FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2013 o 18:26, barth89 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem BioShock: Infinite, ale nie grałem jeszcze w żadną z poprzednich
części.

Fajne to? Komu się spodoba/komu nie? :)


Tylko Bioshock Infinite jeszcze nie wyszedł, więc ciężko powiedzieć jaka jest ta gra ;) Poprzednie części jednak są znakomite, szczególnie jedynka. Jeśli już teraz chciałbyś zagrać w Bioshocka, to bez wątpienia polecam jedynkę - gra nadal bardzo dobrze wygląda, jest klimatyczna, ze świetną fabułą i w dodatku kosztuje ok 20 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 18:35, pawbuk napisał:

Tylko Bioshock Infinite jeszcze nie wyszedł, więc ciężko powiedzieć jaka jest ta gra
;) Poprzednie części jednak są znakomite, szczególnie jedynka. Jeśli już teraz chciałbyś
zagrać w Bioshocka, to bez wątpienia polecam jedynkę - gra nadal bardzo dobrze wygląda,
jest klimatyczna, ze świetną fabułą i w dodatku kosztuje ok 20 zł ;)


No właśnie chodzi mi o poprzednie części, bo wiem, że ten klimat nie każdemu przypadł do gustu. Wiem też, że jest to gra, która powszechnie uważana jest za świetną, ale wiele osób do siebie zraża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ostatnio mam wrażenie, iż scenarzyści gier nie mają pomysłów na dobre zakończenia. Przykład? Max Payne 3 - genialna pod względem technicznym, inny, ale ciekawy klimat, wciągająca do pewnego momentu. Zakończenie? Beznadziejne. Alpha Protocol - fabuła z wieloma wyborami, ciekawe dialogi etc. Zakończenie? Szkoda gadać. Dead Space - ok, tu źle nie było, ale w pewnym momencie można było przewidzieć kto, jak, z kim i za ile. W Black Ops jeszcze szybciej zaświeca się żarówka. Przykładów ze słabymi lub średnimi/zwyczajnymi zakończeniami w grach, które kładą duży nacisk na fabułę (Black Ops stara się być chyba najambitniejszy w tej dziedzinie w całej serii). I tu się pojawia moja prośba/pytanie, trochę z potrzeby, a trochę z ciekawości, jakie gry polecacie z dobrym zakończeniem? Może być zadowalające, ale raczej szukam czegoś, przy czym powiem "łał, nie spodziewałem się". Teraz ciężko mi posłużyć się przykładem, więc daję wam wolną rękę. Oczywiście nie zdradzajcie przy tym jak się dana gra kończy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 23:28, Perry_Cox napisał:

Ostatnio mam wrażenie, iż scenarzyści gier nie mają pomysłów na dobre zakończenia. Przykład?
Max Payne 3 - genialna pod względem technicznym, inny, ale ciekawy klimat, wciągająca
do pewnego momentu. Zakończenie? Beznadziejne. Alpha Protocol - fabuła z wieloma wyborami,
ciekawe dialogi etc. Zakończenie? Szkoda gadać. Dead Space - ok, tu źle nie było, ale
w pewnym momencie można było przewidzieć kto, jak, z kim i za ile. W Black Ops jeszcze
szybciej zaświeca się żarówka. Przykładów ze słabymi lub średnimi/zwyczajnymi zakończeniami
w grach, które kładą duży nacisk na fabułę (Black Ops stara się być chyba najambitniejszy
w tej dziedzinie w całej serii). I tu się pojawia moja prośba/pytanie, trochę z potrzeby,
a trochę z ciekawości, jakie gry polecacie z dobrym zakończeniem? Może być zadowalające,
ale raczej szukam czegoś, przy czym powiem "łał, nie spodziewałem się". Teraz ciężko
mi posłużyć się przykładem, więc daję wam wolną rękę. Oczywiście nie zdradzajcie przy
tym jak się dana gra kończy ;)


The Walking Dead oraz Mass Effect 2 ;). W sumie nowy Deus Ex też się łapie pod to (gra niesamowicie wciąga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Satysfakcjonujące zakończenie jest w nowym Deus Ex''ie, Far Cry 3, moja ulubiona gra z ubiegłego roku, ma takie, które bezwzględu na wybór zrobi Ci banana na twarzy ale nie koniecznie w tą pozytywną stronę. Alan Wake ma coś w tym zakończeniu, jeśli gustujesz w horrorach (książki) które mają dosyć ponure przesłanie i takie też zwieńczenie.. Jeśli nie czytałeś, egranizacja Metro 2033 ma świetny koniec. No i AC nowy, jeśli graleś w poprzednie :P
Co do zakończenia, nie polecam Walking Dead.. Bo to co nas najbardziej zaskakuje dzieje się tak pod koniec 4 epizodu, a Tobie chodzi o ten koniec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam grę "Życie". Jest dość nieprzewidywalne i nie do końca wiadomo czego się po niej spodziewać. W dodatku te możliwości personalizacji. Co prawda broń trudniej zdobyć niż w GTA, spotkasz mniej smoków niż w Skyrim, a zombie mniej niż w Dead Island, ale w sumie warto.

Nie za dużo wymagasz? :P

W większości gier od samego początku wiesz gdzie zmierzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 23:47, Bithda napisał:

Satysfakcjonujące zakończenie jest w nowym Deus Ex''ie, Far Cry 3, moja ulubiona gra
(...)

Deusa na pewno sprawdzę, FC3 też, ale jeszcze nie mogę się pozbierać po słabej dwójce.

Dnia 05.03.2013 o 23:47, Bithda napisał:

Alan Wake ma coś w tym zakończeniu, jeśli gustujesz
w horrorach (książki) które mają dosyć ponure przesłanie i takie też zwieńczenie..

Lubię i grałem w AW, choć przyznam, że na fabule trochę się zawiodłem. Po pewnym czasie nic już nie zaskakuje, a zakończenie mnie tylko zirytowało. Czekam na dwójkę, ale bardziej dla klimatu, bo średnio mnie interesują mnie losy Alana.

Dnia 05.03.2013 o 23:47, Bithda napisał:

Jeśli nie czytałeś, egranizacja Metro 2033 ma świetny koniec. No i AC nowy, jeśli graleś w
poprzednie :P

Metro mam, ale zastanawiam się, czy czasem z książką wcześniej się zapoznać. Warto? AC dopiero jedynkę ukończyłem, więc do trójki mam trochę czasu :)

Dnia 05.03.2013 o 23:47, Bithda napisał:

Co do zakończenia, nie polecam Walking Dead.. Bo to co nas najbardziej zaskakuje dzieje
się tak pod koniec 4 epizodu, a Tobie chodzi o ten koniec :P

Na tę grę i tak się czaję :)

Sigu=> Proszę Cię, Życie to najnudniejsza, a zarazem najtrudniejsza oraz najbardziej irytująca gra wszech czasów. Nie można nawet sejwować. W dodatku uzależnia, bo gram w nią prawie 23 lata... A tak poważnie, są gry i gry. Jedne skupiają się na mechanice i to właśnie ona jest główną siłą napędową tytułu, a historia to tylko dodatek, może, ale nie musi porywać. Inne natomiast to interaktywna książka/film/serial, gdzie czasami mechanika jest tylko narzędziem do opowiadania wciągającej historii, a ta wiele tracie na marnym zakończeniu. W dodatku jestem już w takim wieku, w którym nie mam za dużo czasu, aby maksować długie gry, albo łupać jeden tytuł bez celu (mutli, partyjki w strategii etc.), dlatego wolę poświęcać tę cenną walutę dla produkcji, która opowiada ciekawą historię oraz posiada świetny klimat. Fakt, omija mnie przez to masa świetnych gier (ostatnio odpuściłem sobie TDU, bo mimo genialnego wg mnie modelu jazdy, to za dużo czasu potrzeba na jej ukończenie, a nie lubię zostawiać niedokończonych gier), ale coś za coś, jak to mówią. Na szczęście już dawno skończyły się czasy gier "dla zabawy" i coraz więcej tytułów oferuje coś więcej niż wciskanie klawiszy, czy też maszowania przycisków od pada. Więc nie, nie wymagam gwiazdki z nieba. Jakoś (dla przykładu) twórcom pierwszego Kane & Lyncha udało się wzbudzić we mnie emocje na samym końcu gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 19:48, Perry_Cox napisał:

Deusa na pewno sprawdzę, FC3 też, ale jeszcze nie mogę się pozbierać po słabej dwójce.

FC2 to zupełne przeciwieństwo jego następcy. Mówię całkiem serio. Jak FC2 mnie znudziło po 2h tak FC3 nie znudziło po zakończeniu :> (25h)

Dnia 06.03.2013 o 19:48, Perry_Cox napisał:

Lubię i grałem w AW, choć przyznam, że na fabule trochę się zawiodłem. Po pewnym czasie
nic już nie zaskakuje, a zakończenie mnie tylko zirytowało. Czekam na dwójkę, ale bardziej
dla klimatu, bo średnio mnie interesują mnie losy Alana.

Początek fabularny AW jest naprawdę przyzwoity,

Spoiler

ale potem to wszystko ukazujące nam na każdym kroku, że to, co dzieje się w grze to jego sen, jakiś demon etc. jest zbyt dosadne. Mogłoby być więcej wątków pobocznych po prostu i podawanie głównego w delikatnych, tajemniczych dawkach:)

Dnia 06.03.2013 o 19:48, Perry_Cox napisał:

Metro mam, ale zastanawiam się, czy czasem z książką wcześniej się zapoznać. Warto? AC
dopiero jedynkę ukończyłem, więc do trójki mam trochę czasu :)

Książka mnie wciągnęła nieziemsko, początek to trzęsienie ziemi, potem jest cisza przed burzą i najdłuższy huragan o jakim słyszano :D (troszkę przegiałem, ale od 200 strony czytałem jednym tchem)

Dnia 06.03.2013 o 19:48, Perry_Cox napisał:

> się tak pod koniec 4 epizodu, a Tobie chodzi o ten koniec :P
Na tę grę i tak się czaję :)

Też bym się czaił. Jeśli nie grałeś to super przygoda przed Tobą.
Polecam jeszcze Spellforce Zakon Świtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować między tymi grami:
- Far Cry 3, nie grałem w 1 i 2.
- Guild Wars 2
- Alan Wake + Deus Ex: HR

Co polecacie na długie godziny? Która jest najbardziej "powtarzalna"? Gw2 ma potencjał, bo teraz podobno PvP leży i kwiczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 07:38, Orionov napisał:

Nie mogę się zdecydować między tymi grami:
- Far Cry 3, nie grałem w 1 i 2.


Grałem tylko w jedynkę i wiało nudą, ale podobno trójka jest bardzo fajna, sam dam grze szansę jak potanieje.

Dnia 07.03.2013 o 07:38, Orionov napisał:

- Guild Wars 2


Jedynka była świetna, ale do dwójki nie mogę się przekonać. Gameplaye nie powalają, ludzie w temacie o grze narzekają etc.

Dnia 07.03.2013 o 07:38, Orionov napisał:

- Alan Wake + Deus Ex: HR


Grałem w obie i szczerze polecam. AW jest tak filmowy, że zamiast aktów/rozdziałów masz odcinki, gra jest bardzo ładna, z fajną fabułą i potrafi wciągnąć. Z kolei DE jest tak przyjemnym skradanym rpgiem, że po przejściu chce się znowu grać, po za tym porusza bardzo ciekawe zagadnienia w fabule (jedne z njlepszych zakończeń gier jakie widziałem) oferując bardzo fajny gameplay.

Podsumowując - polecam Ci zestaw 3. potem poczekać, aż FC3 potanieje i też go sobie sprawić. Problem z AW i DE jest taki, że mogą nie wystarczyć "na długie godziny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 08:24, Evertsen_Dante napisał:

Podsumowując - polecam Ci zestaw 3. potem poczekać, aż FC3 potanieje i też go sobie sprawić.
Problem z AW i DE jest taki, że mogą nie wystarczyć "na długie godziny".

Nie zgodzę się.
W Alana grałem 20 godzin, a w Deusa około 40. Gra wciąga i jest bardzo ciekawa. Również polecam ten zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 07:38, Orionov napisał:

- Alan Wake + Deus Ex: HR


Podbijam - zdecydowanie najlepszy wybór, przy masywnych obniżkach na oba tytuły w ostatnim czasie nie ma się nad czym zastanawiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że do Deus Ex''a można dokupić DLC- Missing Link który starcza bodajże na 3-5 godzin gry. Na Steamie można kupić ten dodatek ii dosyć często są jego obniżki do ceny 2,49 Euro ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 07:38, Orionov napisał:

Co polecacie na długie godziny?


Na długie godziny, to chyba tylko GW2 ci wystarczy, bo reszta nie jest aż tak długa. Osobiście, AW przeszedłem w 10h, a DE w nie wiele ponad 20. Wszystko zależy od tego, jak grasz. Mimo tego jednak z tych wszystkich zestawów, to ten ostatni jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 08:24, Evertsen_Dante napisał:

> - Guild Wars 2

Jedynka była świetna, ale do dwójki nie mogę się przekonać. Gameplaye nie powalają, ludzie
w temacie o grze narzekają etc.


Właśnie z tą gra mam największy problem. Grałem w jedynkę, a z tego co czytałem o 2 to dużo rzeczy jest po prostu słaba, jak pvp na którym mi najbardziej zależy.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pewnie postaram się dorwać AW i DE w biedronce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na "długie godziny" starczy Skyrim czy ogrywane przeze mnie ostatnio Gothiki, więc wszystko mierzę ich miarą. Po za tym spróbuj do czegokolwiek konkretnego dojśc w MMORPG (np. GW2) w 60 godzin.

Ding na Sekretarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka, nie wiem co wybrać...

- SimCity
czy
- StarCraft II: Heart of the Swarm


Wiem, że obie gry diametralnie się różnią (poza tym, że, mówiąc dość ogólnie, są strategiami), że mają inne założenia i inną grupę docelową, ale mimo wszystko - co poradzicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się