HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2009 o 22:29, pawel1990 napisał:

hej
już kiedyś o to prosiłem i to co mi daliście nie wiele mi pomogło wiec proszę jeszcze
raz
potrzebuję kilku książek które mają nie jasne zakończenie, których zakończenie jest nie
dopowiedziane i które skłania czytelnika do chwili pomyślunku nad nim. Z góry dzięki
za propozycje. (nie lubię książek fantasy)


ANEKS DO MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTA DO CIEBIE


"Ostatni brzeg" Nevil Shute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 22:05, A-cis napisał:

Dużo gorzej natomiast jest znaleźć wydawcę takiej
książki. I to takiego wydawcę, który włoży tyle pieniędzy w kampanię reklamową. Bo bez
niej, smiem twierdzić, mało kto by na tą powieść zwrócił uwagę.


Autor "Eragona" miał o tyle ułatwione zadanie, że nie musiał szukać daleko. Wydawcami jego książki byli jego rodzice, którzy są właścicielami oficyny wydawniczej Paolini International LCC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 10:56, darkwind21 napisał:

Co sądzicie o "Najlepszej załodze słonecznego", z opisów zapowiada się dość ciekawie
ale zanim kupię wolałbym poznać opinię kogoś kto ją czytał.



Przede wszystkim przed przeczytaniem "Najlepszej... " trzeba znać klasykę, ponieważ jest tam do niej mnóstwo odniesień. Mi osobiście książka Diwowa, pomimo moich sporych braków, bardzo się podobała. Można się przy niej nieźle ubawić. Chociaż, jak napisałem powyżej, bez znajomości klasyki traci połowę swojego uroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 31.01.2009 o 16:56, wasamir napisał:

Przede wszystkim przed przeczytaniem "Najlepszej... " trzeba znać klasykę, ponieważ jest
tam do niej mnóstwo odniesień. Mi osobiście książka Diwowa, pomimo moich sporych braków,
bardzo się podobała. Można się przy niej nieźle ubawić. Chociaż, jak napisałem powyżej,
bez znajomości klasyki traci połowę swojego uroku.


Klasykę czego, gatunku czy literatury ogólnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytaliście może 2 tomy opowiadań: krawędz żelaza i ksiązke na ostrzu noża autorstwa Miroslawa Żambocha
Wydała to Fabryka słow . Polecam świetne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2009 o 17:43, darkwind21 napisał:

Klasykę czego, gatunku czy literatury ogólnie?


Sorry za niedomówienie z mojej strony. Chodziło mi o klasykę gatunku sci-fi. Np. nazwy niektórych statków w "Najlepszej..." to imiona bohaterów innych dzieł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem prawie na końcu najnowszej książki Christophera Paolini''ego "Brisingr". Jestem ciekaw czy wiadomo już coś więcej na temat czwartej księgi dziedzictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z was jakieś super straszne Horrory? Tylko takie, żeby naprawdę potem się bać:], albo coś o człowieku popadającym w psychozę (może coś jak Lśnienie). Polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 23:08, maciek.mucha napisał:

Witam, jestem prawie na końcu najnowszej książki Christophera Paolini''ego "Brisingr".
Jestem ciekaw czy wiadomo już coś więcej na temat czwartej księgi dziedzictwa?


Jak dotąd wiadomo chyba tylko tyle, że będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 23:23, MastAlol napisał:

Zna ktoś z was jakieś super straszne Horrory? Tylko takie, żeby naprawdę potem się bać:],
albo coś o człowieku popadającym w psychozę (może coś jak Lśnienie). Polecicie coś?

generalnie to sporo niezłych horrorów napisał Stephen King więc przeglądając jego książki na pewno znajdziesz coś dla siebie :) ewentualnie możesz wpaść na stronę --> horror.com.pl i tam się trochę rozejrzeć

Dekerinho6
to po co tu piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 00:26, Dekerinho6 napisał:

Szczerze mówiąc nie przepadam za książkami i czytam je sporadycznie :P ( jak muszę )


To nie wiesz co tracisz ! Nie ma to jak "ubrać" słowa dobrego pisarza w obrazy swojej wyobraźni ;] - normalnie lepsze niż film (no ale wiadomo nie każdy musi za czymś przepadać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 23:23, MastAlol napisał:

Zna ktoś z was jakieś super straszne Horrory? Tylko takie, żeby naprawdę potem się bać:],
albo coś o człowieku popadającym w psychozę (może coś jak Lśnienie). Polecicie coś?

Z pewnością Stefcio King, ewentualnie Dean Koontz jeśli Ci podpasuje, Grahama Mastertona możesz spróbować, ale to jest pisarz którego albo się kocha albo się go nienawidzi - zależy od gustu. Ja czytam narazie tylko Kinga, kiedyś mam zamiar Koontza liznąć...
Z Kinga (podobno - bo ja jeszcze wszystkich pozycji nie zaliczyłem) bardzo dobre są takie pozycje jak "Miasteczko Salem", "Christine", "To", "Bastion", "Cmętarz zwieżąt". Ale ja właściwie radziłbym popróbować ze wszystkimi tytułami Mistrza, bo każda jego powieść zawiera elementy grozy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2009 o 00:47, Velociraptor napisał:

To nie wiesz co tracisz ! Nie ma to jak "ubrać" słowa dobrego pisarza w obrazy swojej
wyobraźni ;] - normalnie lepsze niż film (no ale wiadomo nie każdy musi za czymś przepadać)


Nie wiem czemu tak mam, ale mnie książki podczas czytania nudzą niż interesują...
Ps.Tak racja niestety dużo trace ;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 09:27, Dekerinho6 napisał:

Nie wiem czemu tak mam, ale mnie książki podczas czytania nudzą niż interesują...
Ps.Tak racja niestety dużo trace ;((((

To czytaj lepsze książki :) Znam kolesia który też twierdził, że nie lubi czytać dopóki czytał tylko lektury. Zmienił zdanie, kiedy pożyczyłem mu książkę Pratchetta. Może musisz znaleźć autora, który przemówi do twojej wyobraźni? Mnie np było trzeba Pirxa jako lektury (starsza siostra akurat przerabiała :)) żebym "wsiąkł" w czytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 00:34, master962 napisał:

generalnie to sporo niezłych horrorów napisał Stephen King więc przeglądając jego książki
na pewno znajdziesz coś dla siebie :) ewentualnie możesz wpaść na stronę --> horror.com.pl
i tam się trochę rozejrzeć

O tym akurat wiem i czytam teraz po kolei jego książki :) Chodziło mi o innych autorów, ale dzięki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 11:16, Jestem_be napisał:

> Nie wiem czemu tak mam, ale mnie książki podczas czytania nudzą niż interesują...

> Ps.Tak racja niestety dużo trace ;((((
To czytaj lepsze książki :) Znam kolesia który też twierdził, że nie lubi czytać dopóki
czytał tylko lektury. Zmienił zdanie, kiedy pożyczyłem mu książkę Pratchetta. Może musisz
znaleźć autora, który przemówi do twojej wyobraźni? Mnie np było trzeba Pirxa jako lektury
(starsza siostra akurat przerabiała :)) żebym "wsiąkł" w czytanie.


Czy ja wiem może sobie cos wyporzycze na początek :P co byś mi dpradził na początel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2009 o 18:04, Dekerinho6 napisał:

Czy ja wiem może sobie cos wyporzycze na początek :P co byś mi dpradził na początel

tylko napisz pierw jaki gatunek lub tematyka cię najbardziej interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się