Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

>(...) Bo i tak matma w gimnazjum to czysta

Dnia 28.03.2011 o 16:04, Markush napisał:

logika, nic do pamiętania oprócz jednego wzoru na deltę do funkcji kwadratowej.


Wow, jestem w szoku. Za moich czasow, czyli 3 lata temu, nie było w gimnazjum funkcji kwadratowej. A co dokładniej z tej funkcji jest ? Tylko obliczanie miejsc zerowych, czy nierówności, równania/nierówności z parametrem lub wzory Viete''a też są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach ...

Właśnie można powiedzieć, że jestem typowym humanistą. Teraz w gimnazjum nie miałem funkcji kwadratowej. Pozostaje mi kupić wielką ilość długopisów czarnych i ołówków wstać wcześniej ogarnąć banię i iść do tej szkoły. Jak się ubrać skoro nie chcę iść w garniaku ? Jeansy, biała koszula i sweter ? xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeansy, biała koszula i sweter mogą być. Ja tak poszedłem ubrany 4 lata temu na egz. gimnazjalny. Nikt mi nic nie powiedział, choć prawie wszyscy byli w garniturach :D kurczę, mam traumę z tego powodu ;)
Ja nie robiłem funkcji kwadratowej w gimnazjum, sama majca była bardzo łatwa. Gorzej było z fizyką, bo jakieś wzory związane z pracą, mocą i prądem były. No i nie było żadnych biedronek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie zagiąłeś, bo zacząłem się tak zastanawiać, czy to było w końcu czy nie. Są dwie możliwości: albo skończyliśmy program i zaczęliśmy takie coś, albo to było na kółku... Coś mi się pokićkało.
Moze po prostu uznajmy, że nie napisałem tamtej części zdania o wzorach. ^^

@wojtas
Hmm, u mnie w szkole wszyscy byli w garniturach. Tylko jeden był w jeansach i białej koszuli. Popytaj kumpli jak oni się ubierają, żeby nie wyszło, że sam będziesz nie w garniturze. Ale i tak nawet jakbyś w dresie przyszedł to nic by Ci nie zrobili, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 17:35, pawbuk napisał:

Jeansy, biała koszula i sweter mogą być. Ja tak poszedłem ubrany 4 lata temu na egz.
gimnazjalny.


Tez sie tak ubralem, tak samo ubieram sie na ropoczecia i zakonczenia roku.
Skad ja, biedny uczen mam wytrzasnac pieniadze na garnitur?!:P

Dnia 28.03.2011 o 17:35, pawbuk napisał:

kurczę, mam traumę z tego powodu ;)


lol :p

@Markush

Dnia 28.03.2011 o 17:35, pawbuk napisał:

Popytaj kumpli jak oni się ubierają, żeby nie wyszło, że sam będziesz nie w garniturze.


konformizm rlz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2011 o 17:39, Markush napisał:


@wojtas
Hmm, u mnie w szkole wszyscy byli w garniturach. Tylko jeden był w jeansach i białej
koszuli. Popytaj kumpli jak oni się ubierają, żeby nie wyszło, że sam będziesz nie w
garniturze. Ale i tak nawet jakbyś w dresie przyszedł to nic by Ci nie zrobili, więc...


No właśnie idzie parę osób w garniaku i parę normalnie w jeansach i białej koszuli. Ja wolę w jeansach i białej koszuli iść i należeć nawet do tej mniejszości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 16:37, HunterO7 napisał:

Wow, jestem w szoku. Za moich czasow, czyli 3 lata temu, nie było w gimnazjum funkcji
kwadratowej. A co dokładniej z tej funkcji jest ? Tylko obliczanie miejsc zerowych, czy
nierówności, równania/nierówności z parametrem lub wzory Viete''a też są ?

Za moich 2 lata temu była ;p oczywiście nie pamiętam w jakim stopniu, ale wiem, że w technikum już coś o tym wiedziałem. Oczywiście nauczyciel (tech.) wmawiał nam że być powinna i teraz zaczniemy od razu od czegoś trudniejszego, ale cofając się wstecz pamiętam, że gimnazjalny nauczyciel wspominał, że w materiale podstawowym tego nie ma a robi to zn ami żebyśmy coś niecoś z tego wiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 19:33, Buhahahahaha napisał:

Te, to w której ty klasie jesteś w TPSie?

B
A ty w pierwszej jesteś?

@kubaicyferki

Dnia 28.03.2011 o 19:33, Buhahahahaha napisał:

konformizm rlz

No co?... ^^ Rozeznanie w terenie to bardzo ważna rzecz, wiem z doświadczenia. Jak jako jedyny się ubierasz w garniak kedy inni jakoś tak inaczej... TRAUMA!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 14:58, sliski_wojtas napisał:

Na 86 też chciałbym napisać, jaki miałeś oceny z tych przedmiotów, że tak ładnie Ci poszło
? Kurde, nie żebym się jakoś przejmował, ale wypadało by to dobrze napisać ;D

Ja zdawałem test gim 2 lata temu, to pomimo faktu, że byłem(i jestem) kompletnym nieukiem, jechałem na dwójach i w ogóle nie myślałem o egzaminie to wyszło koło 70 pkt za mat+hum i 41 za językowy.(który niestety się nie liczy)

Moja rada to nie masz co się martwić, ale jeśli masz ambicje(nie tak, jak Ja) to powtórz sobie, nie ma czego się bać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 21:21, KuroNeko napisał:

> Na 86 też chciałbym napisać, jaki miałeś oceny z tych przedmiotów, że tak ładnie
Ci poszło
> ? Kurde, nie żebym się jakoś przejmował, ale wypadało by to dobrze napisać ;D
Ja zdawałem test gim 2 lata temu, to pomimo faktu, że byłem(i jestem) kompletnym nieukiem,
jechałem na dwójach i w ogóle nie myślałem o egzaminie to wyszło koło 70 pkt za mat+hum
i 41 za językowy.(który niestety się nie liczy)

Moja rada to nie masz co się martwić, ale jeśli masz ambicje(nie tak, jak Ja) to powtórz
sobie, nie ma czego się bać. ;)


Tzn. chcę się dostać do liceum i na razie to jedyny mój cel. A w liceum jeżeli się dostanę to zobaczę czy się będę uczył ;D W sumie to 2-3 lata temu humanistyczny był prosty, tam gdzie pojęcia trzeba było przetłumaczyć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam dlemat, a więc szukam w necie i szukam i są te różne fora i tam piszą ale tak to czytam i nic szczególnego z tego nie wyciągam. Jestem w 2 gim i naprawde poważnie myślę o swojej przyszłości.
Mieszkam w Nowogardzie (Zachodnio-pomorskie 60 km od Szczecina)
Wiem w Szczecinie jest akademia morska czy jakoś tam ale mnie to nie kręci więc szukam Lic. Wojskowego chyba dobrze by był jak by był internat :P
Czekam na odpowiedź z góry DZIĘKUJE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 21:25, sliski_wojtas napisał:

Tzn. chcę się dostać do liceum i na razie to jedyny mój cel. A w liceum jeżeli się dostanę
to zobaczę czy się będę uczył ;D W sumie to 2-3 lata temu humanistyczny był prosty, tam
gdzie pojęcia trzeba było przetłumaczyć itp.


jak chcesz iść do Liceum to radze zaplanować też i studia, bo po LO masz raczej małe szanse na naprawdę godną pracę ;)

Mi. dlatego Ja poszedłem do technikum, tylko jeden rok dłużej, a przy dobrych wiatrach mam zawód i maturę za jednym zamachem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2011 o 21:57, KuroNeko napisał:

Mi. dlatego Ja poszedłem do technikum, tylko jeden rok dłużej, a przy dobrych wiatrach
mam zawód i maturę za jednym zamachem ;)

Z czego albo pracujesz w zawodzie i matura niezbyt ci do szczęscia potrzebna, albo idziesz na studia i zawód ci na nic ;) No, ale teoretycznie masz więcej czasu do namysłu, co chcesz w życiu robić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 22:13, HunterO7 napisał:


> Mi. dlatego Ja poszedłem do technikum, tylko jeden rok dłużej, a przy dobrych wiatrach

> mam zawód i maturę za jednym zamachem ;)
>
Z czego albo pracujesz w zawodzie i matura niezbyt ci do szczęscia potrzebna, albo idziesz
na studia i zawód ci na nic ;) No, ale teoretycznie masz więcej czasu do namysłu, co
chcesz w życiu robić ;P

Posiadanie obu zwiększa szansę, że dostane dobrą pracę.
Bo jak ktoś ma do wyboru gościa po zawodówce i gościa po technikum, to z tego co wiem, wybierze tego drugiego ;)
No i mam większą swobodę wyboru, bo mogę się realizować w zawodzie, lub jak powiedziałeś, kształcić się dalej i już w ogóle wymiatać na rynku pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 22:57, KuroNeko napisał:

No i mam większą swobodę wyboru, bo mogę się realizować w zawodzie, lub jak powiedziałeś,
kształcić się dalej i już w ogóle wymiatać na rynku pracy :D


po technikum to pewnie studia inżynierskie, a obecnie po nich jest akurat dużo pracy. Więc to imo dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie jestem dopiero w 2 tech, ale spytam się już teraz.
Uczę się na "technika cyfrowych procesów graficznych".
Z tego co wiem, jest to jeden z nowszych zawodów (W mojej szkole jest dopiero od 3 lat)

Jak myślicie, jakie studia byłyby najbardziej odpowiednie po tym kierunku? Na pewno nie informatyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2011 o 22:57, KuroNeko napisał:

Bo jak ktoś ma do wyboru gościa po zawodówce i gościa po technikum, to z tego co wiem,
wybierze tego drugiego ;)


Imho w zawodzie bardziej liczą się umiejętnosci i doswiadczenie, a nie wykształcenie w CV. Wybrał bys "złotą rączke" czy kiepskiego rzemieslnika w teorii znającego poezję Herberta ? Zresztą przy obecnym poziomie matury, to ja nie wiem, czy fakt zdania na 30% trzech przedmiotów podstawowych swiadczy o jakiejkolwiek wiedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 00:20, Buhahahahaha napisał:

Pierwsza TI ^^

To do was chodzi niejaki Robert N. i Mateusz K.? Hmhm, bo ja rozróżniam klasy technikum po... Tym kto z moich starych znajomych tam chodzi. W sensie "O, to jest klasa tego, albo tamtego"

@KuroNeko
A co do tego jakie studia. Znalazłem coś takiego:

Absolwent, z tytułem technik cyfrowych procesów graficznych, może znaleźć zatrudnienie w:

szeroko pojętych multimediach, jak studia reklamowe (reklama zewnętrzna, udział w kampaniach reklamowych, projektowanie gadżetów reklamowych),
rozrywce i sztukach pięknych,
studiach grafiki,
studiach fotografii cyfrowej,
edukacji (komputerowe kursy szkoleniowe, publikacje encyklopedii itp.),
inżynierii (projektowanie maszyn bądź pojazdów motoryzacyjnych),
przemyśle (wzornictwo przemysłowe, materiały do szkoleń zawodowych dla pracowników, reklama i sprzedaż produktów),
badaniach naukowych (tworzenia modeli i symulacji komputerowych),
w zakładach poligraficznych, w tym przy projektowaniu opakowań,
drukowaniu cyfrowym i dalszej obróbce,
obsłudze cyfrowych systemów zarządzania drukarnią.


Nie wiem czy Ci to pomoże.
Ja to bym chyba wybrał coś związanego z inżynierią, bądź reklamą. Roboty z reklamami nigdy nie zabraknie, bo trzeba coraz lepiej manipulować ludźmi, aby na całym świecie był... Yyy nieważne. A inżynieria też fajna rzecz. Kto by nie chciał zaprojektować wielkiej kopary do jakiejś kopalni? Tak samo jak kto by nie chciał zaprojektować drapacza chmur. Ehhh. A reszta tych tudiów na liście nie bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować