FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2009 o 16:44, HELMOOT1 napisał:

1. RTS w realiach II Wojny Światowej o wielkiej skali bitew. Czyi sterowanie grupką żołnierzy
odpada, najlepiej żeby wojna toczyła się na lądzie, w powietrzu i na wodzie. Wszelkie
pojazdy są dla mnie ważniejsze niż piechota.


Moze to nie jest gra w realiach II wojny światowej, ale w Supreme Commander są przeogromne bitwy z udziałem setek jednostek i co najlepsze to nie ma tam piechoty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 03.01.2009 o 16:15, Gumiś2 napisał:

> Wady:
> Krótkie (1+2)
Jak się robi questy poboczne to nie krótkie, jak się robi tylko główne to też starcza.

Jak się nie potrafi grać i się łazi bez celu to gra jest jeszcze dłuższa. No nie? Część pierwsza ma bardzo mało questów pobocznych. Przejście jej w 100% to ok. 2 dni grania (G-R-A-N-I-A, a nie bezcelowego łażenia)

Dnia 03.01.2009 o 16:15, Gumiś2 napisał:

> mała wolność (1)
Nie sądzę.

To nie sądź dalej. Pokaż mi gdzie tu masz jakąś wolność? Wolność ogranicza się tylko do
1) Łaź (bez celu), gdzie chcesz.
2) Do wyboru gildii. Jest tylko 1 jedyny sposób wykonania zadań (tylko bodajże 1 zadanie w całej grze można rozwiązać na 2 sposoby -

Spoiler

test zaufania

)

Dnia 03.01.2009 o 16:15, Gumiś2 napisał:

> jednoliniowe, wybór ogranicza się tylko do wstępu do gildii (1)
I o to chodzi, przynajmniej jest jeden prosty kierunek, a i tak nie tak jak w jakimś
FPS-ie.

No, niektórzy chcą mieć jakiś wpływ na decyzje bohatera, a niektórzy wolą gry bardziej prymitywne. Ale G1 nadrabia swoje wady niesamowitym klimatem.

Dnia 03.01.2009 o 16:15, Gumiś2 napisał:

> mały świat (1)
Może i mały, ale znacznie żywszy i lepszy od innych cRPG.

No jak się grało w życiu tylko w "Gotiki, Obliviony i inne Wiedźminy" to tak można pomyśleć. A jak ktoś grał w Sagę BG, Sagę Fallout, Planescape: Torment, czy chociażby z tych nowych gierek: Seria NWN,SW KotOR, czy Drakensang, może mieć inne zdanie na ten temat. Wiec nawet nie pisz/nie mów coś w stylu: "seria Gothic to najlepsze cRPG jakie kiedykolwiek powstało", bo niektóre osoby mogą Cię wyśmiać. To tylko taka mała moja rada.

Dnia 03.01.2009 o 16:15, Gumiś2 napisał:

> sterowanie (1+2+NK) - wada dla nowych graczy
A co w dwójce + NK ciężkiego? Klikanie i kombinacje ciosów? Tam nie ma, tak jak w G1,
bawienia się strzałkami.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem "wada dla nowych graczy". Niektórzy wolą kretyńskie "klikanki" typu właśnie G3, TES4, The Witcher i inny syf. Ja grałem w G1,G2+NK na kombinacji myszka+klawiatura. I różnicy jako takiej nie widziałem

Dnia 03.01.2009 o 16:15, Gumiś2 napisał:

> bugi, naprawione w patch''ach (3)
U mnie występowały bardzo rzadko.

To, że u Ciebie akurat nie występowały to jest akurat najmniej ważne, napisałem użytkownikowi o nicku alduron, jak się sytuacja przedstawia ogólnie, a nie jak gra chodzi u Ciebie. To niby po co PB i fani wydali te patche skoro Ty nie zauważyłeś bugów? No tak - przed ich zrobieniem mogli się skontaktować z Tobą i się spytać jak u Ciebie gra chodzi? Tja. Jasne.

Dnia 03.01.2009 o 16:15, Gumiś2 napisał:

> uproszczone (i to bardzo) elementy RPG - wada dla zagorzałych fanów gatunku (1, 2+NK i przede >wszystkim 3)
Yyy, dlatego, że w trójce nie było procentowych zdolności? Wolę to i naukę u naczycieli,
niż klikanie plusika w menu celem uzyskania cudownego oświecenia i siedzenia przy komputerze
myśląc, czy lepiej wziąć + 3,25 % to walki magicznymi toporami czy + 6,125 do walki obuchami,
ale za to z -2 do zręczności. To tylko odwraca uwagę gracza od tego, co najważniejsze.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Już po raz drugi. Napisałem: "wada dla zagorzałych fanów gatunku" czyli między innymi dla tych osób które lubią "klikać plusiki" i lubią myśleć czy lepiej wziąć to, czy to. No ale może Ty nie lubisz myśleć. Jak już pisałem, niektórzy lubią czasami pomyśleć, a niektórzy wolą gry bardziej bezmyślne.
Ale nigdzie jeszcze nie zauważyłem, że dodaje się jakieś 3,25%, zawsze tylko punkt.
PS. Zauważyłem u Ciebie duże problemy ze zrozumieniem tekstu. Nasuwa mi się tylko jedno pytanie: Czy pierwsza klasa, ewentualnie "zerówka" już ukończona?
PPS. Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś, ale i tak uważam G1 za bardzo dobrą grę.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:22, bzuq99 napisał:

Moze to nie jest gra w realiach II wojny światowej, ale w Supreme Commander są przeogromne
bitwy z udziałem setek jednostek i co najlepsze to nie ma tam piechoty:-)


Supreme Commander ma jednak tę przepotężną wadę, że jest już na moim stanie ;) Zresztą nie mówię o tym, że nie chcę absolutnie żadnej piechoty, tylko o tym, żeby nie była solą gry. Coś jeszcze podchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 16:44, HELMOOT1 napisał:

A ja poproszę o dwie porady:

1. RTS w realiach II Wojny Światowej o wielkiej skali bitew. Czyi sterowanie grupką żołnierzy
odpada, najlepiej żeby wojna toczyła się na lądzie, w powietrzu i na wodzie. Wszelkie
pojazdy są dla mnie ważniejsze niż piechota.

Niestety twoje wymagania spelniają chyba tylko: Sudden Strike, Stalingrad i Blitzkrieg. Ewentualnie jeszcze sprawdź Codename Panzers(choć tu skala jest już mniejsza )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może Kompania Braci + Kompania Braci: Na lini frontu. Sam osobiście nie grałem, ale słyszałem duzo pozytywnych opini. No juz nic mi do łba nie przychodzi, chyba że jeszcze Blitzkrieg Antologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja chciałbym kupić jakiegoś dobrego RP-ega, całą serię gothica mam, wiedźmina ale szukam czegoś nowego.
PS: Nie szukam gry gdzie steruje się drużyną, na być tylko jedna osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 16:44, HELMOOT1 napisał:

2. Jakąś grywalną na klawiaturze ścigałkę. Proszę od razu o podanie ceny. Odpadają TDU
(mam, bardzo mi się podoba), wszystkie Need for Speedy (od Porsche 2000 seria - crap)
oraz GRID (w trakcie załatwiania).


To ja polecę trackmanię. jest za darmo do pobrania z internetu, możan też zakupic za jakieś niewielkie pieniądze wersję z możliwością wyboru aut i większą ilością tras ale i tak większość tras się pobiera w czasie gry z internetu, bo gra ma wbudowany edytor tras więc gracze się już zdążyli naprodukować. Wielka grywalność i niezwykła prostota załapania o co chodzi a do tego pokręcone trasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>\...\

Może Fable,gra nie jest długa jednak daję wiele frajdy.W grze występuje wiele ciekawych minigierek i urozmaiceń nie spotykanych w innych grach.Z innych tytułów mógłbym polecić Neverwinter Nights,gra ze znakomitą linią fabularną,wieloma zróżnicowanymi zadaniami i lokacjami do zwiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:45, Arisovo 14 napisał:

Witam, ja chciałbym kupić jakiegoś dobrego RP-ega, całą serię gothica mam, wiedźmina
ale szukam czegoś nowego.
PS: Nie szukam gry gdzie steruje się drużyną, na być tylko jedna osoba.


Fable, Vampire:Bloodlines, Fallout 3, TES III: Morrowind, TES IV: Oblivion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:36, Warrior Within napisał:

Ewentualnie jeszcze sprawdź Codename Panzers(choć tu skala jest już mniejsza )

I tu mnie ciągnie najbardziej. Sprawdzę jeszcze Trackmanię, jak tam powiedział Nufiko. Thanks 4 all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:52, raven91 napisał:

>\...\

Może Fable,gra nie jest długa jednak daję wiele frajdy.W grze występuje wiele ciekawych
minigierek i urozmaiceń nie spotykanych w innych grach.Z innych tytułów mógłbym polecić
Neverwinter Nights,gra ze znakomitą linią fabularną,wieloma zróżnicowanymi zadaniami
i lokacjami do zwiedzenia.

Fable 1 przeszedłem, nawet ciekawa, interesująca. Z Neverwinter Nights pomyślę... Czekam na propozycje innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:11, Arisovo 14 napisał:

Fable 1 przeszedłem, nawet ciekawa, interesująca. Z Neverwinter Nights pomyślę... Czekam
na propozycje innych.


Dobry cRPG, choć nienajlepszy, to Lionheart: Legacy of the Crusader. Bardzo ciekawe podejście do świata i fabuły. Trochę zalatujące hack&slashem, ale mimo wszystko super jest Divine Divinity. Jeśli dwójka to jeszcze nie drużyna, polecić mogę również Beyond Divinity. Poza tym przechodząc do innych klimatów: saga Fallout (poza Tactics - tam kieruje się drużyną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:16, KoLoS napisał:

> Fable 1 przeszedłem, nawet ciekawa, interesująca. Z Neverwinter Nights pomyślę...
Czekam
> na propozycje innych.

Dobry cRPG, choć nienajlepszy, to Lionheart: Legacy of the Crusader. Bardzo ciekawe podejście
do świata i fabuły. Trochę zalatujące hack&slashem, ale mimo wszystko super jest Divine
Divinity. Jeśli dwójka to jeszcze nie drużyna, polecić mogę również Beyond Divinity.
Poza tym przechodząc do innych klimatów: saga Fallout (poza Tactics - tam kieruje się
drużyną).

Zaraz sprawdzam te tytuły, fallouta 1 i 2 przeszedłem, do trójki narazie nie podchodzę, trochę śmierdzi Fp-esem... A Two Worlds? czy to dobra gra? recenzje czytałem, są pozytywne, ale chciałbym widzieć opinię gracza, który ją przeszedł(bądź w nią gra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A Two Worlds? czy to dobra gra? recenzje czytałem, są pozytywne,

Dnia 03.01.2009 o 18:19, Arisovo 14 napisał:

ale chciałbym widzieć opinię gracza, który ją przeszedł(bądź w nią gra).

Nie grałem, ale widziałem wideorecenzje bo chciałem kupić...sraczka, kupa i ogólnie najgorsze co może być. Grafika do wiecie czego, fabuła beznadziejna, system walk to nieustanne klikanie i nic więcej...tak mówił ten koleś co recenzje mówił, więc nie kupiłem tego.
Jak wyżej polecam Divine Divinity...w Lionhearta tez grałem, ale szybko mi się znudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 16:44, HELMOOT1 napisał:

A ja poproszę o dwie porady:

1. RTS w realiach II Wojny Światowej o wielkiej skali bitew. Czyi sterowanie grupką żołnierzy
odpada, najlepiej żeby wojna toczyła się na lądzie, w powietrzu i na wodzie. Wszelkie
pojazdy są dla mnie ważniejsze niż piechota.

2. Jakąś grywalną na klawiaturze ścigałkę. Proszę od razu o podanie ceny. Odpadają TDU
(mam, bardzo mi się podoba), wszystkie Need for Speedy (od Porsche 2000 seria - crap)
oraz GRID (w trakcie załatwiania).


Jeśli chodzi o RTS, to dobrym wyborem byłoby Company of Heroes + Company of Heroes: Opposing Fronts. Gra jest naprawdę dobra i zapewnia masę frajdy. Do tego skala bitew jest dosyć duża (niestety nie ma jednostek wodnych, a samoloty dostępne są tylko w dodatkach, które zdobywa się za punkty doświadczenia). Kolejnym plusem jest możliwość praktycznie całkowitej destrukcji otoczenia. Oczywiście jest jeszcze ta wada, że chcesz gry, w której piechota odgrywa małą rolę, a tutaj jest ona całkiem duża. :P

Ze ścigałek oprócz Need for Speed''a i GRID''a na myśli wpada mi ToCA Race Driver (obojętnie która część). Cena gry bazuje w (o ile się nie mylę) okolicach 30 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:45, Arisovo 14 napisał:

Witam, ja chciałbym kupić jakiegoś dobrego RP-ega, całą serię gothica mam, wiedźmina
ale szukam czegoś nowego.
PS: Nie szukam gry gdzie steruje się drużyną, na być tylko jedna osoba.


To ja od siebie polecam Arcanum, ciekawa, grywalna gra z naprawdę ciekawym światem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 18:19, Arisovo 14 napisał:

A Two Worlds? czy to dobra gra? recenzje czytałem, są pozytywne,
ale chciałbym widzieć opinię gracza, który ją przeszedł(bądź w nią gra).


No przecież, zapomniałem o TW :) Grałem, chwilowo przestałem, bo zainstalowana była nie na moim kompie. Gra wg mnie miejscami bije Gothica - ale to zależy, pod jakim względem i kto ma jakie upodobania. Fabuła jest bardzo ciekawa i gra mnie wciągnęła na dłuuugie godziny. A jeszcze jej, oczywiście, nie ukończyłem. Swego czasu kupiłem TW z Komputer Świat Gry za grosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, decyzja zapadła. Kupuję Two Worlds razem z Neverwinter Nights 2, chyba są tanie już:D:D:D
Dzięki wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji! Może spotkamy się w rozgrywkach online;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się