HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2009 o 00:52, Izrafel92 napisał:

Dzieki ;) Ja jednak z utesknieniem czekam tylko i wylacznie na kolejne tomy o Mordimerze
;D Przy nim to i Wiedzmin wymiekl, przynajmniej dla mnie xD


Przeczytaj również Alicję tom I i II. Są to naprawdę świetne książki Jacka Piekary. Mówiący ogólnikowo te książki są skierowane do każdego... Naprawdę polecam. Tu masz co do "Rzeźnika z Nazaretu" http://www.gandalf.com.pl/b/rzeznik-z-nazaretu/. Zajrzyj: masz tam datę premiery, opis oraz możesz zamówić. :)

Polecam Ci tę wyszukiwarkę: http://ksiazki.polter.pl/szukaj,noty.html?typ=ksiazka&tytul=&cechy%5BCykl%5D=&cechy%5BAutor%5D=Jacek+Piekara&cechy%5BSeria%5D=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 23:02, Izrafel92 napisał:

Hmm, o tych ksiazkach nie slyszalem. To chyba nie ma za wiele wspolnego z Mordimerem
? O czym traktuja te ksiazki ?


Poczytaj na tej wyszukiwarce... Masz tam książki Piekary wszystkie. Oczywiście możesz wyszukiwać również innych autorów itp. Traktują one o spotkaniu Alexa (główny bohater) z Alicją, która odmienia jego życie (to w pierwszej części), a w drugiej Alex musi spłacić swój dług... Książki są świetne. Jeśli podobał Ci się Mordimer to i to Ci się spodoba ( wiem, że Ci się podobał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, podobal ;) Czekam na reszte tomow "Plomien i Krzyz" a potem nowa seria.

Kupie to ksiazke, skoro polecasz. Jak tylko bede w Polsce znowu wejde do empiku i kupie. Mysle, ze bede tego warte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Rzeźnika z Nazaretu, będzie on o tym co się stało w Jerozolimie po zejściu Chrystusa. Prócz czterej najbardziej znanych powieści (Sługa Boży, etc.) jest Płomień i Krzyż który opowiada o dzieciństwie i matce Inkwizytora, będą 3 tomy, na razie jest jeden, a po owych tomach zostanie wydana "Czarna Śmierć" - kolejna część przygód opowiadająca losy Mordimera po "Łowcach Dusz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 23:12, Izrafel92 napisał:

Dokladnie. "Czarna Smierc" ma rozpocac nowa, 4-tomowa serie.


Czy tak, to nie wiem. Wiem że ma być tak - Sługa Boży, Młot na Czarownice, Miecz Aniołów, Łowcy Dusz, Czarna Śmierć. Tyle chociaż dowiedziałem się o tym :) Wiem że ma być to kontynuacja dotychczasowych książek.

btw: cholernie polecam Kłamcę, Jakuba Ćwieka, także z Fabryki Słów. Niedawno wyszła 3 cześć. Sama zaś książka opowiada o Lokim, nordyckim bogu który pracuje dla Aniołów, akcja osadzona we współczesności. Świetne książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 23:15, Arkads napisał:

> Dokladnie. "Czarna Smierc" ma rozpocac nowa, 4-tomowa serie.

Czy tak, to nie wiem. Wiem że ma być tak - Sługa Boży, Młot na Czarownice, Miecz Aniołów,
Łowcy Dusz, Czarna Śmierć. Tyle chociaż dowiedziałem się o tym :) Wiem że ma być to kontynuacja
dotychczasowych książek.

btw: cholernie polecam Kłamcę, Jakuba Ćwieka, także z Fabryki Słów. Niedawno wyszła 3
cześć. Sama zaś książka opowiada o Lokim, nordyckim bogu który pracuje dla Aniołów, akcja
osadzona we współczesności. Świetne książki :)


Podobna 3 część jest dość słaba, ale to zależy oczywiście od czytelnika. http://ksiazki.polter.pl/Klamca-3-Ochlap-sztandaru-Jakub-Cwiek-c19303 - oto recenzja. Ogólnie dla wszystkich moli książkowych polecam http://ksiazki.polter.pl jeden z najlepszych portali o ksiazkach oraz o innych rzeczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 23:20, Camelowaty napisał:

To może odrobinę SF? :)

P K Dick

Erm, fajne facet ma nazwisko :P

Dnia 18.01.2009 o 23:20, Camelowaty napisał:

Człowiek z Wysokiego Zamku

B W Aldiss
Non - Stop

Kir Bułyczow
Miasto na Górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 09:17, Łeber napisał:

Ale chyba z tego powodu nie będziesz książki kupował? ;>

Zastanowię się bo mi ostatni tom wieśka do dokończenia został :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 23:20, Camelowaty napisał:

To może odrobinę SF? :)

P K Dick
Człowiek z Wysokiego Zamku


Wiele osób chwali Dicka i zwłaszcza CzWZ, ale mnie osobiście nie zachwyciło. Powiem więcej, po kilku latach od przeczytania ja już nie bardzo pamiętam o co w tej książce chodziło. Mam tylko bardzo ogólny zarys, że to raczej historia alternatywna z elementami fantastyki (światy równoległe), ale za dużo science to tam nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 12:12, pkapis napisał:

> To może odrobinę SF? :)
>
> P K Dick
> Człowiek z Wysokiego Zamku

Wiele osób chwali Dicka i zwłaszcza CzWZ, ale mnie osobiście nie zachwyciło. Powiem więcej,
po kilku latach od przeczytania ja już nie bardzo pamiętam o co w tej książce chodziło.
Mam tylko bardzo ogólny zarys, że to raczej historia alternatywna z elementami fantastyki
(światy równoległe), ale za dużo science to tam nie było.


To jest właśnie powód dla którego Dick nie był sławny za życia. Jego SF jest po prostu inne. CzWZ jest jak najbardziej SF tyle, że można to jedynie porównać do powieści main streamowych. Ona odbiega od takich standardowych SF. Ja tę książkę przeczytałem już 3 razy i za każdym zachwyca rónie mocno co za pierwszym(czego nie mogę powiedzieć o Ubiku, który po prostu mnie zawiódł w porównaniu do tego co się o nim mówi). Czytając "Człowieka" mamy styczność z 3 światami naraz, jeszcze zabawniejsze, że nawet książka człowieka z wysokiego zamku(postać z książki o tym samym tytule)opowiadająca o wygranej aliantów, opowiada tę historię innaczej niż wygląda ona w naszej rzeczywistości(czytelników).
Dodatkowo mamy tło szybko rozwijającego się świata z ludźmi, którzy zawierzają w przepowiednie starożytnej księgi

Acha a jeśli chodzi o Dicka, to nim się ktokolwiek za którąś z jego pozycji zabierze, to warto wcześniej się zapytać co przeczytać. Pisarz z niego był bardzo nie równy, czasem tworzył niesamowiite dzieała, a czasem po prostu kaszanę jak gry firmy Play(tak, oni odpowiadają za maluch racer). Nie zaprzecza to jednak temu, że Dick był fantastycznym pisarzem o niesamowitej wyobraźni.

Polecam jego opowiadanie Model Nr.2 - warto przeczytać chociażby dla zakończenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 09:21, Draxvoxdor napisał:

> Ale chyba z tego powodu nie będziesz książki kupował? ;>
Zastanowię się bo mi ostatni tom wieśka do dokończenia został :D


Srry za drugiego pod rząd posta, ale już nie mam możliwości edytowania.

W rebisie jest porządna seria, gdzie książki Dicka za 14,90 są(kosztujące nie dawno dwa razy więcej), a jeśli dobrze poszukasz to i taniej je znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 12:52, Camelowaty napisał:

To jest właśnie powód dla którego Dick nie był sławny za życia. Jego SF jest po prostu
inne. CzWZ jest jak najbardziej SF tyle, że można to jedynie porównać do powieści main
streamowych.


Pewnie zaraz rozbijemy się o definicje, ale z tego co pamiętam CzWZ, nie nazwałbym go SF, chociaż fantastyką jak najbardziej. Dick nie próbuje nawet wyjaśniać jak elementy fantastyczne działają, one po prostu są. Równie dobrze może to być jakaś magia czy cud. Dla mnie SF to jednak fantastyka naukowa, czyli posiadająca jakieś naukowe podstawy. SF to Verne (nawet jeśli nieco naiwne z dzisiejszej perspektywy), Lem, Dukaj. Nie znam całej twórczości Dicka więc nie wiem czy coś podobnego napisał.

Dnia 19.01.2009 o 12:52, Camelowaty napisał:

Acha a jeśli chodzi o Dicka, to nim się ktokolwiek za którąś z jego pozycji zabierze,
to warto wcześniej się zapytać co przeczytać. Pisarz z niego był bardzo nie równy, czasem
tworzył niesamowiite dzieała, a czasem po prostu kaszanę jak gry firmy Play


Zdaje się, że miał pewne problemy psychiczne. Słynna jest też jego opinia o Lemie, z którym w zasadzie bezpośrednio konkurował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 13:46, pkapis napisał:

Pewnie zaraz rozbijemy się o definicje, ale z tego co pamiętam CzWZ, nie nazwałbym go
SF, chociaż fantastyką jak najbardziej. Dick nie próbuje nawet wyjaśniać jak elementy
fantastyczne działają, one po prostu są. Równie dobrze może to być jakaś magia czy cud.
Dla mnie SF to jednak fantastyka naukowa, czyli posiadająca jakieś naukowe podstawy.
SF to Verne (nawet jeśli nieco naiwne z dzisiejszej perspektywy), Lem, Dukaj. Nie znam
całej twórczości Dicka więc nie wiem czy coś podobnego napisał.

Właśnie to jest "piękno" książek Dicka. Tam latające pojazdy, zdobywanie Marsa czy broń laserowa jest czymś normalnym - jeśli rozumiesz o co mi chodzi :)
Typowym SF będzie napewno wspomniane wcześniej przeze mnie opowiadanie Model Nr.2.

Dnia 19.01.2009 o 13:46, pkapis napisał:

> Acha a jeśli chodzi o Dicka, to nim się ktokolwiek za którąś z jego pozycji zabierze,

> to warto wcześniej się zapytać co przeczytać. Pisarz z niego był bardzo nie równy,
czasem
> tworzył niesamowiite dzieała, a czasem po prostu kaszanę jak gry firmy Play

Zdaje się, że miał pewne problemy psychiczne. Słynna jest też jego opinia o Lemie, z
którym w zasadzie bezpośrednio konkurował.


Miał, i to nie małe. Valis jest powieścią autobiograficzną. Utrzymuje się również, że większość dzieł Dicka była napisana po prostu na haju.
Historia z Lemem była przegięta to fakt. Na szczęście Lem był zdrowym psychicznie i i tak podziwiał twórczość Dicka promując ją w Polsce.


Na koniec.
Verne wielkim pisarzem był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 17:10, Camelowaty napisał:


Na koniec.
Verne wielkim pisarzem był.


Piwo dla tego pana! :D Verne to geniusz, tworzy takie historie, oprowadzając nas jednocześnie po świecie... naprawdę porządna lektura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w Polsce został wydany Harry Potter Adult Edition? Chodzi oczywiście o to, czy jest po polsku :) Na allegro takowej nie znalazłem, więc domyślam się, że nie ma, jednak wolę zapytac. A jeśli nie, to są plany wydania jej w naszym rodzimym kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się