Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2010 o 20:38, Feno napisał:

Bardzo. 2, to kontynuacja wydarzeń z 1. Wiele stracisz jeżeli nie zagrasz w część pierwszą
:-) Kupuj śmiało. Teraz to grosze, a fabuła jaka oferuje StarCraft bezcenna.


A to w takim razie zachęciłeś mnie jeszcze bardziej :). Ostatnio nudzą mnie już gry, bo pokazują najczęściej wojnę USA vs. Rosja lub Afganistan, czy co tam jeszcze i o fabule to ciężko mówić, a do tego co druga to to samo i mało gier, które prócz akcji oferują jeszcze fabułę. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 19:48, lis_23 napisał:

A w kwestii " StarCrafta II " to bez możliwości sprawdzenia gry nie wydam na nią 200
zł - przede wszystkim interesuje mnie to,czym ten RTS różni się od 17 innych w mojej
kolekcji gier.


Fakt, szkoda że nie ma ogólnodostępnego dema. Chyba dało by się to zrobić - 5h gry na multi i kaput? W dodatku np. tylko na oficjalnych, jedynych dwóch (^^) mapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2010 o 21:06, Feallan napisał:


Fakt, szkoda że nie ma ogólnodostępnego dema. Chyba dało by się to zrobić - 5h gry na
multi i kaput? W dodatku np. tylko na oficjalnych, jedynych dwóch (^^) mapach.


Hmm ... czy ten trial daje tylko możliwość gry online? - nie ma nawet jednej misji z singla?
a jest możliwość gry z komputerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jaja są na tym forum na batttle necie. Wygląda na to że jakiś totalne nieuki z blizza (albo innaczej totalne debi*e)zapomniały że nie wszystkie wersje windowsa są po angielsku - dzięki temu połowa użytkowników ma same problemy z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam wersję prosto z UK, oczywiście po angielsku, system angielski, internet szkocki, a jak widać, niektóre tekstury są ''polskie'' ;]

Problemów z grą żadnych, a gram na laptopie. Chodzi nawet płynniej niż beta.

20100728215010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 20:29, Mafoski napisał:

> Mam to samo. Na razie napisałem do blizz zobaczę co mi odpowiedzą.
Daj znać tutaj na forum jakbyś się czegoś dowiedział.


Taką dostałem informację
By aktywować tryb Offline musisz przynajmniej raz zalogować się na konto Battle.net na tym komputerze by tryb Offline został uruchomiony. Ten tryb działa tylko 30 dni i wtedy należy ponownie go aktywować logując się na Battle.net.

U mnie to jest tak że najpierw musiałem się zalogować w grze na swoje konto.
Następnie wylogowałem się i dałem żeby grać jako quest
I działa ale niestety save z online nie są widoczne w offline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 21:45, Numenpl napisał:

Normalnie jaja są na tym forum na batttle necie. Wygląda na to że jakiś totalne nieuki
z blizza (albo innaczej totalne debi*e)zapomniały że nie wszystkie wersje windowsa są
po angielsku - dzięki temu połowa użytkowników ma same problemy z grą.


A w czym rzecz bo wiele ludzi jednak gra bezproblemowo (na polskim Windowsie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 22:02, Volvox napisał:

A w czym rzecz bo wiele ludzi jednak gra bezproblemowo (na polskim Windowsie)

tu nie chodzi o polskiego jedynie tylko ogólnie bo wystarczy że jakiś element ma nie angielskie litery a wtedy całość normalnie kaput u mnie to objawia się brakie achievements itp. oraz brakiem możliwości grania vs ai lub z innymi graczami (bo map gra nie widzi) blizzard dopiero to zauważył - normalnie żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne odczucia, ta szafa grająca rządzi. A automat do gry w Lost Viking, poezja ;)

A wiesz, jak Ci za łatwo to przerzuć się na Hard (o Brutal to ja nawet wolę nie myśleć), gram tak od początku i jeśli chodzi o wypełnianie wszystkich celów dodatkowych, to jest pewien problem (momentami nawet spory), a robienie achievmentów w większości poza moim zasięgiem. Na dodatek do misji Welcome to the Jungle (chyba 6/7, ta gdzie zdobywamy goliata) podchodziłem już ze 4-5 razy i jak na razie ciągle dostaję po dupie, nim zdążę zebrać cały gaz.

Nie żebym był z tego powodu niezadowolony, wręcz przeciwnie. Dawno już nie grałem w nic, co stanowiło by dla mnie jakieś większe wyzwanie, a tu taka miła niespodzianka.

A problemów z grą jak do tej pory nie odnotowałem żadnych. Przy czym jak na początku po instalacji gra stwierdziła, że mam nieaktualne sterowniki karty graficznej i mogą być kłopoty (GF8800GT), to je od razu zmieniłem na najnowsze i żadnych cyrków do tej pory nie uświadczyłem (co prawda na razie gram tylko w kampanię i tutorial).

Tylko jedna rzecz mnie wkurza, co z tego że mam klient angielski, co z tego że gdy rozmawiam ze znajomym to gra pięknie rozpoznaje nasz rodzimy język i polskie znaki, skoro to działa tylko jednostronnie. Osoba, która jest zalogowana w WoW widzi krzaczki zamiast ą, ę, ń, itd. Poza tym to samo Real ID sprawdza się w grze bardzo dobrze, nawet uważam, że ten interfejs jest znacznie lepiej przemyślany i schludniejszy niż jego odpowiednik w WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 20:53, Feno napisał:

> No można zagrać ale 1 może okazać się odstraszająca w tych czasach;-D

Odstraszająca? Czemu? Że grafika?

Odstraszające jest ślamazarne rozpoczynanie większości map. Dobre kilka minut to nieustanne tworzenie roboli, powolny tech (turtle), a potem steamroll przez AI, przynajmniej tak wygląda pierwsza kampania Terran. W 1v1 masz scouting, walkę o kontrolę mapy, kontrowanie przeciwnika, a w kampanii będzie dobrze, jak będzie możliwe założenie expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... ktoś pisał że kopia cyfrowa " StarCraft I " kosztuje 150 zł,tymczasem na Battle.net ( właśnie przeglądam nowo założone konto ) gra w takiej wersji kosztuje 59.90 Euro,czyli ok.240 zł / licząc że 1 E = 4 zł ...

Pff ... mogę pobrać 10 - dniowego klienta do WoWa ale do WII nie - ciekawe,kiedy dadzą taką możliwość?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 22:30, GanD napisał:

Mam bardzo podobne odczucia, ta szafa grająca rządzi. A automat do gry w Lost Viking,
poezja ;)

najbardziej lubię utwór Raw Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 22:55, lis_23 napisał:

Hmm ... ktoś pisał że kopia cyfrowa " StarCraft I " kosztuje 150 zł,tymczasem na Battle.net
( właśnie przeglądam nowo założone konto ) gra w takiej wersji kosztuje 59.90 Euro,czyli
ok.240 zł / licząc że 1 E = 4 zł ...

StarCrafta I możne bez problemu zakupić w normalnym sklepie za 60 złotym, a w sklepie internetowym jeszcze taniej, więc w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 22:55, lis_23 napisał:

Hmm ... ktoś pisał że kopia cyfrowa " StarCraft I " kosztuje 150 zł,tymczasem na Battle.net
( właśnie przeglądam nowo założone konto ) gra w takiej wersji kosztuje 59.90 Euro,czyli
ok.240 zł / licząc że 1 E = 4 zł ...


Domyślam się, że wbrew temu co napisałeś, chodzi ci o StarCrafta II, a nie jedynkę która w Blizzard store jest za 15 euro ;)
Możesz sobie za ok 150 kupić na polskich stronach lub allegro sam klucz. Kupowanie bezpośrednio od Blizzarda rzeczywiście się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 23:26, Dark_Sebat napisał:

StarCrafta I możne bez problemu zakupić w normalnym sklepie za 60 złotym, a w sklepie
internetowym jeszcze taniej, więc w czym problem?

Ale mi chodzi o dwójkę ;)
tak,zrobiłem błąd - I zamiast II ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No,kampania na normalu skończona.Zostało mi jeszcze zrobić misję których nie wybrałem i,przejść kampanie na hardzie i zdobyć tę "trochę" achieków których nie zrobiłem bo nie było połączenia z B.Netem i jeszcze większe "trochę" których mi się nie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos powiedziec jak przypisac skroty klawiszowe do danych jednostek?Zeby z calej grupki wybrac np samych marine?Wiem ze np tabem moge poszczegolne jednostki zmeniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 22:30, GanD napisał:

Mam bardzo podobne odczucia, ta szafa grająca rządzi. A automat do gry w Lost Viking,
poezja ;)


Hehehe, "A zerg, a shotgun and you" plus do tego "Sweet home Alabama". Tak, szafa grająca zdecydowanie FTW, ;-)
Ale, ale... zauważyłem coś jeszcze bardziej rozwalającego, uwaga: Reklama w TV najnowszej płyty L800ETC (czyli Lvl 800 Elite Tauren Chieftain). A na krążku między innymi takie hity jak:
Rogues do it from behind
Terran up the night
Sunday night alright with nuking
Another hydralisk bites the dust
Lucy in the sky with mutas
Every rose has it''s Thor
(Hehe)

I teraz kilka najbardziej rozwalających tytułów:
I kissed a Zerg :-D
I am Murlock
Don''t cry for me Tarsonis

Oraz nowy hit zespołu U2: With or without nuke (mój ulubiony :-P)

Już dawno temu tak się nie śmiałem patrząc na te tytuły. :-D
Dzięki Blizzard.

Dnia 28.07.2010 o 22:30, GanD napisał:

A wiesz, jak Ci za łatwo to przerzuć się na Hard (o Brutal to ja nawet wolę nie myśleć),
gram tak od początku i jeśli chodzi o wypełnianie wszystkich celów dodatkowych, to jest
pewien problem (momentami nawet spory), a robienie achievmentów w większości poza moim
zasięgiem.


No właśnie planuję spróbować na Hard za drugim podejściem do Kampanii. Pierwszy raz chcę przejść w miarę na spokojnie, żeby bezstresowo poznać fabułę itd. Aczkolwiek poziom easy uznałbym za zbyt łatwy. :-) Nigdy go nie wybieram.

Dnia 28.07.2010 o 22:30, GanD napisał:

A problemów z grą jak do tej pory nie odnotowałem żadnych. Przy czym jak na początku
po instalacji gra stwierdziła, że mam nieaktualne sterowniki karty graficznej i mogą
być kłopoty (GF8800GT), to je od razu zmieniłem na najnowsze i żadnych cyrków do tej
pory nie uświadczyłem (co prawda na razie gram tylko w kampanię i tutorial).


Mi dziś raz się PC zawiesił w trakcie grania, ale to wina karty graficznej zapewne, jako że i w becie też mi się tak robiło dopóki nie zmniejszyłem opcji graficznych. Po ustawieniu all na low śmiga bez problemów. Poczekam na lepszy sprzęt lub może na lepszą optymalizację ze strony Blizza. Albo wymienię kartę graficzną, bo założę się, że to wszystko przez tego Radeona 3850. ;-)


I tak już poza tematem. Teraz uwaga, bo GIGANTYCZNY SPOILER PONIŻEJ.

Spoiler

Przeszedłem wszystkie misje Zeratula (odkryłem jego pamięć zapisaną w tym krysztale) i muszę przyznać, że SZOK TOTALNY! Wszystko co wiedzieliśmy i znaliśmy z Jedynki nagle runęło w gruzach. Wszystko się wyjaśniło i skomplikowało zarazem.
Ostatnia misja, to totalna masakra. Walczyłem jak mogłem, ale in the end mogłem tylko patrzeć na rzeź wszystkich moich bohaterów i oddziałów... całe szczęście, że to tylko wizja. Mimo to nagle jakby nastroje opadły, muzyka na chwilę przestała być tak radosna, a zwątpienie i olśnienie zarazem zstąpiło tak na Jima, jak i na mnie. :-)
Także stawką jest coś znacznie więcej niż jakieś głupie rebelie i despotyczne rządy paru ludzi. Tylko dlaczego Blizzard postanowił wydawać dalsze części fabuły w tak długich odstępach czasowych ?

:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 07:22, Kerigun napisał:

Powiedzcie mi czy gra wymaga ciągłego dostępu do sieci nawet by grać w singla ??


Parę postów wyżej pisałem....

By aktywować tryb Offline musisz przynajmniej raz zalogować się na konto Battle.net na tym komputerze by tryb Offline został uruchomiony. Ten tryb działa tylko 30 dni i wtedy należy ponownie go aktywować logując się na Battle.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować