FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2010 o 21:31, Night_Markus napisał:

Może FarCry2 ? Są sprzeczne teorie dotyczące tej gry ale mi się podobała w singlu jak
i w multi :|


Dla mnie gra bez pomysłu i polotu. Cała gra polegała na tym: jedź na drugi koniec mapy i zabij/znajdź/ukradnij. Grafika jest ładna i świat gry jest ciekawy, ale fabularnie gra leży. Przez większość fabuły wykonujesz jeden schemat. Odradzam jak najbardziej plada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 21:31, Night_Markus napisał:

Może FarCry2 ? Są sprzeczne teorie dotyczące tej gry ale mi się podobała w singlu jak
i w multi :|

Mam już od dnia premiery ;) Gra szczerze mi się bardzo podobała, mimo liniowości i mało zróżnicowanych misji. Za to multi to już inna sprawa- nie mam większych zastrzeżeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 16:52, pawel_0701 napisał:

Chodzi ci o Two Worlds czy o Two Worlds II ??


Ja gram w II w jedynke nie grałem i z czystym sumieniem gram ponad 15 godzin i jest bardzo dobrze ,a tych minusów za bardzo nie widać , bo zasłania ją bardzo dobra rozgrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 21:37, plada napisał:

> Może FarCry2 ? Są sprzeczne teorie dotyczące tej gry ale mi się podobała w singlu
jak
> i w multi :|
Mam już od dnia premiery ;) Gra szczerze mi się bardzo podobała, mimo liniowości i mało
zróżnicowanych misji. Za to multi to już inna sprawa- nie mam większych zastrzeżeń ;)

Może Saboteur? Mało wiem o tej grze ale słyszałem o niej tylko dobre opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że polecono Ci Saboteur.. Ale musisz wiedzieć, że ta gra jest baardzo słabo zoptymalizowana i w dniu premiery nie dało się grać na kartach ati.. -_-'''' I tutaj już widzimy jak przykładano się do robienia tej gry.. Animacje są kulawe.. Jazda samochodami woła o pomstę do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 09:43, B1SH0P napisał:

Widzę, że polecono Ci Saboteur.. Ale musisz wiedzieć, że ta gra jest baardzo słabo zoptymalizowana
i w dniu premiery nie dało się grać na kartach ati.. -_-'''' I tutaj już widzimy jak
przykładano się do robienia tej gry.. Animacje są kulawe.. Jazda samochodami woła o pomstę
do nieba.


Wystarczyło 10s by wejść na jego gramsajt i dowiedzieć się że nie ma Ati... Jakoś grałem na ati 5770 i nie było żadnych problemów. A to że posiadasz jedną z dwóch feralnych kart na których były problemy z The Saboteur(o czym mówiono nawet przed premierą) to nie wina gry. I nie watro jej skreślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 09:47, Rincewind napisał:

Wystarczyło 10s by wejść na jego gramsajt i dowiedzieć się że nie ma Ati...


Hmm.. Ja tylko podałem przykład jak beznadziejnie gra została zoptymalizowana..

>A to że posiadasz jedną z dwóch feralnych kart

Wow... To znaczy się, że ponad 90% graczy w dniu premiery miało takie same karty..

Gra miała być fajna, wyszła do kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie się fajnie grało. Mam zamiar przejść jeszcze raz.

"gra do kitu" - ta gra jest boska. Pojęcie "gra do kitu" jest widoczne w nowym call of duty na pc. Ale ok nie bd już offtopował.

Ma ktoś pomysł na gry na x''a ? gatunek nie jest wazny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 10:59, Rincewind napisał:

Dla mnie się fajnie grało. Mam zamiar przejść jeszcze raz.

Jak to się mówi: "O gustach się nie dyskutuje"

A żeby nie było offtopu to zapytam.

Co lepiej wybrać GoW III czy AC2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 14:17, barsum napisał:

Co wybrać: Two Worlds II, Halo: Reach , Mafia II, Need for Speed Hot Pursuit, Arcania:Gothic
4, Medal of Honor?


Podałeś gry z zupełnie różnych gatunków... Ale wybierałbym między TW 2, Mafią 2 lub NFS HP. Arcanie sobie odpuść, chyba, że lubisz gry dla dzieci. MoH też nie wypada zbyt dobrze na tle konkurencji. Teraz musisz sobie zadać pytanie z jakiego gatunku najbardziej chciałbyś grę? I wtedy możemy myśleć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałem gry z zupełnie różnych gatunków, ponieważ nie mam swojego ulubionego rodzaju. Osobiście najbardziej zastanawiam się nad:
Halo: Reach, który jest ponoć bardzo dobrą grą,
TW2, ponieważ ostatnio brakuje dobrych RPG, a ten jest ponoć okej i ma bardzo ciekawy multi(tylko czy ktoś w niego gra?),
Mafią II, bo chociaż ma nie najwyższe oceny to według wielu osób jest to świetnie spędzone 8 godzin,
oraz Civilization V, którą zapomniałem podać a demko mi się bardzo podobało.

MoH tak jak stwierdziłeś nie jest za dobry(multi słabe, single krótki), a Arcania to Arcania, czyli średnie RPG ze słowem Gothic dla przyciągnięcia fanów. Ciekawią mnie opinie o NFS HP, który ma bardzo dobre oceny, a demko było według mnie słabe. Pełna wersja jest faktycznie dobra? Dawno nie grałem w dobrą wyścigówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 14:49, barsum napisał:

Podałem gry z zupełnie różnych gatunków, ponieważ nie mam swojego ulubionego rodzaju.
Osobiście najbardziej zastanawiam się nad:
Halo: Reach, który jest ponoć bardzo dobrą grą,
TW2, ponieważ ostatnio brakuje dobrych RPG, a ten jest ponoć okej i ma bardzo ciekawy
multi(tylko czy ktoś w niego gra?),
Mafią II, bo chociaż ma nie najwyższe oceny to według wielu osób jest to świetnie spędzone
8 godzin,
oraz Civilization V, którą zapomniałem podać a demko mi się bardzo podobało.

MoH tak jak stwierdziłeś nie jest za dobry(multi słabe, single krótki), a Arcania to
Arcania, czyli średnie RPG ze słowem Gothic dla przyciągnięcia fanów. Ciekawią mnie opinie
o NFS HP, który ma bardzo dobre oceny, a demko było według mnie słabe. Pełna wersja jest
faktycznie dobra? Dawno nie grałem w dobrą wyścigówkę.


W TW2 gram na razie singla od kilku dni i jest naprawdę nieźle. Błędów, o których się mówi jakoś się nie zauważa bo ta gra wciąga niesamowicie. Myślę, że naprawdę warto jest w nią zagrać, tym bardziej jeśli przepadasz za RPG. Multi jeszcze nie odpalałem więc nic na ten temat nie powiem.
Tak samo Mafia 2 kampanię ma wspaniałą, choć niestety zbyt krótką i sporo trzeba dopłacać za DLC jeśli chciałoby się dłużej pograć.
NFS HP to bardzo udana ścigałka imho. Brakowało mi tych pościgów z policją (choć wydaje mi się, że w Most Wanted dawały one więcej frajdy), grafika jest ładna, a wszystko dopieszcza autolog. Jedynie sterowanie jest dla mnie trochę zbyt sztywne.
No i jeszcze Halo. Jeśli jesteś fanem serii to zapewne nie odpuścisz i tej, bo Bungie wykonało kawał dobrej roboty.

Wyboru raczej Ci nie ułatwiłem i teraz pewnie masz jeszcze większy kłopot co wybrać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale do świąt jeszcze dużo czasu. :) NFS HP ma wg mnie dużo gorsze pościgi itd. od Most Wanted- części NFS, która jest moją ulubioną ścigałką, chociaż wiele osób za nią nie przepada. Tyle zauważyłem w demku. Mafie 2 kupiłbym prawdopodobnie wersje wydaną już z DLC, ale jest to trudny wybór. Bardzo interesuje mnie Civilization V, którego demko przeszedłem(innymi słowy zakończyłem możliwą ilość tur) jakieś 6-7 razy. Halo: Reach jest fajne, ale jednak to taki troszkę odgrzewany kotlet. Znowu to samo tylko z dodatkami. TW2 ma na pewno super singla, ale właśnie bardzo chciałbym wiedzieć jak wypada multi. Filmików na jutubie(szczególnie z trybu DM) jest mało.

Myślę, że głównie będę celował w Halo: Reach, Civilization V oraz TW2, chociaż kusi mnie też Mafia 2.
Gdyby ktoś chciał się jeszcze wypowiedzieć na temat tych gier, to bardzo proszę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 15:38, tyson323 napisał:

Warto kupować Doom 3 za 40 złoty?


Za 40 zł na pewno nie. Jest dużo lepszych gier, które mógłbyś dostać za taką lub niższą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 15:38, tyson323 napisał:

Warto kupować Doom 3 za 40 złoty?


Ta gra obecnie nie jest warta więcej niż 20 zł. Chyba że jesteś wielki fanem serii i tego typu strzelanin to wtedy możesz się skusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało że w wakacje miałem sobie kupić Rainbow Six: Vegas 2 (a może o jedynkę mi chodziło - już nie pamiętam, oczywiście na PC), ale miałem za dużo gier do przechodzenia. Czy ten tytuł jest wart uwagi? Może mi ktoś więcej o nim opowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie go nie polecam. Po pierwsze nudniejszy od części pierwszej. Po drugie - brzydszy w wielu momentach (a już teraz straszy mnie grafika w Rainbow Six Vegas). Po trzecie multiplayer okazał się niewypałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się