HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

>(...) a kowbojów (?) gejów jakos nie mam ochoty

Dnia 03.03.2007 o 18:07, HumanGhost napisał:

oglądać. ;-)


Co prawda już po temacie, bo film się pewnie już dawno skończył, ale... polecam. Też tak myślałem, że głupi filmik o gejach, który "musiał" zyskać uznanie na świecie - szczerze się pomyliłem. Wspaniałe, wzruszające dzieło. Zresztą gdzieś tutaj chyba już pisałem recenzję na ten temat :) Przepiękny film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o V jak Vendetta?? Ludziska mi polecają, ale nie wiem czy warto, bo nawet nie wiem co to jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 23:57, owczar4 napisał:

Za chwile lecia na polsacie "Transporting" dość ciekawy film polecam!


Chyba Transpotting :P To z McGregorem o narkomanach??? Niezłe, również mam na DVD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 00:00, tykus napisał:

> Za chwile lecia na polsacie "Transporting" dość ciekawy film polecam!
Chyba Transpotting :P To z McGregorem o narkomanach??? Niezłe, również mam na DVD :P


Heh, wychodzi na to że tamten koleś przeczytał drobny artykuł w gazecie i próbuje zaszpanować że niby zna ten film i w ogóle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 00:06, Modest-Vermin napisał:

> > Za chwile lecia na polsacie "Transporting" dość ciekawy film polecam!
> Chyba Transpotting :P To z McGregorem o narkomanach??? Niezłe, również mam na DVD :P

Heh, wychodzi na to że tamten koleś przeczytał drobny artykuł w gazecie i próbuje zaszpanować
że niby zna ten film i w ogóle:)

Yyyy KE? nie będę się rozpisywał,po prostu przypomniałem o tym na forum bo być może ktoś chciał to obejrzeć a nie wiedział że dziś leci ten film :P Dziwne wyciągasz wnioski........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 23:36, tykus napisał:

A słyszeliście o V jak Vendetta?? Ludziska mi polecają, ale nie wiem czy warto, bo nawet nie
wiem co to jest ;)


Adaptacja kultowego komiksu Alana Moore''a. Rzecz dzieje się w totalitarnej Anglii, gdzie społeczeństwo jest skutecznie zastraszane i manipulowane przez aparat władzy. Jedyną osobą, która nadal stawia opór jest bojownik o wolność przebrany za osobę Guya Fawkesa- V (Hugo Weaving). V walczy z panującym ustrojem dokonując zamachów terrorystycznych na główne ośrodki przekazu i gmachy budynków rządowych. Pewnego dnia uwalnia z rąk agentów rządowych Evey Hammond (Natalie Portman). Evey odkrywa, iż wbrew powszechnemu uznaniu V nie jest terrorystą, lecz osobą w której skupiają się wszystkie idee, o których jej naród zapomniał. Od tej pory, od 5 Listopada V będzie kontynuował swoją krucjatę mszcząc się za swoje krzywdy i za cierpienia narodu prowadząc Anglię ku wolności.

Polecam bardzo, naprawdę ciekawy film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 18:26, patrYX93 napisał:

Kowboje mi jakoś nie podchodzą a do tego Kill Bill... słyszałem złe opinie, do tego jakoś mnie nie zachęca do oglądania... ;)

Z opiniami to jest zawsze bardzo różnie. Każdy ma przecież indywidualne upododobania (ja wolę brunetki :)
Tu np. wszyscy bardzo chwalili "Kill Billa" więc zacząłem oglądać. Jednak niestety nie wytrwałem do końca i pół godziny przed końcem (po scenie bijatyki w lokalu w Tokio) spasowałem. W pewnym stopniu przyczyniła się do tego poprzednia nieprzespana noc, ale jednak tematyka filmu miała tu znaczenie decydujące.
Zastanawiam się po co Tarantino zrobił ten film? W Hong Kongu podobnych powstaje na kopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie to nie jest głupi folm o gejach. Mnie po prostu ten film nie interesuje. Może był nawet nagrodzony setką oskarów a nie obejrzę. Podobnie jak mody na sukce. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A "Zielona Mila" za to była ciekawa. Fakt, że zachaczała tematyką o wiarę, jednak w małym stopniu. Opłacało się czekać do godziny 1.15, aby ujrzeć napisy końcowe. Tylko ciekaw jestem, co to było, a raczej czym to było co John
po każdym cudzie wypuszczał z gardła. Ni to nietoperz ni to co można "zwrócić" :)

Zaś ktoś wymienił "V jak Vendetta" chyba? Więc ja bym polecał obejrzeć film dla samych efektów specjalnych oraz muzyki. I dla Natalie również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 10:07, patrYX93 napisał:

Zaś ktoś wymienił "V jak Vendetta" chyba? Więc ja bym polecał obejrzeć film dla samych efektów
specjalnych oraz muzyki. I dla Natalie również :)


To ja wymieniłem :P Właśnie słyszałem, że Natalie Portman, i że adaptacja komiksu świetnie wyszła a nie wiedziałem do końca co to jest ;P Ale vazon już wszystko wytłumaczył ;) Wczoraj już miałem to wypożyczyć ale mi wypożyczalnię przenieśli i już mi się dalj iść nie chciało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 10:07, patrYX93 napisał:

A "Zielona Mila" za to była ciekawa. Fakt, że zachaczała tematyką o wiarę, jednak w małym stopniu.

Tyle, że jakoś mniej rozreklamowana. Ja o niej praktycznie nie słyszałem (książki nie czytałem) do wczoraj, kiedy to parę osób coś o niej lekko wspomniało :-)
Natomiast o "Kill Billu" wspominało się tu (i nie tylko) przy byle okazji. Dlatego IMHO "Kill Bill" jest sławniejszym filmem.
Co nie znaczy, że każdemu musi się podobać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill Bill to taka marna komedia, a że jest sławnym filmem bo Tarantina wszyscy lansują, jakiż on jest wspaniałym reżyserem. Fakt ma fajne filmy na koncie ale takie wpadające jednym uchem i wypadające. A Zielona Mila to film o którym nie zapomnimy, da nam do myślenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 11:23, A-cis napisał:

Co nie znaczy, że każdemu musi się podobać :-D


Bo nie każdy lubi tkie nawalanki jak pierwsza część :P No i fakt, Zielona Mla była słabo reklamowana, ale często słabo reklamowane filmy są naprawdę niezłe (oprócz badzewi z TVP - Okruchy życia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak choć mało rozreklamowana konwersja książki na film, jednak Stefan:) King robi dobre scenariusze zaś to, że da nam wiele do myślenia- zgadzam się z tym z zupełności. Do tego Tom Hanks, sławny aktor, żeby nie wymieniać sławnych produkcji w których on uczestniczył. Ogólnie poleciłbym książkę, ale czekam aż mi mama opowie, bo mam ostatnio mnóstwo książek do czytania :/ To nawet nie będę miał czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 11:23, A-cis napisał:

Tyle, że jakoś mniej rozreklamowana. Ja o niej praktycznie nie słyszałem (książki nie czytałem)
do wczoraj, kiedy to parę osób coś o niej lekko wspomniało :-)


Ale miejmy nadzieję, że odrobiłeś, albo odrobisz zaległości, bo naprawdę warto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 12:01, mateuszkalach napisał:

Zielona Mila to głęboki i wzruszający film, skłania do przemyśleń. No i Tom Hanks - wonderful


zasadniczo nie przepadam za Hanksem - szczególnie po Terminalu i Kodzie, ale z drugiej strony za takie występy jak w Zielonej Mili czy w Gumpie trudno gościa nie podziwiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się