HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2008 o 20:54, Piwomaniak napisał:

E czy książki autora Philipa Pullmana (mroczne materie) śa wam znane lub ogólnie czy
fajne? bo mi do łap wpadły


Osobiście nie, ale znajomi mieli. Po przeczytaniu pierwszej części kupili kolejne dwie od razu i teraz tego żałują. Z tego co mówią, poziom idzie mocno w dół. Bardzo nachalne są też wstawki ateistyczne. Ja nie zamierzam tego nawet próbować czytać, zwłaszcza po obejrzeniu filmu, który wyglądał jakby wycięto z niego co drugą scenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem... i szybko zapomniałem. Z tego co pamiętam czytało się całkiem przyjemnie, ale jakoś nie jest to seria, która mi zapadła w pamięć. Zwyczajne wakacyjne czytadło idealne na smażenie się na słońcu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 07:33, HumanGhost napisał:

Czytał już ktoś Christophera Moora "Krwiopijcy"?


tak, ja czytałem :)

Dnia 08.07.2008 o 07:33, HumanGhost napisał:

Ale chyba warto?


Warto, książka jest super, ale przydałoby się jakby ktoś wydał Bloodsucking Friends po polsku, albo chociaż sprowadził z USA tutaj - to kontynuacja,bo "Krwiopicjy" kończą się w momencie, który kontynuacji wymaga ;)

Dnia 08.07.2008 o 07:33, HumanGhost napisał:

Szkoda tylko, że te ksiażki Moore''a są takie krótkie. Jeden dzień i po książce. :/


No, niestety, są plusy i minusy...
Krwiopijców jeszcze raz polecam, ale chyba i tak "Lamb" najlepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczolem czytac Nad Niemnem i juz wychodzi mi bokiem. Nuda i monotonia. Moze Zbrodnia i kara przypadnie mi do gustu. Za soba mam juz Morderstwo w Orient Expressie. Musze powiedziec, ze nie spodziewalem sie tak dobrego i wciagajacego tytulu. Polecam kazdemu. Spotkanie w Bagdadzie tez ciekawie sie zapowiada.

P.S.
Przepraszam za ew. bledy i brak polskich znakow, ale pisze z niemieckiego laptopa wujka i z niemiecka Vista :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 18:00, Mac Cry napisał:

Zaczolem czytac Nad Niemnem i juz wychodzi mi bokiem. Nuda i monotonia.


Hehehehe to jest tragicznie nudne. Przyznam sie, że podczas lektury tej książki autentycznie zasnąłem. ;]

Dnia 14.07.2008 o 18:00, Mac Cry napisał:

Moze Zbrodnia i kara przypadnie mi do gustu.


To natomiast jest genialne. Super powieść, mogę tylko polecić. Jedna z moich ulubionych w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem o książce pt. "Tunele" Słyszałem kilkakrotnie, że jest bardzo fajna na wakacje i ogólnie dobrze się ją czyta... Możecie mi trochę o niej napisać oraz podsumować czy warto kupić? Bo skończyłem już sagę Husycką Sapkowskiego i nie mam za bardzo czego czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem "Blaszany Drwal " . Gorąco polecam wszystkim miłośnikom powieści sensacyjnych .Bardzo udane połączenie powieści policyjnej z technothrillerem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio czytałem "wszystko jest względne" Stephena Kinga. Taki zbiór opowiadań. Muszę przyznać że amerykanie mają chyba strasznie słabe pojęcie o horrorach książkowych skoro King jest nazywany "Mistrzem grozy". Jego powieści są trza przyznać interesujące, ale nie powiem że czytałem z zapartym tchem i z przyśpieszonym pulsem :) szczególnie że zawarł tam nawet fajne opowiadanie sensacyjne :) ale horrorów pisać nie umie - no przynajmniej w tej książce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie mam ochotę coś poczytać. Jakiś dokument, albo kryminał. Polecicie coś??? No i też wypożyczę coś z Stephena Kinga tylko on ma tyle książek i też nie wiem którą wybrać. Wiem tylko że wypożyczę "Zieloną Milę" Kinga właśnie i chyba Forresta Gumpa sobie przeczytam po raz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm dokument? Może "Sekty szatańskich bogów" Vaclava P. Borovicka? Opis budowy, działania i rozbicia najsłynniejszych sekt na świecie. Bardzo ciekawa lektura.
Poza tym "Słynne procesy" Ewy Sławickiej. Opis procesów takich sław jak Molier, Sokrates, Dostojewski czy nawet Mata Hari. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 11:27, HumanGhost napisał:

Hmm dokument? Może "Sekty szatańskich bogów" Vaclava P. Borovicka? Opis budowy, działania
i rozbicia najsłynniejszych sekt na świecie. Bardzo ciekawa lektura.
Poza tym "Słynne procesy" Ewy Sławickiej. Opis procesów takich sław jak Molier, Sokrates,
Dostojewski czy nawet Mata Hari. :)

Może skuszę się na " Sekty szatańskich bogów" a książkę Sławickiej na razie nie będę dotykał i może kiedy indziej. To mam 5 książek już do czytania teraz tylko siąść i czytać a pogoda do tego idealna bo deszczowo i ponuro na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że przez ostatnie 2 tygodnie byłem w górach i grałem w tenisa, pozwolę sobie zamieścić krótkie recenzje z 4 książek, które przez ten czas przeczytałem. Są to 3 ksiązki sensacyjne i jedna fantastyka, ale nie będę się rozdrabniał i o wszystkich napiszę tutaj.

Maxime Chattam- Tajemnice Chaosu- moja 3 książka tego pisarza. Streszczać nie będę, rzeknę więc tylko, że autor opisuje tu wielowiekowy spisek, rozgrywki na najwyższym szczeblu, "kulisy" ataku na World Trade Center itepe. No ogólnie powieść nastawiona na sensację i myślę, że gdyby rozreklamować ją tak jak "Kod Leonarda da Vinci" byłby olbrzymi sukces. Sama warstwa sensacyjna- pościgi, strzelaniny, włamania- zgodnie z wymogami gatunku, bez żadnych szaleństw. Trochę szwankuje przewidywalność, od razu można było się skapnąć co do roli towarzysza głównej bohaterki. Pamiętajcie zasadę z powieści Agathy Christie- jak ktoś jest absolutnie poza podejrzeniem, to znaczy, że to on jest winny :)

Alec Covin - Wilki Fenrydera- kolejny pisarz rodem z Francji. Tutaj mamy z kolei do czynienia z inspiracją Stephenem Kingiem. To jednak jeszcze nie ten poziom. O ile u Kinga motyw z samochodem posiadającym własną duszę i żądzę mordu przechodził bez mrugnięcia okiem, o tyle magiczna rękawiczka pozwalająca wzniecać pożary i zmieniać się w zwierzęta kompletnie mnie nie ruszyła. Jeśli już miałbym porównać do jakiejś książki Kinga, byłoby to niewątpliwie "Lśnienie". Sama akcja poprowadzona wartko, ciekawe wątki, kolejne odwołanie do Kinga w postaci tragedii sprzed lat (motyw nagminnie występujący w "To", czyli pożar na imprezie), trochę warstwy psychologicznej i kilka fajnych tekstów. Pomysł z potworami przyjmującymi postać najgorszych koszmarów danej osoby ciekawie poprowadzony, ale jak już pisałem ta magiczna rękawiczka to lekkie przegięcie. Tym niemniej jako że to pierwsza część trylogii, chętnie zapoznam się z kolejnymi tomami, bo gość do pisania ma niewątpliwie talent

Richard Montanari- Reżyser Śmierci- tą książkę wziąłem z księgarni w Krynicy, bo zapowiadała się ciekawie i co najważniejszee była gruba. Jako że miałem 2 dni do wyjazdu, chciałem coś czego nie skończę po 3 godzinach. A wiedźcie, że "To" mające 1300 stron obaliłem w 3 dni. Powieść ma 520 stron, wystarczyła mi więc na 24 godziny, wliczając sen. Jest to jednak powieść z gatunku tych które czyta się bardzo szybko. Rozchodzi się o to, że ktoś morduje ludzi na wzór kultowych filmów takich jak Psychoza czy Człowiek z Blizną, nagrywa to a następnie nagrany obraz wmontowuje do prawdziwych filmów i podmienia w wypożyczalniach. Reszta to standard- jest dwoje ultratwardych gliniarzy, jest powolne wyszukiwanie śladów, mylenie wątków, prywatne śledztwo jednego z detektywów, wątek porwania członka rodziny owego detektywa i oczywiście finał, w którym jeden detektyw ratuje drugiego będącego na muszce tego złego. Jak ktoś interesuje się historią kina, to znajdzie tam co nieco ciekawego. Powieść bardzo przyjemna, potrafi czasem wywrócić flaki (Ci co oglądali Człowieka z Blizną, wiedzą czego można się spodziewać- tak, to TA scena będzie w książce). Polecam, jak ktoś nie czyta zbyt szybko, a pragnie ciekawie napisanego thrillera.

Steven Erikson- Bramy Domu Umarłych- ależ to jest książka. Po pierwszej części, w której przez pierwsze 200 stron nie wiadomo było, kto jest kim i po której stronie, tu jest nieco prościej. Wątków oczywiście mnogo, są nowe postacie, nowe miejsca. Ze starych znajomych spotykamy Skrzypka, Kalama, Apsalar i Laseen. O innych jest tylko wspomnienie. Książka ciężka, brutalna, pytająca o sens wojny, obnażająca brak poszanowania do ludzkiego życia, pełna wzruszających momentów (śmierć Coltaine''a czy Duikera). Na pewno nie jest to jakaś tam książka na letnie popołudnie. Trzeba się przy niej skupić, zastanowić nad niektórymi aspektami ("Dzieci umierają"- cały bezsens wojny ukazany w tych 2 słowach), zapamiętywać niektóre pozornie nieważne wątki i później je sobie przypominać. Trochę nie przypasowała mi decydująca scena pobytu Kalama u cesarzowej. Nie wierzę, że po takim trudzie dotarcia do celu Kalam tak łatwo zrezygnowałby z morderstwa. Jest to jedynie mała skaza na tej wspaniałej książce. Jak już mówiłem, momentami jest wstrząsająca, odzierająca ze złudzeń i pozbawiająca nadziei. Jak ktoś chce to czytać po przeczytaniu na przykład Władcy Pierścieni to może zostać brutalnie zniesiony na ziemię. Już planuję zakup następnych części, zwłaszcza, że tą książkę czyta się powoli, co jest dla mnie dodatkowym atutem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 20:40, miodus napisał:

Może ktoś z wa wie kiedy wyjdzie kontynuacja ksiazki Jacka Piekary Łowcy dusz?Bo nie
moge sie doczekac ;D


Proponuję zajrzeć na stronę wydawnictwa Fabryka słów która wydaje książki Jacka Piekary.

Aktualne zapowiedzi książek tego autora to:

Płomień i krzyż, t.1 - sierpień 2008

Rzeżnik z Nazaretu - 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam wszystkie książki Suworowa (a najbardziej "Akwarium"). Autor wyrzuca na wierzch wszystkie brudy Związku Radzieckiego. Mocne, a do tego wciąga jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2008 o 23:40, kerkas napisał:

Proponuję zajrzeć na stronę wydawnictwa Fabryka słów która wydaje książki Jacka Piekary.

Aktualne zapowiedzi książek tego autora to:

Płomień i krzyż, t.1 - sierpień 2008

Rzeżnik z Nazaretu - 2008


dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się