Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Tincowi z Electronic Arts Polska!

390 postów w tym temacie

To mogłeś od razu napisać o co dokładnie chodzi :P

Więc tak - gra ma być za darmo, ale też ma być możliwość kupienia pewnych rzeczy za jakimiś drobnymi opłatami (w pełnej wersji, w beta mają być niedostępne). Jednak podobno osoba, która nie kupi żadnych dodatków nadal będzie miała szanse z innymi, którzy je mają (tymi rzeczami do kupienia mają być po prostu fajne drobiazgi, podwojenie ilości zdobywanego doświadczenia przez określony czas itp.).

Dnia 29.03.2008 o 23:34, R3play napisał:

Battlefield Heroes is leading EA’s new web-focused free to download, free to play business model which
generates revenue through advertising and micro-transactions.

Sean Decker began talking about the games industry in South Korea. That market has become well known in
the past few years for creating a new way of delivering games, where they are free to download and play,
but where a small number of users pay for inexpensive items called ‘micro-transactions’, which provide
revenue for the project.
DICE have always been keen on trying new things in the online gaming area, and this way of delivering games
struck us as pretty interesting, so we started wondering if this might also work in the western world.

>

Dnia 29.03.2008 o 23:34, R3play napisał:

The game is meant to generate revenue through advertising and small in-game transactions that allow players
to spend a few dollars on new outfits, weapons and other virtual gear.

>

Dnia 29.03.2008 o 23:34, R3play napisał:

Clothing items and other accessories will be available for a small fee, but nothing to give a player an
advantage on the Battlefield.

No items for sale during beta.

>

Dnia 29.03.2008 o 23:34, R3play napisał:

Ben Cousins: There’s a small proportion of people that are interested in buying items, some of them are items
that make your character look cool, so if this person’s all about hanging out in the world and looking then he
buys a pair of aviator shades and a cool helmet and stuff like that, those are the sort of items we’re going to
sell. And the other sort of items we’re going to sell are what we call convenience items – so lets say you and
me are playing Heroes, but you play it a lot more than me, you’re playing it three hours a night and levelling
up your character pretty quickly but I don’t have as much time. What I can do is buy a micro-item which gives
me double experience points for a weekend so then if I’m playing the game I’m getting double experience
points. I still have the play the game, I’m still unlocking things that you’ve got available, but I’m able to just
catch up with you a little bit.

>

Dnia 29.03.2008 o 23:34, R3play napisał:

James Salt: Most of the things in the game will be through the currency you earn while playing, going along
saving up to get the better, cooler thing. It’s not actually going to be a significant advantage it’s just a
different way of doing it. They’re not the kind of things you’ll be buying to give yourself a special nuclear
missile that no one else can get unless you spend $50.

>

Dnia 29.03.2008 o 23:34, R3play napisał:

Ben Cousins: There’s this fancy term micro-transactions…we make micro-transactions all the time. Sending an
SMS, buying a bar of chocolate, a pint of beer… these are all micro-transactions. We’re talking that kind of
ballpark. We’re not going to be making people spend ridiculous amounts of money, these should be impulse
purchases.



Co dokładnie będzie do kupienia i dokładnie za ile to nie wiem, pewnie jakby już to ustalili to by to podali.
Chociaż nic nie wiadomo, może akurat EATomek ma jakieś dobre kontakty i zdradzi coś więcej na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie serii Fifa i Need for Speed
Zacznę od Fify:

1.Czy Fifa 2009 na PC powstaje na zupełnie nowym silniku/podrasowanym silniku z Fify 2008/silniku z next-genowej wersji Fify 2008 na PS3 i XBox 360??

2.Kiedy można się spodziewać pierwszych screenów, trailerów z najnowszej Fify na PC?? (Nie chodzi mi o filmki z motion-capture.)

3.Jaka jest oficjalna polska strona Fify 2009??
Teraz pora na NFSa:

1.Na kiedy planowana jest premiera najnowszej części NFSa??

2.Jak będzie się nazywała??

3.Czy wiadomo już jakie będą nowe licencje na samochody jeśli wogóle będą??

4.Kiedy można się spodziewać screenów, trailerów z nowego NFSa??
To wszystko o co chciałem się zapytać. Z góry dziękuje za odpowiedź!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz spiesze z odpowiedziami. Pozwole sobie zaczac od ostatniego pytania :-)
MetaL2:
1.Tak - gra FIFA 09 w wersji na PC bedzie wykorzystywac next-genowy silnik graficzny.
2. Na to pytanie niestety odpowiedziec nie jestem w stanie :-)
3. Aktualnie nie ma jeszcze oficjalnej strony gry FIFA 09.

A teraz pytanie NFS-owe. I na te wlasnie pytania (na kazde z nich) odpowiem dokladnie w taki sam sposob - aktualnie nie posiadam informacji na ten temat.

Bardzo mi przykro, ale zadna nowa gra z serii Need for Speed nie zostala jeszcze zapowiedziana :-)

Jacek W.: Nie posiadamy zadnych informacji na temat ewentualnych kolejnych odslon serii Medal of Honor.

tsk, R3play: zgadza sie. Gre Battlefield Heroes bedzie mozna pobrac z sieci absolutnie za darmo. Bedzie natomiast mozliwosc dokonywania w grze tzw. mikrotranskacji, ktore umozliwia nam zakup dodatkowych elementow do gry. Ich dokladnej i szczegolowej listy jednak nie posiadam :-)

Probos: Dzieki za info! :-)

Vojtas: Zaczne od konca, a wiec od BioWare i wykupywania firm.
Przytoczyles nazwy Westwood, Bullfrog i Origin. Nie wiem czy wiesz, ze niedawno John Riccitiello wypowiadal sie na ich temat (a wlasciwie, na temat Westwood). I powiedzial wtedy jasno, ze w przyszlosci sytuacja taka miejsca juz nie bedzie miala. Innymi slowy - BioWare i Pandemic bez watpienia nie beda zamkniete.

> No chyba że się im dobrze zapłaciliło.

Jestem naprawde przekonany o tym, ze gdyby kierownictwo BioWare i Pandemic uznalo, ze z Electronic Arts im nie po drodze, to zadne pieniadze do zmiany decyzji by ich nie przekonaly.

Odnosnie "procesu decyzyjnego":

> Jasne. Ich zdanie i zdanie finansowych nie ma żadnego wpływu na decyzje, jakie gry będzie robić imperium EA i co się komu zleci. Right. A w zimie chodzimy w sandałkach.

Nie ma takiej firmy zajmujacej sie tworzeniem gier komputerowych, ktora decydujac sie na wyprodukowaniej nowej gry nie zwracalaby uwagi na finanse. A konkretnie na to, czy nowa gra przyniesie zyski, czy tez straty.

Gwrantuje Ci, ze swobody BioWare i Pandemic na pewno nie zostana ograniczone. Moge tutaj powtorzyc to, co powiedzialem juz wczesniej - gdyby kierownictwa tych firm uznaly, ze przylaczenie sie do EA przyniesie im jakiekolwiek straty, badz wiazac bedzie sie z ograniczeniami, to na pewno by sie do nas nie przylaczyly.

I odpowiedzi na pytania odnosnie SimCity:

Nikt Willowi Wrightowi oraz Maxis praw do produkowania nowych gier z serii SimCity nie odebral. To, ze SimCity Spolecznosci przygotowane zostalo przez zespol Tilted Mill nie oznacza, ze w przyszlosci nowych odslon SimCity nie przygotuje Maxis.

Jak mowilem, Tilted Mill przedstawilo EA swoja wizje gry. I fakt, ze przygotowalo nowa gre z serii nie oznacza, ze prawa do niej stracil Maxis.

I odpowiedz na pytanie zwiazane z gra Blade Runner:
Decyzje o tym, jakie gry wydawane sa w serii EA Classics podejmowane sa nie w Polsce, a za jej granicami. Dlatego tez mowie, ze aktualnie planow takich nie ma, co nie zmienia faktu, ze byc moze kiedys ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

A teraz kilka slow odnosnie naszych cen:

> Nie moglibyście wydawać np. polskich wersji wyłącznie i obniżyć cenę premier do 100?

Nie mozemy tego zrobic. Ogolnie samo ustalanie cen gier nie lezy po naszej stronie. Aczkolwiek, jak powiedzialem juz wczesniej, pojawiaja sie gry EA, ktore sa u nas w edycji premierowej wydawane w nizszej cenie. Podalem przyklad FIFA Manager 08 i Euro 2008.

I nikt nie mowi rowniez, ze w przyszlosci ceny naszych gier zmianie nie ulegna. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 09:24, Pirlond napisał:

Hm, nowy NFS nie został zapowiedziany? A to?

http://racezone.pl/news.php?readmore=231

http://racezone.pl/news.php?readm ore=239

Pozdrawiam. ;)

Mialem na mysli to, ze nie ma jeszcze oficjalnej zapowiedzi gry (informacji prasowej itp.) ;-)

Ali G - przepraszam, nie zauwazylem. Potwierdze, jak przedstawia sie kwestia podkladki pod mysz i jeszcze dzis dam odpowiedz.

UPDATE

Ali G - potwierdzam, podkladka pod mysz bedzie dodana. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 09:05, EATomek napisał:

Zaczne od konca, a wiec od BioWare i wykupywania firm.
Przytoczyles nazwy Westwood, Bullfrog i Origin. Nie wiem czy wiesz, ze niedawno John
Riccitiello wypowiadal sie na ich temat (a wlasciwie, na temat Westwood). I powiedzial
wtedy jasno, ze w przyszlosci sytuacja taka miejsca juz nie bedzie miala. Innymi slowy
- BioWare i Pandemic bez watpienia nie beda zamkniete.


PR-owo to na pewno nie byłby dobry krok. Ale zawsze można, jak LucasArts, wymienić całą ekipę i tyle. ;)

Dnia 31.03.2008 o 09:05, EATomek napisał:

Nie ma takiej firmy zajmujacej sie tworzeniem gier komputerowych, ktora decydujac sie
na wyprodukowaniej nowej gry nie zwracalaby uwagi na finanse. A konkretnie na to, czy
nowa gra przyniesie zyski, czy tez straty.


Nie o to mi chodzi. To oczywiste, że przy tak drogich produkcjach pieniądze odgrywają bardzo dużą rolę. Mnie chodzi o to, że dla ludzi, o których wspomnaiłem wyżej, liczą się TYLKO pieniądze, a nie to, żeby gra była innowacyjna. EA jako duży koncern powinno dawać przykład - po prostu stać Was na nowe pomysły nie tylko dlatego, że macie ogromny potencjał intelektualny, ale też właśnie dlatego, że macie kasę, którą możecie pokryć koszty np. dłuższego developingu - wszystko w imię rozwoju, a nie stagnacji i wałkowaniu non stop tych samych utartych schematów z nową grafiką i, ewentualnie, nowymi bohaterami.

Dzięki za pozostałe odp. i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 13:22, Vojtas napisał:

> Zaczne od konca, a wiec od BioWare i wykupywania firm.
> Przytoczyles nazwy Westwood, Bullfrog i Origin. Nie wiem czy wiesz, ze niedawno
John
> Riccitiello wypowiadal sie na ich temat (a wlasciwie, na temat Westwood). I powiedzial

> wtedy jasno, ze w przyszlosci sytuacja taka miejsca juz nie bedzie miala. Innymi
slowy
> - BioWare i Pandemic bez watpienia nie beda zamkniete.

PR-owo to na pewno nie byłby dobry krok. Ale zawsze można, jak LucasArts, wymienić całą
ekipę i tyle. ;)

> Nie ma takiej firmy zajmujacej sie tworzeniem gier komputerowych, ktora decydujac
sie
> na wyprodukowaniej nowej gry nie zwracalaby uwagi na finanse. A konkretnie na to,
czy
> nowa gra przyniesie zyski, czy tez straty.

Nie o to mi chodzi. To oczywiste, że przy tak drogich produkcjach pieniądze odgrywają
bardzo dużą rolę. Mnie chodzi o to, że dla ludzi, o których wspomnaiłem wyżej, liczą
się TYLKO pieniądze, a nie to, żeby gra była innowacyjna. EA jako duży koncern powinno
dawać przykład - po prostu stać Was na nowe pomysły nie tylko dlatego, że macie ogromny
potencjał intelektualny, ale też właśnie dlatego, że macie kasę, którą możecie pokryć
koszty np. dłuższego developingu - wszystko w imię rozwoju, a nie stagnacji i wałkowaniu
non stop tych samych utartych schematów z nową grafiką i, ewentualnie, nowymi bohaterami.


Dzięki za pozostałe odp. i pozdrawiam :)


Vojtas: wymiana pracownikow w tych firmach na pewno nie bedzie miala miejsce. To bylby zdecydowanie zly krok, bo sama nazwa BioWare gry na miare KOTOR-a, Baldursow i Mass Effect nie zrobi ;-)

Jesli chodzi o inwestowanie w nowosci. W tym roku w naszej ofercie znajduja sie naprawde mocne nowosci, nie tylko kontynuacje znanych hitow. Pozwole sobie wymienic tutaj SPORE, Mirror''s Edge, Dead Space, Tiberium czy nowe gry casualowe.

A ja ze swej strony dziekuje za ciekawe pytania! :-) Do uslyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Napisałeś: "Decyzje o tym, jakie gry wydawane sa w serii EA Classics podejmowane sa nie w Polsce, a za jej granicami."
Wobec tego mam pytanie:
Czy EA Polska nie ma możliwości przeprowadzenia jakiejś samodzielnej decyzji w sprawie dystrybucji/ustalania ceny na naszym rynku? Jakie są granice w podejmowaniu przez was decyzji, co do sprzedaży czy ustalania cen? Przecież kurs dolara spada, złotówka się umacnia, a EA Classic kosztuje cały czas 49,90, podobnie jak wydania premierowe, które jak ktoś słusznie zauważył w przeliczeniu na złotówki wychodzą taniej za granicą. Ktoś przecież zadecydował, że w Polsce ze względu na niepopularność/nieznajomość nie będzie dystrybucji np. serii NFL czy NASCAR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:03, discopete napisał:

Witaj EATomek

Pytam ponownie dlatego, że nie dostalem odpowiedzi. Czy EATomek nic nie wie na ten temat?
Dlaczego gra Medal of Honor: Pacific Assault wydana w serii EA Classics nie jest z patchem
1.2 i czy będzie dodatek do Medal of Honor: Airborne?

Dziśiaj w sklepie kupiłem kolejną grę z serii EA Classics Medal of Honor: Allied Assault
+ oba dodatki, wszystko w jednym pudełku. Teraz zainstalowałem na komputerze i jest tak
- gra Medal of Honor: Allied Assault jest w ostatecznej wersji 1.11 a dodatki nie są
i do grania w internecie najpierw wymagana jest ich aktualizacja do wersji ostatnich
2.15 i 2.40. Czyli to jest jakieś bałaganiarstwo, jeśli EA jedną gre potrafi wydać w
tej serii tak jak to powinno wyglądać to czemu inne już nie?


Pozwolicie ze rozwinę trochę ten watek. O ile dobrze rozumie zakupiłeś paczkę gier EA pod nazwa Medal of Honor WarChest (Allied Assault + dodatki Spearhead i Breakthrough). Patch 1.11 do Allied Assault jest zawarty w paczce ponieważ jest on wymagany do zainstalowania przed instalacja dodatków (Spearhead i Breakthorugh). Pobranie patchy do Spearheada i Breakthrough nie powinno być czasochłonne w porównaniu do pobrania patchy do Airborne (3 patch razem okolu 3gb :D ). Uważam jednak ze to dobry pomysł aby EA wydawała gry EA Classic z załączonymi patchami do każdej z gier, dobry pomysł...

BTW. Jak macie jakieś pytania odnośnie przyszłości lub tez przeszłości serii gier Medal of Honor zapraszam na fan site MoHCenter gdzie na forum możecie wspólnie przygotować wywiad skierowany do producenta ostatniej części MoH (Airborne), Patricka Gilmora (wiceprezesa oddziału EA w Los Angeles)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamierzacie zrobić tańszą serię? Powiedzmy po 3 dychy? Bo niektóre klasyczne gry są nadal po 5 dych?A i czy Moglibyście zamieszczać na płytce najnowswzse wersje gry, bo np. ja gdy kupiłem B. o Śródziemie II to była wer. 1.00 i nie mogłem grac, a u siebie neta nie mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze dwa pytanka.

Pierwsze dotyczy nie sprecyzowanej jak dotąd nowej gry na podstawie Władcy Pierścieni. Wiem, że prawdopodbnie nie możesz jeszcze tego zrobić, ale czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy? Czy to zawieszony jakiś czas temu, RPG White Council?

Następne moje pytanie - znowu niestety związane z FIFĄ. Otóż, czy zamierzacie organizować turnieje nie tylko "na żywo" ale także przez sieć? Do tego nie na PC, ale naprzykład w wersji X360 za pomocą Xbox Live?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Polsce pudełka z grami EA mogą być takie same jak za granicą. Takie pudełko jest na fotce (wygląda bardzo ładnie, szczególnie zaokrąglone boki), którą dołączam widziałem je na żywo i prezentują się lepiej od polskich. Tak samo napis "tylko czytniki dvd" można by go pominąć bo nie wygląda za pięknie. Przydałoby się także więcej wydań takich jak Ojciec Chrzestny w sklepach Empik.

20080331182342

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do NFS pro Street czy spaczowanie booster packa jest legalne bo chciałbym
sobie pojeździć bugatti ale legalnie proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam się do listy pytań:) Czy wiadomo coś o następnej części mojej ukochanej "Bitwy o Śródziemie" ? Jeżeli tak, to czy są jakieś konkretniejsze informacje na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować