Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Petycja do CDProjekt

189 postów w tym temacie

Od jakiegoś czasu można zauważyć nagły wzrost pseudo-moderatorów którzy zalewają spamem całe forum. Moderatorzy nie dają sobie już z nimi rady ponieważ jest ich za mało. Mamy dość przedzierania się przez zwały spamu by znaleźć w końcu temat, lub wypowiedź która nas interesuje. Rozumiemy, że wśród młodych gramowiczów nie wyrobiona jest jeszcze dyscyplina ponieważ potrzeba czasu, aby się tu zaklimatyzować, ale osoby z wysokimi statusami często tak znęcają się nad nowymi że odechciewa im się pisać. Ileż razy można w jednym wątku podawać ten sam link pisząc teksty wyszukiwarka!!![gdzie w 10 postach powyżej napisano to samo]. Nie dość, że spamują to jeszcze utrudniają życie innym. Jeśli to się nie zmieni wielu z nas przestanie tu pisać!, a forum zamieni się w takie samo jak jest na jednym portalu[nie podam nazwy bo to niezgodne z regulaminem] ponieważ zostaną sami spamerzy i piraci. Uważamy, że wprowadzenie prywatnych wiadomości oraz zwiększenie liczby moderatorów z znacznym stopniu poprawiło by kondycje forum. Natomiast moderatorzy nie powinni stosować taryf ulgowych dla „starych spamerów”. Oczywiście nie można wprowadzić na forum totalnego reżimu, ale tez zbytnie popuszczenie rozbudza wyobraźnie spamerom a Ci na każdym kroku czekają na dogodną okazję żeby się wyżyć.

Prosimy o podpisy „dobrych” forumowiczów pod petycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpisuję. I komu przyszło do głowy, aby podawac się za moderatorów. I tu ostrzeżenie dla Budyna. Więcej nie prubój byc pseudo-moderatorem. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się podpisuję ;)
coraz większy śmietnik z forum się robi, nie można siedzieć bezczynnie i patrzeć jak ten śmietnik robi się coraz większy. jakieś zmiany by się przydały, które by to powstrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 14:36, Lumbago napisał:

Prosimy o podpisy „dobrych” forumowiczów pod petycją.

Mam nadzieje, że jestem dobrym forumowiczem, gdyż podpisuję się pod tą petycją. :) Niech w nowych tematach jedna osoba da linka lub więcej po nie raz się trafi, że kilka osób da w tej samej minucie, ale następne posty mówiące o tym co już dawno jest wiadome powinno być karane. Z resztą petycji też się zgadzam.

Kukowsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> pseudo-moderatorów którzy zalewają spamem całe forum

regulamin mówi o zgłaszaniu zauważonych nieprawidłowości na moderator@gram.pl - gdyby za takie "komentarze" konsekwentnie karać, zmniejszył by się bałagan...

> Mamy dość przedzierania się przez zwały spamu by znaleźć w końcu temat

nowe zasady mówią, że można założyć dowolny temat o ile nie ma go na pierwszych dwóch stronach wątków ;] chyba że się coś od grudnia zmieniło w tej kwestii... zawsze masz wyszukiwarkę :]

> osoby z wysokimi statusami często tak znęcają się nad nowymi że odechciewa im się pisać

dla starych stażem nie ma chyba "taryfy"...?

> wprowadzenie prywatnych wiadomości

[nuci] za rok może dwa [/nuci]

:]

> Prosimy o podpisy „dobrych” forumowiczów pod petycją

podpisuje czterema łapkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem oczywiście za. Według moich obserwacji zalew spamu nastąpił po pojawieniu się statystyk. Forum bardzo dobrze prosperuje i rozrasta się. Dodatkowo są wakacje i większość graczy spędza ten czas przy komputerze pisząc posyt na tym Forum. Jak wiadomo Moderatorzy to nie maszyny i maja inne obowiazki takie jak na przykład praca (dodatkowo ich liczba skórczyła się). Zwerbowanie dodatkowego Moderatora/Moderatorów powinno znacznie załagodzić sytuacje.

Podpisuje się pod petycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez, ale w granicach rozsadku- to jest forum i zdaza sie ze kilka osob w tym samym czasie pisze odpowiedz.
ale za posty ktore zawieraja tylko "wyszukiwarka nie gryzie" powinni obcinac palce...

podpis:
gmx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie się podpisuję pod petycją.

Uważam, że osoby do tego upoważnione powinny udzielać więcej lekcji słownych forumowiczom.
Wtedy jest to inaczej odbierane przez młodych użytkowników, którzy nie lubią być pouczani przez rówieśników.
Zwiększenie liczby moderatorów jest słuszną propozycją.

Spotkałem się też na innych forach z licznikiem "żółtych kartek" pod awatarem, który skutecznie przypomina, że nie było się świętym.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie podpisuję się pod tym co napisał Lumbago :) Takie działanie znacząco podwyższyłoby komfort kożystania z forum i ubezpieczyłoby forumowiczów przed - jak to ujął Loom - przedzieraniem się przez spam.

RX-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 14:48, DemonCleaner napisał:

Spotkałem się też na innych forach z licznikiem "żółtych kartek" pod awatarem, który skutecznie
przypomina, że nie było się świętym.


a la system warnów/ostrzeżeń w IPB? np. zbierzesz 8 i masz odebraną część praw, zbierzesz 10 i dziękujemy za współpracę? ;]

ok, ale już wcześniej nuciłem tę piosenkę... ;] nie proponujcie niczego co może być realnie wprowadzone najwcześniej za rok :]


ja bym postawił na przykręcenie śrubki obecnym moderatorom i jakieś jasne wyklarowanie zasad i kar... żeby było czego się bać i żeby nie było wyjątków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym wszystkimi rękami, nogami i czym tam jeszcze... spam to faktycznie straszna rzecz która od jakiegoś czasu wdziera się na forum w coraz większej ilości...a te "żółte kartki" to też niezły pomysł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem za tym by wprowadzic wieksza liczbe Moderatorow, bo Ci, ktorzy sa powinni dawac sobie rade - jesli jednak tak nie jest to niech oni sami to powiedza...

Podpisuje sie obiema rekami pod petycje o zrobienie cos z plaga pseudo-moderatorow, ktorzy nie odswieza watku przed dodaniem swojej wypowiedzi - w koncu po co? Mozna zawsze miec +1 w statystykach

Czesto tez zdarza sie, ze za to samo przewinienie jedna osoba zostanie ukarana, a druga nie - nie wiem z czym to jest zwiazane. Nie wspominajac juz o tym, ze nierzadko moderatorzy zaczynaja sumienniej egzekwowac regulamin... gdy wypomni sie Im, ze sa zbyt poblazliwi lub zaczynaja sie skargi od userow. Pozniej sa dwa dni wzmozonej aktywnosci i znow wszystko wraca do... rzeklbym, ze normy, ale...

Zapewne zwiazane jest to z polityka CDP ( w koncu Moderatorzy zapewne nie sa tak do konca wolni w swoich dzialaniach), zeby nie karac za czesto, bo ludzie odejda. Jesli maja odejsc Ci, ktorzy nie potrafia przestrzegac regulaminu to mnie to nie rusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, podpisuję się. Większa liczba moderatorów może tylko poprawić działanie forum. Proszę tylko żeby były to jakieś osoby kompetentne, żeby zbytnio nie wyżywały się na młodszych i niedoświadczonych forumowiczach.

Paluch 222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować