Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

wszyscy spamerzy jakimś cudownym sposobem zniknęli z powierzchni naszego

Dnia 30.12.2006 o 11:16, Kukowsky napisał:

forum. :)



Piszący bezsensowne wątki i nabijacze postów też mogliby zniknąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>100% przyjemniej

Dnia 30.12.2006 o 11:16, Kukowsky napisał:

pisałoby się jakby wszyscy spamerzy jakimś cudownym sposobem zniknęli z powierzchni naszego
forum. :)


Ja wiem, że Ty mi dobrze życzysz ;]
Btw co do pomysłu, to niezłe jaja, już myślałem, że będe musiał coś napisać, ale przeczytałem oświadczenie że to żart ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że ekipa gram.pl wzięła sobie mój apel do serca i umieściła odpowiedni zapis w regulaminie. Swoją drogą niesamowicie spanikowałem, kiedy próbując dodać nowy post, pojawiało mi się okienko z regulaminem. Dopiero po kilku dniach zauważyłem, że na dole strony można zaakceptować regulamin i dodawać posty bez przeszkód :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam Firefox 2.0 nie popełniam błędów. Tzn popełniam ale przed dodaniem poprawiam je :)
Według mnie każdy kto źle pisze, powinien się wstydzić... Tak jak ja jak kiedyś napisałem "szczelam", ale to było tylko 1 raz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolejny, bardzo dobry pomysł: po kliknięciu na przycisk "Dodaj temat" pojawiłoby się okienko: "Czy na pewno użyłeś już wyszukiwarki?". Według mnie ograniczyłoby to dublowane wątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:53, Adamzzz napisał:

Ja mam kolejny, bardzo dobry pomysł: po kliknięciu na przycisk "Dodaj temat" pojawiłoby się
okienko: "Czy na pewno użyłeś już wyszukiwarki?". Według mnie ograniczyłoby to dublowane wątki.


tak a zaraz pod nim: "Czy na pewno użyłeś głowy podczas pisania tego posta?" a później "Jesteś pewien że to co napisałeś jest zgodne z regulaminem?" wtedy na forum nie dochodziłoby do jakichkolwiek wykroczeń itp.

a co do samej ortografii-bardzo dobrze że coraz więcej ludzi (a może tyle samo?) zwraca na to uwagę. Posty pisanie bez poszanowania zasad ortografii czyta się IMO dużo gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakieś drobne błędy czy literówki to ja rozumiem, jeżeli ktoś ma w długiej wypowiedzi jakiś niewidoczny błąd to ok, każdemu może się zdarzyć, ale takie tworki jak "szczelać", "ukraźdź", "jusz", "japuko" sprawiają, że człowiek ma ochotę wyciągnąć z szafy zaprzyjaźnione AK-47 i szepnąć delikwentowi słodkie "say hello to my little friend:)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 19:07, moralny napisał:

> Ja mam kolejny, bardzo dobry pomysł: po kliknięciu na przycisk "Dodaj temat" pojawiłoby
się
> okienko: "Czy na pewno użyłeś już wyszukiwarki?". Według mnie ograniczyłoby to dublowane
wątki.

tak a zaraz pod nim: "Czy na pewno użyłeś głowy podczas pisania tego posta?" a później "Jesteś
pewien że to co napisałeś jest zgodne z regulaminem?" wtedy na forum nie dochodziłoby do jakichkolwiek
wykroczeń itp.


Haa. A potem jeszcze jedno okienko "Pomyśl chwile zanim naciśniesz DODAJ POST"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jósz zafsze bede pisau poprawńe i bes buenduff :) a tak na serio to mnie już to doprowadza do szału (może dlatego że zawsze byłem dobry z ortografii :) ) tak jak pisze Kordzio: parę literówek można zrobić każdemu się zdarzy, ale żeby ojczystego języka nie znać? wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze i fajnie by było jeśli wszyscy na forum pisali by poprawnie ( ortograficznie i stylistycznie ). Mam nadzieje, że ja piszę poprawnie. A na dodatek teraz Mozilla Firefox ma opcja poprawiania błędów :) Choć rzadko je popełniam, a jeśli już to zawsze w tych samych słowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Najgorzej jest zazwyczaj (nie ZAWSZE) u tych forumowiczów, którzy piętnaste urodziny mają jeszcze przed sobą. Mylenie kolejności liter, popełnianie rażących błędów i całkowita ignorancja wobec gramatyki i znaków przestankowych, sprawia, że od czytania ich postów głowa potrafi rozboleć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 01:57, hito_kun napisał:

/ciach/
Mylenie kolejności liter, popełnianie rażących błędów i całkowita
ignorancja wobec gramatyki i znaków przestankowych,
/ciach/


Mi również zdarza się czasem poprzestawiać litery, z tego względu że piszę bardzo szybko i nie patrzę na klawiaturę. Ale na szczęście używam Mozilli i program to od razu wyłapie, bo sam tego nie zauważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdemu się może zdarzyć:) Ale mi chodzi o przypadki gdzie w całym zdaniu, w każdym wyrazie są poprzestawiane po 2 litery:) Tak jak to się dzieje w temacie np. o Power Rangers:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 02:06, hito_kun napisał:

Każdemu się może zdarzyć:) Ale mi chodzi o przypadki gdzie w całym zdaniu, w każdym wyrazie
są poprzestawiane po 2 litery:) Tak jak to się dzieje w temacie np. o Power Rangers:)


Heh. Denerwuje mnie też we wszystkich quizach, gdy trzeba pogrubiać dodawane punkty dużo osób notorycznie o tym zapomina - a potem inni się dziwią że mają tak mało punktów. Wiem coś o tym bo sam prowadzę quiz o Zagubionych i nie zliczam tych nie pogrubionych bo nie mam zamiaru wysilać wzrok albo czytać wszystkie posty po kolei. A nawet gdy zauważę taki nie pogrubiony punkt to i tak go nie doliczę - niech mają nauczkę, bo jasno jest napisane w regulaminie quizu żeby pogrubiać.
Kolejna sprawa to zaczynanie pisania z małej litery - zdanie powinno zaczynać sie dużo literą. Przecież wypowiedź na forum to też zdanie, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. A w quizach nowi gracze albo nie czytają regulaminu, albo patrzą na tekst i nie potrafią go zrozumieć. Nie odnosi się to zresztą tylko do quizów. Wystarczy spojrzeć, ile powstaje nowych tematów w ciągu jednego dnia z ,,inicjatywy" obywateli:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co się dzieje w niektórych sesjach RPG... gram w dwie i czasami nadziwić się nie mogę... czytam, czytam i ni w ząb zrozumieć nie mogę cóż autor miał na myśli. Żadnej interpunkcji, ortografia zniszczona, a gramatyka zapomniana. To jest smutne... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciałem założyć nowy temat, ale znalazłem ten, więc napiszę tutaj;
Otóż ostatnio na forum pojawiła się inicjatywa, żeby karać użytkowników szczególnie kaleczących nasz ojczysty język ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2731&tpage=280 - proponuje przejrzeć ostatnie kilka stron tego tematu). Już na początku zaznaczam, że z punktu widzenia regulaminu takie coś byłoby możliwe:
"Staraj się pisać zgodnie z zasadami polskiej ortografii. Jeśli masz z tym problem - skorzystaj z edytora tekstu. Dbałość o poprawną pisownię traktowana jest jako wyraz szacunku.
Przeczytaj wszystko co napisałeś, zanim dodasz posta. Na forum gram.pl nie możesz wyedytować swojego wypowiedzi po jej wysłaniu. Pamiętaj o tym.

(...)
Jeśli mimo pouczeń i ostrzeżeń ze strony Moderatów lub Pracowników CD Projekt popełnisz kilkakrotnie ten sam błąd Moderator lub Pracownik CD Projekt może:

* udzielić ostrzeżenia
* obniżyć status o 1 poziom
* tymczasowo lub nieodwołalnie pozbawić Cię możliwości korzystania z serwisu gram.pl
* tymczasowo lub nieodwołalnie pozbawić Cię możliwości ustawienia własnego statusu"

Oczywiście nie miałoby to polegać na znęcaniu się nad młodszymi (lub też mającymi problem z ortografią) użytkownikami. :P Wiadomo, że raz na jakiś czas każdy może popełnić jakiś błąd, albo gdzieś trafi się literówka. Chodzi o to, jak już napisałem na początku, żeby karać osoby, które notorycznie popełniają podstawowe błędy.

Żeby zrozumieć powagę sytuacji nie trzeba być jakimś polonistą, wystarczy rozejrzeć się na forum;
Na przykład ostatnio w temacie "GOTHIC" - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2731&pid=5593, albo taki oto post z tematu "Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni" - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=13290.

Od razu zaznaczam, że nieużywanie polskich znaków nie kwalifikuje się pod błędy ortograficzne.

Tak więc, co myślicie o takiej idei? Być może poprawiłoby to choć trochę ''ortograficzną sytuację'' na forum?

Ps. Osoby, które mają naprawdę problem z ortografią mogą skorzystać z jakiegoś edytora tekstu, np windowsowskiego worda. Wykrywa on słowa, których nie ma w swojej bazie danych, czyli siłą rzeczy słowa napisane z błędem ortograficznym. Przed napisaniem posta, wiadomość można skopiować do takiego edytora, by ten wykrył błędy ortograficzne. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie przeglądarki Mozilla Firefox w wersji 2.0 i wyżej, która działa na podobnej zasadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod apel. Raz z braku interpunkcji u pewnego gramowicza wyniknęło pewne nieporozumienie (między mną a nim-BW).

Reasumując- WSZYSCY STARAJMY SIĘ PISAĆ POPRAWNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 14 lat i NIGDY nie miałem trudności z ortografią, nie używam żadnych Mozillów itp. jedyny błąd jaki popełniam to że czasem pisze bez ogonków i kropek, ale to takie skrzywienie po starych comodore :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 13:03, Koziar the mag napisał:

a ja mam 14 lat i NIGDY nie miałem trudności z ortografią, nie używam żadnych Mozillów

ale z odmianą nazw własnych raczej tak:)

Dnia 24.07.2007 o 13:03, Koziar the mag napisał:

jedyny błąd jaki popełniam to że czasem pisze bez ogonków i kropek

to bardzo nie ładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować