FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2010 o 22:24, Kadaj napisał:

To ja ci odpisze jako fan gier Blizzarda i Age of Empires.

Do cyklu Total War podchodziłem 2 razy. Najpierw był Shogun, od którego się bardzo szybko
odbiłem. Po kilku latach skusiłem się na Medievala 2 w steamowej promocji za grosze.
Myślałem, że któraś z kolei gra tego studia będzie bardziej przyjazna dla użytkownika.
Efekt był taki sam jak we wcześniejszym przypadku. IMO gra jest na tyle specyficzna,
że jak raz już nie podejdzie, to nie warto próbować z innym tytułem serii.



Bardzo przydatna wskazówka (jak i wcześniejsze). Czyli raczej odpuszczę sobie Total Wary... Jeny, jaka szkoda, że nie ma w planach czegoś takiego jak Age of Empires 4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 17:18, Lolnik1 napisał:

Polećcie jakiś dobry fps do multiplayer, oprócz left 4 dead 2, bfbc2, team fortress 2.


Unreal Tournament 3, Jeśli zależy ci na realizmie spróbuj z ARMA II, jakto TPS Lost Planet na multi też jest ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 13:45, Ashakel napisał:

Call of Duty 7: Black Ops czy Fallout 3: New Vegas


Black-Ops to dobra gra, z błędami technicznymi. Czy na twoim kompie będzie gra chodziła poprawnie to loteria. U niektórych tnie, u innych zaś bez większych ścinek. Fajna fabuła, z krótkim, ale ciekawym singlem. Za to w multi jest sporo grania i do tego są serwery dedykowane, których nie było w MW2.
New Vegas natomiast to długa gra z ciekawym klimatem. Aby poznać świat gry trzeba spędzić na prawdę bardzo dużo godzin. Gra jest lepsza od części trzeciej i warto ją pozyskać.
Zależy to już od Ciebie, który gatunek jest bliższy twemu sercu i czy wolisz rozgrywkę z ludźmi w multi, czy wolisz błąkać się po ulicach New Vegas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuję sobie Mafię 2 i szukam do tej gry jakiejś ''pary''. Zastanawiałam się nad AC II lub Prototypem, ale w końcu nie wiem... AC2 trochę drogo z Mafią wychodzi, bo prawie 200 zł, a co do Prototype''a to nie mam pewności. Przekonajcie mnie do którejś z tych gier.. albo sami podajcie jakieś inne propozycje [gry akcji lub podobne gatunki na PC].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Uncharted 2.
W moim odczuciu jest to najlepsza gra na PS3, do tego z fantastycznym multi.
RDR - fajne, ale IMO przehypowane.
GoW III - fajne, ale na raz.

@Neysha -> Zdecydowanie Assassin''s Creed II. Wspaniale odwzorowane Włochy, wielki skok jakościowy w odniesieniu do jedynki (którego nie zdołał pokonać Brotherhood), ciekawe misje poboczne i główne, ... Tytuł gry roku jak najbardziej zasłużony.
A z innych gier akcji, to polecam Batman: Arkham Asylum. Klimat przez wieeeeeeelgachne K, świetny gameplay, ...
Kup jedną z tych dwóch gier, a na pewno nie będziesz żałowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 18:51, Harrolfo napisał:

@Neysha -> Zdecydowanie Assassin''s Creed II. Wspaniale odwzorowane
Włochy, wielki skok jakościowy w odniesieniu do jedynki (którego nie zdołał pokonać Brotherhood),
ciekawe misje poboczne i główne, ... Tytuł gry roku jak najbardziej zasłużony.
A z innych gier akcji, to polecam Batman: Arkham Asylum. Klimat przez wieeeeeeelgachne
K, świetny gameplay, ...
Kup jedną z tych dwóch gier, a na pewno nie będziesz żałowała.


Mam Batmana.. jak dla mnie to średnia gra. Nie jest zła, ale nie rozumiem czemu ludzie robią takie halo wokół niej. Przeszłam, odłożyłam, zapomniałam, mogłam nawet nigdy jej nie kupić i bym nic nie straciła.
A co do AC to przeszłam jedynkę i mi się podobała, więc teraz tak cichaczem do dwójki podchodzę... albo może Metro 2033, Alpha Protocol lub jeszcze inne - Fallout 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:12, Neysha napisał:

A co do AC to przeszłam jedynkę i mi się podobała, więc teraz tak cichaczem do dwójki

No to przecież napisałem, że skok jakościowy jest wielki :)
Jedynka to takie 6+/10, a dwójeczka - 9+/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:12, Neysha napisał:

Mam Batmana.. jak dla mnie to średnia gra. Nie jest zła, ale nie rozumiem czemu ludzie
robią takie halo wokół niej. Przeszłam, odłożyłam, zapomniałam, mogłam nawet nigdy jej
nie kupić i bym nic nie straciła.
A co do AC to przeszłam jedynkę i mi się podobała, więc teraz tak cichaczem do dwójki
podchodzę... albo może Metro 2033, Alpha Protocol lub jeszcze inne - Fallout 3 ?


Polecam Metro 2033 (jeśli masz dość mocnego kompa) i Alpha Protocol (jeśli nie przeraża Cię ilość bugów w grze).
A oprócz tego to może jakiś Bioshock lub z innej beczki The Saboteur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:26, peter000 napisał:

Co mam wybrać z tej listy?

Split Second
WRC FIA World Rally Championship
Need for Speed Hot Pursuit
Richard Burns Rally
PGR 4


Ja bym wybrał NFS:HP za ogólną frajdę i Richard Burns Rally za realność (ale tu przydałaby Ci się kierownica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:12, Neysha napisał:



Mam Batmana.. jak dla mnie to średnia gra. Nie jest zła, ale nie rozumiem czemu ludzie
robią takie halo wokół niej. Przeszłam, odłożyłam, zapomniałam, mogłam nawet nigdy jej
nie kupić i bym nic nie straciła.


Świetny klimat,świetny gameplay,świetny dubbing,grafika,bohater + wyzwania,bijatyki - czego chcieć więcej?
ja przeszedłem i chętnie przejdę drugi raz - tym razem na padzie - gra jest po prostu miodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>lub jeszcze inne - Fallout 3 ?
Jak lubisz Obliviona to możesz brać, bo to praktycznie Oblivion z pistoletami.
Jak nie lubisz, a lubisz poprzednie Fallouty to nie bierz, bo frustracja z powodu tego jak ta gra została uproszczona i okrojona w stostunku do poprzedniczek wydanych 10 lat wcześniej rozwala mózg.

20101129194813

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:48, Krzycho napisał:

Jak lubisz Obliviona to możesz brać, bo to praktycznie Oblivion z pistoletami.
Jak nie lubisz, a lubisz poprzednie Fallouty to nie bierz, bo frustracja z powodu tego
jak ta gra została uproszczona i okrojona w stostunku do poprzedniczek wydanych 10 lat
wcześniej rozwala mózg.


Heh, Obliviona i Morrowinda to akurat nie lubię bardzo, ale z drugiej strony w żadnego Fallouta nigdy nie grałam, więc ciekawa jestem, co to za gra.

sirufok1987 Bioshocka ukończyłam, a The Saboteur (po gameplayach) wydaje mi się taki... nijaki. Może kiedyś podczas letniej posuchy będzie jak znalazł.

lis_23 - i to jest właśnie to ;] Ludzie zachwycają się tą grą, a dla mnie po prostu jest i tyle, nic szczególnego. Są gusta i guściki.

Jak na razie zostaję przy AC II/Metro. Jeszcze jakieś pomysły? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 20:39, Neysha napisał:

Jak na razie zostaję przy AC II/Metro. Jeszcze jakieś pomysły? ;]


No pewnie;)
Może Stalker? Klimat podobny do Metro i grywalność też niezła.
Mirror''s Edge? Więcej biegania niż strzelania, ale to skakanie po budynkach daje sporo funu.
Wspominałaś o Prototype. Również mogę ją polecić, przeszedłem kilka razy bo ta gra naprawdę wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Red Dead starczy na długie godziny, zwłaszcza, jeżeli zdecydujesz się wycisnąć wszystkie singlowe trofea (100% w singlu), nie mówiąc o multi, które jest fajne i rozbudowane, aczkolwiek znudzi ci się po kilku godzinach. Wybrałbym RDR, to moja ulubiona gra tego roku. Stanowczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 20:52, sirufok1987 napisał:

> Jak na razie zostaję przy AC II/Metro. Jeszcze jakieś pomysły? ;]

No pewnie;)
Może Stalker? Klimat podobny do Metro i grywalność też niezła.
Mirror''s Edge? Więcej biegania niż strzelania, ale to skakanie po budynkach daje sporo
funu.
Wspominałaś o Prototype. Również mogę ją polecić, przeszedłem kilka razy bo ta gra naprawdę
wciąga.



Przeszłam dwa pierwsze Stalkery (oj te bugi, oj...) i Mirror''s Edge również. Co prawda przymierzałam się do Call of Pripyat, ale.. wolę się nie denerwować póki co nim. Może kiedyś, nie na święta ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 21:14, Neysha napisał:

Przeszłam dwa pierwsze Stalkery (oj te bugi, oj...) i Mirror''s Edge również. Co prawda
przymierzałam się do Call of Pripyat, ale.. wolę się nie denerwować póki co nim. Może
kiedyś, nie na święta ;).


A co powiesz o Cryostasis? Według mnie to bardzo niedoceniona produkcja, która również ma swój ciekawy klimat mrocznego statku.
Ostatnią propozycją będzie Just Cause 2. O ile w ogóle to do Ciebie przemawia?

A jeśli nic z tego to wybierałbym między Metro 2033 a Prototype.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się