Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Znalazłem runę teleportacji do Magów Ognia. Wykosiłem wszystkich w zamku, ale nie znalazłem Magnatów i nie mogę dostać się do pomieszczenia, do którego drzwi są po prawej stronie kuźni. Co tam jest i jak się tam dostać. U Gomeza znalazłem też klucz do pomiesczeń Magnatów, ale nie wiem gdzie ich szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 00:19, TomB napisał:

Znalazłem runę teleportacji do Magów Ognia. Wykosiłem wszystkich w zamku, ale nie znalazłem
Magnatów i nie mogę dostać się do pomieszczenia, do którego drzwi są po prawej stronie kuźni.
Co tam jest i jak się tam dostać. U Gomeza znalazłem też klucz do pomiesczeń Magnatów, ale
nie wiem gdzie ich szukać.

Jakich Magnatów? Gomeza załatwiłeś.
Klucz jest od lochów. Możesz uwolnić Stone''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 16:22, Darkstar181 napisał:

> > hm jest szansa kupna Gothica 1 bo pies pogryzł mi płyte:(
> nie ma problemu gothic 1 jest w każdym wiekszym sklepie a najprosciej zamówić na gram.pl

Na allegro widziałem za 9 zł wersję PUDEŁKOWA Z DNIA PREMIERY.

To oooo go gońń...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 00:19, TomB napisał:

Znalazłem runę teleportacji do Magów Ognia. Wykosiłem wszystkich w zamku, ale nie znalazłem
Magnatów i nie mogę dostać się do pomieszczenia, do którego drzwi są po prawej stronie kuźni.
Co tam jest i jak się tam dostać. U Gomeza znalazłem też klucz do pomiesczeń Magnatów, ale
nie wiem gdzie ich szukać.

Magnetami byli goście w zamku, z tego co wiem tam nie idzie sie dostać to jest prawdopodobnie buk klucz do magnatu możesz je wykożystać do wejścia do pokoi w zamku na piątrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie ale takie że wstyd zapytać więc proszę bez opiep,,,mnie a mianowicie chcę zostaćź członkiem obozu na bagnie i brakuje mi tylko zgody jednego bala mianowicie muszę rrzucić czar usypiania a za cholere nie moge znaleźć zwoju usypiania (zapomniało mi sie ) gdzie go mogę zdobyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 11:05, shrekinator napisał:

witam mam pytanie ale takie że wstyd zapytać więc proszę bez opiep,,,mnie a mianowicie chcę
zostaćź członkiem obozu na bagnie i brakuje mi tylko zgody jednego bala mianowicie muszę rrzucić
czar usypiania a za cholere nie moge znaleźć zwoju usypiania (zapomniało mi sie ) gdzie go
mogę zdobyć


W nowym obozie w okolicy tej dziury z rudą, jest jeden handlarz zielem. Jest on członkiem bagnistej sekty. Za wykonanie pewnego zadania, które zleca daje on zwoje (m. in. zwój snu), złoto i pomoc w dostaniu się do obozu na bagnie, jeśli z nim nie rozmawiałeś, to lepiej idź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 11:05, shrekinator napisał:

witam mam pytanie ale takie że wstyd zapytać więc proszę bez opiep,,,mnie a mianowicie chcę
zostaćź członkiem obozu na bagnie i brakuje mi tylko zgody jednego bala mianowicie muszę rrzucić
czar usypiania a za cholere nie moge znaleźć zwoju usypiania (zapomniało mi sie ) gdzie go
mogę zdobyć


Jest też drugi sposób. wykonaj zadanie jednego z nowicjuszy pracujących w obozie nad zielem - przyprowadż do roboty jego zmiennika. Wtedy odezwie się do cieie stojący w pobliżu baal - zleci ci robotę zebrania Ziela od dwóch grup nowicjuszy pracujących na bagnie. Jak mu przniesiesz ładunek ziela - dostaniesz zwój.

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 11:05, shrekinator napisał:

nie moge znaleźć zwoju usypiania (zapomniało mi sie ) gdzie go mogę zdobyć


Pomóż Ghorimowi i wtedy Baal Orun da ci zadanie zebrania ziela - po jego zebraniu masz je zanieść Cor Kalomowi, a kiedy wrócisz do Baala Oruna w nagrodę da ci zwój snu :) Jeśli chodzi o zadanie o którym wspomniał hunter22 to kupiec nazywa się Baal Kagan - masz dla niego rozprowadzić ziele wśród najemników; jako nagrodę radzę wybrać pomoc w dostaniu się do obozu - dostaniesz specjalne zioło dla Baala Tyona (w Obozie Bractwa, na placu przed świątynią - to ten przed którym klęczą nowicjusze) i w ten sposób zyskasz też jego przychylność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 11:35, Raylin napisał:

> nie moge znaleźć zwoju usypiania (zapomniało mi sie ) gdzie go mogę zdobyć

Pomóż Ghorimowi i wtedy Baal Orun da ci zadanie zebrania ziela - po jego zebraniu masz je zanieść
Cor Kalomowi, a kiedy wrócisz do Baala Oruna w nagrodę da ci zwój snu :) Jeśli chodzi o zadanie
o którym wspomniał hunter22 to kupiec nazywa się Baal Kagan - masz dla niego rozprowadzić ziele
wśród najemników; jako nagrodę radzę wybrać pomoc w dostaniu się do obozu - dostaniesz specjalne
zioło dla Baala Tyona (w Obozie Bractwa, na placu przed świątynią - to ten przed którym klęczą
nowicjusze) i w ten sposób zyskasz też jego przychylność.

Patrz zebrałem ziele a to bydle nie dało mi zwoju pójdę jeszcze raz bo może coś przeoczyłem a ostatecznie zabawie się w dilera w nowym oboxie dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 11:50, shrekinator napisał:

Patrz zebrałem ziele a to bydle nie dało mi zwoju pójdę jeszcze raz bo może coś przeoczyłem
a ostatecznie zabawie się w dilera w nowym oboxie dzięki wszystkim za pomoc


Pamiętaj, że z zielem musisz najpierw udać się do Cor Kaloma, dopiero potem wróć i powiedz Orunowi o wykonaniu zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było to juz poruszane,ale nie chce mi się przeglądać 26 stron.Zastanawiałem się czemu klimat Gothica1 jest lepszy od Gothica2? Odpowiedź jest prosta:muzyka!.Nie wiem jak można było schrzanić muzyke w dwojce.Była ona taka sielankowata,spokojna. W gothicu jednak było ona dosyć mroczna,adekwatna do sytuacji w jakiej się znajdował gracz.Po za tym że masz dostarczyć list Magom,nic więcej nie wiedziałeś, a w Gothicu2 od razu wszystko na początku jest jasne,Xardes bez problemu wszystko wytłumaczył.Moim zdaniem dlatego klimat z jedynki jest lepszy.Za niejasnej sytuacji w jakiej sie znajdujesz i muzyki.Mam nadziej że w Gothicu3 też bedzie dobra muzyka i że na poczatku nie wszystko bedzie tak dobrze objaśnione jak w Gothicu2.

A jakie są Wasze spostrzeżenia? I czy w ogole klimat z Gothica1 jest dla Was lepszy niż ten z Gothica2.?
Co powinien zawierać w sobie Gothic3 żeby miał tak świetny klimat jak Gothic1

P.S Oczywiście to tylko moja skromna opinia że Gothic 1 ma najlepszy obecnie klimat z całej serii.Wy możecie mieć inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 12:48, Darkstar181 napisał:

A jakie są Wasze spostrzeżenia? I czy w ogole klimat z Gothica1 jest dla Was lepszy niż ten
z Gothica2.?
Co powinien zawierać w sobie Gothic3 żeby miał tak świetny klimat jak Gothic1

P.S Oczywiście to tylko moja skromna opinia że Gothic 1 ma najlepszy obecnie klimat z całej
serii.Wy możecie mieć inne zdanie.

Ja też stawiam na jedynkę.Muzyka to jedno , a druga sprawa to wygląd nieba w nocy ograniczonego barierą.Niezapomniany widok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 12:48, Darkstar181 napisał:

/.../
P.S Oczywiście to tylko moja skromna opinia że Gothic 1 ma najlepszy obecnie klimat z całej
serii.Wy możecie mieć inne zdanie.

I ja mam inne zdanie ;) Kupiłem Gothic''a II do którego był dołączony bonus w postaci Gothic''a I. Zacząłem grać w Gothic''a II, ale jak doszedłem do spotkania z Chesterem, przestałem i zacząłem od początku, to jest od Gothic''a I. Skląłem początkowo solidnie za system sterowania, dograłem do końca i zaraz zagrałem w Gothic''a II. I nawet za bardzo zmiany klimatu nie zauważyłem, fakt, że nieco był inny, ale wynikał, dla mnie, z naturalnego rozwoju sytuacji. Gothic I był pierwszy, każda następna część będzie po trosze spełnieniem, po trosze rozczarowaniem - tak już reagujemy na seriale i na to nie ma rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 12:48, Darkstar181 napisał:

A jakie są Wasze spostrzeżenia? I czy w ogole klimat z Gothica1 jest dla Was lepszy niż ten
z Gothica2.?


Klimat w dwójce podobał mi się równie bardzo jak ten w jedynce. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że Gothic I był czymś nowym i kiedy pierwszy raz w niego grałem przeżycia rzeczywiście były niesamowite. W dwójce historia jest kontynuowana, musisz więc wiedzieć więcej niż za pierwszym razem, klimat oceniasz też z perspektywy pierwszej części. Po kilku przejściach jednak można stwierdzić że klimatycznie obydwie części do siebie pasują. W Gothicu II najbardziej podobała mi się możliwość zostania paladynem (moja ulubiona w grach) i magiem (bardzo dobry pomysł z klasztorem, a muzyka i klimat w nim były jak najbardziej adekwatne), więc pod tym względem twórcy spełnili moje oczekiwania i pewnie dlatego obie części stawiam na równi (no może z lekkim wskazaniem na jedynkę, ale głównie za innowacyjność w swoich czasach) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 15:15, paweusz napisał:

głupia sprawa - gram któryś raz w Gothica1, dziś zacząłem znów i nie pamiętam jak przy kupowaniu/sprzedawaniu
dodawać pojedyncze przedmioty(biorę 10 na raz)

Otwierasz dwa inwentarze i klikasz strzałką w w lewo, prawo . Jedno klikniecie = 1 przedmiot. Jak naciśniesz dłużej, to poleci więcej ;) I nie przejmuj się, ja zapomiałem, jak upuścić przedmioty (ale już sobie przypomniałem) ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 12:48, Darkstar181 napisał:

Nie wiem czy było to juz poruszane,ale nie chce mi się przeglądać 26 stron.Zastanawiałem się
czemu klimat Gothica1 jest lepszy od Gothica2? Odpowiedź jest prosta:muzyka!.Nie wiem jak można
było schrzanić muzyke w dwojce.Była ona taka sielankowata,spokojna. W gothicu jednak było ona
dosyć mroczna,adekwatna do sytuacji w jakiej się znajdował gracz. Moim zdaniem dlatego klimat z jedynki jest lepszy.
A jakie są Wasze spostrzeżenia? I czy w ogole klimat z Gothica1 jest dla Was lepszy niż ten z Gothica2.?


ja mam bardzo podobne odczusia, klimat w jedynce był najlepszy w całej serii i też myślę, że duży wpływ na to miała muzyka która w jedynce była świetna. w jedynce zawsze grałem przy włączonej muzyce, natomiast w dwójce zawsze wyłączałem bo jakoś mi nie pasowała i przeszkadzała w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować