Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Tylko że ta jedna część ma 27misji rzadko która pełna gra ma tyle;-d

Ja jej nie kupie bo mnie nie stać;-D ale z chęcią pograłbym w demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy: czy da się w końcu dowolnie ustawić skróty klawiszowe bez dziwnych zbaw z plikami gry? Czy może nadal trzeba brać kartkę papieru, robić listę umiejętności, potem szukać plików konfiguracyjnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiekolwiek

Dnia 29.07.2010 o 13:39, Wojman napisał:

dowody na potwierdzenie swoich slow o tym, ze te recenzje zostaly kupione? Nie? To nie
oskarzaj.


Czy zostały kupione, nie wiem, ale wiadomo za to, że wydawcy z branży, czasopisma i portale internetowe, pozostają w pewnej zależności od siebie i zbytnia srogość jakiegoś recenzenta, może się zemścić brakiem zaproszeń na późniejsze imprezy, czy innymi tego typu utrudnieniami. Zresztą światło dzienne ujrzała już niejedna afera z nierzetelnymi ocenami, których nie obniżanie poniżej pewnego poziomu, było wcześniejszym warunkiem zapoznania się z grą przed premierą.
To wszystko oczywiście nie oznacza, że w tym przypadku jest właśnie tak, że SC2 jest słaby, że nie zasługuje na wysokie noty(bo pewnie zasługuje), ale wspomniane wcześniej zależności, zawsze mają jakiś wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 13:47, hallas napisał:

Czy może nadal trzeba brać kartkę papieru, robić listę umiejętności,
potem szukać plików konfiguracyjnych...


W opcjach jest kilka zestawow skrotow klawiszowych, ale z tego co widze to nie mozna ich ustawic dowolnie wedlug wlasnego widzimisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 13:51, Wojman napisał:

W opcjach jest kilka zestawow skrotow klawiszowych, ale z tego co widze to nie mozna
ich ustawic dowolnie wedlug wlasnego widzimisie.

Grid jest? Tzn. QWER/ASDF/ZXCV? Właśnie zastanawiam się, czy znam na tyle rosyjski język by kupić gierkę w wersji dla nich - 200 zł a 50 zł to jednak różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 lat temu WoW kosztował 199zł, teraz SC2 kosztuje oficjalnie tyle samo. Straszne.

Wydanie gry w wersji podstawka i dwa dodatki to przecież też niespotykana na świecie nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 13:43, Karol44 napisał:

Ja jej nie kupie bo mnie nie stać;-D ale z chęcią pograłbym w demo.


No wiesz, umieszczenie w grze 10 misji byłoby już tak chamskim zagraniem, że chyba nawet przy SC2 nie przeszłoby tak łatwo. Nie zmienia to faktu, iż większa ilość misji w każdej części tej części Starcrafta 2, to nie to samo, co wykonanie trzech nowych gier, czyli zależność jest prosta : roboty trochę więcej, a pieniędzy aż 3 razy więcej. Z punktu widzenia klienta, tak sobie.
Uwierz, że mnie na grę za 199 zł stać, ale jest to cena zbyt wygórowana i na dodatek stanowi pewien precedens, który może się nam odbić w przyszłości bardzo nieprzyjemną czkawka. Skoro Blizzard może z pełnym powodzeniem nas skubać, to i inni na pewno spróbują. To ja przynajmniej chcę mieć okazję kiedyś powiedzieć : "a nie mówiłem?" . :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 13:56, Karol44 napisał:

Hehehe na serio w Rosji po 50zł?

Tak. Wersja na 120 dni - na pewno te 120 dni dotyczy korzystania z battle.net, który najzwyczajniej w świecie zbijam. Gdyby u nas była opcja kupienia tej gry bez multi w podobnej cenie to też byłbym ucieszony. Niestety wersja dla Rosji ma tylko jeden dostępny język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przestańcie narzekać na cenę. Jest to normalny poziom cenowy gier w EU. Nie rozumiem o co to wielkie halo?? Jak kogoś nie stać to niech nie kupuje i przestanie narzekać. Na Mercedesa mnie nie stać więc jeżdżę np Polonezem i nie narzekam, że Mercedes dał wysokie ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nic Ci po rosyjskiej wersji gry bo jak wiadomo Rosja stanowi oddzielny region (regiony: Północna Ameryka, Europa, Rosja, itd), w związku z czym nie będziesz mógł na niej grać u nas w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, racja. Gra jest cholernie droga, a dodatki będą rzędu 100 zł. Ale co do konsol: prawda jest taka że tylko idioci kupują gry w sklepie w okolicy, po ich warunkach. 10-20 minut szukania w googlach i ta sama gra jest rzędu 70-90 zł, a stara nie jest. Pecetowcy są przyzwyczajeni do kupowania w sklepach, bo są tanie a swoich gier rzadko kiedy się pozbywają bo nie ma zbytu. Spróbuj coś sprzedać na allegro, jak mocno nie zejdziesz z ceny, nigdy się nie wybijesz. Natomiast konsole mają i to olbrzymi. Na allegro non stop są nowe oferty z grami, bo po co chomikować grę w domu, jako można ją sprzedać, mieć na kolejną, skoro i tak w nią nie zagrasz nastepny raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedna rzecz. Co będzie z Heart of the Swarm i tą trzecią częścią o Protossach.
Też będą one kosztowały po 200 złotych? Już niezłym zdzierstwem jest wydawanie gry w 3 częściach każda osobno. Ponoć "za dużo by zajęło" (przynajmniej ja takie tłumaczenie słyszałem. Ok, ile zajmuje SC2? 10 Giga? Odejmijmy od tego MultiPlayera, bo został zaimplementowany w Wings of Liberty oraz kilka innych pierdół, które pewnie się powtórzą (nie wydaje mi się, żeby kolejne dwa dodatki były samodzielne) wyjdzie nam ze 6 giga. sześć razy dwa plus dziesięć to wyjdzie 22 giga. Aktualnie trzymam w ręku Dragon Age''a (który tak na marginesie w dniu premiery kosztował 130 złotych, a założę się, że jest grą o wiele bardziej rozbudowaną niż SC2 - tyle że nie posiada Mulit) i pisze, że potrzeba 20 giga wolnego miejsca na dysku. Więc raczej argument, że "za dużo by zajęło" w dzisiejszych czasach jest dość trywialny... już te dwie stówy za 1/3 gry to dla mnie jakaś komedia, a jeżeli każda kolejna część tyle będzie kosztować, to zostanę utwierdzony (jak na razie, to mam tylko tezę), że developerzy zrobili się cholernie skąpi i chcą nas okradać na każdym kroku.
Jest jeszcze sprawa grafiki. Grałem w Betę i powiem, że grafa, owszem, jest całkiem ładna, ale jakoś nie powala. A miałem wszystko ustawione na maxa. Skoro kolejne części mają wychodzić co półtora roku, to kampanię Protossów dostaniemy za 3 lata (to wersja optymistyczna, ale znając życie będą poślizgi). Za 3 lata, to ta grafika będzie już prawie archaiczna...
Z zakupem tej gry poczekam na moment, w którym będzie ona dostępna w rozsądnej cenie, bo za 200 złotych, to ja mogę sobie kupić książek na półtorej miesiąca, a nie grę na kilkadziesiąt godzin (w multi już nie gram - mam do niego wstręt po spotkaniu kilku maniaków na Becie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze chcesz miec 3 czesci naraz i to jeszcze taniej tak? czyli chcesz gre z kampania z 81 (!!!) misjami wieloma roznymi zakonczeniami, najlepszym multi ze wszystkich rts''ow za jakies 130 zl?

Jak dla mnie to ty chcesz krasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 14:11, diablolod napisał:

Jak dla mnie to ty chcesz krasc

I Lol''d.


Mi tam nie przeszkadza podział gry na trzy części. Kampania rzeczywiście jest wystarczająco długa (dłuższa od SC1+BW), więc mi tam rybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 14:06, KERMIy napisał:

Poza tym nic Ci po rosyjskiej wersji gry bo jak wiadomo Rosja stanowi oddzielny region
(regiony: Północna Ameryka, Europa, Rosja, itd), w związku z czym nie będziesz mógł na
niej grać u nas w Polsce.


To nie jest problem, po prostu swoja rosyjska wersje gry trzeba zarejestrowac na rosyjskim regionie, a nastepnie sie do niego logowac i grac mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 14:11, diablolod napisał:

Czyli rozumiem ze chcesz miec 3 czesci naraz i to jeszcze taniej tak? czyli chcesz gre
z kampania z 81 (!!!) misjami wieloma roznymi zakonczeniami, najlepszym multi ze wszystkich
rts''ow za jakies 130 zl?

Jak dla mnie to ty chcesz krasc

Naprawdę jesteś tak przyzwyczajony do przepłacania, że uważasz 81 misji za dużo? Zresztą kto ci da w ogóle gwarancję, że pozostałe częśći gry będą też miały po tyle misji?
Zresztą różne zakończenia to domena RPGów a nie RTSów.
Dlaczego gra RTS, która ma ponad 80 misji jest bardzo rozbudowana i można za nią płacić ponad 400 (jak nie więcej) złotych, a RPG, który daje zabawy na kilkaset godzin już wyżej jak 200 złotych się nie wyceni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować