Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2007 o 16:58, RX-8 napisał:

/.../

Szkoda że Amazon.com też powiedział publicznie, o awaryjności x0 wynoszącej 30-33%.


Źródło... tylko bez "prawdopodobnie, według wiarygodnego źródła" itp.


>Sprzedaż

Dnia 25.07.2007 o 16:58, RX-8 napisał:

spadła, dlatego MS wydłużył gwarancję do 3 lat. Działanie miało na celu uratowanie sprzedaży.


Oczywiście, że tak. Ale nie dowodzi to awaryjności na poziomie 30 %.

Dnia 25.07.2007 o 16:58, RX-8 napisał:

Poza tym, powiedz mi dlaczego serwis w UK odmawia naprawy konsol? To może mała podpowiedź:
bo dostaje dziennie zatrważające ilości konsol z tym samym błędem na płycie głównej.


Nie oto chodzi. Podpisali umowę na naprawę x konsol (płatne ryczałtem, chodzi o utrzymanie poziomu części i zdolności serwisowych) to jeżeli dostają 2x i od razu do wymiany jeden z najdroższych modułów to się zburzyli. Ale nadal nie świadczy to o awaryjności 30%. Gdyby umowy były tak proste jak rozliczanie każdej sztuki z osobna to siedzili by cicho jak mysz pod miotłą bo każda zepsuta konsola to czysty zysk.

>Nawet

Dnia 25.07.2007 o 16:58, RX-8 napisał:

w ostatnim PSX Extreme pisali, że 2,5 miliona z 11 sprzedanych konsol, skończyło swój
żywot permanentnie (informacja z FOX NEWS)


I dalej plotki, spekulacje bez ani jednego konkretu a PSX Extreme to jedno z najmniej rzetelnych czasopism więc jako źródło to oni mogą służyć co najwyżej nastolatkom w pyskówkach na podwórku.

Chciałbym abyś mnie dobrze zrozumiał; MS ma duży problem z awaryjnością, najprawdopodobniej większy niż 5% ale na pewno nie może być mowy o poziomie 30%. Takiego poziomu to czesto nawet najtańsza, chińska galanteria elektroniczna nie osiąga.

EOT z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:21, Hard Moon napisał:

> Mam takie pytanko: jaki ma procesor Xbox 360??? Chodzi mi ile rdzeni, jakie taktowanie
itp.
3,2 ghz 3 rdzenie ;)


Aha. Bo wydawało mi się że któraś konsola miała 15 Ghz. Może to PS3??? Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę proszę, kogo to ja widzę. Należy podetknąć pod nos odpowiedni fragment oficjalnej specyfikacji technicznej CPU (tak tak, to główne odpowiedzialne za liczenie) PlayStation3:

• Cell is a breakthrough architectural design -- featuring 8 Synergistic Processing Units (SPU) with Power-based core, with top clock speeds exceeding 4 GHz (as measured during initial laboratory testing).

Każdy z 8 SPU może kręcić się nawet do powyżej 4,0GHz, podobnie jak PowerProcessor Element (PowerPC-base Core). W PS3 każdy rdzeń rozwija 3,2GHz, ze względu na wydzielane ilości ciepła - Sony uniknęło problemów z przegrzewaniem poprzez ograniczenie mocy, do poziomu wynoszącego optimum między mocą a grzaniem. Dzięki temu PS3 pracuje bezgłośnie (brak jakichkolwiek coolerów) i ma bardzo wysoką moc obliczeniową wynoszącą 218GFlopów. Skądś się to musi brać.

Jakby tego było za mało, lub było dla niektórych niewystarczające, tu jest dalsza część:

Cell Processor
- PowerPC-base Core @ 3.2GHz
- 1 VMX vector unit per core
- 512KB L2 cache
- 7 x SPE @ 3.2GHz
- 7 x 128b 128 SIMD GPRs
- 7 x 256KB SRAM for SPE
- 1 of 8 SPEs reserved for redundancy
- total floating point performance: 218 GFLOPS

Any more questions?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy zobaczymy ;).
Wszystko się okaże w Grudniu jaką konsole wybiorę ;).
doszedłem do wniosku że nie będę sobie zawracał głowy, czymś czego jeszcze nie mam.
Jednak ta teoria zapewne niedługo u mnie przetrwa. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja się zabije PS3, czy Xbox360.
Teraz wiem że te firmy nie dadzą mi spokoju, dopóki jednej nie kupię ich konsol ;/ ;/ ;/ ;/ ;/ ;/ ;/ ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, dopóki nie zdobędę wystarczająco dużo kasy na konsolę, będę kalkulował plusy i minusy każdej z konsol oraz gry, które mnie interesują i na które konsole się ukaże. Jak na razie X360 troszkę wygrywa z grami i ceną, ale PS3 mocą, działaniem (nie psuje się podobno) oraz wyglądem (tak, wiem to najmniej ważna rzecz). Wii jak na razie przegrywa. Więc tobie Hard Moon, też radzę robić taką kalkulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 14:31, master matrox napisał:

Uspokój się, bo to nie jest już śmieszne. Masa osób w tym ja pisała Ci plusy i minusy konsol,
teraz wybór należy do Ciebie.

Dobra sorka już nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze, o czym Ty do mnie...?

Twoja postawa doprowadza mnie do pokładania się ze śmiechu, bo swoją niewiedzą miażdżysz 99,9% userów tego forum. Pisząc bzdury typu "raczej wszystkie razem mają 3,2" pokazujesz tylko swoją ignorancką postawę i wspomianą powyżej niewiedzę. Na dodatek gdy ktoś Ci pokazuje że X-kolcek to złom zaczynasz go wyzywać od fanboyów :D Już napisałem na blogu Hard Moona, co o tym sądzę, ale on usunął prawdę. Jeżeli mylisz CPU z GPU, to nie wymądrzaj się bo nie masz absolutnie nic sensownego do powiedzenia w temacie PS3, co więcej mając x-pudło starasz się je wylansować na mega-super next-gena, co wychodzi Ci gorzej niż marnie. Ja mam wybuchnąć? Chyba ze śmiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:23, RX-8 napisał:

Chłopcze, o czym Ty do mnie...?

Twoja postawa doprowadza mnie do pokładania się ze śmiechu, bo swoją niewiedzą miażdżysz 99,9%
userów tego forum. Pisząc bzdury typu "raczej wszystkie razem mają 3,2" pokazujesz tylko swoją
ignorancką postawę i wspomianą powyżej niewiedzę. Na dodatek gdy ktoś Ci pokazuje że X-kolcek
to złom zaczynasz go wyzywać od fanboyów :D Już napisałem na blogu Hard Moona, co o tym sądzę,
ale on usunął prawdę. Jeżeli mylisz CPU z GPU, to nie wymądrzaj się bo nie masz absolutnie
nic sensownego do powiedzenia w temacie PS3, co więcej mając x-pudło starasz się je wylansować
na mega-super next-gena, co wychodzi Ci gorzej niż marnie. Ja mam wybuchnąć? Chyba ze śmiechu
:D

Koment twój by został gdyby był bez przekleństw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:25, Hard Moon napisał:

Koment twój by został gdyby był bez przekleństw ;)


Nie było w nim przekleństw :P Dlatego się zdziwiłem, że go usunąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:39, RX-8 napisał:

> Koment twój by został gdyby był bez przekleństw ;)

Nie było w nim przekleństw :P Dlatego się zdziwiłem, że go usunąłeś.

były, nie kłam ;/.
Tom wojnę wygra chyba Wii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:40, Hard Moon napisał:

> > Koment twój by został gdyby był bez przekleństw ;)
>
> Nie było w nim przekleństw :P Dlatego się zdziwiłem, że go usunąłeś.
były, nie kłam ;/.
Tom wojnę wygra chyba Wii ;)

napewno wygra wii a co do drugiego miejsca stawiam na xkloca bo zapewne M$ wykupi duzo gier na wylacznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:54, Mateusz9214 napisał:

> > > Koment twój by został gdyby był bez przekleństw ;)
> >
> > Nie było w nim przekleństw :P Dlatego się zdziwiłem, że go usunąłeś.
> były, nie kłam ;/.
> Tom wojnę wygra chyba Wii ;)
na pewno wygra wii a co do drugiego miejsca stawiam na xkloca bo zapewne M$ wykupi dużo gier
na wyłączność

Xbox360- w dwa lata 11mln sztuk konsol ;)
Wii-bodajże 4 miesiące 8.7mln
PS3-bodajże w 4 miesiące 3.6 mln konsol- chyba ps3 będzie drugie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 16:03, Hard Moon napisał:

> > > > Koment twój by został gdyby był bez przekleństw ;)
> > >
> > > Nie było w nim przekleństw :P Dlatego się zdziwiłem, że go usunąłeś.
> > były, nie kłam ;/.
> > Tom wojnę wygra chyba Wii ;)
> na pewno wygra wii a co do drugiego miejsca stawiam na xkloca bo zapewne M$ wykupi dużo
gier
> na wyłączność
Xbox360- w dwa lata 11mln sztuk konsol ;)
Wii-bodajże 4 miesiące 8.7mln
PS3-bodajże w 4 miesiące 3.6 mln konsol- chyba ps3 będzie drugie :P

zalezy od gier jesli M$ bedzie wykupywal gry na wylacznosc to raczej bedzie na 2 miejscu ale czas pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Ostatnio zastanawiam się nad kupnem x-box''a (tego pierwszego nie 360). Potrzebny mi jest on jako odtwarzacz DVD i zabawka do gier w multi (na jednej konsoli lub x-box live) koszt takiej konsoli to góra 450zł.
Czy warto wydac kase na taką konsole czy zbierac na coś lepszego (ma to być tylko "zabawka" a nie poważna platforma do gier bo mam PC).
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się