Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Są oceny Metal Gear Solid V. Co trzecia to maks!

38 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2015 o 08:52, lis_23 napisał:

A wracając do samej gry: czy kamuflaż w kartonie nie wygląda ... debilnie? ;)


Pierwszy raz widzisz Metal Gear Solid?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 09:13, Henrar napisał:

> A wracając do samej gry: czy kamuflaż w kartonie nie wygląda ... debilnie? ;)

Pierwszy raz widzisz Metal Gear Solid?

Jeśli tak, szykuj się na więcej dziwactw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 09:36, Runners_High napisał:

> > A wracając do samej gry: czy kamuflaż w kartonie nie wygląda ... debilnie?
;)
>
> Pierwszy raz widzisz Metal Gear Solid?
Jeśli tak, szykuj się na więcej dziwactw :D


Sztuczka z koniem w piątce to całkiem nowy poziom... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 10:18, lis_23 napisał:

Tak, wcześniej nie miałem styczności z serią ;)

Nastawiaj się na więcej podobnych sytuacji. Ta seria z realizmem ma niewiele wspólnego.

To samo radzę każdemu innemu, któremu wydaje się, że to seria nastawiona na autentyzm i ogólną "powagę". Tematy poważne owszem porusza, ale w typowo japoński sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 08:13, lis_23 napisał:

Tyle, że w naszym przypadku jest to najczęściej rosyjski ;)


Dobry język znasz, większość gier (w tym nowy MGS) ma rosyjskie napisy - trudno zignorować wydawcy tak ogromną grupę językową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mieszkam w Pl wiec wymagam by towar był po polsku .Inaczej nie kupuje i tyle jestem jednym
> z tych zlych ^^.

Przyznasz, że w sytuacji w której prawdopodobnie nosisz ubrania z prawie wszystkich części świata pijesz arabską kawę jeździsz włoskimi pociągami i piszesz smsy np na japońskim telefonie Twój argument wydaje się być mało asertywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Mieszkam w Pl wiec wymagam by towar był po polsku .Inaczej nie kupuje i tyle jestem
> jednym
> > z tych zlych ^^.
>
> Przyznasz, że w sytuacji w której prawdopodobnie nosisz ubrania z prawie wszystkich części
> świata pijesz arabską kawę jeździsz włoskimi pociągami i piszesz smsy np na japońskim
> telefonie Twój argument wydaje się być mało asertywny?

Idąc takim tokiem rozumowania to powinienem znać większość języków świata. To ja się też o coś zapytam - czy polskie wydania filmów, książek są wyłącznie w języku angielskim? Po prostu chodzi o forsę, ktoś wyliczył, że się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest artykuł z RPS gdzie z urzędu palnęli że zarówno ich recenzja jak wiele innych jest na podstawie elementów pokazanych przez konami, a nie całej grze(w recenzjach nie ma zadnej wzmianki i mikropłatnościach które są w grze). Najlepiej niektórzy napisali czekać na recenzje youtuberów bo z wielkich serwisów. Gamesradar to obecnie najbardziej powaloną recenzję wystawił - że gra mimo posiada od groma przymusowych sytuacji gdzie jedyne rozwiązanie siłowe to i tak daje graczowi większą kontrolę jeśli chodzi o styl gry niż DEUS EX (I TUTAJ CHODZIŁO PIERWSZĄ CZĘŚĆ)!!! RZETELNOŚĆ BUHAHAHAHAH TA JASNE ROTFLXD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2015 o 17:49, Numenpl napisał:

jedyne rozwiązanie siłowe to i tak daje graczowi większą kontrolę jeśli chodzi o styl
gry niż DEUS EX (I TUTAJ CHODZIŁO PIERWSZĄ CZĘŚĆ)!!! RZETELNOŚĆ BUHAHAHAHAH TA JASNE
ROTFLXD
.

Pierwszy Deus Ex też miał kilka sytuacji, gdzie nie dało się uniknąć rozwiązań siłowych.

Dnia 31.08.2015 o 17:49, Numenpl napisał:

Zapomniałem dodać recenzje to robione na PS4 której wersja gry ma gorszą grafikę niż na XBO.

Pod jakim niby względem PS4 ma gorszą grafikę od XBO? xD Ma tylko mniej widoczne spadki klatek. Wersja PS4 i tak wyciąga znacznie więcej pikseli w dodatku testowana była wersja 1.01, gdy PS4 miało wersję 1.0 (DigitalFoundry). W dodatku wg ich analizy to wersja na PS4 ma ładniejszą grafikę, bo używa np. subsurface scattering i ma większy zasięg filtrowania tekstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2015 o 19:03, Henrar napisał:

Pod jakim niby względem PS4 ma gorszą grafikę od XBO? xD Ma tylko mniej widoczne spadki
klatek. Wersja PS4 i tak wyciąga znacznie więcej pikseli w dodatku testowana była wersja
1.01, gdy PS4 miało wersję 1.0 (DigitalFoundry). W dodatku wg ich analizy to wersja na
PS4 ma ładniejszą grafikę, bo używa np. subsurface scattering i ma większy zasięg filtrowania
tekstur.


Subsurface scattering na PS4 nie działa poprawnie tekstury postaci mają mniej detali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2015 o 19:07, Numenpl napisał:

Subsurface scattering na PS4 nie działa poprawnie tekstury postaci mają mniej detali.

No właśnie nie do końca:

PS4 uses what appears to be a simplified form of subsurface scattering on character faces. By comparison, Xbox One presents its normal mapped details (ie. scars, wrinkles) raw with no added pass - meaning light and shadow appear rougher by comparison.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie muszę powiedzieć, że nigdy nie miałem styczności z żadną z części MGS i klimat tej serii jest dla mnie zupełnie obcy, grę otrzymałem przy zakupie karty NVidii.
Początek gry - klimat aż wylewa się z monitora. Bardzo długa wstawka ( super muzyka w pierwszych sekundach gry :), myślę sobie oj będzie ostro. Zaraz potem scena w szpitalu - genialna , brutalna , prawdziwa. Super.... a po chwili na ekranie pojawia się płonący jegomość i ruda laska wyglądająca jak moja była (grrrrrr..). Potem ten płonący goni mnie na płonącym koniu by za chwilę pożarł go płonący wieloryb... Kolejna misja, duża mapa ( chociaż ograniczona przez góry nie do pokonania przez co zatraca się element swobody), penetruje po cichu kolejne wioski , w końcu odnajduję swojego kamrata ( nie wiem kto to bo nie znam świata gry) i na horyzoncie pojawiają się jakieś niebieskookie zombiaki co latają jak pierd mojej byłej (grrrr). Wyłączyłem grę. Wiem, że dla fanów jest to oczywiste, wiedzą kto jest kto i czemu a tytuł dla nich na pewno będzie jak poezja jednak dla mnie, mam ponad 30 lat, latające wieloryby i inne cuda to chyba za dużo. Pozostanę przy BF4 ( nowa nocna mapa) , GTA 5 i Wieśku Trzecim, poczekam na nowego RAINBOWA albo WASTELAND. Nie mówię że gra jest zła , bo na ustawieniach VHigh FHD wygląda pięknie a i klimat zapewne będzie dla fana serii nieziemski jednak wyraźnie nie jest to gra dla każdego i niestety ja do tej kategorii się zaliczam. Niemniej wszystkim fanom gry życzę super zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość misji (i głównych i pobocznych) nie zawiera takich elementów i mamy po prostu za przeciwników zwykłych żołnierzy. Po tej misji, którą opisujesz sytuacja się mocno uspokaja, więc radziłbym dać grze szansę i spróbować przynajmniej jednego kolejnego zadania. Mechy i dziwadła to raczej bossowie i nie ma ich aż tak wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2015 o 10:55, Henrar napisał:

Tak to jest, jak się nie czyta o serii i kupuje grę w ciemno. MGSy nigdy realistyczne
nie były ;)


Ja kupiłem w ciemno i jak na razie jestem zadowolony. Ja jednak lubię taki misz-masz i elementy paranormalne mi nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie, prolog bardzo mi się podobał ( poza czołganiem się ;) ) a otwartość świata robi duże wrażenie.
Nie wiem, czy przedmówca wyżej oglądał kiedyś jakieś Anime lub grał w jakiś japoński horror. Jeśli tak, to powinien być przygotowany na podobne atrakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować