Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Uzbrojenie dziś i kiedyś

361 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2005 o 22:12, buras napisał:

he he ... odrobinke przesadzil, ale to fakt ... piekielnie twarde sa kalachy, w porownaniu z np amerykanskimi m-kami...


Bo są z gatunku gniotsa, nie łamiotsa...:)) Za to np. M-16 jest dużo lżejszy i wygodniejszy ale krew mnie zalewała przy rozkładaniu i czyszczeniu... Nie wiem za to jak ma się rzecz z najnowszymi przeróbkami poczciwego kbk AK - Berylami bo za mojej bytności w koszarach nie dane mi było ich wypróbować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... Za to np. M-16 jest dużo lżejszy i wygodniejszy ale krew mnie zalewała

Dnia 04.11.2005 o 10:51, Wodzasty napisał:

przy rozkładaniu i czyszczeniu... Nie wiem za to jak ma się rzecz z najnowszymi przeróbkami poczciwego kbk AK - Berylami
bo za mojej bytności w koszarach nie dane mi było ich wypróbować...


Beryl jest lżejszy niż Kałasznikow jednakże od M-16 jest cięższy o około 0,5 kg (mowa o niezaładowanym)

@Velociraptor
A wiesz, że jest to mżliwe? Wystarczyłoby, żebyprzed zabetonowaniem nałożyć na lufę coś by beton się nie dostał do środka.


Tak przy okazji. Jaki karabin maszynowy II Wojny Światowej uważacie za najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w temacie czołgów niemieckich i rosyjskich...
Khm... może wyjść, że mi dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele, ale pamiętam, że kiedyś w TV pokazywali opis bitwy, II WŚ gdzieś w ZSRR, jak niemieckie czołgi (chyba Tygrysy) walczyły z jakimiś "T" rosyjskimi i jak obu stronom zbrakło naboi bo bitwa długo trwała, to zaczeli się taranować tymi czołgami. I wtedy wyszło, które były lepsze, bo rosyjskie czołgi po prostu wbiły w ziemię te niemieckie. Okazało się, że Niemcy z braku materiału dawali coraz cieńsze blachy, czy coś takiego.
Pewnie się mylę więc poprawcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 13:41, GeoT napisał:

Ja jeszcze w temacie czołgów niemieckich i rosyjskich...
Khm... może wyjść, że mi dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele,
ale pamiętam, że kiedyś w TV pokazywali opis bitwy, II WŚ gdzieś w ZSRR, jak niemieckie czołgi (chyba Tygrysy) walczyły
z jakimiś "T" rosyjskimi i jak obu stronom zbrakło naboi bo bitwa długo trwała, to zaczeli się taranować tymi czołgami.
I wtedy wyszło, które były lepsze, bo rosyjskie czołgi po prostu wbiły w ziemię te niemieckie. Okazało się, że Niemcy z
braku materiału dawali coraz cieńsze blachy, czy coś takiego.
Pewnie się mylę więc poprawcie :)


Pancerz był zawsze takiej samej grubości. Jedynie do wzmiacniania go najpierw używano wolframu bodajże, a potem z braku materiałów zaczęto używać innego słabszego materiału. I na efekty nie trzenba było długo czekać.
Jednakże nie sądzę by były to Tygrysy. Już bardziej Pz IV niż Tygrysy. Tygrysy były jednak cięższe niż T-34.

@Podpułkownik
Tak, chyba najlepsze działo plot/ppanc II Wojny Świattowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wogóle była taka bitwa?? Bo może ja coś źle usłyszałem, to było wiele lat temu w TV. I to były chyba jednak któreś z najlepszych niemieckich czołgów, tylko tyle pamiętam, że gonili w piętkę i oszczędzali na czym się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 10:38, Podpułkownik napisał:

Trzeba przyznać że najlepsza jazdą w sredniowiecznej polsce byli Husarzy :)



co?? jacy husarzy człowieku jak już coś to husaria a ją zaczęto stoswać dopiero w nowożytności!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:44, Reimar napisał:

> Trzeba przyznać że najlepsza jazdą w sredniowiecznej polsce byli Husarzy :)


co?? jacy husarzy człowieku jak już
coś to husaria a ją zaczęto stoswać dopiero w nowożytności!!!!

Problem Husarzy został wyjaśniony poczytaj wyżej a zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:04, GeoT napisał:

Ale wogóle była taka bitwa?? Bo może ja coś źle usłyszałem, to było wiele lat temu w TV. I to były chyba jednak któreś z
najlepszych niemieckich czołgów, tylko tyle pamiętam, że gonili w piętkę i oszczędzali na czym się dało.



Być może chodziło o bitwę na łuku Kurskim i parawda T-34 taranowały zabijając niemców ale z reguły gineli od wybuchu zarówno jedni i drudzy (po taranie of course). Swoją drogą przed chyba 1939 r. czołgi miały taka fajną właściwość - nie znano wtedy technologii spawania i blachy nitowano więc często po trafieniu taki czołg nie zostwał unieruchamiany przez przebicie pancerza tylko przez wybicie załogi ,którą zlikwidowały fruwające nity wewnątrz pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:04, GeoT napisał:

Ale wogóle była taka bitwa?? Bo może ja coś źle usłyszałem, to było wiele lat temu w TV. I to były chyba jednak któreś z
najlepszych niemieckich czołgów, tylko tyle pamiętam, że gonili w piętkę i oszczędzali na czym się dało.


Przypuszczam, że podczas całej wojny zdarzały się przypadki użycia czołgu jak taranu, ale bitwa o której mówisz to zapewne ciężkie walki o Przelęcz Dukielską (wschodnia Słowacja - okolice granicy z Polską). Stoi tam nawet pomnik przedstawiający zderzenie T-34 i PzKpfw IV. Bitwa rozpoczęła się 8 września ''44, a skończyła około 6 października - Niemcy dali nogę z Przełęczy ;D . W walkach o przełęcz armia radziecka straciła od 80 do 100 tys. zabitych, rannych i zaginionych (prawie tyle ile liczyła wcześniej 38 Armia) oraz prawie 6000 ludzi stracił Korpus Czechosłowacki. Niemcy stracili ok. 50 tys. ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:04, GeoT napisał:

Ale wogóle była taka bitwa?? Bo może ja coś źle usłyszałem, to było wiele lat temu w TV. I to były chyba jednak któreś z
najlepszych niemieckich czołgów, tylko tyle pamiętam, że gonili w piętkę i oszczędzali na czym się dało.


Jeżeli nazwali tą bitwę największą pancerną II wojny to pewnie Prochorowka. Brało w niej udział 1200 czy 1500 czołgów. Jednak nawet jeżeli T-34 taranowły, to raczej nie Tygrysy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 19:43, Ponury rzniwiaż napisał:

> Co myślicie o M1A1 Abrams
Niezafajne bo mnie combat mission dolowaly

Jak mi wiadomo to wszystkie gry z serii Combat Mission opowiadaja o II Wojnie Światowej a wtedy jeszcze tych czołgów nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:57, Podpułkownik napisał:

> > Co myślicie o M1A1 Abrams
> Niezafajne bo mnie combat mission dolowaly
Jak mi wiadomo to wszystkie gry z
serii Combat Mission opowiadaja o II Wojnie Światowej a wtedy jeszcze tych czołgów nie było

Nie bylo abramsów w combat hmm musialy mi się nazwy pomylić sory za wpadke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:58, Ponury rzniwiaż napisał:

> > > Co myślicie o M1A1 Abrams
> > Niezafajne bo mnie combat mission dolowaly
> Jak mi wiadomo to wszystkie
gry z
> serii Combat Mission opowiadaja o II Wojnie Światowej a wtedy jeszcze tych czołgów nie było
Nie bylo abramsów
w combat hmm musialy mi się nazwy pomylić sory za wpadke

Nie szkodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 11:24, Podpułkownik napisał:

Co myślicie o M1A1 Abrams


No moim zdaniem jest to świetny czołg na dzisiejsze konlikty zbrojne. Ma już swoje latka ale jest wciąż niezawodny w działaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować