FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 20:27, Igor FCBayern napisał:

> moim zdaniem lepszym wyborem jest Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII
O właśnie, o coś takiego mi chodziło! Nawet nie wiedziałem, że to wyszło również na X360.
Dzięki wszystkim za pomoc :)

nie ma problemu coś się zdziwiłem, że nikt tej gry nie wymienił ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliżają się urodziny, więc trzeba zainwestować w jakiś porządny tytuł (oczywiście na PeCeta ;)) - i tu pytanie do was - co z tych nowych gierek polecacie ? Ja na razie mam ochotę na zakup GTA IV, tylko problem w tym czy i jak pójdzie :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie szukam w necie i w mieście nie ma GTA IV na xbox 360. Mógłby mi ktoś podać linka do sklepu wysyłkowego z tym tytułem za rozsądną cenę? Najlepiej jak by wysyłali następnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:03, choper napisał:

Wszędzie gdzie szukam w necie i w mieście nie ma GTA IV na xbox 360. Mógłby mi ktoś podać
linka do sklepu wysyłkowego z tym tytułem za rozsądną cenę? Najlepiej jak by wysyłali
następnego dnia.


Proszę bardzo:) http://www.3kropki.pl/p/5/3/gta_4_grand_theft_auto_4_x360.php 3kropki to świetny sklep wiec gra szybko dojdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:03, gogiell napisał:

Zbliżają się urodziny, więc trzeba zainwestować w jakiś porządny tytuł (oczywiście na
PeCeta ;)) - i tu pytanie do was - co z tych nowych gierek polecacie ? Ja na razie mam
ochotę na zakup GTA IV, tylko problem w tym czy i jak pójdzie :/.


Nie wiem, co dla Ciebie jest "nowe" :) Ale z tego roku wezmy kolejno:
Mass Effect
Stalker Czyste Niebo
Drakensang
Mount & Blade - tu jednak radze zciagnac demo, bo gierka wybitnie moze nie podejsc, ale jak podejdzie - wsysa jak bagno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:10, Llordus napisał:

Mass Effect

Nie, wolę nie próbować - niecierpię takich miksów RPG a Sf jakoś też specjalnie nie lubię ;)

Dnia 30.12.2008 o 21:10, Llordus napisał:

Stalker Czyste Niebo

Grałem, ale mimo tego, że lubię Cień Czarnobyla to jakoś nie wciągnęło

Dnia 30.12.2008 o 21:10, Llordus napisał:

Drakensang

No tu może w demko zagram

Dnia 30.12.2008 o 21:10, Llordus napisał:

Mount & Blade - tu jednak radze zciagnac demo, bo gierka wybitnie moze nie podejsc, ale
jak podejdzie - wsysa jak bagno :)

Jakoś średnio mi się ta gierka podoba, ale może demko ściągnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:03, gogiell napisał:

Zbliżają się urodziny, więc trzeba zainwestować w jakiś porządny tytuł (oczywiście na
PeCeta ;)) - i tu pytanie do was - co z tych nowych gierek polecacie ? Ja na razie mam
ochotę na zakup GTA IV, tylko problem w tym czy i jak pójdzie :/.

Proponuję Fallout 3 oraz Red Alert 3. Pierwsza dla singla, druga dla multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:03, gogiell napisał:

Zbliżają się urodziny, więc trzeba zainwestować w jakiś porządny tytuł (oczywiście na
PeCeta ;)) - i tu pytanie do was - co z tych nowych gierek polecacie ? Ja na razie mam
ochotę na zakup GTA IV, tylko problem w tym czy i jak pójdzie :/.

Napisz może w jakich gatunkach gustujesz, bo tak to ciężko określić ;) Ja polecałbym naszego Wiedźmina, jeśli chodzi o cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallouta mam, a Red Alert 3... Uwielbiam strategie, ale raczej realistyczne, RA3 mnie nie przekonuje, choć w RA2 bardzo przyjemnie mi się grało ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:25, gogiell napisał:

Fallouta mam, a Red Alert 3... Uwielbiam strategie, ale raczej realistyczne, RA3 mnie
nie przekonuje, choć w RA2 bardzo przyjemnie mi się grało ;).


W takim razie na pewno znasz gry z serii Combat Mission ;) Jesli nie - to polecam. Co prawda nie sa one zbyt nowe, ale realizmem nic innego im do dzis nie dorownuje. Z tej serii dostepne sa nastepujace tytuly:
Combat Mission Beyond Overlord (najstarsza, dotyczy frontu zachodniego), Combat Mission Barbarossa to Berlin (front wschodni) oraz Combat Mission Afrika Korps (Afryka Polnocna oraz Wlochy). Jest tez nowa gra z tej serii, na zupelnie nowym silniku - Combat Mission Shock Force, dotyczy wyimaginowanego konfliktu pomiedzy Zachodem a Syria (lub jakims innym krajem muzulmanskim). Nie wiem czy juz wydano, czy dopiero w drodze jest dodatek do tej gry o nazwie Marines (jesli dobrze pamietam). Co wiecej - wszystkie te gry dostepne sa za niewielkie pieniadze, lacznie z CM Shock Force, ktore jest wyprzedawane na gram.pl :)

Co wiecej? Jesli interesuje Cie Europa Universalis III, to na pewno zainteresuje Cie tez mozliwosc zagrania w dodatki do niej (o ile juz nie kupiles). Wydanie polskie tychze jest dostepne w sklepach, tyle ze nie wszystkich. Gram.pl czy Cenega nie maja tego w swojej ofercie. Ma za to merlin, empik, kolpolter i cholera wie kto jeszcze :) W pakiecie oba dodatki - Napoleon''s Ambition oraz In Nomine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:09, rafekx 12 napisał:

> Wszędzie gdzie szukam w necie i w mieście nie ma GTA IV na xbox 360. Mógłby mi ktoś
podać
> linka do sklepu wysyłkowego z tym tytułem za rozsądną cenę? Najlepiej jak by wysyłali

> następnego dnia.

Proszę bardzo:) http://www.3kropki.pl/p/5/3/gta_4_grand_theft_auto_4_x360.php
3kropki to świetny sklep wiec gra szybko dojdzie:)

Co oznacza, że dostępność 1 dzień? I cena niezbyt rozsądna ;) W sklepach są taniej. Problem w tym, że w moim mieście nie ma więc szukam w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:25, gogiell napisał:

Fallouta mam, a Red Alert 3... Uwielbiam strategie, ale raczej realistyczne, RA3 mnie
nie przekonuje, choć w RA2 bardzo przyjemnie mi się grało ;).

No to już wiem - preorder Empire Total War ^_^ Bardzo realistyczna strategia, wychodzi już w marcu, jest na co czekać :]
Jeśli jeszcze nie masz, to warto też kupić Call of Duty 4. No i oczywiście Counter Strike Source, dostępny w wielu różnych zestawach gier Valve, ale uprzedzam uczciwie, że przez ceesika można zmarnować kupę czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:12, ArekForn napisał:

Zamówiłem sobie Jade Empire i kompletnie nie wiem czego mam się spodziewać. Może
ktoś mi przybliżyć o co w niej chodzi? (bez spoilerów)


Gra jest świetna to połączenie gry akcji z RPG-iem, chociaż RPG-a chyba więcej, w końcu to dzieło BioWare. Gra opowiada o losie jednego z uczniów wielkiego mistrza który ma swoją szkołę nauk walki. Na niewielką wioskę napadają bandyci i od tego się wszystko zaczyna. Co prawda na początku fabułą nie zachwyca, ale później się rozkręca i to na dobre. Jest intryga, jest zemsta, jest zdrada, a więc się dużo dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:12, ArekForn napisał:

Zamówiłem sobie Jade Empire i kompletnie nie wiem czego mam się spodziewać. Może
ktoś mi przybliżyć o co w niej chodzi? (bez spoilerów)


Dodam od siebie, że gra osadzona jest w realiach dalekiego wschodu (chiny). Gra jest dosyć.... "bajkowo zrobiona". Jeśli lubisz takie klimaty, więc gra powinna ci się spogobać. Mnie urzekła od razu. Dużo w niej fajnie zrobionej walki (możliwość rozwijania różnych stylów). Zbierasz w trakcie gry rużynę z którą często prowadzisz rozmowy (mniej więcej jak w KOTOR). Przy czym na raz na akcję może iść z tobą tylko jedna osoba z drużyny.

Dnia 31.12.2008 o 14:12, ArekForn napisał:

Co prawda na początku fabułą nie zachwyca, ale później się rozkręca i to na dobre. Jest intryga, jest zemsta, > jest zdrada, a więc się dużo dzieje.


Rzeczywiście, na początku może nie zachwycać (zwłaszcza w pierwszym rozdziale) ale potem akcja mocno się rozkręca.

W Jade Empire są także fajne mini gierki(stylizowane na gry z końca lat 80 i początku 90) polegające na lataniu małym samolocikiem, który posiada wielką siłę ognia ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:21, Kraju92 napisał:

> Zamówiłem sobie Jade Empire i kompletnie nie wiem czego mam się spodziewać.
Może
> ktoś mi przybliżyć o co w niej chodzi? (bez spoilerów)

Gra jest świetna to połączenie gry akcji z RPG-iem, chociaż RPG-a chyba więcej, w końcu
to dzieło BioWare. Gra opowiada o losie jednego z uczniów wielkiego mistrza który ma
swoją szkołę nauk walki. Na niewielką wioskę napadają bandyci i od tego się wszystko
zaczyna. Co prawda na początku fabułą nie zachwyca, ale później się rozkręca i to na
dobre. Jest intryga, jest zemsta, jest zdrada, a więc się dużo dzieje.

Moim zdaniem właśnie więcej akcji niż cRPG w tej grze..Ale zabawa przednia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 17:27, conan8 napisał:

> > Zamówiłem sobie Jade Empire i kompletnie nie wiem czego mam się spodziewać.

> Może
> > ktoś mi przybliżyć o co w niej chodzi? (bez spoilerów)
>
> Gra jest świetna to połączenie gry akcji z RPG-iem, chociaż RPG-a chyba więcej,
w końcu
> to dzieło BioWare. Gra opowiada o losie jednego z uczniów wielkiego mistrza który
ma
> swoją szkołę nauk walki. Na niewielką wioskę napadają bandyci i od tego się wszystko

> zaczyna. Co prawda na początku fabułą nie zachwyca, ale później się rozkręca i to
na
> dobre. Jest intryga, jest zemsta, jest zdrada, a więc się dużo dzieje.
Moim zdaniem właśnie więcej akcji niż cRPG w tej grze..Ale zabawa przednia :D


A długa jest JE ? Ile zadać ? Są jakieś questy poboczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 17:29, Chlorofil napisał:

> > > Zamówiłem sobie Jade Empire i kompletnie nie wiem czego mam się
spodziewać.
>
> > Może
> > > ktoś mi przybliżyć o co w niej chodzi? (bez spoilerów)
> >
> > Gra jest świetna to połączenie gry akcji z RPG-iem, chociaż RPG-a chyba więcej,

> w końcu
> > to dzieło BioWare. Gra opowiada o losie jednego z uczniów wielkiego mistrza
który
> ma
> > swoją szkołę nauk walki. Na niewielką wioskę napadają bandyci i od tego się
wszystko
>
> > zaczyna. Co prawda na początku fabułą nie zachwyca, ale później się rozkręca
i to
> na
> > dobre. Jest intryga, jest zemsta, jest zdrada, a więc się dużo dzieje.
> Moim zdaniem właśnie więcej akcji niż cRPG w tej grze..Ale zabawa przednia :D

A długa jest JE ? Ile zadać ? Są jakieś questy poboczne ?

Według mnie krótka, ale sporo w niej questów pobocznych. Istnieją 2 ścieżki dobra i zła, więc grę można przejść 2 razy inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 17:29, Chlorofil napisał:

A długa jest JE ? Ile zadać ? Są jakieś questy poboczne ?


Przejście zajęło mi 15 godzin, jednak bez wykonywania wszystkich zadań pobocznych. Questów jest nawet sporo, jednak nie o ilość tu chodzi a o jakość. Nie są one tak nudne jak w Gothicu czy Oblivionie (/Morrowindzie), polegające na tym zabij -> przynieś. Zazwyczaj każdy quest da się rozwiązać na dwa lub więcej sposobów.
Na zachętę opowiem o jednym, jak dla mnie bardzo ciekawym. W Cesarskim Mieście musimy stoczyć intelektualny pojedynek z obcokrajowcem, ripostując jego argumenty w taki sposób, aby przypodobać się sędziom :).
Akcji jest na prawdę sporo, fabuła bardzo ciekawa (kilka ważnych zwrotów akcji), a najważniejszym elementem jest walka - styli walki jest na prawdę MNÓSTWO i za jednym przejściem gry nie da się ich wszystkich nauczyć :).

W kategorii aRPG-ów, JE biję na głowę Obliviona czy Gothica :), przynajmniej w moim subiektywnym mniemaniu ^^.
Na prawdę warto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się