HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ja czytam na razie władce pierscieni 3 czesc pierwsza przeczytalem a druga to gdzies do polowy z polowy no i progream tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 23:11, ja33no napisał:

Mam prośbę możecie mi podać swoje ulubione książki w klimatach fantasy? Jutro lub pojutrze
wybiorę się do księgarni/empiku z zamiarem kupna książki, jakiej? Zobaczymy ;). Z góry
dziękuje Wam za pomoc!


Mogę Ci śmiało polecić twórczość Pratchetta. :) Genialnie się go czyta. Najlepiej zacznij od "Zimistrza". Łatwy w odbiorze oraz pełen gagów. :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 08:44, Szperacz Robson napisał:

"Ojcu Chrzestnemu" to nic nie dorówna. Najlepsza książka jaką czytałem.

A to są już gusta :P
Co do książek właśnie zamówiłem 5. "Jestem legenda, Komandosi republiki 1 i 2 cześć, 2 i 3 część trylogii klingi łowcy" mam nadzieję że się nie zawiodę...
A do tego co mogę polecić to:
M.L Kossakowa Siewca Wiatru przeczytałem pół roku temu i ta książka stała sie jedną z moich ulubionych no i fajne przedstawienie Nieba :D
Saga o Wiedźminie, komentarz zbyteczny w końcu to napisał AS
i ciekawą propozycją może być jeszcze" Kłamca" J.Ćwieka kolejna książka klimatami nawiązująca tak jak siewca do aniołów itd.
BTW. polecam tylko polskie książki fantasy no jakby nie patrzeć to nasza fantastyka jest inna od tej zagranicznej (np. od Tolkiena) i naprawdę warta uwagi kto sięgnie po te tytuły na pewno żałować nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 23:21, Probos napisał:

Mogę Ci śmiało polecić twórczość Pratchetta. :) Genialnie się go czyta. Najlepiej zacznij
od "Zimistrza". Łatwy w odbiorze oraz pełen gagów. :)
Pozdrawiam.


Tak ale czy Wintersmith nie jest czasem trzecim tomem tej miniserii o tych niebieskich ludzikach?Ja tam polecam jako start ze Światem Dysku :Straż!Straż! no i to tego jest to o straży nocnej a te książki Pratchett''a są IMHO najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2008 o 23:24, Mateusz9214 napisał:

Co do książek właśnie zamówiłem 5. "Jestem legenda, Komandosi republiki 1 i 2 cześć,
2 i 3 część trylogii klingi łowcy" mam nadzieję że się nie zawiodę...

na Jestem legendą napewno się nie zawiedziesz bo to świetna książka nieporównywalnie lepsza do filmu który przy niej raczej wypada dość blado :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2008 o 23:33, Xsaw napisał:

Tak ale czy Wintersmith nie jest czasem trzecim tomem tej miniserii o tych niebieskich
ludzikach?Ja tam polecam jako start ze Światem Dysku :Straż!Straż! no i to tego jest
to o straży nocnej a te książki Pratchett''a są IMHO najlepsze.


Zapewne tak, niestety, jestem początkujący jeżeli chodzi o Świat Dysku. :)
Mateusz - mi bardziej do gustu przypadła Trylogia Husycka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2008 o 14:04, Xantus napisał:

Szukam ksiązki na temat ekonomii.

zależy czego szukasz ja znam tylko
"Makroekonomia", "Mikroekonomia" David Begg -> wyczerpująco
"Makro- i mikroekonomia" Stefan Marciniak -> bardziej zwięźle niż w przypadku Begga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze się nie wybrałeś i nie kupiłeś żadnej książki to ja polecę Przygody Gotreka i Feilxa, Krew Gileada, Piętno Chaosu i nawet nieźle zapowiadają się (dopiero zacząłem czytać, ale już mnie wciągnęły) "Anioły Śmierci" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie ostatnio dorwały książki Scotta Lyncha "Kłamstwa Locke''a lamory" i teraz czytam "Na szkarłatnych morzach" po prostu świetne :) akcja rozkręca się dosłownie z kartki na kartkę no i te nagłe jej zwroty po prostu palce lizać już się nie mogę doczekać następnych książek z tej serii (narazie wyszły 2 z 7) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 20:28, Bambadil napisał:

Jeśli jeszcze się nie wybrałeś i nie kupiłeś żadnej książki to ja polecę Przygody Gotreka
i Feilxa, Krew Gileada, Piętno Chaosu i nawet nieźle zapowiadają się (dopiero zacząłem
czytać, ale już mnie wciągnęły) "Anioły Śmierci" ;)

Hmm.. Gotrek i Feilx to krasnolud i rycerz, a ja bardzo lubię krasnoludy. Przed zakupem zastanowię się jeszcze bardzo intensywnie ;). Dziękuję za bardzo trafną propozycję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 22:55, ja33no napisał:

> Jeśli jeszcze się nie wybrałeś i nie kupiłeś żadnej książki to ja polecę Przygody
Gotreka
> i Feilxa, Krew Gileada, Piętno Chaosu i nawet nieźle zapowiadają się (dopiero zacząłem

> czytać, ale już mnie wciągnęły) "Anioły Śmierci" ;)
Hmm.. Gotrek i Feilx to krasnolud i rycerz, a ja bardzo lubię krasnoludy. Przed zakupem
zastanowię się jeszcze bardzo intensywnie ;). Dziękuję za bardzo trafną propozycję!


Książka zaje*%)%T@ polecam polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam książkę z serii Historyczne Bitwy, wydawnictwa Bellona pt. "Powstanie Spartakusa 73 p.n.e." Dokument napisany z polotem, bez rażenia oczu czytelnika bezsensownymi datami oraz żonglowania nazwiskami. Czyta się szybko i bez zacięć, polecam, zwłaszcza że kosztuje mnie niż 25zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 14:39, Probos napisał:

Obecnie czytam książkę z serii Historyczne Bitwy, wydawnictwa Bellona pt. "Powstanie
Spartakusa 73 p.n.e." Dokument napisany z polotem, bez rażenia oczu czytelnika bezsensownymi
datami oraz żonglowania nazwiskami. Czyta się szybko i bez zacięć, polecam, zwłaszcza
że kosztuje mnie niż 25zł.



A ja zaczęłam czytać "Milczenie owiec". Wcześniej czytałam "Ćpuna" trzeci raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 18:12, krwawa Mary napisał:

A ja zaczęłam czytać "Milczenie owiec". Wcześniej czytałam "Ćpuna" trzeci raz :)


Mocna rzecz. :)
Ja jednak zostanę w swoim historycznym półświatku. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to lubię:Sage o Wiedźminie,Harry poter saga,Eragon saga.Bardzo chciałbym przeczytać Władce Pierścienia,ale podobno tam jest trudne słownictwo lecz i tak spróbuje niedługo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 19:02, Sareth14 napisał:

Ja to lubię:Sage o Wiedźminie,Harry poter saga,Eragon saga.Bardzo chciałbym przeczytać
Władce Pierścienia,ale podobno tam jest trudne słownictwo lecz i tak spróbuje niedługo:)


No co ty, jeżeli we Władcy Pierścieni występuje trudne słownictwo, to co mają powiedzieć osoby czytające dokumenty historyczne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 19:02, Sareth14 napisał:

Ja to lubię:Sage o Wiedźminie,Harry poter saga,Eragon saga.Bardzo chciałbym przeczytać
Władce Pierścienia,ale podobno tam jest trudne słownictwo lecz i tak spróbuje niedługo:)


Lubie Harry''ego Pottera. Wiedźmina mam ale nie czytałam bo mi się nie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:41, zerohunter napisał:

Żałuj kobieto, żałuj:P

Musisz przeczytać, pozycja obowiązkowa, HP to przy tym dosłownie pikuś!



"Wiedźmin" się dziwnie zaczyna. Mój brat zaczął to czytać i mówił, że ten początek trzeba przejść,a później jest fajny. Jak będę miała czas to się za to zabiorę i zobaczę co Ty w tym takiego widzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się