HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Przed chwila skonczylem czytac Spotkanie w Bagdadzie Agathy Christie i znow mnie zachwycila (pierwszy raz przy Morderstwie w Orient Ekxpressie). Czyta sie lekko, nie stosuje nudny opisow, a zwroty akcji naprawde moga zaskoczyc. Do tego zakonczenie nie jest przewidywalne, co wiecej doslownie zatyka (zwlaszcza w Morderstwie...). AC polecam wszytkim, ktorzy uwielbiaja powiesci sensacyjne oraz kryminalne i nie tylko. Chyba zapoznam sie ze wszystkimi jej dzielami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... Ma ktoś pomysł gdzie można kupić ,,Ostatniego Bohatera'''' Pratchett''a? Na Merlinie nie ma, na allegro nie ma, w paru innych sklepach też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:45, tomoliop napisał:

hmm... Ma ktoś pomysł gdzie można kupić ,,Ostatniego Bohatera'''' Pratchett''a? Na Merlinie
nie ma, na allegro nie ma, w paru innych sklepach też nie...


Chyba słabo szukałeś.

Allegro aukcje zakończone:

PRATCHETT - Ostatni Bohater (numer 378312251)

OSTATNI BOHATER Terry Pratchett Paul Kidby (numer 375431104)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 08:00, kerkas napisał:

> hmm... Ma ktoś pomysł gdzie można kupić ,,Ostatniego Bohatera'''' Pratchett''a?
Na Merlinie
> nie ma, na allegro nie ma, w paru innych sklepach też nie...

http://www.daniel.net.pl/ksiazka/Pratchett-Terry/Ostatni-bohater,36617800233K S


W sklepie, który podałeś już tej książki nie ma... ale dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:45, tomoliop napisał:

hmm... Ma ktoś pomysł gdzie można kupić ,,Ostatniego Bohatera'''' Pratchett''a? Na Merlinie
nie ma, na allegro nie ma, w paru innych sklepach też nie...


Ja tą książkę zamówiłem poprzez stronę empik.com a potem odebrałem ją w sklepie. Zobacz, może da się zamówić. Swoją drogą książkę polecam - fantastycznie ilustrowana jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie wie nikt kiedy wyjdzie trzecia część ''Nocarza'' Magdaleny Kozak? Bo się normalnie doczekać nie mogę :)

A, właśnie, szukam jakieś porządne, polskie fantasy. Tylko nie Wiedźmina, bo cała saga leży na półce ''przeczytanych'' ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 23:16, Smoczy Wilq napisał:

A, właśnie, szukam jakieś porządne, polskie fantasy. Tylko nie Wiedźmina, bo cała saga leży na półce ''przeczytanych'' ;]


"Pierwszy krok" Adama Przechrzty. Zdecydowanie polecam, świetnie się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 23:16, Smoczy Wilq napisał:

Hm, nie wie nikt kiedy wyjdzie trzecia część ''Nocarza'' Magdaleny Kozak? Bo się normalnie
doczekać nie mogę :)

A, właśnie, szukam jakieś porządne, polskie fantasy. Tylko nie Wiedźmina, bo cała saga
leży na półce ''przeczytanych'' ;]


Zaglądaj regularnie na stronę wydawnictwa Fabryka słów Magdalena Kozak należy do ich "stajni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sienkiewicz pisał ku pokrzepieniu serc , taka była wtedy potrzeba.

Natomiast u Komudy postacie to nie pomniki ale ludzie z krwi i kości.

To jest ta zasadnicza różnica między tymi pisarzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 23:42, kerkas napisał:

Sienkiewicz pisał ku pokrzepieniu serc , taka była wtedy potrzeba.

Natomiast u Komudy postacie to nie pomniki ale ludzie z krwi i kości.

To jest ta zasadnicza różnica między tymi pisarzami.


I mnie wystarczy. Dzieła Sienkiewicza czytałem po kilkanaście razy, książkę Komudy zmęczyłem tylko raz. Wracał do niej nie będę na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 23:45, walgierz napisał:

> Sienkiewicz pisał ku pokrzepieniu serc , taka była wtedy potrzeba.
>
> Natomiast u Komudy postacie to nie pomniki ale ludzie z krwi i kości.
>
> To jest ta zasadnicza różnica między tymi pisarzami.

I mnie wystarczy. Dzieła Sienkiewicza czytałem po kilkanaście razy, książkę Komudy zmęczyłem
tylko raz. Wracał do niej nie będę na pewno :)


Rozszerz swoją wypowiedż co konkretnie uważasz za złe w jego książkach?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 23:48, kerkas napisał:

Rozszerz swoją wypowiedż co konkretnie uważasz za złe w jego książkach?.


Czytałem jedynie Wilcze gniazdo, więc trudno mówić o książkach. Zwyczajnie nudziła mnie lektura. Tempo narracji przeciętne, brak bohaterów, którzy wzbudziliby moją sympatię (i nie chodzi to o "dobrych" - w Trylogii bardzo lubiłem Bohuna, który wszak schartzcharakterem był), z karty na kartę mniej mnie interesowało co się dalej zdarzy. Mnie to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:17, walgierz napisał:

Czytałem jedynie Wilcze gniazdo, więc trudno mówić o książkach. Zwyczajnie nudziła mnie
lektura. Tempo narracji przeciętne, brak bohaterów, którzy wzbudziliby moją sympatię
(i nie chodzi to o "dobrych" - w Trylogii bardzo lubiłem Bohuna, który wszak schartzcharakterem
był), z karty na kartę mniej mnie interesowało co się dalej zdarzy. Mnie to wystarczy.

Osobiście nie czytałem "Wilczego Gniazda", nie lubię zbytnio takich "polskich klimatów", ale kiedyś natrafiłem na opowiadanie "Tak daleko do nieba" w Nowej Fantastyce i mnie zachwyciło. Średniowieczna Francja, pakty z diabłem i tym podobne klimaty. Trochę jak "Imię Róży" no ale na pewno nieco cieńsze [i nie tylko gabarytowo]. Dorwałem się później do "Imienia Bestii", gdzie było właśnie powyższe opowiadanie i kilka innych o Villonie [Komuda strasznie lubi tą postać a kto nie spał na polskim zauważy że nie jest to persona fikcyjna]. Fakt, opowiadania czyta się z początku nieco siermiężnie, ale jak się wgryzie w bieg akcji jest coraz lepiej, szczególnie że klimat jest taki gęsty, że wiedźmin wydaje się cukierkowy [notabene to Komuda właśnie pisał scenariusz do komputerowego wiedźmaka no i brał udział w tworzeniu najpopularniejszego polskiego modułu do NWN - na podstawie jego opowiadania ze zbioru Imię Bestii właśnie]. Więc osobiście mimo że do ulubionych autorów go nie zaliczam, to mam szacunek i od czasu do czasu powrócić do niego lubię.

A z innej beczki: chciałem nadrobić zaległości i zacząć wreszcię mitologię Cthulhu. Nie chciałbym tylk ominąć żadnego opowiadania, więc ktoś mógłby mi wypisać, bądź podac linka gdzie można przejrzeć tytuły tych książeczek i może mógłby ktos mi poradził za co najpierw się zabrać? Może bym kupił na wakacje od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 06:05, zbysheck napisał:

A z innej beczki: chciałem nadrobić zaległości i zacząć wreszcię mitologię Cthulhu.

Wydawnictwo Zysk i spółka wypuściło ostatnio na rynek parę książek H.P.Lovecrafta (Opowieści o makabrze i koszmarze, Sny o terrorze i śmierci, Najlepsze opowiadania t.1 i 2, a wcześniej Droga do szaleństwa). Jednakże każda z nich zawiera również opowiadania niezwiązane lub luźno powiązane (np. wspomniany jest Necronomicon) z mitologią Cthulhu, co oczywiście nie oznacza, że nie warto ich czytać - wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 11:01, Treant napisał:

Jednakże każda z nich zawiera również opowiadania niezwiązane lub
luźno powiązane (np. wspomniany jest Necronomicon) z mitologią Cthulhu, co oczywiście
nie oznacza, że nie warto ich czytać - wręcz przeciwnie.

Nadmiar na pewno mi nie przeszkadza, najwyżej niedobór :D Po prostu chcę mieć całe Cthulhu, najlepiej bez powtórek i w miarę tanio oczywiście. Luknę na te wydawnictwa i spróbuję któreś nabyć. Jest tam jakaś chronologia? Warto od czegoś rozpocząć, czy po prostu zaliczać w dowolnej kolejności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem te pozycje i o ile czegoś nie ominąłem, to "Droga do Szaleństwa", "Opowieści o Makabrze i Koszmarze" i "Sny o Terrorze i Śmierci" chyba nie mają powtarzających się opowiadań, a z kolei zbiory najlepszych to same powtórki więc chyba kupowanie ich mija się z celem. Spróbuję zatem nabywać je chronologicznie i wielkie dzięki za pomoc =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 11:44, zbysheck napisał:

Przejrzałem te pozycje i o ile czegoś nie ominąłem, to "Droga do Szaleństwa", "Opowieści
o Makabrze i Koszmarze" i "Sny o Terrorze i Śmierci" chyba nie mają powtarzających się
opowiadań, a z kolei zbiory najlepszych to same powtórki więc chyba kupowanie ich mija
się z celem.

Niestety wiem, że "Opowieści o Makabrze i Koszmarze" i "Sny o Terrorze i Śmierci" mają powtórki, choć jestem posiadaczem tylko tej pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się