Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Będąc geodetą możesz otworzyć swój własny biznes. Później przyjeżdżasz do dzianego klienta, pięć minut patrzysz się na jego nowo-zakupioną-działkę-pod-basen przez jakąś futurystyczną lornetkę na stojaku, po tym czasie stwierdzasz, że działka generalnie to nie jest pochyła, podpisujesz papierek i zgarniasz za to ciężkie pieniądze (sam widziałem). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 22:29, o_Orange napisał:

Będąc geodetą możesz otworzyć swój własny biznes.


Ja do tego jeszcze dodam, że obecnie można naprawdę solidną mamonę wyprosić od rozmaitych funduszy, w praktyce to jeden z najbardziej... no cóż, praktycznych zawodów. :P Swego czasu żałowałem, że nie wybrałem technikum geodezyjnego za co oczywiście dostałem solidny opiernicz od wujostwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co kolega up :d
Też nie wiem do jakiej szkoły mam iść.
Interesuję się informatyką znam kilka języków :d
Sport lubię, ale z wiekiem coraz bardziej mi się nie chce ćwiczyć.
Matematyka ahh... jak się postaram to umiem, tylko ze mnie leń.

i właśnie nie wiem czy iść do technikum na technik informatyk czy do LO na lingwistyczny i tam będę miał angielski niemiecki i informatykę rozszerzoną.

Doradźcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 17:54, Sericulum napisał:

Mam ten sam problem co kolega up :d
Też nie wiem do jakiej szkoły mam iść.
Interesuję się informatyką znam kilka języków :d
Sport lubię, ale z wiekiem coraz bardziej mi się nie chce ćwiczyć.
Matematyka ahh... jak się postaram to umiem, tylko ze mnie leń.

i właśnie nie wiem czy iść do technikum na technik informatyk czy do LO na lingwistyczny
i tam będę miał angielski niemiecki i informatykę rozszerzoną.

Doradźcie mi.


Jeśli chcesz się nauczyć czegoś praktycznego, pójść na praktyki(sam jestem obecnie na nich), to wybierz Technikum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. Zasady przyznawania punktów za oceny uzyskane w gimnazjum i szczególne osiągnięcia ucznia:
[...]
Pierwsze wybrane zajęcia edukacyjne jak w przypadku języka polskiego 19 punktów
Drugie wybrane zajęcia edukacyjne jak w przypadku języka polskiego 19 punktów
Trzecie wybrane zajęcia edukacyjne jak w przypadku języka polskiego 19 punktów

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi pierwsze drugie i trzecie wybrane zajęcie edukacyjne? I mam jeszcze pytanie...zdaje do liceum do klasy lingwistycznej gdzie rozszerzony jest pol hist i ang oraz punktowane przedmioty to matma polak hista i ang. jeżeli sie wybieram do takiej klasy to mogą przy rekrutacji ''zobaczyć'' uzyskałem pkt z angola? Pomoże mi to jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka ludzie, mam pytanie: jaka jest korzyść ze stania się laureatem olimpiady z języka francuskiego w LO? Słyszałem coś, że zgarnia się indeks, ale czy to na jakieś konkretne kierunki? Wie ktoś coś o tym?
Z góry dzięki za info ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam radości, że ten tydzień wreszcie się skończył... W sobotę(miałem mieć angielski) i w niedzielę(z wiadomych względów) spałem tylko do 8.00 i po prostu w tygodniu nie miałem już na nic siły. Co do ocen to było różnie; z WOSu dostałem 5, z angielskiego 2x5(zad. dom. i odpowiedź), z geografii 3(sprawdzian z obu Ameryk, jak zwykle dostałem takie pytania, na jakie byłem najmniej przygotowany... No bo na co komuś znać stolicę Salwadoru i Gujany? Rozumiem, że stolic takich państw jak Brazylia, czy Argentyna należałoby i trzeba znać, ale po co uczyć się stolic takich małych wysepek, których ciężko w ogóle znaleźć na mapie? Sprawdzian tak, czy siak poprawiam w poniedziałek), nieszczęsne 2+(i 5) z matematyki(to w ogóle paranoja... Mieliśmy niezapowiedzianą kartkówkę z pojęć związanych z funkją, ogólnie prosta sprawa, dostałem 5 z zad. dom. i bez problemu robię zadania dodatkowe, a tutaj okazało się, że połowa klasa dostała 1,2... Czemu? "Nauczycielka" powiedziała nam, że wystarczyło kilka słów i wszystko, a gdy ktoś rozspisał się trochę więcej mówiła coś w tym stylu:"Nie zawsze musi tak być", "przekombinowałeś". Po prostu śmiech na sali... W ogóle, widzicie jakiś sens wprowadzania nowej nauczycielki matematyki(przedmiotu, dla którego trzeba mieć IMO odpowiednie podejście i "dar tłumaczenia") na 2 ostatnie miesiące szkoły? Bo ja żadnego... Z poprzednią nauczycielką miałem dobrą czwórkę, ba nawet szanse na piątkę, a teraz będę musiał stać na głowie, by tą czwórkę utrzymać...). Tak czy siak, dobrze, że ten tydzień wreszcie się skończył...
BTW. Wy też mieliście ogólnie problemy z nauką i koncentracją w tym tygodniu? No bo jak można się uczyć, skoro tak naprawdę nie wiadomo było, jak dalej będzie funkcjonować nasze państwo? Mam nadzieję, że następny tydzień będzie znacznie lepszy od tego mijającego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 22:33, PJ_MW napisał:

BTW. Wy też mieliście ogólnie problemy z nauką i koncentracją w tym tygodniu?..


Nie.


Jednakże dobrze że ten tydzień się już skończył, minął mi o wiele szybciej niż inne ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 22:47, Rogalenko napisał:

> BTW. Wy też mieliście ogólnie problemy z nauką i koncentracją w tym tygodniu?..


Nie.


Jednakże dobrze że ten tydzień się już skończył, minął mi o wiele szybciej niż inne ;D


Może Ty w takim razie nie słuchasz tak często jak ja, a gdy co kilka minut słyszy się wolną muzykę i ciągłe wspomnienia ofiar IMO źle wpływa to na ogólne samopoczucie(i w ogóle podczas żałoby ramówka zarówno radii, jak i programów telewizyjnych została znacznie zmieniona i w ogóle nie było czego słuchać, ani oglądać, oprócz oczywiście ciągłego smutku w oczach wspominających ofiary katastrofy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na I semestr z biologi mialem 3 a teraz mam slabe oceny (1,1,2 i za kartk. dostane 2) i pytam od razu jakby wychodzila mi ta 1 to czy mozna zdac jakas na warunkowym? Czy cos takiego? (gimnazjum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jedną lub dwie oceny niedostateczne, będziesz zdawać egzaminy poprawkowe z danych przedmiotów. Jeżeli nie zdasz jednego z nich, rada pedagogiczna może (ale nie musi) warunkowo przepuścić Cię do następnej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób chodzących do pierwszych klas językowych w LO, którzy pisali egzamin gimnazjalny z języka obcego - czy liczba punktów za ten egzamin miała wpływ na dostanie się do tej klasy ? Wiem, że punkty nie wliczają się ogólnie do rekrutacji, ale coś słyszałem, że mają podobno wpływ na przyjęcie do klasy językowej. Jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 18:12, Gumpert napisał:

Mam pytanie do osób chodzących do pierwszych klas językowych w LO, którzy pisali egzamin
gimnazjalny z języka obcego - czy liczba punktów za ten egzamin miała wpływ na dostanie
się do tej klasy ? Wiem, że punkty nie wliczają się ogólnie do rekrutacji, ale coś słyszałem,
że mają podobno wpływ na przyjęcie do klasy językowej. Jak to jest ?

Sam z tego co słyszałem to nauczyciele czasami na to patrzą. Więc warto się postarać o te kilkadziesiąt pkt ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ten humanistyczny był dla mnie łatwy, oczywiście nie wiem jak wyjdzie z pkt, ale Krzyżacy, Salomon i Władca Pierścieni, to ucieleśnienie marzeń, jeszcze jakby tam Wiedźmina wsadzili;]

Ale nie wsadzą, bo jest zbyt brutalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Egzamin humanistyczny już za mną. Akurat temat mi przypasował. Wydaje mi się, że dobrze mi poszło. I wydaje mi się, czy ten egz nie miał nazwy? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować