• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Gra już z łatami - wszystkimi jakię są - Vista także z wszytkimi łatami ;wszystkie stery aktualne komp : C2D E8500 ; 4GB ram ; gtx260 a byk stary ale jary :

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: witcher.EXE
Wersja aplikacji: 1.4.5.1282
Sygnatura czasowa aplikacji: 489d12ce
Nazwa modułu z błędem: witcher.EXE
Wersja modułu z błędem: 1.4.5.1282
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 489d12ce
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 0013e999
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6001.2.1.0.768.3
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: b02f
Dodatkowe informacje 2: 0ad498c36f7906991af7309ff51394a3
Dodatkowe informacje 3: d474
Dodatkowe informacje 4: ec26f68552eace29e412f8e68447caa7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Mam taki problem:
Po zainstalowaniu Patcha 1.4 i uruchomieniu Wiedźmina w Menu Głównym nie widzę żadnych napisów (Nowa Gra, Wczytaj Grę itp.), jak najeżdżam myszką na miejsce, w którym napisy powinny się znajdować, to widać (i słychać), że w tym miejscu powinien być przycisl. Można kliknąć i uruchomić Nową Grę "na wyczucie". Poza tym nie widzę żadnych napisów w opcjach itd.
Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2008 o 09:39, pawelwieczor87 napisał:

Witam
Mam taki problem:
Po zainstalowaniu Patcha 1.4 i uruchomieniu Wiedźmina w Menu Głównym nie widzę żadnych
napisów (Nowa Gra, Wczytaj Grę itp.), jak najeżdżam myszką na miejsce, w którym napisy
powinny się znajdować, to widać (i słychać), że w tym miejscu powinien być przycisl.
Można kliknąć i uruchomić Nową Grę "na wyczucie". Poza tym nie widzę żadnych napisów
w opcjach itd.
Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrowienia


Zainstaluj grę jeszcze raz, ale w trybie czystego bootowania (szukaj opisu w poradnikach technicznych w dziale pomocy technicznej tutaj: http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=3027 )

Najczęściej dzieje się tak, gdy nie wszystkie składniki instalacji zostaną zainstalowane.
Czasami problem związany jest z brakiem bibliotek .NET Framework 1.1 i 2.0sp1 (czasami nowszych).
Naturalnie wszelkie sterowniki sprzętowe - płyta główna, karta graficzna, karta dźwiękowa - powinny być w najnowszych wersjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie zaraz na samym początku gry w zamku w trakcie walki wywala mnie do pulpitu i niema żadnego komunikatu .... gra się wyłącza ... mam wersję rozszerzoną ... mieliście taki problem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam mały problem z procesem zainstalowaniem patcha, a dokładniej z zarejestrowaniem gry. Gdy się loguje, wyskakuje okno "InternetException, 12057". Miał ktoś taki problem? Możliwe, że mam mały problem z dyskiem. Może to być przyczyną, mimo że sama gra działa poprawnie?? :) (to samo wyskakuje w gdy chce utworzyć nowe konto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich!

Zainstalowałem dodatek 1.4 tak jak podane to było w instrukcji... Problem polega na tym, że gdy podczas wyboru w menu (pomiędzy wersją podstawową, a dodatkiem) wybieram dodatek, poczym wyskakuje menu wyboru plansz (jest jedna i klikam na nią) klikam GRAJ i NIC. Aktywny jest tylko przycisk COFNIJ.

2.66 core duo
gf 8600 gt 512 mb
2 gb ram
Vista 32 bit + SP1

Wielkość pobranych uaktualnień:
TWEE_UPGRADE 931 419 kB
TWEE_POLISH 595 012 kB

P O M O C Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2008 o 12:18, liroy9 napisał:

Witam wszystkich!

Zainstalowałem dodatek 1.4 tak jak podane to było w instrukcji... Problem polega na tym,
że gdy podczas wyboru w menu (pomiędzy wersją podstawową, a dodatkiem) wybieram dodatek,
poczym wyskakuje menu wyboru plansz (jest jedna i klikam na nią) klikam GRAJ i NIC. Aktywny
jest tylko przycisk COFNIJ.

2.66 core duo
gf 8600 gt 512 mb
2 gb ram
Vista 32 bit + SP1

Wielkość pobranych uaktualnień:
TWEE_UPGRADE 931 419 kB
TWEE_POLISH 595 012 kB

P O M O C Y


bo nowe przygody ściąga się osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2008 o 20:40, wiedx1 napisał:

> Witam wszystkich!
>
> Zainstalowałem dodatek 1.4 tak jak podane to było w instrukcji... Problem polega
na tym,
> że gdy podczas wyboru w menu (pomiędzy wersją podstawową, a dodatkiem) wybieram
dodatek,
> poczym wyskakuje menu wyboru plansz (jest jedna i klikam na nią) klikam GRAJ i NIC.
Aktywny
> jest tylko przycisk COFNIJ.
>
> 2.66 core duo
> gf 8600 gt 512 mb
> 2 gb ram
> Vista 32 bit + SP1
>
> Wielkość pobranych uaktualnień:
> TWEE_UPGRADE 931 419 kB
> TWEE_POLISH 595 012 kB
>
> P O M O C Y

bo nowe przygody ściąga się osobno.

Ale mój kumpel sciągnął dodatek i ma tam jedną przygode...
ma xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 20.11.2008 o 09:39, liroy9 napisał:

> bo nowe przygody ściąga się osobno.
>
Ale mój kumpel sciągnął dodatek i ma tam jedną przygode...
ma xp


nie możliwe musiał coś namieszać ja miałem patcha 1.3 to przygoda była zaktualizowałem do 1.4 (czyli edycji rozszerzonej) i już musiałem ściągać ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

mam problem z zainstalowaniem pacza i paczki jezykowej. Gra oryginalna, system oryginalny, wszystkie latki sa, SP3 jest... blad na obrazku ponizej. Probowalem wszystkich kombinacji (oba pliki w jednym folderze, oba pliki w folderze gry, oba z pulpitu, oba zuplenie gdzie indziej...). Przy uruchamianiu paczki jezykowej pisze, ze zainstalowac paczke aktualizujaca. Nie wiem juz co robic...

Pozdrawiam

20081121233843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.11.2008 o 23:38, Ichvander napisał:

Nie wiem juz co robic...

Może plik źle się pobrał(jest niekompletny). Spróbuj może pobrać TWEE_Upgrade.exe jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przy uruchamianiu wiedźmina wywala mnie i pojawia się taki błąd:

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: witcher.EXE
Wersja aplikacji: 1.4.5.1282
Sygnatura czasowa aplikacji: 489d12ce
Nazwa modułu z błędem: dbghelp.dll
Wersja modułu z błędem: 6.0.6001.18000
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4791a665
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 0000c164
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 8f68
Dodatkowe informacje 2: acb47fa710f7435ff7f92c29835b5758
Dodatkowe informacje 3: 6c17
Dodatkowe informacje 4: cc445536867e073b5dad1fd1fa56cc0a

Przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=50163&clcid=0x0415



Mam viste 64bit sp1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam maly problem
mianowicie, gdy gram to wszystko jest w porzadku
lecz gdy jest np. dialog to w pewnym momecie gra sie zawiesza
i wszystko slychac tak jak by bylo normalnie lecz
tak nie jest obraz sie zmienia na jakies dziwne obrazki, i nie da sie grac
ale jak zapisze gre wylacze i wlacze
to wszystko jest tak jak bylo wczesniej

Moj komp to :
AMD Phenom 9500 Quad-Core
2GB ram''u
GF 8500GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Grę mam od kwietnia. Grałem, po czym w wakacje odinstalowałem. Wczoraj ponownie zainstalowałem, po czym zassałem ER i zainstalowałem (zmieniało plika kilka godzin). Niestety gra nie chce sięuruchomić. Klikam na skrót do WIedźmina, wyskakuje mi launcher (URUCHOM GRĘ; ZAREJESTRUJ: AKTUALIZACJE; itp.) klikam URUCHOM GRĘ. Launcher znika, pojawia się czarny ekran jakby gra miała się zacząć i wywala mnei do Windows wyświetlając jakiś komunikat. Edytor poziomów też nie działa w połowie włączania wywlaa do Windows i wyświetla komunikat, aby wysłać wiadomość do M$

Proszę o pomoc

Mam oryginała, dodatek ścągałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować