FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2009 o 18:48, adorjan napisał:

Znacie jakieś RPGi oparte na zasadzie "Dużo gadania, mało naparzania";]? Wiem, że tego
pewnie jest tyle co kot napłakał, ale co tam. Na przykład strasznie podobało mi się "Arcanum",
gdzie 75% wątku głównego i dużą część zadań pobocznych można było przejść dzięki rozmowom
i innymi czynnościami niezwiązanymi z walką.

Czekam na propozycje.


W jednej z recenzji Mass Effect napisali, że można w nią grać jako przygodówkę z elementami akcji. A osobiście grałem w jedną taką grę. Nazywała się Demonica. Ale nie podobała mi się ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 18:48, adorjan napisał:

Znacie jakieś RPGi oparte na zasadzie "Dużo gadania, mało naparzania";]? Wiem, że tego
pewnie jest tyle co kot napłakał, ale co tam. Na przykład strasznie podobało mi się "Arcanum",
gdzie 75% wątku głównego i dużą część zadań pobocznych można było przejść dzięki rozmowom
i innymi czynnościami niezwiązanymi z walką.

Czekam na propozycje.


W jednej z recenzji Mass Effect napisali, że można w nią grać jako przygodówkę z elementami akcji. A osobiście grałem w jedną taką grę. Nazywała się Demonica. Ale nie podobała mi się ona.

EDIT: Sorry za dwa posty, ale nie wiem, jak to się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 18:48, adorjan napisał:

Znacie jakieś RPGi oparte na zasadzie "Dużo gadania, mało naparzania";]? Wiem, że tego
pewnie jest tyle co kot napłakał, ale co tam. Na przykład strasznie podobało mi się "Arcanum",
gdzie 75% wątku głównego i dużą część zadań pobocznych można było przejść dzięki rozmowom
i innymi czynnościami niezwiązanymi z walką.

Czekam na propozycje.



W Neverwinter Nights II jest również sporo gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mac Cry- Fallouta znam i Fallouta lubię. Muszę zapoznać się jeszcze z częścią 2, ale poczekam, aż będę miał trochę więcej czasu, bo szkoda podchodzić do tej gry w półgodzinnych sesjach.

KŁEJK- jesteś kolejną osobą, która poleca mi Deus Ex. Jeśli sprawy mają się tak jak piszesz to chyba się skuszę tym bardziej, że cała antologia w MM jest po 10 zł. FPSy mi nie przeszkadzają o ile nie trzeba grać taktyką na Rambo ;]

capral- nie wiem w jakiego ME grał recenzent, ale w mojej wersji była to dość średnia strzelanka w efektownej otoczce;] Ale dzięki za chęć udzielenia pomocy.

witkab- a Neverwinter 2 jest bardzo podobny do części pierwszej? Bo "jedynka" nie podobała mi się właśnie przez częstą i kiepsko zrealizowaną walkę. Moim zdaniem najlepsze są tury takie jak w Falloucie, lub Arcanum (tutaj można było wybrać sobie typ walki).

I tak poza tematem. Można na tym forum odpowiedzieć na kilka postów na raz w jednym poście? Bo w obecny sposób główni zainteresowani nie dostaną informacji o odpowiedzi na ich posty, a pisanie kilku postów pod rząd jest takie faux pas;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 2 jest imo najlepszy. Jedynka ciut gorsza, Tactics to strategia taktyczna z elementami RPG w świecia Fallouta, tak samo jak trójka, tylko że to FPS z elementami RPG.

Tak, można odpowiadac na kilka postów w jednym. To się nawet chwali, bo nie spamujesz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 18:55, capral napisał:

W jednej z recenzji Mass Effect napisali, że można w nią grać jako przygodówkę z elementami
akcji.


Dla mnie totalna bzdura ponieważ przeszedłem Mass Effect 4 razy, a przygodówki z definicji raczej nie wyglądają jak rasowe Action RPG więc ktoś lekko przesadził w swojej recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 20:14, 4ny4 napisał:

Dla mnie totalna bzdura ponieważ przeszedłem Mass Effect 4 razy, a przygodówki z definicji
raczej nie wyglądają jak rasowe Action RPG więc ktoś lekko przesadził w swojej recenzji.

Zgadzam się, a powiem nawet, że akcja zdecydowanie przeważa w Mass Effect, ale jednak to Action RPG, gdyż fabuła jak i dialogi są, i to fajne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 20:16, Kalejdoskop86 napisał:

Zgadzam się, a powiem nawet, że akcja zdecydowanie przeważa w Mass Effect, ale jednak
to Action RPG, gdyż fabuła jak i dialogi są, i to fajne. :)


Ogólnie rzecz biorąc śmiem twierdzić, że Mass Effect jest must-havem dla wszystkich wielbicieli Star Wars i nie tylko. Chodzi tutaj o klimat gry oraz uniwersum, dla mnie ME jest jedyną grą, która może konkurować pod względem uniwersum z Star Warsem, jedyny mankament to taki, że gra jest młoda, a sama nie została porządnie jeszcze rozbudowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że do Twojego opisu pasowałby Planescape: Torment, o ile jeszcze weń nie grałeś, albo o ile uda Ci się go zdobyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 21:28, KoLoS napisał:

Zdaje mi się, że do Twojego opisu pasowałby Planescape: Torment, o ile jeszcze weń nie
grałeś, albo o ile uda Ci się go zdobyć :)


Na PT poluję już od dłuższego czasu, ale na Allegro widziałem tylko edycje 4 CD (wolałbym wydanie z Extra Klasyki, bo co do tego starego to nie mam pewności, czy pójdzie pod XP) i w dość wygórowanych cenach.

Jednak nie tracę nadziei. Arcanum udało mi się dorwać na Allegro w dość rozsądnej cenie i szybko stało się jedną z niewielu gier, którym wystawiłem 10/10 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie gry mają dema. Ściągnij, zagraj i sam osądź :)
Osobiście grałem w demo FEAR 2 (NecroVision demo coś nie działało) i powiem szczerze, że to kawał porządnego FPSa (jednak nie ma tam żadnej rewolucji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:08, Mac Cry napisał:

Obie gry mają dema. Ściągnij, zagraj i sam osądź :)
Osobiście grałem w demo FEAR 2 (NecroVision demo coś nie działało) i powiem szczerze,
że to kawał porządnego FPSa (jednak nie ma tam żadnej rewolucji).


Grałem w oba dema i jakoś trudno mi wybrać,wiec szukam odpowiedzi u innych graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie lepszy jest Fear 2 (jego średnia ocen to 8, a NV 7). Jednak w dużym stopniu zależy która gra ma grywalne multi. Niestety mp ocenia się z perspektywy czasu... Na twoim miejscu byłbym skłonny bardziej na Fear 2. Mam przeczucie, że NV baardzo szybko stanieje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:04, rafekx 12 napisał:

Co polecacie mi kupić?Necrovision czy F.e.a.r 2??

Ja polecam F.E.A.R. 2 :] wię to kupuj o gra będzie wyczesana w kosmos ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:17, yerko napisał:

> Co polecacie mi kupić?Necrovision czy F.e.a.r 2??
Ja polecam F.E.A.R. 2 :] wię to kupuj o gra będzie wyczesana w kosmos ;]


Pewnie tak,ale czy nie lepiej dać zarobić Polakom?:) Zresztą NecroVision jest grą zdecydowanie trudniejszą[co jest dla mnie ważne] od F.e.a.r 2,no ale jeszcze sie zastanawiam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:04, rafekx 12 napisał:

Co polecacie mi kupić?Necrovision czy F.e.a.r 2??


Wolisz typową rozwalankę? Bierz NecroVision...
Wolisz coś bardziej nietypowego i podobało Ci się F.E.A.R? Bierz F.E.A.R 2 ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:26, Lord-Tyrranoos napisał:

> Co polecacie mi kupić?Necrovision czy F.e.a.r 2??

Wolisz typową rozwalankę? Bierz NecroVision...
Wolisz coś bardziej nietypowego i podobało Ci się F.E.A.R? Bierz F.E.A.R 2 ;))


No demko F.e.a.r nie zrobiło na mnie dużego wrażenia ale za to Necrovision wbiło mnie w ziemie:D Martwi mnie tylko ta słaba 7 dla Necro w CDA :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się