HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2009 o 18:22, master962 napisał:


> Czy ja wiem może sobie cos wyporzycze na początek :P co byś mi dpradził na początel

tylko napisz pierw jaki gatunek lub tematyka cię najbardziej interesuje :)


Przygodowe tylko ciekawe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 18:04, Dekerinho6 napisał:

Czy ja wiem może sobie cos wyporzycze na początek :P co byś mi dpradził na początel

Ja Ci na początek polecę Eragona. Taka opowieść fantasy. Czyta się szybko i przyjemnie. Nie jest nudna. Jeżeli ona Cię nie wciągnie to już nic ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 19:45, dominikańczyk napisał:

> Czy ja wiem może sobie cos wyporzycze na początek :P co byś mi dpradził na początel

Ja Ci na początek polecę Eragona. Taka opowieść fantasy. Czyta się szybko i przyjemnie.
Nie jest nudna. Jeżeli ona Cię nie wciągnie to już nic ;P


Ok spróbuje jutro albo w poniedziałek pójdę ją wypożyczę :P i przeczytam xD Dzięki ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 19:55, kedzior141 napisał:

W końcu wpadł mi w ręce "Baranek" Christophera Morre''a! :D

Dopiero co zdobyłeś książkę, a nawet nazwiska jej autora nie umiesz poprawnie napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie czytam biografie Raymonda Chandlera napisana przez Toma Hiney''a a ostatnio przeczytałem Niemcy (syf totalny) Leona Kruczkowskiego, Na zachodzie bez zmian E. Remarque''a, Lalke na łańcuchu, i Przełęcz Złamanego Serca Alistaira McLeana.
3 ostatnie książki są świetne:D
I to by było na tyle od stycznia 2008, nie liczac jakichś 2-3 lektur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2009 o 19:26, Dekerinho6 napisał:

Przygodowe tylko ciekawe ;P

ja mogę polecić ci "Kłamstwa Locke''a Lamory" Scotta Lyncha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 19:56, xbit71 napisał:

> W końcu wpadł mi w ręce "Baranek" Christophera Morre''a! :D
Dopiero co zdobyłeś książkę, a nawet nazwiska jej autora nie umiesz poprawnie napisać?


Gdzie popełniłem błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 20:12, master962 napisał:


> Przygodowe tylko ciekawe ;P
ja mogę polecić ci "Kłamstwa Locke''a Lamory" Scotta Lyncha :)


a co powiesz o przygodach Robinsona Cruzoe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2009 o 20:14, Dekerinho6 napisał:

a co powiesz o przygodach Robinsona Cruzoe ??

przecież chciałeś jakąś ciekawą książkę :P dlatego poleciłem ci "Kłamstwa..." S. Lyncha które czyta się dobrze i szybko, fabuła jest zaskakująca i pełna zwrotów akcji, świetne dialogi i nienarzucający się humor :) i jak to napisali w opisie książki: "Kłamstwa Locke''a Lamory to elektryzująca mieszanka Przekrętu i Olivera Twista, z domieszką Różowej Pantery i kroplą Ocean''s Eleven." polecam zgooglować poleconą przeze mnie książkę i przeczytać kilka recenzji (a nie widziałem jeszcze negatywnej) czy zwykłych opisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 20:22, master962 napisał:


> a co powiesz o przygodach Robinsona Cruzoe ??
przecież chciałeś jakąś ciekawą książkę :P dlatego poleciłem ci "Kłamstwa..." S. Lyncha
które czyta się dobrze i szybko, fabuła jest zaskakująca i pełna zwrotów akcji, świetne
dialogi i nienarzucający się humor :) i jak to napisali w opisie książki: "Kłamstwa
Locke''a Lamory to elektryzująca mieszanka Przekrętu i Olivera Twista, z domieszką Różowej
Pantery i kroplą Ocean''s Eleven."
polecam zgooglować poleconą przeze mnie książkę
i przeczytać kilka recenzji (a nie widziałem jeszcze negatywnej) czy zwykłych opisów.


Ok. To w takim razie pierwsze przeczytam tą książkę dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 20:13, kedzior141 napisał:

> > W końcu wpadł mi w ręce "Baranek" Christophera Morre''a! :D
> Dopiero co zdobyłeś książkę, a nawet nazwiska jej autora nie umiesz poprawnie napisać?


Gdzie popełniłem błąd?


Christopher Moore. Ale to tylko drobna literówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: Czy poda ktoś tytuł książki o psychopacie? Z jakąś manią...coś jak z książki w filmie"Numer 23" ;)
Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 20:31, Gothic 12 napisał:

Ponawiam pytanie: Czy poda ktoś tytuł książki o psychopacie? Z jakąś manią...coś jak
z książki w filmie"Numer 23" ;)
Z góry dzięki!

"Milczenie owiec" - Thomas Harris :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 19:26, Dekerinho6 napisał:

Przygodowe tylko ciekawe ;P

Książek przygodowych jest cała masa, więc może bardziej sprecyzujesz gatunek/swoje upodobania? Książką przygodową można nazwać zarówno W pustyni i w puszczy Sienkiewicza, poprzez Gringo wśród dzikich plemion Wojtka Cejrowskiego, po Wiedźmina itp.
Koniec pierdół. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z książkami, to polecam od siebie:
Eragon - fantasy (smoki, magia), dobry na początek, łatwy w odbiorze, napisany prostym językiem, nieskomplikowany fabularnie.
Kroniki Jakuba Wędrowycza - fantastyka w realiach PRL-owskiej wsi, zbiór opowiadań o tytułowym Jakubie W. - egzorcyście, bimbrowniku i pasożycie społecznym w jednej osobie. Pełna humoru lektura, tak jak Eragon napisana całkiem przystępnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 20:37, master962 napisał:

> Ponawiam pytanie: Czy poda ktoś tytuł książki o psychopacie? Z jakąś manią...coś
jak
> z książki w filmie"Numer 23" ;)
> Z góry dzięki!
"Milczenie owiec" - Thomas Harris :)

Ooo...no o Hanibalu może się skuszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko zapomniałem napisać o jednej (moim zdaniem) wadzie "Kłamstw...". na szczęście chodzi o jej budowę która wygląda tak że po każdym rozdziale z teraźniejszości jest rozdział z przeszłości i tak jest prawie przez całą książkę. może nie jest to duża wada ale jak akcja się rozkręca ze strony na stronę a tu nagle trafiamy na rozdział z przeszłości tytułowego bohatera Locke''a może to trochę zdenerwować. przynajmniej mnie denerwowało na początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się