Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2012 o 18:45, A-cis napisał:

> A od siebie zapytam: w jakiej cenie dostałbym absolutne minimum z e-inkiem?
Widziałem kiedyś reklamę jakiegoś czytnika firmy Vedia (zdaje się K4) za 199 zł.
Ale nic nie wiem o jego parametrach.


Model który przedstawiasz nie posiada tech. e-ink :]

Nie rozumiem trochę strategii skąpienia na czytnik :) Jest to zakup na długie lata i myślę, iż warto w niego zainwestować. Czytnik od amazonu przy dobrych wiatrach dostanie się już za około 4 stówy. Odnośnie innych czytników cięzko mi się wypowiadać, gdyż nigdy nie miałem z nimi do czynienia. Posiadam kindla i polecam go w 200% :) daję sobie rękę uciąć, że będziesz zadowolony z tego wyboru. Jeżeli natomiast jednak chcesz pogrzebać, poszukać to polecam stronę:

http://swiatczytnikow.pl/test-10-czytnikow-jak-roznia-sie-szybkoscia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 20:15, ArkStorm napisał:

Nie rozumiem trochę strategii skąpienia na czytnik :) Jest to zakup na długie lata i
myślę, iż warto w niego zainwestować. Czytnik od amazonu przy dobrych wiatrach dostanie
się już za około 4 stówy. Odnośnie innych czytników cięzko mi się wypowiadać, gdyż nigdy
nie miałem z nimi do czynienia.

Albo to nie miał być post do mnie, albo coś tu nie gra. Ja nie szukam tanich czytników.
Po pierwsze czytnik już mam, i to wcale nie tani, bo zainwestowałem (niepotrzebnie) w różne bajery jak Bluetoth, głośne czytanie, czy 3G.
A po drugie, to ja tylko odpowiadałem na pytanie o tanie czytniki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 21:16, A-cis napisał:

Albo to nie miał być post do mnie, albo coś tu nie gra. Ja nie szukam tanich czytników.
Po pierwsze czytnik już mam, i to wcale nie tani, bo zainwestowałem (niepotrzebnie) w
różne bajery jak Bluetoth, głośne czytanie, czy 3G.
A po drugie, to ja tylko odpowiadałem na pytanie o tanie czytniki :-)


Do Ciebie było skierowane tylko pierwsze zdanie :) Btw... 3G nie jest znowu takie nieprzydatne :) no ale to zależy od potrzeb indywidualnych. Ja nie mam a czasami by mi się zdało. A tak z ciekawości - co masz za czytniczek :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 20:15, ArkStorm napisał:

Nie rozumiem trochę strategii skąpienia na czytnik :) Jest to zakup na długie lata i
myślę, iż warto w niego zainwestować. Czytnik od amazonu przy dobrych wiatrach dostanie
się już za około 4 stówy. Odnośnie innych czytników cięzko mi się wypowiadać, gdyż nigdy
nie miałem z nimi do czynienia. Posiadam kindla i polecam go w 200% :) daję sobie rękę
uciąć, że będziesz zadowolony z tego wyboru. Jeżeli natomiast jednak chcesz pogrzebać,
poszukać to polecam stronę:

No właśnie chodziło mi o to, że skoro ten Kindle kosztuje 400-500 zł i jest względnie wybajerzony i popularny, to mogą istnieć też czytniki tańsze i bez bajerów. Ale skoro teraz widzę, że wybajerzony Kindle jest najtańszy na rynku, no to chyba nic innego mi nie pozostało, jak tylko kupić Kindla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 21:31, Dared00 napisał:

to mogą istnieć też czytniki tańsze i bez bajerów.

No sa: wspomniany wczesniej Trekstor czy Vedia ;). Sek w tym, ze z czytnikami e-bookow maja malo wspolnego, bo lcd sie nie nadaje ;). Najtanszy kindle, Kindle Classic, ktory ma o polowe mniej pamieci niz K3, baterie trzymajaca ''tylko'' miesiac, a nie dwa, czy wyciete wsparcie audiobookow jest naprawde godny polecenia, a konkurencja kosztuje kilka stowek wiecej (choc i oferuje wiecej - jak audiobooki np.).

Sam mam Classica (kupionego jeszcze zanim Amazon zaczal doliczac 23% VATu) i jest swietny. Teraz kosztuje 158$ (lacznie z przesylka i VATem), a sa przypadki, ze z USA jest dostarczany do osoby w Polsce w DWA dni. Dwa... przez pol swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 22:10, Piotrek_K napisał:

> to mogą istnieć też czytniki tańsze i bez bajerów.
No sa: wspomniany wczesniej Trekstor czy Vedia ;)

Mówię o czytnikach, a nie o badziewiastych tabletach ;)

Dnia 22.03.2012 o 22:10, Piotrek_K napisał:

Sam mam Classica (kupionego jeszcze zanim Amazon zaczal doliczac 23% VATu) i jest swietny.
Teraz kosztuje 158$ (lacznie z przesylka i VATem), a sa przypadki, ze z USA jest dostarczany
do osoby w Polsce w DWA dni. Dwa... przez pol swiata.

Czyli wychodzi równe 500 zł. Hmmm. Poczekam na przypływ gotówki i się zastanowię. Jak na razie wszystko dzieje się w hipotetycznej strefie mojego mózgu, obok PSP, DSa i jachtu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2012 o 22:18, Dared00 napisał:

Czyli wychodzi równe 500 zł. Hmmm. Poczekam na przypływ gotówki i się zastanowię. Jak
na razie wszystko dzieje się w hipotetycznej strefie mojego mózgu, obok PSP, DSa i jachtu
;)


Na allegro można doszukać się jeszcze wersji Kindle 4 (special offer), czyli wersji z reklamami ... za 400zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 21:20, ArkStorm napisał:

A tak z ciekawości - co masz za czytniczek :>

Mam (wymieniony w tamtym zestawieniu na linku) Pocketbook. Tylko troszkę nowszą wersję od tamtego bo 603. Czyli 6". I żałuję teraz, że nie kupiłem większego.
No, ale następny na pewno będzie większy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 23:02, ArkStorm napisał:

Na allegro można doszukać się jeszcze wersji Kindle 4 (special offer), czyli wersji z
reklamami ... za 400zł :)

Przy ktorej moga byc problemy z gwarancja (ta wersja nie jest oficjalnie dostepna w PL,a tym samym Amazon nie bedzie mogl wyslac czytnika). U sprzedajacych na allegro jest informacja, ze w przypadku uszkodzenia, mozna u nich uzyskac pomoc, ale sam nie jestem przekonany jakby mialo to wygladac, a sama procedura moze potrwac sporo czasu.

A w przypadku gwarancji Amazona, czytnik moze byc nawet wymieniony z powodu uszkodzenia dokonanego i przez usera (byly takie przypadki, ze ktos uszkadzal sobie przez przypadek wyswietlacz, i dostawal nowy czytnik :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 22:18, Dared00 napisał:

Mówię o czytnikach, a nie o badziewiastych tabletach ;)

Stad tez ikonka u mnie na koncu zdania :).

Chociaz biorac pod uwage alternatywy to juz jest trudniejsza troche decyzja. Ja juz mam DSa, jachtu nie posiadam, a PSP mnie nie rajcuje ;). A czytnik jest MEGA. Czytalem sporo kilka lat temu, pozniej jakos nie bylo checi. Od pazdziernika 2011 przeczytalem juz chyba z 10 ksiazek. Wczoraj zaczalem kolejna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ostatnio nad kupnem czytnika e-booków, słyszałem że Kindle to jeden z lepszych czytników, jednak jego cena jest delikatnie mówiąc nie na moją kieszeń. ;) Żadnych bzdur pokroju mp3, koloru itp nie potrzebuję. Byle dało się komfortowo czytać w autobusie/tramwaju. I żeby obsługiwał te najpopularniejsze formaty plików. Mógłby ktoś polecić coś w miarę taniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już w nic tańszego niż Kindle się nie bawił. Generalnie Kindle jest cenowo całkiem niezły, jeśli kupisz coś tańszego zapewne srogo się zawiedziesz i zrazisz.
Jesteś pewien, że dobrze na cenę popatrzyłeś? Za wszystko wychodzi około 160 usd (500 pln).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 16:48, krl_krl napisał:

Ja bym już w nic tańszego niż Kindle się nie bawił. Generalnie Kindle jest cenowo całkiem
niezły, jeśli kupisz coś tańszego zapewne srogo się zawiedziesz i zrazisz.
Jesteś pewien, że dobrze na cenę popatrzyłeś? Za wszystko wychodzi około 160 usd (500
pln).


Cóż, mam zamiar kupić sobie nowy komputer więc nie bardzo jestem w stanie wygospodarować pięćset złotych. Dwieście, może trzysta jeszcze dałoby radę, ale nie pięćset. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 19:07, Reffanov napisał:

Cóż, mam zamiar kupić sobie nowy komputer więc nie bardzo jestem w stanie wygospodarować
pięćset złotych. Dwieście, może trzysta jeszcze dałoby radę, ale nie pięćset. ;P


Za taka kwotę nie warto się bawić jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję rady odnośnie wyboru czytnika ebooków z kolorowym wyświetlaczem, obsługującym bezproblemowo pdf, ekran ''6-''8 - do 1000zł .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 00:47, BrandonF napisał:

Witam

Potrzebuję rady odnośnie wyboru czytnika ebooków z kolorowym wyświetlaczem, obsługującym
bezproblemowo pdf, ekran ''6-''8 - do 1000zł .

Pozdrawiam

Jak dla mnie - szukasz tabletu, nie czytnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 00:47, BrandonF napisał:

/cut

Za taką kwotę lepiej kup tablet. Cytnik ebooków owszem ma e-papier który lepiej radzi sobie z książkami ale jeśli chcesz kolory to tylko tablet. Wtedy nie bedziesz miał problemów z PDF, a do tego zyskasz jeszcze filmy, gry i internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 21:09, maniekk napisał:

Czyżby Amazon dał zezwolenie? Ba podobno ta wersja z reklamami nie miała być dla Europy.
Wałek??


Wersji z reklamami nie wysyłają do Europy, owszem.
Ale problemu tu nie widzę, szczególnie potrzeby posiadania ''zezwolenia''.
Ale RTV tylko pakuje się w kłopoty gdyż reklamacje będą musieli oni załatwiać.
I przy okazji zamawiając z Amazonu US wyjdzie taniej (~12zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 22:20, krl_krl napisał:

Wersji z reklamami nie wysyłają do Europy, owszem.
Ale problemu tu nie widzę, szczególnie potrzeby posiadania ''zezwolenia''.
Ale RTV tylko pakuje się w kłopoty gdyż reklamacje będą musieli oni załatwiać.
I przy okazji zamawiając z Amazonu US wyjdzie taniej (~12zł).


Co przy czasie w jakim Euro załatwia reklamacje pewnie będzie trwało tygodniami, niż jak byśmy sami wysłali. A jeśli chodzi o "zezwolenie", to dlaczego w takim razie nie mają wersji zwykłej?
Ba, dlaczego żaden inny sklep taki jak Komputronik, Media, Saturn tego nie mają? Tylko zwykli resellerzy na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować