Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Far Cry 2 - PC

2668 postów w tym temacie

Nie chodzi o to samo.
Kradnąc samochód fizycznie pozbawiasz właściciela tego samochodu, a ściągając grę bierzesz sobie po prostu ją za darmo, ale wydawca ciągle ją ma.
Nie zabierasz mu nic, ale pozbawiasz przychodu. Ja bym to porównał do czytania gazet w empiku bez kupowania ich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy możesz taką kopię bezpieczeństwa zrobić/ściągnąć/pożyczyć określają ścisłe prawa autorskie danej gry. Najczęściej podane w instrukcji w "licencji użytkownika". Choć jest to napisane takim językiem że i tak nikt nic nie kmini. A samo udostępnianie hmm... Ciężki temat.

Wracając do Far Cry 2, to znajomy był beta-testerem polonizacji(ile z tego prawdy? Nie potrafię określić, ale ziarnko prawdy na pewno jest) i stwierdził że gra pójdzie na słabszych kompach, choć na tym który dostał w ubi śmigała na maksymalnych ustawieniach w 150/fps. Mam nadzieję że grafika będzie ładna, a gra będzie chodziła płynnie. A twórcy sprostają wysoko postawionej poprzeczce przy pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spzredawca nie udostepnia dema, to sam sie skazuje na sciaganie z torrenta bo nie kazdy ma ochote wydać 120 zł na gre i po paru godzinach odłożyc na polke z poczuciem złego zakupu. Pożyczanie od kolegi (czyli cos w stylu sciagniecia gry z torrenta zeby ja sprawdzic) to tez piractwo wiec sam sobie zaprzeczasz. I uczepiłeś sie mnie tak, jakbym ja sciagnał. I ściagnełem. Ze steam''a. Posiadam konto na paypalu (robi sie czasami zakupu w USA) i miałem ciut wiecej niz 55 dolców (po starym kursie - czyli ok. 2.20 czy nawet nizej, nie pametam). Zadowolony ? Ciekawe ile ty masz legalnego oprogramowanie i ile pozyczałeś od kumpli (czyli piraciłeś). Sam sobie odpowiedz na pytanie, nie zamieszczaj tu udpowiedzi bo mnie to nie interesuje ale zycze tez sobie, zeby nikt nie wciskał nosa w moje sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tak, gra nie jest rewelacyjna nawet gorsza niż Crysis. Graficznie nie powala na nogi niestety produkt miał być świetny, a wyszedł hmm... "kiszkowaty" ? Nie chce bronić piratów bo tego nie popieram, ale Polska to biedny kraj i nie każdego stać by kupić grę "jak kota w worku". Warto przetestować grę przed kupnem. Niestety ja na ten tytuł nie wydam żadnej kasy.

Poza tym każdy ma z nas jakąś piracką grę z p2p, "popatrzcie się do lustra."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 11:58, niunkaaaa napisał:

A czy to temat o piractwie czy o grze? Weżcie sie do cholery zastanówcie. Jeden gra w
pirata, drugi czeka na oryginał. Jeden lubi jabłka, drugi pomarańcze. KaPeWu?


Ohoho, jeden lubi zajumane sąsiadowi z działki jabłka, a drugi kupione w sklepie pomarańcze, jak już jesteśmy przy owocach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest forum dla kradnących gry - nie jest to kwestią wyboru czy tez segregacji upodobań.
Jak kogoś nie stać na gry to w nie po prostu nie gra, proste.
To jakby teraz płacić w restauracji tylko za posiłki które wyjątkowo smakowały czy odmówić płacenia za kino jeśli film się nie spodobał - LOL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 11:58, niunkaaaa napisał:

A czy to temat o piractwie czy o grze? Weżcie sie do cholery zastanówcie. Jeden gra w
pirata, drugi czeka na oryginał. Jeden lubi jabłka, drugi pomarańcze. KaPeWu?


Tak zgadza się-ale odnośnie,cytuje "Jeden lubi jabłka, drugi pomarańcze" zmienił bym na JEDEN lubi jabłka,a drugi lubie je kraść":) Ale rozumiem osoby którym nie podoba sie ze piraci już grają a my będziemy czekac jeszcze nie wiadomo ile...:( Świat nie jest sprawiedliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 11:58, gpodoba napisał:

Ja napiszę tak, gra nie jest rewelacyjna nawet gorsza niż Crysis. Graficznie
nie powala na nogi
niestety produkt miał być świetny, a wyszedł hmm... "kiszkowaty"
? Nie chce bronić piratów bo tego nie popieram, ale Polska to biedny kraj i nie
każdego stać
by kupić grę "jak kota w worku"
. Warto przetestować grę przed
kupnem
. Niestety ja na ten tytuł nie wydam żadnej kasy.

Poza tym każdy ma z nas jakąś piracką grę z p2p, "popatrzcie się do lustra."


Graficznie nie powala? No cóż, zależy na jakim kompie się gra.
Ustawiając wszystko na maxa łącznie z AAx8 gra wygląda cudownie i wyciąga na Radku 4850 ponad 40 klatek. Jak na mój gust jest ładniejsza aniżeli Crysis który jest taki dziwny. Nigdy mi sie crysis nie podobał i ta jego dziwna grafika. Niby ładna ale jakis inny rodzaj grafy niz ten który ja preferuje.
Powiem tak, warto było wydac tych paredziesiąt zielonych zeby miec ta gre. W sumie kupilem ja tak przypadkiem bo dorzucilem do innego zamowienia z amazona ale teraz jestem zadowolony.
Godny następca cudownej 1wszej czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 12:03, rafekx 12 napisał:

> Ale rozumiem osoby którym nie podoba sie
ze piraci już grają a my będziemy czekac jeszcze nie wiadomo ile...:( Świat nie jest
sprawiedliwy...


To się nazywa zwykła zawisc ludzka. Boli was ze ktos inny ma. Tylko ktos powie, ze ma gre przed polska premiera i pierwsze pytanie ze strony innych osob to: ,,A skad masz gre?" A nie powinno to byc pytanie typu ,,I jak, warto kupowac, warto czekac?"

No ale Polska to jeszcze kraj zacofany i według sporej czesci osob jedyna metoda zakupu gry to czekanie na polska premiere.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2008 o 12:04, niunkaaaa napisał:

Graficznie nie powala? No cóż, zależy na jakim kompie się gra.

Nie powiedziałbym. Ja grałem w Crysisa na Dx10 na full detalach, i faktycznie wygląda lepiej niż Far Cry 2. Zwłaszcza jeśli mowa o modelach pojazdów i postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Radku 4850 powiadasz?? A mogłabyś/mógłbyś (hmm, piszesz jako facet, ale obok rangi - dziewczyna) podać specyfikację całego kompa?? Bo zastanawiam się, czy kupić właśnie 4850, czy 4870, żeby FC2 dobrze chodziło. A, i jakbyś mógł/mogła - na jakiej rozdziałce grasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2008 o 12:06, niunkaaaa napisał:

To się nazywa zwykła zawisc ludzka. Boli was ze ktos inny ma. Tylko ktos powie, ze ma
gre przed polska premiera i pierwsze pytanie ze strony innych osob to: ,,A skad masz
gre?" A nie powinno to byc pytanie typu ,,I jak, warto kupowac, warto czekac?"

No ale Polska to jeszcze kraj zacofany i według sporej czesci osob jedyna metoda zakupu
gry to czekanie na polska premiere.



Nie nie boli mnie jeśli ktos ma gre przed premierą ucziciwe zdobytą,ale boli mnie że piraci którzy nie mają prawa mieć tej gry[nie płacą za nią i ta gra nie jest skierowana do nich] śmiejeą się ze mnie że ja niei dosć że czekam jeszcze z miesiąc czasu to jeszcze płace za ną 100zł, to mnie boli.../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 12:07, Darkstar181 napisał:


> Graficznie nie powala? No cóż, zależy na jakim kompie się gra.
Nie powiedziałbym. Ja grałem w Crysisa na Dx10 na full detalach, i faktycznie wygląda
lepiej niż Far Cry 2. Zwłaszcza jeśli mowa o modelach pojazdów i postaci.


Ja wole grafe z motion blurem czy tez HDR (wiesz chyba o co mi chodzi). W crysisie nie ma tak doskonalych promieni slonecznych odbijajacych sie np od wody czy tez wtykajacych sie miedzy gałęzie.
Do tego jak np celujesz prawy przyciskiem myszki to wyostrza sie obraz posrodku a po bokach, na okolo sie rozmywa tak jak to jest w rzeczywistosci. Takich bajerow w Crysisie nie ma.
I co do porównywania tych obu gier to 10x bardziej wole FC2 bo tu zadnych potworów nie ma i innego syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 12:08, Kapizak1 napisał:

Na Radku 4850 powiadasz?? A mogłabyś/mógłbyś (hmm, piszesz jako facet, ale obok rangi
- dziewczyna) podać specyfikację całego kompa?? Bo zastanawiam się, czy kupić właśnie
4850, czy 4870, żeby FC2 dobrze chodziło. A, i jakbyś mógł/mogła - na jakiej rozdziałce
grasz??


Konto jest wspólne toteż mam płec taka a nie inna pod nickiem.

Btw, specyfikacja kompa:

Core 2 Duo E4300
3GB RAM
PALI Radeon 4850

1280x1024 (wiekszej nie ustawie bo mam 17'' CRT).

Btw, wstrzymaj sie z kupowaniem karty graf bo ceny poszły o ponad 40%(!!!!!!!!) do góry. Ja w ostatniej chwili kupilem tego radka po starej cenie za 450zl z wysyłką. Teraz takiej karty nie kupisz ponizej 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 11:58, gpodoba napisał:

Ja napiszę tak, gra nie jest rewelacyjna nawet gorsza niż Crysis. Graficznie
nie powala na nogi
niestety produkt miał być świetny, a wyszedł hmm... "kiszkowaty"
? Nie chce bronić piratów bo tego nie popieram, ale Polska to biedny kraj i nie
każdego stać
by kupić grę "jak kota w worku"
. Warto przetestować grę przed
kupnem
. Niestety ja na ten tytuł nie wydam żadnej kasy.

Czyżbym miał zacząc się cieszyc, że zrezygnowałem z pre-ordera? ;] Domyślam się, że grałeś na X360. I co z tego, że Polska biedny kraj? Czy każdy musi miec każdą grę?

Dnia 26.10.2008 o 11:58, gpodoba napisał:

Poza tym każdy ma z nas jakąś piracką grę z p2p, "popatrzcie się do lustra."

Patrzę i mówię, że nie mam. A nawet jak ktoś ma, to niech chociaż się nie chwali, bo to mnie najbardziej wkurza (już za to kolegę opieprzyłem, bo ściągnął sobie Clear Sky i się mi tym chwali, a ja się pochwaliłem, że zamówiłem FC 2 to powiedział "i co z tego". I jak tu się nie wkurzyc?).

GANGSTERR=> No i co z tego jak pożyczyłem koledze oryginalną grę? To nie to samo, co pożyczenie z torrentów. Pomyśl trochę człowieku, gdzie tu logika w twoim rozumowaniu. I skąd wziołeś nagle cenę 120 zł? FC2 kosztuje 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 11:27, czapla56 napisał:

Ale ściągając z P2P jednocześnie wysyłasz też do innych.


Był przykład torrentów. A można na torrentach zablokować wysyłanie. Na P2P nie wiem jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 12:11, niunkaaaa napisał:

Ja wole grafe z motion blurem czy tez HDR (wiesz chyba o co mi chodzi). W crysisie nie
ma tak doskonalych promieni slonecznych odbijajacych sie np od wody czy tez wtykajacych
sie miedzy gałęzie.
Do tego jak np celujesz prawy przyciskiem myszki to wyostrza sie obraz posrodku a po
bokach, na okolo sie rozmywa tak jak to jest w rzeczywistosci. Takich bajerow w Crysisie
nie ma.
I co do porównywania tych obu gier to 10x bardziej wole FC2 bo tu zadnych potworów nie
ma i innego syfu.

Ty Ty chyba w Crysisa nie grałeś... Wszystko o czym mówisz, może oprócz promieni słonecznych odbijających się od wody, w Crysisie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować