Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2007 o 13:13, Mac Cry napisał:

Jednego nie rozumiem. Niektórzy mówią jaki ten PS3 dobry. Lepszy od X360. To dlaczego twórcy
gier poją się robić na PS3 gry? Aż żal mi kasy wydawać kasy na PS3 wiedząc, że nie pogram sobie
w takie gry jak Alan Wake, Stranglehold, Bioschock i inne. Myślę, że przez najbliższe 2 lata
najlepszym wyborem będzie X360, chyba że ktoś może sobie pozwolić na drugą konsolę.

P.S.
A Crysis wyjdzie też na konsole (X360, PS3) czy tylko będzie na PC?


Ja spróbuję ci fachowo odpowiedzieć.
PS3 od strony technicznej jest b. dobry (awarie są rzadkością) - x360 to kupa g*wna (posiadam więc mogę obiektywnie powiedzieć co sądzę), która nie dość, że rysuje płyty (tak było u mnie, po wymianie znów rysuje) to z byle malutkiego wahania napięcia w sieci (nawet z "listwą") np. podczas burzy zawiesza się i pokazuje pierścień śmierci - na szczęście ten jest niegroźny;) Co i tak nie uchroni przed pojawieniem się tego właściwego, który jest po prostu pewniakiem, dalej - jest bardzo głośny, aby zminimalizować zwisy musi być trzymany w pozycji pionowej (mniejsza powierzchnia się nagrzewa - słabe chłodzenie). No i wspomniana loteria - po ilu miesiącach użytkowania trzeba będzie się umawiać z kurierem. Do tego weź pod uwagę, że awaryjność jest rzędu 30%, microsoft boi się do tego oficjalnie przyznać - zasłoną dymną jest wydłużenie gwarancji do 3 lat (miliard strat dla m$). Tyle od strony technicznej - i nie myśl sobie, że jestem bardzo sfrustrowany tym, że mój x360 padł i próbuję go oczernić jak tylko się da - taka jest prawda - microsoft stworzył najbardziej awaryjną konsolę w historii branży - wystarczy poszukać po dużych zagranicznych forach ( np neogaf) tematów dot. awaryjności xboxa, szok po prostu.
Jeśli chodzi o gry sprawa ma się tak : baza użytkowników x360 jest na poziomie 10 mln a PS3 na ok 4 mln - w takiej sytuacji nie powinno być dziwne, że więcej gier ukazuje się na X360, firmy po prostu muszą zarobić i mają gdzieś przywiązanie do platformy. Problem xboxa polega na tym, że ma dużo fajnych gier, dużo zapowiedzi ale od strony technicznej jest to porażka (no może za wyjątkiem pada). Z drugiej strony większość gier na x''a pojawi się na pc (Gearsy na pc z nowym contentem do dla mnie duży szok) i wyraźnie nawiązuje do blaszanego nurtu : pfs, ttp, itp. mało jest gier nowatorskich np takie LittleBigPlanet na PS3 reprezentuje to co mam na myśli. Jeśli chodzi o PS3 to w ostatnim kwartale tego roku Sony przepuści prawdziwą inwazję świetnych gier (od wewnętrznych zespołów dev) i usługi sieciowej HOME, to na pewno sprzedaż konsol wzrośnie. Jeśli do tego potwierdzą się plotki o obniżce (kolejnej) i MGS4 szczęśliwie zadebiutuje "zimą" to baza użytkowników znacznie się powiększy. Do ilu nie wiem, ale jak Sony się przyłoży to będzie to duża liczba i tym samym bariera zostanie przełamana i zacznie się pojawiać więcej gier od różnych wydawców (analogicznie było z PS2).
Nie wiem co chcesz zrobić, ale odradzam ci zakup konsoli TERAZ. Poczekaj do świąt i na ewentualny bundle pack po niższej cenie z jakimiś fajnymi grami. Powiem ci za to co ja mam zamiar: otóż, przy xboxie trzyma mnie tylko Halo3, jak wymęczę na wszystkie sposoby ten tytuł to konsoli się pozbywam. Później poczekam na rozwój sytuacji i na 80% łykam PS3 i MGS4, bo to jest dla mnie "obowiązkowy" zakup. Do xboxa z pewnością powrócę - ale dopiero w momencie pojawienia się tego nowego, ulepszonego modelu (falcon ?), bo obawa o to, czy gra którą kupiłem i odpaliłem: a) będzie porysowana b) spowoduje błąd odczytu i zwis c) będzie ring of death (Forza2 to dobry przykład) zaczyna mi się powoli odbijać czkawką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 17:06, syriusz.b napisał:

> oczywiście jak bym był w tych 33%.

? Ja nie jestem... Konsole mam od lutego i nie padła jeszcze w ogóle, ale nie daje się nabierać
w to, co jakiś typek od marketingu wciska każdemu... No to M$ to takich ludzi mają mnóstwo..

a wiesz czy zepsutą konsole wysyła się do Microsoft polska czy do usa?
Ile powinienem grać na xbox360 żeby się nie raczej popsuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 17:11, Hard Moon napisał:

a wiesz czy zepsutą konsole wysyła się do Microsoft polska czy do usa?
Ile powinienem grać na xbox360 żeby się nie raczej popsuł?


Na pewno nie do USA, ani w Polsce... Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale gdzieś blisko Polski, ktoś z forum na pewno wie, ja nie pamiętam w tej chwili (nie wiem czy nie Czechy)...

Jak konsola jest zepsuta to prędzej, czy później padnie i nie ma to wpływu na to ile grasz, bo byś musiał grać tak żeby się nie nagrzewała, a ona po 15 minutach się już nagrzewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi sie niechce wieżyć ,dużo osób które znam ma X i nikomu niepadała ,wszyscy ci którzy mówia ze X jest dodupy albo jest awaryjny w 33 % to zazwyczaj ci którzy posiadają play''a ale niemają X i ci którzy zazdroszcza że niemaja X lub play''a , tak to prawda , są tylko nieliczni którym tak naprawde zwaliła sie konsola ichjest mało , a reszta to nagłaśnia bo n.p nielub Ms lub zazdrości że niema takiej konolki , to jestprawda , a powiedzcie n.p byłem w Empiku i tam konsola stoi w takiej komodzie prawie powietrze do niej niedochodzi a działa cały dzień , spytałem się goscia od gier czy wymieniali tą konsole boim się rzegrzała albo im sie pojawily 3 światełka i oni mi powiedzieli że niemieli oni wcale odkąd ją maja problemów, i co wychodzi na to że jest to nagłasniane a tacy fanboy''e sony wkółko mówią X suks , i zaraz obok ps3 i great , to wszystko nagłosniły małe przygłupy co niewiedza co to konsola!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu mi ktoś namieszał :) Najwcześniej chcę kupić konsolę w lutym 2008 (najlepiej na początku ferii zimowych). Jeśli w przyszłości będzie taka sama sytuacja jak z konsolami poprzedniej generacji, to wolę PS3 kupić. Jeśli do lutego nie wyjdzie nowa wersja X360, to chyba będę zmuszony kupić PS3. Ale najpierw muszę kasę uzbierać by myśleć i kupnie... Jeszcze chętnie posłucham opinii osób, które mają te konsole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 17:24, gothix13 napisał:

Oj coś mi sie niechce wieżyć ,dużo osób które znam ma X i nikomu niepadała ,wszyscy ci którzy
mówia ze X jest dodupy albo jest awaryjny w 33 % to zazwyczaj ci którzy posiadają play''a ale
niemają X i ci którzy zazdroszcza że niemaja X lub play''a , tak to prawda , są tylko nieliczni
którym tak naprawde zwaliła sie konsola ichjest mało , a reszta to nagłaśnia bo n.p nielub
Ms lub zazdrości że niema takiej konsolki , to jestprawda , a powiedzcie n.p byłem w Empiku
i tam konsola stoi w takiej komodzie prawie powietrze do niej niedochodzi a działa cały dzień
, spytałem się goscia od gier czy wymieniali tą konsole boim się rzegrzała albo im sie pojawiły
3 światełka i oni mi powiedzieli że niemieli oni wcale odkąd ją maja problemów, i co wychodzi
na to że jest to nagłaśniane a tacy fanboy''e sony w kółko mówią X suks , i zaraz obok ps3 i
great , to wszystko nagłośniły małe przygłupy co niewiedza co to konsola!

Ale Microsoft sam się przyznał do awaryjności ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 17:29, Mac Cry napisał:

I znowu mi ktoś namieszał :) Najwcześniej chcę kupić konsolę w lutym 2008 (najlepiej na początku
ferii zimowych). Jeśli w przyszłości będzie taka sama sytuacja jak z konsolami poprzedniej
generacji, to wolę PS3 kupić. Jeśli do lutego nie wyjdzie nowa wersja X360, to chyba będę zmuszony
kupić PS3. Ale najpierw muszę kasę uzbierać by myśleć i kupnie... Jeszcze chętnie posłucham
opinii osób, które mają te konsole :)

mój kolega ma Wii jest czadowe, tylko niewiem czy na dłuższą metę, kupił se przed chwilką ;).
Byłem u niego na chwilkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale czy napisał że konsole co 3 padają i 33% czyli jedna trzecia konsol pada? napisał tylko ze niektóre padaja, a tak wogóle pojdź do kogoś kto ma X i się go spytaj czy jest niezadowolony że go ma ! Chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne nowa generacja gier jakie zmierzaja na PS3 wyznaczaja nowe standardy co do gier jak i grafiki nie watpliwie sa to heavenly sword lair ucharted dark fortun rachet killzone2 i kilka innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 16:37, Szperacz Robson napisał:

> Mam kolejny dylemat, Czy Xbx360 czy Wii.
Miałem niedawno podobny dylemat, ale wybrałem Wii :P Jeśli potrzebujesz orgazmu graficznego-
X360 jest dla ciebie. Jeżeli prawdziwej next-genowości - bierz Wii.

A ty Wii masz podłączone do internetu?, jak tak to powiedz czy możesz przeglądać internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 19:27, Hard Moon napisał:

> > Mam kolejny dylemat, Czy Xbx360 czy Wii.
> Miałem niedawno podobny dylemat, ale wybrałem Wii :P Jeśli potrzebujesz orgazmu graficznego-

> X360 jest dla ciebie. Jeżeli prawdziwej next-genowości - bierz Wii.
A ty Wii masz podłączone do internetu?, jak tak to powiedz czy możesz przeglądać internet

Ja Wii jeszcze nie mam ale już kupię w sierpniu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 20:38, Mac Cry napisał:

Jeśli teraz są 3 płyty dvd, to co będzie za dwa lata?


eee tam myślę, że tylko 10 :p To nie dużo :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeden wielki nonsens ;D Za rok dojdziemy do stadium, kiedy gry będą na 6 płytach (np. Phasmantagoria, byłe na 6 CD) i żeby ukończyć level trzeba będzie wahlować się płytami co 25 minut ;D
Już sobie wyobrażam, co będzie za 3-4 lata. "PLEASE INSERT DISC 15" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 17:29, Mac Cry napisał:

I znowu mi ktoś namieszał :) Najwcześniej chcę kupić konsolę w lutym 2008 (najlepiej na początku
ferii zimowych). Jeśli w przyszłości będzie taka sama sytuacja jak z konsolami poprzedniej
generacji, to wolę PS3 kupić. Jeśli do lutego nie wyjdzie nowa wersja X360, to chyba będę zmuszony
kupić PS3. Ale najpierw muszę kasę uzbierać by myśleć i kupnie... Jeszcze chętnie posłucham
opinii osób, które mają te konsole :)



Cóż, po nowym roku (a w zasadzie pod koniec bieżącego) sprzedaż Playstation 3 powinna znacznie wzrosnąć. Mowa tu oczywiście o masie tytułów, które się ukarzą :-) Sam bardzo pragnę mieć Playstation 3, ale jest jedno ALE - bariera finansowa. Jest droga, ale jestem przekonany, że za jakość się płaci. W życiu bym nie kupił Xboxa 360, który może mi paść po miesiącu. Podam Ci przykład z nieco innej bajki - posiadam pierwsze Playstation od 1999 roku. Sprzęt do dziś hula wyśmienicie, nigdy nie miałem z nią problemów. Jedynie co, to laser daje w oznaki starość, bo ma problemy z odczytywaniem mocno porysowanych płyt, ale to normalka i wystarczy na 10 sekund przy włączaniu przechylić ją na bok i gra się załaduje ;-)
Gdybym miał tylko gotówkę na zakup Playstation 3, nie zawahałbym się ani chwilę. Kilka stron temu wymieniłem "gorące" tytuły, które się ukarzą i powinny spodobać się każdemu graczowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 21:54, master matrox napisał:

> I znowu mi ktoś namieszał :) Najwcześniej chcę kupić konsolę w lutym 2008 (najlepiej na
początku
> ferii zimowych). Jeśli w przyszłości będzie taka sama sytuacja jak z konsolami poprzedniej

> generacji, to wolę PS3 kupić. Jeśli do lutego nie wyjdzie nowa wersja X360, to chyba będę
zmuszony
> kupić PS3. Ale najpierw muszę kasę uzbierać by myśleć i kupnie... Jeszcze chętnie posłucham

> opinii osób, które mają te konsole :)


Cóż, po nowym roku (a w zasadzie pod koniec bieżącego) sprzedaż Playstation 3 powinna znacznie
wzrosnąć. Mowa tu oczywiście o masie tytułów, które się ukarzą :-) Sam bardzo pragnę mieć Playstation
3, ale jest jedno ALE - bariera finansowa. Jest droga, ale jestem przekonany, że za jakość
się płaci. W życiu bym nie kupił Xboxa 360, który może mi paść po miesiącu. Podam Ci przykład
z nieco innej bajki - posiadam pierwsze Playstation od 1999 roku. Sprzęt do dziś hula wyśmienicie,
nigdy nie miałem z nią problemów. Jedynie co, to laser daje w oznaki starość, bo ma problemy
z odczytywaniem mocno porysowanych płyt, ale to normalka i wystarczy na 10 sekund przy włączaniu
przechylić ją na bok i gra się załaduje ;-)
Gdybym miał tylko gotówkę na zakup Playstation 3, nie zawahałbym się ani chwilę. Kilka stron
temu wymieniłem "gorące" tytuły, które się ukarzą i powinny spodobać się każdemu graczowi.

przecież jak ci się popsuje Xbox360 to możesz go wysłać do serwisu, później już nie będzie sie psuł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się