Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2009 o 20:29, Cha0tizz napisał:

> był 2 dni temu
> Teraz to mogl byc jakis mega spozniony apel z tej okazji
Lol, jakbym nie wiedział. Moja szkoła jednak w środę nie mogła wyprawić apelu z tej okazji
(sam domyśl się dlaczego), więc zrobiła to dziś.

Ok sorry nie chcialem obrazic twojej inteligencji. My mielismy apel dziesiatego. Aha i nie denerwuj sie tak bo ci glowa wybuchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 20:34, Lukas813 napisał:

Jaki polecacie podręcznik do fizyki w zakresie rozszerzonym żęby dobrze przygotować sie
do matury?Czy może lepiej kupić jakieś repetytorium?


Generalnie ja, choć akurat fizykę w zakresie podstawowym, powtarzam głównie rozwiązując zadania, teorię uzupełniam/przypominam, w miarę potrzeb. Tak samo mam z matmą (tu już rozszerzenie), więc osobiście polecam kupić jakąś książkę z zadaniami. Do fizyki widziałem taką książkę z wydawnictwa Zamkor, tam masz poukładane najpierw działami, a potem są przykładowe arkusze egzaminacyjne (czyli misz masz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 18:40, Kirabaxior napisał:

> Łoho, a jakie wydarzenie, że na galowo? ;]
Apel na 11 listopada... Polska odzyskuje niepodległość a ja w luzackim stroju? :P


Troszkę spóźniony, ale co tam, w sumie mogli zrobić później skoro 11 był wolny...
A co do luzackiego stroju... bywa. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 20:46, Shego napisał:

Ok sorry nie chcialem obrazic twojej inteligencji. My mielismy apel dziesiatego.

Mhm, super.

Dnia 13.11.2009 o 20:46, Shego napisał:

Aha i nie denerwuj sie tak bo ci glowa wybuchnie

Gdyby twoja wybuchnęła to ludzie prawdopodobnie by świętowali.

Idź pobaw się lalkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 10:48, Cha0tizz napisał:

> Ok sorry nie chcialem obrazic twojej inteligencji. My mielismy apel dziesiatego.
Mhm, super.
> Aha i nie denerwuj sie tak bo ci glowa wybuchnie
Gdyby twoja wybuchnęła to ludzie prawdopodobnie by świętowali.

Idź pobaw się lalkami.

Z przedszkolakami nie rozmawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 19:53, Cha0tizz napisał:

> Z przedszkolakami nie rozmawiam
Czyli nie rozmawiasz z rówieśnikami? Przykre, zaprawdę.

odbijesz w koncu ode mnie nerdzie? Czemu akurat do mnie sie musiales przypieprzyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 20:05, Shego napisał:

> > Z przedszkolakami nie rozmawiam
> Czyli nie rozmawiasz z rówieśnikami? Przykre, zaprawdę.
odbijesz w koncu ode mnie nerdzie? Czemu akurat do mnie sie musiales przypieprzyc ?

Jakbyś nie zauważył to twoje wypowiedzi wymagają "wpiep**enia" się. Sam prowokujesz, a potem masz pretensję, że ktoś zwrócił Ci uwagę. To nie "twoja" szkoła, w której, jak sądzę, możesz robić co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 20:17, radek44564 napisał:

Co sądzicie o obowiązkowej maturze z matmy?, to potrzebne czy raczej zbędne?


Potrzebne, bo dzięki tej maturze, wykształcenia średniego nie dostana osoby, które są totalnymi idiotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 22:11, Piotrbov napisał:

Potrzebne, bo dzięki tej maturze, wykształcenia średniego nie dostana osoby, które są
totalnymi idiotami.

Patrząc na poziom matury próbnej nie byłabym taka pewna... ;P Może i kilka zadań otwartych było trudnych, ale zamknięte to na poziomie gimnazjum.
Ja obowiązkową maturę z majcy tłumaczę sobie tak - jak ktoś dobry ze ścisłych musi zdawać j. polski czyli przedmiot humanistyczny, to niech ktoś dobry z humanistycznych zda przedmiot ścisły. Mnie majca na maturze nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbna matura w tym roku była podobno banalna, ale jaka będzie ta w maju?
Każdy minister edukacjii wprowadza coś od sioebie - nieżadko kosztem uczniów, mam zatem propozycją - w oddzielnych wyborach wybierajmy Ministra Edukacji na określoną kadencję - 3lata
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 22:16, Latimeria napisał:

ścisły. Mnie majca na maturze nie przeszkadza.


Mi też matura podstawowa z matmy nie przeszkadza, bo i tak piszę maturę rozszerzona z matmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 22:17, radek44564 napisał:

Próbna matura w tym roku była podobno banalna, ale jaka będzie ta w maju?
Każdy minister edukacjii wprowadza coś od sioebie - nieżadko kosztem uczniów, mam zatem
propozycją - w oddzielnych wyborach wybierajmy Ministra Edukacji na określoną kadencję
- 3lata


Hym... Mało prawdopodobne, wręcz nierealne. Ministra Edukacji Narodowej, wybiera premier po konsultacji z prezydentem ( prezydent może się na niego nie zgodzić ). A to żeby zmienić jego kadencje itd. trzeba by zrobić poprawkę do konstytucji RP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź miała charakter groteskowy. (kwestia ministrów jest mi znana)
Nie mniej jednak uważam, że we wspomnianym ministerstwie robi się bałagan, a nowi następcy zamiast go sprzątnąć zamiatają pod dywan)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 22:24, radek44564 napisał:

Moja wypowiedź miała charakter groteskowy. (kwestia ministrów jest mi znana)
Nie mniej jednak uważam, że we wspomnianym ministerstwie robi się bałagan, a nowi nadtępcy
zamiast go sprzątnąć zamiatają pod dywan)


Co fakt, to fakt. Wg mnie wreszcie ktoś powinien zrobić z całą Polską edukacją, bo powoli totalnie schodzi na psy. Dla przykładu, zmiana programu dla przedmiotu historia w gimnazjach. Jest strasznie podobny to poprzedniego, lecz przez to trzeba i tak kupować nowe podręczniki, które prawie w niczym się nie różnią od poprzedników. Co jak co, ale uważam, że do MEN powinno zapukać CBA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności. Politycy muszą zrozumieć, że nie wszystko co osiągneli ich poprzednicy (a nie rzadko także ich przeciwnicy) było złe. Niech wezmą się za ten resort raz i porządnie, a nie kilka razy i co rok od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

De facto politycy chcą jak zawsze dobrze, co w naszych realiach już nie jest takie, że tak to ujmę, miodne. Najwięcej tracą niestety na tym uczniowie. Wiadomą sprawą jest, że mamy wysoki poziom nauczania względem innych państw, ale to co wyprawia Ministerstwo Edukacji momentami przechodzi wszelkie pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować