Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Batman: Arkham Knight - recenzja

84 postów w tym temacie

> W ciągu siedmiu godzin gry nie stwierdziłem żadnego problemu.
> We wbudowanym benchmarku miałem minimum 37 fps, średnio 51.
> W samej grze też nie zauważyłem jakichś anormalnych spadków,
> czasem po alt-tab przytnie. Gram na i7 4790K, GTX 970 i 16 GB RAM
> 2133 MHz. Wszystkie ustawienia graficzne maksymalne, jeno
> rozdzielczość monitora mam dość niską - 1680x1050.

Czyli przez siedem godzin nie dotarło do ciebie, że na kosztownym sprzęcie z górnej półki, który posiada może raptem kilka procent graczy na świecie, nowe tytuły powinny hulać w stabilnych 60 fpsach w full HD? To tak jakby cieszyć się, że świeżo wyciągnięte z salonu BMW z V8 pod maską wyciąga całe 120 km/h na prostej. Niby fajnie, bo tyle wystarczy do przepisowej jazdy, ale czy ktoś kupuje tak kosztowną maszynę, by móc ścigać się z 20 letnimi golfami?
Wiesz, mnie to tam zwisa i powiewa, bo grać w Arkham Knight nie zamierzam, ale gdybym był na twoim miejscu, domagałbym się zwrotu pieniędzy za sprzedanie mi wybrakowanego produktu, zamiast cieszyć się, że na superkomputerze gra nie chrupie w śmiesznych 1680x1050. To przez takie podejście developerzy coraz śmielej i bardziej otwarcie nabijają nas w butelkę. Ktoś inny napisał, że "kupi, jak załatają". Super - czyli nie ważne, że do sklepów trafiło kilka milionów kopii ułomnego portu gry, nie ważne, że spora ich część trafiła już w ręce graczy dających teraz na forach upust swemu daremnemu żalowi. Załatają i zapomnimy o całej sprawie, bo przecież nic takiego się nie stało. Prawda? NIE PRAWDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro grałeś 5h i nie włączysz to na cholerę wypowiadasz się o fabule skoro jej nie przezyłeś?

Jeśli kogoś fabuła nie wciągnęła przez 5h gry tzn, że ma prawo powiedzieć, że mu się nie podobała. Mnie np. nie wciąga kompletnie fabuła wiedźminów mimo, że mam wszystkie części i mam prawo powiedzieć, że (dla mnie) jest słaba, bo to opinia.
O grafice nowego Batmana jedynie czytałem, ale dominują opinie, że najlepsza to ona nie jest z naciskiem na rozczarowująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HejtujeWiecJestem - Popieram w 100%. Na gtx970 37klatek to powinno być minimum w 1440p i na Ultra opcjach graficznych. Poza tym z tego co zrozumiałem, największym problemem z nowym Batmanem na PC jest memory leak. Gra potrafi używać po 14GB RAMu, więc jak ktoś ma 16GB jak @The-Naturat to pewnie wielu przykrych rzeczy nie doświadcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Nie ma co płakać, nie pierwszy raz gracze tylko PC dostaja po twarzy nie powiem czym.
> Jak zawsze mówie gracz bez konsoli nigdy się nie nauczy że tytuły AAA multiplatformowe
> są robione pod konsole teraz i nikt na razie tego nie zmieni.
>
> Co do W_D oceniasz całe gry widzę tylko po grafice, ale gry to coś więcej i W_D było
> bardzo dobrą grą. Multi był rewelacyjnie emocjonujący a klimat miasta bardzo dobry. Bawiłem
> się dobrze "hakując" i nie uważam by ta gra wyglądała tak źle (akurat ją miałem na PC
> z kartą graficzną i wyglądała bardzo dobrze ale faktycznie nie jak na zapowiedziach).
> Cóż pech, ważne że się ludzie dobrze przy niej bawili a znam takich dużo.

Wiesz widać że wylacznie konsolowcem skoro jaraja cie takie crapy jak batman i W--D :D, mam ps4 i jedyna gra ktora na tym sprzecie wyszla godna uwagi to jest bloodborn. Co do strony technicznej to tez nie wiem skad u ciebie takie infa o chrupaniu na PC gier AAA bo wszystkie portale i ludzie mowia ze gry chrupia wlasnie na konsoli tej generacji zapraszam na digital foundry i batman jest jedyna gra ktora lepiej dziala na konsoli niz na kompie za 1700 zl z i3 i 750 ti. Co do fabuly w Batmanie dalej przystaje przy swoim jest przewidywalna i dla dzieci. A samo mowienie ze batman ma boska grafike jeszcze tobitniej pokazuje jakie crapy graficzne wychodza na konsole :D smiechu warte batman i dobra grafika heheh :D chyba 4 lata temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Na mojej maszynie też Wiedźmin 3 działa (i wygląda) o niebo lepiej. Arkham Knight na

Dnia 23.06.2015 o 22:49, Niflheim napisał:

PC to po prostu kiepski port od Iron Galaxy Studios, nie od Rocksteady. Przecież w tej
wersji nie ma nawet ambient occlusion, odnoszę wrażenię że gra na PS4 wygląda lepiej.




Bo wygląda:

http://www.dsogaming.com/news/batman-arkham-knight-pc-version-lacks-modern-graphical-effects-ao-bokeh-dof-rain-textures/

Port robiony na kolanie. Poczekam na przecen/GOTY/łatki. Tonę łatek . A jeśli gry nie naprawią, to cóż - mojej kasy nie zobaczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 03:30, Kafar napisał:

Nie ma co płakać, nie pierwszy raz gracze tylko PC dostaja po twarzy nie powiem czym.
Jak zawsze mówie gracz bez konsoli nigdy się nie nauczy że tytuły AAA multiplatformowe
są robione pod konsole teraz i nikt na razie tego nie zmieni.

Znaczy, odpowiedzią na partactwo twórców jest "kup konsolę"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wychodzi jednak na pierwszą preorderową wpadkę w tym roku. : /

Może choć jakieś dlc dadzą w ramach przeprosin. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 14:32, Kadaj napisał:

Może choć jakieś dlc dadzą w ramach przeprosin. xD


Musieliby dać na wszystkie platformy, a akurat konsolowców nie mają za co przepraszać. Liczę jedynie na szybkie załatanie gry i ew. nowe sterowniki od Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 14:55, Kadaj napisał:

Dlaczego musieliby? ;p


Wiesz jaki byłby hejt, gdyby dali nawet jakąś popierdołkę w postaci skinu? Nie opłaca im się to. PC-towcy i tak już są wściekli i niczym nie da się już ugłaskać (chyba żeby wydali szybko potężnego patcha i dali za darmo całe SP), a tak jeszcze zdenerowaliby konsolowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Port na PCjest tak zwalony, że nawet PCLab odpuścił sobie zwyczajowe testy GPU i CPU. O czymś to jednak świadczy?
http://pclab.pl/art64500.html

Kompletny brak optymalizacji
Jeśli po przeczytaniu powyższych akapitów stwierdziliście, że Warner Bros wydało grę dla posiadaczy kart graficznych za kilka tysięcy złotych, to się pomyliliście. Chodzi o to, że nie ma dzisiaj sprzętu, który pozwoliłby płynnie zagrać w nowego Batmana. Mamy w redakcji specjalną wersję karty GeForce GTX Titan X ze zmienionym układem chłodzenia i zegarem taktującym rdzenia ustawionym na ponad 1,5 GHz. Myślicie, że jest wyjątkiem? Nie, nawet ona nie pozwala na to bez denerwujących i wszędobylskich zacięć obrazu. Testy rozpoczęte z użyciem karty GeForce GTX 980 Ti i narzędzia FCAT przyniosły poszarpany wykres, który pokazuje, że nawet jedna z najszybszych obecnie kart graficznych zapewnia płynność nie do przyjęcia, i wcale nie jest to odosobniony przypadek. Batman: Arkham Knight nawet nie wykorzystuje do końca procesora graficznego: programy diagnostyczne, takie jak GPU-Z czy MSI Afterburner, raportują użycie GPU na poziomie 60–70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 14:25, Madoc napisał:

Znaczy, odpowiedzią na partactwo twórców jest "kup konsolę"?


Nie mam zielonego pojęcia i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to bo uważam że jak ktoś jest graczem musi posiadać PC jak i konsole by cieszyć się w pełni tą zabawą. Fakt ktoś tam spartolił ale ja zaskoczony tym nie jestem i pewnie jeszcze to się zdarzy przy innej grze.

Nie strzelaj do posłańca :P po prostu gry AAA na pc sa traktowane gorzej, smutne ale i prawdziwe. Ja się do tego przyzwyczaiłem już dlatego duże gorące tytuły biore na konsole by oszczędzić sobie problemy ;)

Natomiast nadal gry będę bronił bo jest świetna i dopracowana. Szkoda że z tym portem tak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 12:28, Lordpilot napisał:

Bo wygląda:

http://www.dsogaming.com/news/batman-arkham-knight-pc-version-lacks-modern-graphical-effects-ao-bokeh-dof-rain-textures/

Port robiony na kolanie. Poczekam na przecen/GOTY/łatki. Tonę łatek . A jeśli gry nie
naprawią, to cóż - mojej kasy nie zobaczą.


Ostatni tak skaszaniony port, w który miałem wątpliwą przyjemność grać to Skyrim na PS3, ale tam przynajmniej dało się grać.

Na szczęście Green Man Gaming (od którego kupiłem klucz) udzieli zwrotu pieniędzy jeżeli patch nie poprawi znacząco gry, na pewno skorzystam. Pierwszy raz od lat złożyłem pre-order, byłem przekonany że to będzie porządny port, z poprzednimi Batman: Arkham mam miłe wspomnienia na PC. Jestem tak zniesmaczony, że wrócę do gry dopiero przy okazji edycji GOTY, a składanie pre-orderów wybiłem sobie z głowy na stałe. Gdybym przed premierą wiedział, że inne studio dostaje do zrobienia port, a o problemach z wydajnością na kartach AMD pff, żeby tylko) poinformowano by wcześniej, to pre-order byłby anulowany natychmiastowo. No i aktualizacja wymagań sprzętowych w przeddzień premiery. Kompletna żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo niektóre korporacje są zarządzane przez chore na martwicę mózgu małpy.

Bez jaj powtórka z AO gdzie trzeba grzebać w plikach konfiguracyjnych by móc cokolwiek w grze by ta wyglądała i działała jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 17:27, Kafar napisał:

Nie mam zielonego pojęcia i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to bo uważam że jak ktoś
jest graczem musi posiadać PC jak i konsole by cieszyć się w pełni tą zabawą.

Jak ktoś jest graczem to może sobie grać na smartfonie i ma prawo wymagać, żeby gra działała poprawnie. Z wielu przyczyn gra mi się na PC wygodniej niż na konsoli, więc, niestety, jest o co płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dayum. Szczególnie współczuję tym, którzy złożyli preorder na nowego Batmana. Być może niektórzy złożyli go zanim IGS zaczęło portować tę grę.
Trudno to nawet testować pod kątem wydajności, framerate zmienia się tak gwałtownie i efektownie, że podanie średniej jego wartości nie mówi w zasadzie nic. O innych grzechach nawet nie wspominam, jest ich tyle że mógłbym coś pominąć. Można to spokojnie nazwać "lipnym konsolowym portem";

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 02:54, ripdanger napisał:

Jest ambient occlusion i nawet dodatkowe bajery tylko na PC


No niezbyt.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-batman-arkham-knight-pc-lacks-console-visual-features

Gra wygląda najlepiej na PS4. Takiej porażki wśród gier AAA nie było na PC chyba od czasu GTA IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że Batmobil jest dosyć wkurzający. Nie chodzi tylko o strzelanie do tych dziwnych czołgów, ale o samo prowadzenie tegoż pojazdu, który bardziej płynie, niż jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować