Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Uzbrojenie dziś i kiedyś

361 postów w tym temacie

hahaha na pewno nie, z reszta nawet takich rozmow sobie nie wyobrazam, ruskie burza sie nawet o mysl o elementach systemu antyrakietowego ''parasola'' a co dopiero gdyby ktos chcial im pod sama granica ''atomice'' instalowac hehe
czysta fantastyka jak na dzisiejsze czasy. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 16:22, Podpułkownik napisał:

Czy według was powstaną w Polsce wyrzuitnie kontynentalnych pocisów ufundowanych przez USA
???

Rosjanie nigdy do tego nie dopuszczą.Jeszcze zaczęli by gadać że nie dość że bijemy dzieci rosyjskich dyplomatow i prowadzimy do destabilizacji (Ukraina) to jeszcze pod pozorem ochrony budujemy rakiety blisko nich.Tak mniej więcej by to skomentowali,po czym wysłali by T80(ruskie czołgi) i było by po nas.A NATO zrobiło by tyle ile Anglia i Francja w 1939 czyli pogroziło by i tyle.

Swoją drogą niske ciśnienie w gazociągach dzisiaj:) Pewnie ci wstrętni Ukraińcy kradną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 16:09, DevilFish napisał:

Która waszym zdaniem armia ma najlepszą broń ręczną, tzn. chodzi mi od pistoletów po karabiny,
bez ciężkiego sprzętu. Ja bym chyba stawiał na niemców, maja wspaniałą gamę pistoletów i pm-ów
spod znaku H&K, niezłe karabinki i karabiny (rodzina G36 i trochę już przestarzała G3), co
do broni wyborowej to nie posiadam informacji. Aha, jeszcze rkm-y: MG3 czy MG-43 ?, nie jestem
na bieżąco.

E tam najlepsze są izraelskie Jerycha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 17:00, Podpułkownik napisał:

Jaka według was jest lub będzie lepsza bron Laserowa czy Plazmowa ??


:) laser - trafia w cel w momencie nacisniecia spustu, teoretycznie z dobrym sprzetem do celowania trafi na 100%, no i w prozni ma teoretycznie nieograniczony zasieg

a plazma to musisz rzucac... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh - nawet ciekawy ten temat. Ja bardziej się interesuję bronią białą(może dlatego że grywam w gry blizzarda i bio ware''a). Kiedyś pojechałem na Słowację i byłem w ogromnym sklepie z bronią białą. Te kusze to nawet fajnie sobie tam wyglądały. Ja mam kuszę myśliwską, ale na ryby, nabijana ciśnieniem powietrza. No no jak ją pierwszy raz przetestowałem to byłem w totalnym szoku przebija trzycentymetrowy kamień, a w drzewo to wchodzi jak w masło. Nie myślcie sobie że zabijam nią ryby - mięsa nie jadam - używam ją rekreacyjnie.

Po za tym przekonałem się, że Szwedzka stal to stal z prawdziwego zdarzenia. Mam nóż kuchenny z tej stali
i jest łatwy do naostrzenia. Mówię wam jak się go naostrzy i przejedzie po końskim włosiu to można się nim golić.

A jeżeli chodzi o broń wspólczesną to tylko broń nuklearna budzi postrach. Ze źródeł dowiedziałem się, że są czy były głowice o mocy 150 mega ton. OOO jjjjjaaaaacieee jak sobie pomyślałem, gdyby to eksplodowało
w Warszawie to napewno zdmuchnęło by całą Polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 17:00, Podpułkownik napisał:

Jaka według was jest lub będzie lepsza bron Laserowa czy Plazmowa ??

Jeśli mam być szczery to obstawiam broń plazmową, o ile ktoś nie zbuduje wielkiego działa laserowego :-]. Broń laserowa to ogólnie silnie skoncentrowana wiązka fotonów(tak sądzę) jej działanie można by chyba troche to młota porównać. Uderza w cel i napiera na niego.
Broń plazmowa to zupełnie inna sprawa. Jądra atomów pozbawione elektronów, gdy uderzą w inne atomy, zwyczajnie rozrywają wiązania, odrywają elektrony od atomów które je mają. Na chłopski rozum, plazma to po prostu masa niesamowicie rozgrzanej materii (pare/paredziesiąt/pareset tysięcy stopni) jeśli w przyszłości nie zostaną stworzone jakieś naprawde potężne energetyczne pola siłowe, to wątpie czy znajdzie sie jakiś pancerz (musiałby być niezwykle gruby) który przetrwałby trafienie wiązką plazmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Na chłopski

Dnia 02.01.2006 o 06:48, Hubi Koshi napisał:

rozum, plazma to po prostu masa niesamowicie rozgrzanej materii (pare/paredziesiąt/pareset
tysięcy stopni) jeśli w przyszłości nie zostaną stworzone jakieś naprawde potężne energetyczne
pola siłowe, to wątpie czy znajdzie sie jakiś pancerz (musiałby być niezwykle gruby) który
przetrwałby trafienie wiązką plazmy


Myślę że jeśli zostanie stworzona dobrze działająca broń plazmowa to i zostanie odpowiedni pancerz który przed nią będzie chronił. Tak na prawdę to myślę że rozwój i tak pójdzie w innym kierunku niż plazma czy laser. Broń laserowa przynajmniej na razie jest mało efektywna , broń musiała by być monstrualnych rozmiarów ,natomiast z plazmą są inne kłopoty także daleko nam do rewolucji w przemyśle zbrojeniowym. Chociaż z drugiej strony z atomówką też było zaskoczenie że tak szybko ale to był czas wojny więc wszyscy jajogłowi byli skierowani na przemysł zbrojeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 06:48, Hubi Koshi napisał:

:-]. Broń laserowa to ogólnie silnie skoncentrowana wiązka fotonów(tak sądzę) jej działanie
można by chyba troche to młota porównać. Uderza w cel i napiera na niego.

nie napiera. cel poprostu odparowuje.

Dnia 02.01.2006 o 06:48, Hubi Koshi napisał:

energetyczne
pola siłowe, to wątpie czy znajdzie sie jakiś pancerz (musiałby być niezwykle gruby) który
przetrwałby trafienie wiązką plazmy


takie pole musialo by najoierw zostac stworzone zeby bron plazmowa zaczela dzialac. nic nie jest w stanie wytrzymac kontaktu z plazma, dlatego musi byc trzymana w silnym polu elektromagnetycznym. no i wlasnie operujac tym polem bron by plazma rzucala... poza tym to by bylo nieefektywne, lepiej bylo by skonstruowac pocisk ktory by uwalnial albo wytwarzal plazme po trafieniu w cel

ale do plazmy baardzo daleko, lasery juz mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kocham nowoczesne uzbrojenie, AK-101 z GP-30, AK-74U: mniamusia. MIeć takie coś w łapce i ciężarówkę amunicji.... las bym wykosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 21:02, Podpułkownik napisał:

Który według was samolot jest lepszy F22 - Raptor czy MiG ??

Ani jedny, ani drugim nie latałem więc trudno miec jednoznaczną opinię ;D. Ale gdzieś czytałem, że ogólnie samoloty amerykańskie są porównywalne z radzieckimi/rosyjskimi, ale mają dłuższy przebieg między remontami. Oczywiście przegląd jest po każdym locie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 13:40, KrzysztofMarek napisał:

że ogólnie samoloty amerykańskie są porównywalne z radzieckimi/rosyjskimi,


Trudno się dziwić, że są porównywalne. W końcu walka o najlepsze uzbrojenie toczy się od II WŚ głównie między tymi dwoma państwami. Więc technologie użyte będą podobne, pytanie tylko, kto jaką wcześniej odkryje, a drugi jak ją udoskonali. Jednak obecnie nie jest to już tak widoczne jak w czasach Zimnej Wojny. (Nie wiem dokładnie na czym to wszystko polegało, bo mnie jeszcze wtedy nie było, opieram się jedynie na doniesienach i faktach historycznych, więc mogę się mylić)

Wyścig zbrojeń ciągle trwa, nie da rady go jednoznacznie powstrzymać. Zawsze jak jeden naród coś odkryje, to inna potęga zaraz to będzie miała, ale pod swoją własną nazwą, ze zmienionymi elemantami zewnętrznymi. Jednak często, tylko tym się różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować