Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

A ja mam pytanie. Czy Beryla można zainstalować z pakietów? A drugie pytanie. Ile trwa kompilacja Beryla z kodów źródłowych? ;>

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 19:55, Lumbago napisał:

Niektóre programy jak Photoshop czy inne za chiny nie pójdą na Linuksie. Pozostają odpowiedniki


?! :P Jak to nie pójdą za Chiny? Ja siedziałem na Photoshopie 5.0 bez żadnych problemów, ponoć 7.0 też działa.
Nie działają za to wersje CS, ale nie można mówić, że starsze wersje [mające i tak wielką moc, jeżeli chodzi o tworzenie] trybią bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 15:00, Laska-z-Polski napisał:

Jeju, cztery dni z linuxem ubuntu i już mam odruchy samobójcze...


Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 15:39, sferis napisał:

Dlaczego?


Żadna porządna gra nie działa, w Guild Wars mam coraz większe zaległości ( w tym czasie kumple z miejsca gdzie ja jestem skończyli fabułe), nie mogę nawet uruchiomić innych partycji... :( No i te nudy potworne... :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2007 o 15:45, Laska-z-Polski napisał:

Żadna porządna gra nie działa, w Guild Wars mam coraz większe zaległości ( w tym czasie kumple
z miejsca gdzie ja jestem skończyli fabułe), nie mogę nawet uruchiomić innych partycji... :(
No i te nudy potworne... :((


Nie wiem czy GW da sie jakos uruchomic pod ubuntu, mozesz sprobowac z cedega, ale ten program nie jest darmowy , chyba ze go sam skompilujesz z cvs co ponoc nie jest trudne, ale sam nie probowalem.Jezeli zainstalowales jednak ubuntu zeby grac to radze zainstalowac spowrotem okienka (najlepiej jako drugi system).Granie pod linuxem to imho strata czasu i nerwow.Linux wywodzi sie od systemow unixowych a te nie byly nigdy rozwijane pod kontem rozrywki, do tego celu nadal efektywniejszy jest windows

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CVS trudne w kompilacji? ja jestem noob linuksowy, a dałem radę. Jak znajdę poradnik to Ci dam link. A co do gier po części masz racje, ale niektóre gry chodzą szybciej na linuksie jak np Newerwinter Nights czy Diablo II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed instalacją Cedegi z CVS upewnij się, że masz te pakiety:

sudo apt-get install cvs build-essential bison libasound2-dev libpng12-dev libjpeg62-dev libfreetype6-dev libxrender-dev libttf2 libttf-dev libsdl1.2-dev libsdl-ttf2.0-dev libsdl-net1.2-dev libsdl-gfx1.2-dev msttcorefonts libfontconfig1-dev xorg-dev gcc-3.4

oraz tego flexa: http://security.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/f/flex/flex_2.5.31-31ubuntu0.5.10.1_i386.deb

potem to:

sudo rm /usr/bin/gcc
sudo ln -s /usr/bin/gcc-3.4 /usr/bin/gcc
export CC=gcc-3.4 make

i na końcu to:

sudo wget http://winecvs.linux-gamers.net/WineCVS.sh
sudo chmod 777 WineCVS.sh
sudo ./WineCVS.sh

a potem tak jak w tej instrukcji którą dał sig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki, w sumie to nie ja chcialem kompilowac cedege tylko polecalem ten sposob lasce-z-polski bo narzekal(a) ze nie moze grac pod ubuntu.Instrukcja tak czy siak przyda sie na pewno jak nie dzis to jutro :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:
- Kiedyś jak instalowałem Linuxa Mendrive na dość starym komputerze, nie wykrywał mi zintegrowanej karty muzycznej. I pytanie stąd moje: czy na gdy będę instalował owego Linuxa na bardzo nowym komputerze znów będę miał taki problem? I czy w takim wypadku w ogóle nie było by żadnego dźwięku?
- Który z Linuxów ma interfejs graficzny 3D? Taki jak w Win Vista. Tak, tak...wiem że najpierw coś takiego było w Linuxsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 zewnętrzne sterowniki trzeba do sound blastera, dźwięk zintegrowany z płytą główną powinien chodzić od razu i bez problemów
2 jak sobie zainstalujesz sterowniki od producenta do karty graficznej (bo te zawarte w jądrze nie obsługują opengl) to w każdej dystrubjcji sie da go zainstalować (to nie windows, i możesz sobie zainstalować dowolny i nie musisz ograniczać się do tych (a raczej tego w przypadku giganta z redmont) które(go) producent "łaskawie" dał w standardzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić żeby Amarok mógł odczytywać pliki .mp3? Jak taki próbuje odczytać to wyskakuje opcja zainstalowania dekodera .mp3, ale jak naciskam tą opcje Amarok zawsze się zawiesza.
Mam Kubuntu 7.04 AMD64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać to: sudo apt-get install gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-gl gstreamer0.10-plugins-base \
gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse \
gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse w32codecs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla poprawienia humoru z rana.
Zastanawialiście się nad przejściem na Vistę? Przeczytajcie najpierw to:
http://www.joemonster.org/article/7344/13-rzeczy-ktore-dotycza-instalujacych-windowsa

Czyli jednak linux, prawda? To może jeszcze przeczytajcie to:
http://www.joemonster.org/article/7338/13-rzeczy-ktore-dotycza-instalujacych-linuxa

I jak, decyzja podjęta?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 08:21, Dux napisał:

Dla poprawienia humoru z rana.
Zastanawialiście się nad przejściem na Vistę? Przeczytajcie najpierw to:
http://www.joemonster.org/article/7344/13-rzeczy-ktore-dotycza-instalujacych-windowsa

Czyli jednak linux, prawda? To może jeszcze przeczytajcie to:
http://www.joemonster.org/article/7338/13-rzeczy-ktore-dotycza-instalujacych-linuxa

I jak, decyzja podjęta?:)


Zostać przy xp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:34, com5 napisał:

Zostać przy xp??


Co kto woli. Podejrzewam, że jakby ktoś chciał to i dla XP bez problemów wymyśliłby te 13 przypazań;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponieważ póki co mój Linux działa jak należy, na wszelki wypadek przestaję dotykać klawiatury (zwłaszcza że zainstalowany na sąsiedniej partycji windows zaczął ustawiać ikonki po swojemu (mimo że stosowna opcja jest wyłączona ) i mógłby się "pingwin" jakąś mutacją ptasio-parapetowej grypy zarazić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować