Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Przede mną stoi wybór pomiędzy dwiema szkołami. Pójść do gorszej na profil Mat-ang albo do lepszej na Mat-Fiz. Problem z lepszą szkołą jest taki, że podobno jest tam niski poziom fizyki, nauczyciele wymagają, a nie potrafią nauczyć. Trochę się boje, że nie dam rady. Chociaż w sumie zawsze zostają korki. Sam nie wiem. Co byście wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro szukasz szkoły matematycznej, to ja bym na Twoim miejscu poszedł do tej gorszej, będziesz miał po szkole to samo, a mniej nerwów, i skoro niższy poziom to może się na jakieś stypendium załapiesz;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że życiorys nie jest obowiązkowy, może to być obojętnie jaki wzór życiorysu, byleby fakty się zgadzały. Tam gdzie ja ide rzekomo szkoła inaczej patrzy na takie osoby jak ja - zajmujące się (twórcze), w moim przypadku jest to muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 20:17, T-Tronix napisał:

Dowiedziałem się, że życiorys nie jest obowiązkowy, może to być obojętnie jaki wzór życiorysu,
byleby fakty się zgadzały. Tam gdzie ja ide rzekomo szkoła inaczej patrzy na takie osoby
jak ja - zajmujące się (twórcze), w moim przypadku jest to muzyka.

Jaka szkoła i w jakim mieście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie spodziewałem się, że mnie do liceum wezmą ;)
Całe gimnazjum nic się nie uczyłem..
A jednak, i to jeszcze tam gdzie dokładnie chciałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ze starszego rocznika mógłby się wypowiedzieć czy w drugim naborze do szkół ponadgimnazjalnych obniżają mocno progi.

W moim regionie na większości profili były takie progi, że w klasach jest po ok. 10 wolnych miejsc. A do jednej klasy przyjęli tylko 4 osoby.

Czy szkoły wolą robić klasy łączone i mieć samych geniuszy, czy może w drugim naborze tak obniżają progi, żeby zapełnić miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dostałem do szkoły/ klasy drugiego wyboru. Dlaczego? Klasę pierwszego wyboru ( geo - wos - mat - ang ) nie stworzyli ze względu na małą ilość chętnych ludzi. A przy składaniu podania zostawiłem wszystkie dokumenty, bo wychowawca tamtej klasy powiedział, że z taką ilością punktów na pewno będę przyjęty. Jako, że mam kawałek do nowej szkoły ( 16 km ), to zostawiłem. Wczoraj musiałem odebrać, żeby dać je do innej szkoły. Będę chodził do klasy ( mat - fiz -inf ). Może nawet i lepiej ( ? ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nawet i lepiej ( ? ) :)
Oczywiscie, że lepiej. Jak miałbys 4 rozszerzone przedmioty to nic bys nie nauczył z nich, a tak przy trzech jest szansa ;) Poza tym, zaległosci z wosu i geografi to można nadrobić w jeden rok, a z matematyką i fizyką już tak prosto nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 13:22, dzej_bi napisał:

Poza tym, zaległosci z wosu i geografi to można
nadrobić w jeden rok

Tym bardziej, że geografia mi łatwo dosyć wchodzi :) Z WOSem nie wiem, bo nie miałem go jakoś bardzo dużo w gimnazjum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 19:51, Nikodem95 napisał:

Ja się dostałem do szkoły/ klasy drugiego wyboru. Dlaczego? Klasę pierwszego wyboru (
geo - wos - mat - ang ) nie stworzyli ze względu na małą ilość chętnych ludzi.


To tak samo, jak u mnie, zapisało się tylko 9 osób na 33 i ją zlikwidowali na rzecz kolejnej humanistycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2011 o 08:24, PJ_MW napisał:


To tak samo, jak u mnie, zapisało się tylko 9 osób na 33 i ją zlikwidowali na rzecz kolejnej
humanistycznej.

U Ciebie też więcej osób poszło na humana? Nie wiem, co oni w tej klasie widzą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2011 o 10:16, Nikodem95 napisał:

U Ciebie też więcej osób poszło na humana? Nie wiem, co oni w tej klasie widzą? :)

Niższy poziom nauczania - przynajmniej tam gdzie moi kumple poszli tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 10:22, PJ_MW napisał:

Tak, zresztą zobacz sam(aczkolwiek nie wiem, czy te statystyki są aktualne na dzień dzisiejszy).

U mnie podobnie -.-

Growin@
Tak, tak wiem. Po prostu nie rozumiem jaki jest w tym sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2011 o 10:34, Nikodem95 napisał:

Growin@
Tak, tak wiem. Po prostu nie rozumiem jaki jest w tym sens.

Jak ktoś jest tłukiem, to tylko w taki sposób zdobędzie średnie bez marudzenia starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś kiedy technika dostaną wyniki egzaminów zawodowych? Jedni mówią, że na początku września inni, że pod koniec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować