Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2007 o 21:59, balduran2 napisał:

Mam 2 pytania:
- Kiedyś jak instalowałem Linuxa Mendrive na dość starym komputerze, nie wykrywał mi zintegrowanej
karty muzycznej. I pytanie stąd moje: czy na gdy będę instalował owego Linuxa na bardzo nowym
komputerze znów będę miał taki problem? I czy w takim wypadku w ogóle nie było by żadnego dźwięku?
- Który z Linuxów ma interfejs graficzny 3D? Taki jak w Win Vista. Tak, tak...wiem że najpierw
coś takiego było w Linuxsie.


1. Nie powinno być problemów... Nowe linuxy wykrywają praktycznie wszystko (mojej karty dźwiękowej nie wykrywał windows XP (tzn musiałem doinstalowywać ręcznie sterowniki z płytki) natomiast do tej pory nie miałem problemów z nią na żadnym linuxie:)
2. Praktycznie każdy:) Ja osobiście jako graficzny system polecam openSUSE, Ubuntu i Mandriva linux:)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale konfiguracja ALC8cośtam 5.1(zintegrowanej) to horror i jakość jest gorsza niż na Windowsie. Na przyszłość w Crative''a będę inwestował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może powiedzieć, jak zrobić własny temat do GNOME''a? Tak żebym mogła sobie ustawić wygląd okienek, ikony i skórkę do GKrellMa a potem zapisać to wszystko do pliku archiwum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma jakies doswiadczenia z dystrybucja PCLinuxOS (wersja 2007) ? to podobno w miare prosta i dobra dystrybucja, zastanawiam sie czy warto sobie ja zainstalowac. Nie wiem jak wyglada sprawa wykrywania sprzetu bo z tym miewalem dotad czesto problemy (karta graf, karta muz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś program pocztowy pod linuxa, który miałby podział na konta (tak jak jest domyślnie np. w The Bat!)? Korzystam z kilku kont e-mail i nie widzi mi się jakoś wrzucanie wszystkich majli do jednego worka. Ten podstawowy klient pocztowy w KDE, chyba Kontakt nie ma takiego podziału (bądź nie wiem gdzie to ustawić)...
No i dobrze by było gdyby ten klient był łatwy w instalacji bo jestem lama;). I raczej pod środowisko KDE niż gnome czy inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi ci o osobne katalogi dla każdego konta na pocztę odebraną, kosz, itd to np Thunderbird ma coś takiego, przy konfiguracji konta jest pole odpowiedzialne za to czy dane konto ma mieć własne katalogi czy też do wspólnego maile ładować (standardowo jest chyba to 1, czyli osobne katalogi).
ps instalacja w Linuksie to nie problem, starczy uruchomić systemowy instalator i podać nazwę potrzebnego programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 15:24, zpawelz napisał:

Zna ktoś jakiś program pocztowy pod linuxa, który miałby podział na konta

A przypadkiem Thunderbird nie ma czegoś takiego?

Aha, ja też mam pytanie. Czy wie ktoś, jak mogę przesunąć GRUB na inną partycję? Mam Ubuntu Feisty, może jakiś program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://jakilinux.org/newsy/ubuntu-na-dellach-sukcesem-bedzie-rozszerzenie-oferty/

To tak odnośnie tego co pisałem w temacie "Linux pomocy!!" o dziwnych ograniczeniach w sprzedaży przez Della komputerów z Ubuntu. Jednak widać jakąś zmianę.
<przeniosłem dyskusję tutaj, bo wydaje mi się (po tytułach wątków), że temat bardziej nadaje się na ten wątek; tamten wygląda na bardziej techniczny;)>

Wychodzi na to, że Dell sam jest mocno zaskoczony pozytywną reakcją klientów na wcześniejszy produkt. Wygląda więc na to, że sprawa pójść może szybko w dobrym kierunku.
A może i nawet spróbuję tego także inni producenci sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dell ogólnie "dziwnie" się zachowuje jak na producenta pc, czytałem iż twierdzi że przechodzenie na vistę może się wiązać problemami i potrzebą dodatkowych szkoleń, a przecież ta migracja by wymiany sprzętu (a co za tym idzie traci na takich twierdzeniach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić, że na początku trudno mi się pracowało z linuxem. Jednak stwierdzę, że pod wieloma aspektami spisuje się lepiej niż Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 16:06, sig. napisał:

dell ogólnie "dziwnie" się zachowuje jak na producenta pc, (...)


Po prostu troszczy się o dobro swoich klientów:D
Trudno wyrokować, ale może spóźnił się z przystosowaniem swojego sprzętu do wymagań nowego produktu MS. Zresztą ludzie na Vistę prędzej, czy później się rzucą, więc pewnie wie dokładnie, że (przynajmniej w przypadku domowych użytkowników) takie ostrzeżenia nikogo praktycznie obchodzić nie będą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 16:17, Naio napisał:

Muszę stwierdzić, że na początku trudno mi się pracowało z linuxem. Jednak stwierdzę, że pod
wieloma aspektami spisuje się lepiej niż Windows.


Wystarczy przestawić się na inny tok myślenia i korzystanie z tego systemu nie sprawia trudności. Oczywiście w pewnych aspektach linux wymaga lekkich dopracować, natomiast szybkość jego rozwoju powoduje, iż warto zostać z tym systemem na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało tego dzisiaj czytałem artykuł, który mówi o tym, że Dell ostrzega klientów przed instalowaniem systemu Windows Vista. Na chip.pl jest ten artykuł. Uważam, że Dell idzie w jedną upatrzoną stronę, a tą stroną jest - Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 17:38, pretorianie napisał:

Mało tego dzisiaj czytałem artykuł, który mówi o tym, że Dell ostrzega klientów przed instalowaniem
systemu Windows Vista. Na chip.pl jest ten artykuł. Uważam, że Dell idzie w jedną upatrzoną
stronę, a tą stroną jest - Linux

niekoniecznie, przywrócił do oferty win xp (pytanie tylko na jak długo, bo zostało go już chyba tyle co w magazynach). Poza tym klient nasz pan, zarówno powrót xp jak i debiut Linuksa odbyło się na życzenie klientów, więc dell się tylko dostosował do ich potrzeb a nie kieruje się w tą czy inną stronę (pozostaje tylko mieć nadzieję że inni pójdą w jego ślady zamiast grzecznie najnowsze "dzieło" microsoftu promować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2007 o 19:18, sig. napisał:

>
niekoniecznie, przywrócił do oferty win xp (pytanie tylko na jak długo, bo zostało go już chyba
tyle co w magazynach). Poza tym klient nasz pan, zarówno powrót xp jak i debiut Linuksa odbyło
się na życzenie klientów, więc dell się tylko dostosował do ich potrzeb a nie kieruje się w
tą czy inną stronę (pozostaje tylko mieć nadzieję że inni pójdą w jego ślady zamiast grzecznie
najnowsze "dzieło" microsoftu promować)

No właśnie. Zawsze kierował się zdaniem i prośbami klientów, dlatego też taka wypowiedź jest dla mnie dosyć znacząca. Bo chyba po raz pierwszy udzielili takiej wypowiedzi, która nie była spowodowana życzeniami klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam używam Linuksa do filmów, internetu czy muzyki, do gier pozostaje zje.. Xp na którym sound blaster nie chce działać. A tak szczerze to jestem w temacie kompletnie zielony, całą konfiguracją Linuksa zajmuje się mój brat a ja sam nie wiem co oznaczają te wszystkie komendy, wpisywane przez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 09:18, rzuf-malachor napisał:

Ja sam używam Linuksa do filmów, internetu czy muzyki, do gier pozostaje zje.. Xp na którym
sound blaster nie chce działać. A tak szczerze to jestem w temacie kompletnie zielony, całą
konfiguracją Linuksa zajmuje się mój brat a ja sam nie wiem co oznaczają te wszystkie komendy,
wpisywane przez niego.

Poproś brata żeby cię tego nauczył. Te commendy dają naprawdę wielką moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 09:24, kubaala1 napisał:

ja urzywam linuksa poniewarz mi się popsuł internet explorer i do urzywam edubuntu


A nie szybciej by było zainstalować FF lub operę:P
No ale nie ukrywam, że tak jak zrobiłeś jest bezpieczniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować