HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2008 o 08:28, A-cis napisał:

Ja również uważam, że nie ma książek lepszych niż powieści Sienkiewicza i wcale nie sądzę,
żebym był z tego powodu dziwny.


A mi jakos powiesci Sienkiewicza nie bardzo wchodzily. Kilkakrotnie probowalem przeczytac Krzyzakow czy Trylogie i za kazdym razem konczylo sie tak samo - raaany wole co innego poczytac. Lubie czytac, ale jakos przez Sienkiewicza nie moge sie przebic (choc W pustyni i w puszczy jakos przeczytalem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzisz a mnie jakoś do w pustyni i w puszczy nie ciągneło a z trylogią i krzyżakami to było tak że temat mnie wciągnoł bardzo lubię militarie i historie i po przeczytaniu to odkładałem z łezką i z myślą co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 21:09, Arlik napisał:

Mam wielką prośbę. Może mi ktoś wyjaśnić do czego mam zacząć swoją przygodę z conanem

Czytaj wszystkie książki, których autorami są: Howard, Carter i de Camp. Unikaj natomiast twórczości innych pisarzy usiłujących sprzedać swoje "dzieła" pod szyldem znanego barbarzyńcy. W czasach licealnych czytałem cykl wydany w większości przez PIK - obecnie znajdziesz te książki m.in. w antykwariatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 02:35, ja33no napisał:

Poszukuje teraz jakiejs dobrej ksiazki w ktorej glownym bohaterem bylby wlasnie taki
krasnolud, niestety narazie nieodnalazlem takowej.

Może przygody Gotreka i Felixa zapoczątkowane zbiorem "Zabójca Trolli"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za brak polskich liter, ale pisze na laptopie z hiszpanskim Windowsem...

Czytal ktos ksiazki R. A. Salvatore osadzone w swiecie D&D? Wlasnie czytam czesc 4 pt. Krysztalowy Relik i uwazam ze ksiazki te warte sa swej ceny.. :D Przyjemna fabula, ogolem nic tylko czytac... Polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 10:58, Domaku napisał:

Sorry za brak polskich liter, ale pisze na laptopie z hiszpanskim Windowsem...


Brak polskich liter to nie problem, ale miło by było, gdybyś nie nadużywał wielokropka. ;-)

Dnia 01.08.2008 o 10:58, Domaku napisał:

Czytal ktos ksiazki R. A. Salvatore osadzone w swiecie D&D?


W świecie Forgotten Realms jeśli już. Ja czytałem parę gdy byłem nastolatkiem. Ale już wtedy potrafiłem dostrzec, że Salvatore nie potrafi tworzyć długich form, a właśnie takie lubi najbardziej, niestety. W tych jego dziełach, z którymi miałem styczność, zawsze ciekawy był początek, by później poziom leciał na łeb, na szyję. Końcówki to zazwyczaj proste jatki, w których grupa bohaterów wyżyna dziesiątki potworków, czasami trafia się jakaś drobna, ciekawa idea, ale jest tego niewiele. O dziwo, odkryłem kiedyś że Salvatore dużo lepiej sprawdza się w opowiadaniach. Ponieważ on zazwyczaj zaczyna od jakiegoś niezłego pomysłu, który potem obudowuje, w krótkiej formie nie ma miejsca by to zepsuć. Wychodzą mu wtedy zaskakująco dobre utwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 10:45, Treant napisał:

Może przygody Gotreka i Felixa zapoczątkowane zbiorem "Zabójca Trolli"?

Dzieki, ale mam pytanko, to ksiazka z serii Warhammer. Boje sie ze Zabójca Trolli bedzie w formie podrecznika lub poradnika dla graczy. Czego nielubie.

EDIT: Dodam, ze pisze z laptopa z Irlandzkim Windowsem, wiec niemam polskich znakow, wakacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 14:55, ja33no napisał:

> Może przygody Gotreka i Felixa zapoczątkowane zbiorem "Zabójca Trolli"?
Dzieki, ale mam pytanko, to ksiazka z serii Warhammer. Boje sie ze Zabójca Trolli bedzie
w formie podrecznika lub poradnika dla graczy. Czego nielubie.


Nie, to nie jest podręcznik RPG, tylko normalna książka osadzona w tym świecie. Tak samo jak książki Forgotten Realms, DragonLance czy Star Wars.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 15:16, pkapis napisał:

Nie, to nie jest podręcznik RPG, tylko normalna książka osadzona w tym świecie. Tak samo
jak książki Forgotten Realms, DragonLance czy Star Wars.

Dzieki, zaraz poszukam na allgro, i zaopatrze sie po powrocie do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 15:38, ja33no napisał:

Dzieki, zaraz poszukam na allgro, i zaopatrze sie po powrocie do domu.


To może wyjaśnię, że ja Gotreka nie czytałem i nie wiem jakiej to jakości lektura. Wyjaśniam tylko, że na pewno książka, nie podręcznik RPG.
Jeśli chcesz coś o Krasnoludach, to "Hobbit" J.R.R Tolkiena (i w mniejszym stopniu "Władca pierścieni") ukazuje tę rasę w inny sposób. Mniej pijactwa, więcej szlachetności, ale i poczucia humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 15:49, pkapis napisał:

To może wyjaśnię, że ja Gotreka nie czytałem i nie wiem jakiej to jakości lektura. Wyjaśniam
tylko, że na pewno książka, nie podręcznik RPG.
Jeśli chcesz coś o Krasnoludach, to "Hobbit" J.R.R Tolkiena (i w mniejszym stopniu "Władca
pierścieni") ukazuje tę rasę w inny sposób. Mniej pijactwa, więcej szlachetności, ale
i poczucia humoru.

Czytalem, czytalem, jednak wole kresnoludy, z opowiesci Sapkowskiego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam wszystkich którzy interesują (lub jak kto woli pasjonują) się 2 wojną światową książki autorsta Stephena Ambros''a przeczytałem "kompania braci" , "obywatele w mundurach" i "d day" ksiazki naprawde fascynujace opowiadaja losy zwyklych zolnierzy jak i calych kompanii
ps, a tak przy okazji nie zna ktos jeszcze jakis tytulow ksiazek tego pana bo cos mi sie wydaje ze 3 ksiazki to jednak chyba za malo... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 22:33, nekromanta7 napisał:

tak przy okazji nie zna ktos jeszcze jakis tytulow ksiazek tego pana bo cos mi sie wydaje ze 3 ksiazki to jednak chyba za malo.

On napisał jeszcze:
"Eisenhower: Żołnierz i prezydent" oraz "Most Pegasus ".
Ale nie pytaj mnie o czym one są, bo nie czytałem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2008 o 22:49, A-cis napisał:

"Eisenhower: Żołnierz i prezydent" oraz "Most Pegasus ".
Ale nie pytaj mnie o czym one są, bo nie czytałem :-)


malo troche do wakacji zdaze przeczytac... dzieki wielkie !!!
ps. a ja wiem o czym :P znaczy podejrzewam po tytulach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 22:47, Szperacz Robson napisał:

Co sądzicie na temat książki "Rodzina Prizzich" Richarda Condona?


Dobry kryminał o mafii , nie jest to ojciec chrzestny ale dobrze się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czytaliście twórczość naszego rodaka Sapkowskiego ja czytałem jedną część Wiedzmina bardzo była fajna lecz koniec roku szkolnego był i więcej nie przeczytałem a teraz trochę za daleko do biblioteki książką wartą przeczytania jest Colin Forbes ,,Na szczytach Zervos" polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze temat moze nie do konca od tego typu ksiazek, ale lepszego nie znalazlem ;)
Szukam ksiązki na temat ekonomii. Cos dla poczatkujacego zeby wyjasnic podstawowe pojecia i zasady rynku. Najlepiej zeby dosc szeroko opisywalo temat (a nie skupialo sie na jednej rzeczy) i zeby byl tam jakis konkret (nie lubie ksiazek gdzie po przeczytaniu 200 ston mam wrazenie jakby tresci bylo na jedna strone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę możecie mi podać swoje ulubione książki w klimatach fantasy? Jutro lub pojutrze wybiorę się do księgarni/empiku z zamiarem kupna książki, jakiej? Zobaczymy ;). Z góry dziękuje Wam za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się