanie wole komiksy... mam cala kolekcje (te niebieskie wydania) BTW Ten film to film animowany, czy zwykly? ;-D Bo i jedne i drugie sa swietne z udzialem Asterixa ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 19:03, Kris_bla napisał:

Ja tez lubilem i do dzis lubie bajki Asterixa, dzis nawet ogladalem jedna na Polsacie

Oglądam co tydzień. :P Za tydzień będzie jak jedzie do Ameryki. :) 10.55 chyba. :P

Dnia 25.02.2007 o 19:03, Kris_bla napisał:

Ten film to film animowany, czy zwykly?

Z tego co widać to zwykły, bo jak jest animowany to przy nazwiskach aktorów pisze "(głos)", a tu nic nie pisze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 17:38, Vaxinar napisał:

Zawsze lubiłem tą bajkę, a teraz jak widać robią nowy film (nie bajka) "Asterix na olimpiadzie".
Nie byłoby w tym nic dziwnego jeśli nie to, że w obsadzie na samym szczycie króluje David Beckham,
który jak dotąd zagrał co prawda w paru filmch, ale grał tam... samego siebie.


film byl juz w produkcji jak premiere miał Asterix i Wikingowie, wiec spory okres czasu
ja go oczekuje z niecierpliwością i mam nadzieję, ze bedzie rownie dobry co Asterix Misja kleopatra (bo gorzej od "...kontra Cezar" sie chyba nie da)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się