FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2010 o 21:54, Jakass napisał:

Guild Wars Nightfall (chce zacząc przygode z Guild Wars)


tak jak napisał Slayer_Watti, zaczynając od Nightfall będziesz miał większe pojęcie o grze i tzw. hero. Nightfall jest najłatwiejszą częścią ze wszystkich, chociaż IMHO Factions jest najlepszą i najtrudniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ogóle nie grałem w żadne nowości, polecicie jakieś? Jutro idę po mass effect, ale w ciągu ostatnich kilku lat pewnie ominęło mnie wiele ciekawych premier :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FIFA 11 czy PES 2011 (PC) ?

Sprawa wygląda tak, że nie wiem kompletnie którą grę wybrać w tym roku. Gram w demo zarówno FIFy jak i PESa i klops. Każda gra jest mocna w czymś innym. W PES 2011 podoba mi się ten klimat stadionowy, powtórki, nieprzewidywalność i ogólnie otoczka. Natomiast FIFA 11 wydaje się być bardziej kompletna.

Dodam tylko, że moja przygoda z FIFą zakończyła się w 2003 roku. Wtedy zacząłem grać w PES 3 i grałem w każde kolejne z 2010 włącznie (nie grałem tylko w 2008).
Nie znam jeszcze tricków, ale dla mnie też ważne jest to, żeby strzelać ładne bramki, trochę podryblować (ważne, żeby dryblingi łatwo było robić, a nie tak, że i tak się z nich nie korzysta, bo nie wychodzą i ogólnie szkoda zachodu) i ogólnie, żeby ta gra była ciekawa, nieprzewidywalna (zawsze PES z tego słynął), ale zależy mi też na dobrym trybie multi, a nie wiem jak on wygląda w FIFie (w PESach zawsze były straszne lag i to mnie wkurza. Chciałbym, żeby grało się płynnie). W FIFie wkurza mnie ubogość otoczenia (kiepskie, zacinające się powtórki, kiepskie scenki wchodzenia zawodników na boisko, czy też różne scenki "boiskowe", kiepska atmosfera stadionowa), ale jednak coś mnie do niej ciągnie... No ale dziwnie mi grać w coś innego niż PES.

Tak więc którą grę polecacie i dlaczego jest ona lepsza od konkurencji (Waszym zdaniem oczywiście)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 20:22, Lolnik1 napisał:

Ostatnio w ogóle nie grałem w żadne nowości, polecicie jakieś? Jutro idę po mass effect,
ale w ciągu ostatnich kilku lat pewnie ominęło mnie wiele ciekawych premier :).


Idąc po Mass Effect wyposaż się też w kontynuację bo warto.
Jeśli lubisz erpegi to polecam Fallout: NV lub Drakensangi (pierwszą część można za 10 zł kupić) lub Alpha Protocol.

Ze strzelanek Bad Company 2 z ciekawym singlem i świetnym multi, CoD MW2, lub poczekać na nowe Black Ops bo zapowiada się nieźle. Seria Stalker jest warta uwagi przede wszystkim za klimat.

Z gier akcji to obowiązkowo Assassin''s Creed 2 - świetna fabuła i gameplay też niczego sobie. Just Cause 2 jeśli lubisz ogromną swobodę i miodną grafikę.

Jeśli jesteś fanem F1 to nie możesz przejść obojętnie obok F1 2010. Choć w tym przypadku możesz się trochę wstrzymać i poczekać na następne patche, które bardziej urealnią rozgrywkę.

Lubisz symulatory wojenne? To musisz mieć ArmA 2, pod względem realności jest naprawdę dobra.

A ze strategii turowych polecam serię King''s Bounty - kilkadziesiąt godzin naprawdę dobrej rozgrywki w świecie fantasy.

No i jeśli lubisz lżejsze klimaty to osobiście jestem fanem Plants vs Zombies - komiksowa wariacja z rodzaju tower defense.

To tyle ode mnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 15:10, B1SH0P napisał:

> Guild Wars Nightfall (chce zacząc przygode z Guild Wars)

tak jak napisał Slayer_Watti, zaczynając od Nightfall będziesz miał większe pojęcie
o grze i tzw. hero. Nightfall jest najłatwiejszą częścią ze wszystkich, chociaż IMHO
Factions jest najlepszą i najtrudniejszą.


Chyba żartujesz? Fc najtrudniejszą? :D ale sie uśmiałem
Jednak też uważam ją za najlepszą za świetny klimat i ciągłe zwroty akcji - jest różnorodnie, przy nightfallu zaczyna się robić niedobrze od tych egzotycznych, gorących klimatów bo imho wszystko ciągnie się za wolno a w dodatku jesteśmy na usługach SSmanów xD

Podsumowując ja radził bym zacząć przygodę z GW od Fc - co prawda najdłuższa kampania to to nie jest oraz nie posiada ona hero ale nowy gracz i tak szybko się oswoi z mechaniką gry i nie zdąży się znudzić jako że tępo zwrotów akcji jest znacznie szybsze niż w przypadku NF nie wspominając o tym iż urok Canthy biję Elonę na głowę(imho).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi jakąś stronę, na której można kupić takie gry, jak The longest journey, messiah, MDK czy inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 23:04, Ezio napisał:

Polecicie mi jakąś stronę, na której można kupić takie gry, jak The longest journey,
messiah, MDK czy inne?


Rozumiem iż mogą to być wersje elektroniczne, tak? Jeśli cię takowe nie zrażają to część z tych tytułów - a być może i nawet wszystkie - znajdziesz na gogu. Żeby jednak nie było tak różowo to niestety gry tam dostępne przeważnie są w angielskich wersjach językowych.
A jak nie to zawsze możesz jeszcze poszukać na allegro i kupić pudełkową edycje. Z takim The Longest Journey myślę, że nie powinno być większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 23:04, Ezio napisał:

Polecicie mi jakąś stronę, na której można kupić takie gry, jak The longest journey,
messiah, MDK czy inne?


GOG.com?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 00:17, Alehor napisał:

Chyba żartujesz? Fc najtrudniejszą? :D ale sie uśmiałem


Dla początkującego gracza. Dziwi mnie to, że bawią Cie takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 16:36, Buchomodozor napisał:

ostatnio bardzo mocno zachciało mi się strategii, polecacie jakies?


Samo strategia niewiele mi mówi, może trochę o tym w jakich klimatach szukasz gry. Bo tak na szybko to:
Warcraft III
Starcraft II
Supreme Commander (II jeśli wolisz prostsze gry, I jeśli lubisz wyzwania)
Command & Conquer Tiberium Wars/Red Alert 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, no właśnie nie chciałbym, żeby były pudełkowe.. I po polsku najlepiej. Bo o GOGu wiem, i szkoda, ze nie ma takiego "pudełkowego" sklepu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 16:36, Buchomodozor napisał:

ostatnio bardzo mocno zachciało mi się strategii, polecacie jakies?


Company of Heroes i Starcraft 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 19:13, Ezio napisał:

Eh, no właśnie nie chciałbym, żeby były pudełkowe.. I po polsku najlepiej. Bo o GOGu
wiem, i szkoda, ze nie ma takiego "pudełkowego" sklepu..

Tak ja już napisał ziptofaf ,podaj coś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 19:15, Nikodem95 napisał:

Tak ja już napisał ziptofaf ,podaj coś konkretnego.

Ziptofaf pisał do kolegi Buchomodozora wyżej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 19:17, Ezio napisał:

> Tak ja już napisał ziptofaf ,podaj coś konkretnego.
Ziptofaf pisał do kolegi Buchomodozora wyżej:)

Sorry pomyliłem nicki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie 2 gier, bo nie wiem którą wybrać, a zależy mi na multi...

1. Jak się obecnie ma sprawa z multi w NfS: ProStreet?

2. Co z serwerami w Test Drive Unlimited? Wyłączą je, czy można grę spokojnie kupić i cieszyć się multi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 22:00, barth89 napisał:

Ja mam pytanie odnośnie 2 gier, bo nie wiem którą wybrać, a zależy mi na multi...

1. Jak się obecnie ma sprawa z multi w NfS: ProStreet?

Cóż, nie mam gry, ale ta gra była strasznie nudna. Miałem kiedyś od kumpla pożyczoną, i jedyne co mogę powiedzieć, to to, ze jest.. Nudna. Weź drugą pozycję.

Dnia 10.11.2010 o 22:00, barth89 napisał:

2. Co z serwerami w Test Drive Unlimited? Wyłączą je, czy można grę spokojnie kupić i
cieszyć się multi?

Tę grę TRZEBA kupić, jak jest się fanem wyścigówek. Ja mam, i nadal po multi jest dużo osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się